WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Kaski i wyniki testow SHARP
Autor Wiadomość
RSX
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Sie, 2009   Kaski i wyniki testów SHARP

Podrzucam bardzo ciekawego linka. Znajdziecie tam wyniki testów wielu kasków. Niektóre wyniki są naprawdę zaskakujące np.: Kask Schuberth S1 Pro (ok. 1500 zł.) jest porównywalny pod kątem bezpieczeństwa z Nitro N330 (ok 200 zł.).

---> LINK <---
 
 
JunioRRex
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Sie, 2009   

jak ktoś nie ma duzo kasy to polecam shark s500
 
 
nefliqs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Sie, 2009   

Mam Lazer Vertigo, 4 gwiazdki. Odziwo LZ6, model teoretycznie, gorszy ma 5 :]
 
 
kysa275 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 28 Cze 2009
Pochwał: 3
Posty: 349
Skąd: K-Kozle
Wysłany: Wto 18 Sie, 2009   

Ja mam AGV k-3 i też ma 4 gwiazdki.
 
 
 
pubuss
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Sie, 2009   

RSX napisał/a:
Kask Schuberth S1 Pro (ok. 1500 zł.) jest porównywalny pod kątem bezpieczeństwa z Nitro N330 (ok 200 zł.).

dlatego ten test można włożyć między bajki ;)

Poza tym, każdy kask spełniający normy bezpieczeństwa, mający homologacje będzie chronił wasze głowy w porównywalny sposób. Różnice w cenie to przede wszystkim marka/aerodynamika/głośność/wentylacja/pinlock/malowanie.

Coś za coś, w HJC CS-R1 przy 80km/h jest równie głośno i "nerwowo" jak w Shoju XR1000 przy 130km/h. A różnica w cenie trzykrotna.
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Wto 18 Sie, 2009   

Nie podobają mi się wyniki, sprawdzałem jaki wynik mają kaski marki: BOX, i rozbieżność wyników jest duża: od ** do **** a kask z tego najniższego segmentu u jednego producenta nie mogą się aż tak różnić, bo niby czym! Kaski BOX kosztują od ok. 199 do 299 zł.
_________________
www.gs500.pl
 
 
Spajdi
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sie, 2009   

Podobają się wam czy nie nie ma NIGDZIE testów które mogłyby być bardziej wiarygodne niż te więc... To jednak testy w jakiś sposób nadzorowane/wspomagane przez rząd UK więc można wierzyć, że to nie do końca jakaś ściema poza tym gdyby patrzeć na to z punktu widzenia takiego, że jakaś firma przepłaciła testy to raczej te "szołeje" miałyby wszystkie 5 gwiazdek... Ja wolę się tym sugerować niż subiektywnym odczuciem kogoś kto płaci 2000zł za kask i myśli, że może przyp... łbem w drzewo i nic mu nie będzie bo jeździ w "shołej" :rotfl: :hyhy: Mam Lazera LZ6 i za sezon bądź 2 zmienię go na coś bardziej profesjonalnego, ale dalej będę się sugerował sharpem przy wyborze i nie wezmę nic poniżej 4 gwiazdek.
 
 
swistaq
[Usunięty]

  Wysłany: Sro 19 Sie, 2009   

pubuss napisał/a:
RSX napisał/a:
Kask Schuberth S1 Pro (ok. 1500 zł.) jest porównywalny pod kątem bezpieczeństwa z Nitro N330 (ok 200 zł.).

dlatego ten test można włożyć między bajki ;)

Poza tym, każdy kask spełniający normy bezpieczeństwa, mający homologacje będzie chronił wasze głowy w porównywalny sposób. Różnice w cenie to przede wszystkim marka/aerodynamika/głośność/wentylacja/pinlock/malowanie.

Coś za coś, w HJC CS-R1 przy 80km/h jest równie głośno i "nerwowo" jak w Shoju XR1000 przy 130km/h. A różnica w cenie trzykrotna.


No widzisz sam sobie odpowiedziałeś skąd jest ta różnica cenowa. A to że kask ma homologację to oznacza że spełnia pewne określone minimum związane z bezpieczeństwem jego użytkowania. Poczytaj dokładnie jak ten test został przeprowadzony popatrz na wyniki i zobaczysz że "porównywalny sposób" ochrony głowy jest jednak całkiem nie porównywalny.

Cytat:

Nie podobają mi się wyniki, sprawdzałem jaki wynik mają kaski marki: BOX, i rozbieżność wyników jest duża: od ** do **** a kask z tego najniższego segmentu u jednego producenta nie mogą się aż tak różnić, bo niby czym! Kaski BOX kosztują od ok. 199 do 299 zł.


Producenci do tej pory mieli za zadanie zrobić kask który przejdzie test homologacyjny, nic ponadto się nie opłacało bo nie było żadnej normy która by określała stopniowanie bezpieczeństwa. To że jeden kask wychodzi lepiej dużo od innego mimo że są z tej samej półki cenowej to po prostu czysty przypadek, coś nad czym producent się nie zastanawiał a tak wyszło :hyhy: Poza tym wynik nie musi zależeć tylko od rodzaju materiału i użytych technologii, wystarczy że w związku z inna stylistyką będzie miał troszkę inną bryłę i to może wystarczyć do kompletnej zmiany charakterystyki pochłaniania i przekazywania energii uderzenia.
 
 
Tomek_K.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sie, 2009   

swistaq napisał/a:
...

Producenci do tej pory mieli za zadanie zrobić kask który przejdzie test homologacyjny, nic ponadto się nie opłacało bo nie było żadnej normy która by określała stopniowanie bezpieczeństwa. To że jeden kask wychodzi lepiej dużo od innego mimo że są z tej samej półki cenowej to po prostu czysty przypadek, coś nad czym producent się nie zastanawiał a tak wyszło :hyhy: Poza tym wynik nie musi zależeć tylko od rodzaju materiału i użytych technologii, wystarczy że w związku z inna stylistyką będzie miał troszkę inną bryłę i to może wystarczyć do kompletnej zmiany charakterystyki pochłaniania i przekazywania energii uderzenia.

Nic dodać, nic ująć.
 
 
pubuss
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sie, 2009   

swistaq napisał/a:
No widzisz sam sobie odpowiedziałeś skąd jest ta różnica cenowa.

Przeciez nikt nie, a w tym ja, zadawał takiego pytania? moja wypowiedz miala na celu wyjaśnienie tej kwestii ;)
Spajdi napisał/a:
z punktu widzenia takiego, że jakaś firma przepłaciła testy to raczej te "szołeje" miałyby wszystkie 5 gwiazdek

Mi sie raczej wydaje ze taka firma jak "szołej" nie musi nikomu nic udowadniać, w przeciwieństwie do firm sprzedających kaski za kilkukrotnie mniejszą kasę, które mogą poprzez takie właśnie testy pozyskać większa ilość klientów :)
swistaq napisał/a:
To że jeden kask wychodzi lepiej dużo od innego mimo że są z tej samej półki cenowej to po prostu czysty przypadek, coś nad czym producent się nie zastanawiał a tak wyszło :hyhy: Poza tym wynik nie musi zależeć tylko od rodzaju materiału i użytych technologii, wystarczy że w związku z inna stylistyką będzie miał troszkę inną bryłę i to może wystarczyć do kompletnej zmiany charakterystyki pochłaniania i przekazywania energii uderzenia.

Zgadzam się w 100%, jednak wydaje mi się że producenci garnków jednak miał na uwadze że kask może "wyjść" lepiej albo gorzej. Przecież nie robi tego Pan Heniek w stodole tylko zespół inżynierów wspomaganych odpowiednimi programami takimi jak choćby Katia. Tam niewiele dzieje się przypadkowo.

Ale ktoś kto zna się troszkę na konstrukcjach, wytrzymałościach materiałów zgodzi się ze mną w 100% że najbardziej bezpieczny będzie kask o idealnie okrągłej bryle, bez żadnych wywietrzników, wlotów powietrza czy dodatkowych spojlerów, niemniej jednak wyobraźcie sobie jazde w takim cudzie? Siły powietrza które rzucałyby naszymi kaskami we wszystkie strony, duchota jaka panowałaby wewnątrz garnka itd.

Ja wiem, że jak przy 100km/h przypieprzę głową w mur czy krawężnik czy cokolwiek to prawdopodobnie nawet kask z poduszką powietrzną za milion złotych z formuły jeden mnie nie uratuje. Ale wiem też że w kasku za 200zł będę musiał na trasę wkładać stopery i mocno napinać kark, żeby mi głowa nie latała, a w takim firmy XXX za większa kasę przynajmniej ciut komfortu będzie więcej ;)
 
 
kruk
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Sty, 2010   

A ma ktoś z Was Lazer LZ6 i może coś konkretnego o nim powiedzieć?
 
 
mr0zd
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Sty, 2010   

0 aerodynamiki, szybka paruje jak głupia, jedynie dałbym go plecakowi :)
 
 
kruk
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Sty, 2010   

To może inaczej... Czy w cenie porównywalnej do LZ6 (obecnie na Allegro 235 zł) można kupić kask z lepszą aerodynamiką i nieparującą szybką? :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.