WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: leon
Sro 12 Maj, 2010
GS a rdza ?!
Autor Wiadomość
FoX
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007   GS a rdza ?!

Rdza, rdza 2 dni z nią walczyłem.. chcąc dostać się do przedniej żarówki musiałem 2 śruby rozwiercić, bo były tak zardziewiałe (ogólnie to już 4 rozwiercałem) bo nie dało się ich rozkręcić... najpierw psikłem WD40 zostawiłem na noc z nadzieją że pomoże i zonk... Musiałem rozwiercać i śrubki wymieniać... Wszelka rdza z mojego moto po 2 dniach i nocach znikła, pytanie do was... Też macie, bądź mieliście problem ze rdzą ?? ?
 
 
KAWA
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007   

no ja w zime mam zamiar kilka wieczorow spedzic przy usuwaniu rdzy

a jak to robiles malowanie czy poprostu jakis odrdzewiacz tylko?

u mnie problem jest kolo akumulatora i tu bez malowania sie nie obejdzie a i na samej ramie sa juz lekkie slady korozji.

generalnie zima go troszke porozkrecam i bede dlubal co by na wisne juz bylo cudnie ;0)

a jeszcze kwestia wydechu czym go na czarno smignac? jest jakas farba co wytrzyma takie teperatury ( chodzi o czesc zwana kolankami i dalej tez )

KAWA
 
 
cygan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007   

no pewnie że jest rdza. jak zdjąłem pierwszym razem siodełko to sie przeraziłem.
jak miałem 2 dni wolne to zdjąłem bak powykręcałem boczne uchwyty ,kosz na akumulator zamek itp i czyściłem papierkiem i druciakiem na wiertarce .pomalowałem i cześć .myślałem że to pyknę na momencie ale potem zebrało sie troche do skręcania.
 
 
KAWA
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007   

ot mniejwiecj to jest moj plan na zimowy tydzien ;))

a czym lakierowales? jakis areozol tak?
 
 
cygan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007   

nie mniałem niczego szczególnego pod ręką.dwa hameraity jeden srebrny w puszce i spraj w tym samym kolorze,czarną w puszce i akrylowy czarny spraj.
jak by sie do tego przyłożyć bardziej to można byłoby kupić specjalne farby i podkłady ale ciul tam.srebrny hamerait nie różni sie zbytnio od koloru ramy trzeba sie przyjrzeć.
chodziło bardziej o zabezpieczenie przed postępowaniem choroby.
jak ktoś chce zrobić porządnie to rame gołą trzeba zawieść do piaskowania .
 
 
KAWA
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007   

jasne
tak tez liczylem ze lakiernik nie bedzie potrzebny

u mnie dojdzie jeszcze "mocowanie zegarow" tam tez mam ubytki lakieru wiec za jednym zamachem smigne wszystko i juz

szkoda tylko ze nie mam wlasnego garazu tylko bede na goscinnych wystepach to mi troszke przeszkadza no ale wyjscie nia ma a zrobic trzeba.
 
 
FoX
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007   

KAWA napisał/a:

a jeszcze kwestia wydechu czym go na czarno smignac? jest jakas farba co wytrzyma takie teperatury ( chodzi o czesc zwana kolankami i dalej tez )

KAWA


jest specjalny spray (owy posiadam) i w dodatku czarny - matowy, idealny na wydech :) Pójdę do garażu to zrobię foto tego sprayu :) Na wydech idealnie się nada..

tak jak szanowny kolega Cygan, będę robił na zimę, na razie tylko w okolicach zegarów i z grubsza rdze usunąłem... Jutro foto zamieszczę... :)
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007   

Ja malowałem wydech u siebie sprayem tego typu na czarno.
http://moto.allegro.pl/it...peraturowy.html
Wazne by oczyscić metal z rdzy i starej farby np papierem ściernym . Po dwukrotnym malowaniu i wygrzaniu na uruchomionym silniku trzyma sie dobrze i nie zmienia barwy.
Trzyma juz 2 sezon.
_________________
Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
 
 
 
KAWA
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007   

i git wiec spraw prosta

teza poczekamy az snieg spadnie i juz do czyszczenia drapania malowania i takich tam sie zabieramy
 
 
pewex
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   Wydech i rdza?

Witam
Jestem nowy w środowisku i wciąż pogłębiam swoją wiedzę :) . Co wyszukam na necie to moje ale natrafilem na problem i nie znalazłem żadnych konkretów (być może za w cześnie się poddałem :P )... Mianowicie mojego GS'a zakupionego w październiku 09, chwyciła rdza, a dokładnie chromowany wydech... jak mniemam jest to wina przechowywania moto w ciut urągających warunkach (nieszczelny blaszak + towarzystwo pancernika FSO, który nie raz cały mokry wracał pod ów "lokal"), początkiem stycznia wrzuciłem go do cieplej i suchej piwnicy ale szkody są widoczne jak już wcześniej wspomniałem...

oto on:
http://img25.yfrog.com/img25/5297/23212814.jpg

Co z tym zrobić? oddać w ręce fachowca? czy próbować się tym bawić sam jakimiś środkami... tylko właśnie, jakimi?

Pozdro
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

Zdejmij cały wydech z motocykla. Potem papierem ściernym 500 na mokro wypoleruj blachę z nierdzewki. W razie konieczności pobaw sie tez pasta polerska i filcem.
Usuń starą farbę z tłumika i rur. Po usunięciu farby i rdzy, oklej dokładnie papierem blachę z nierdzewki by jej nie pochlapać farba, a potem pomaluj całość sprayem z lakierem do wysokich temperatur.
_________________
Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
 
 
 
pewex
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

ale wydech pokryty jest chromem, a nie farba chromowa i jak sądze to troche zmienia postać rzeczy
 
 
Chemical 


Wiek: 39
Dołączył: 12 Lut 2008
Pochwał: 2
Posty: 181
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

ja dodam jako ciekawostkę że robiłem to w ten sposób że demontowałem cały tłumik ,kolanka do portek jechałem wiertarką ze szczotką a dalsza część papierem ściernym najpierw 200 później 800 , zaklejałem element chromowany taśmą ( najlepsz papierowa bo nie pozostawia kleju jak się ją ściągnie) i psikałem wszystko zwykłym deco lakiem . Wydech w GSie ma największa temperaturę zaraz przy wyjściu z cylindrów czyli na kolektorach wydechowych . Oczywiście lakier stamtąd zejdzie ale w pomocy pozostaje zabieg ze smalcem. Zimne kolanka najpierw oczyszczamy z rdzy i starego lakieru i smarujemy je smalcem. Odpalamy moto i czekamy żeby smalec się przepalił. Czynność powtarzamy 4-5 razy i mamy super czarny mat na wydechu :)
 
 
pewex
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

thx za sugestie :) oczywiście czekam ten na inne... tak btw. zastanawiam się też nad szkiełkowaniem...
 
 
Cynamon
[Usunięty]

  Wysłany: Wto 11 Maj, 2010   Korozja/kosmetyka

Cześć,
jako dość świeży użytkownik motocykla niewiele wiem na temat jego konserwacji. Właśnie zauważyłam na niektórych elementach metalowych rdzę. W związku z tym mam kilka pytań w tym temacie:
1. czym można wyczyścić rdzę?
2. czym zabezpieczyć metalowe części?
3. jak oczyścić trudno dostępne miejsca (czy wymaga to jakiegoś rozkręcania, jak się uda załączę zdjęcie tego miejsca)?
4. czym smarować, nacierać, pastować, polerować itd. aby nie dopuścić do powstawania nowych przebarwień.

Za odpowiedzi z góry dziękuję:)

DSCN5136.JPG
Rdza
Plik ściągnięto 156 raz(y) 933,45 KB

DSCN5138.JPG
Trudno dostępne miejsce
Plik ściągnięto 138 raz(y) 910,63 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.