WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: leon
Pią 09 Kwi, 2010
GS z Wielkiej Brytanii
Autor Wiadomość
dusza
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Maj, 2010   

ojjj jakby mój sąsiad chciał sprzedać swojego cienkiego to już w ogóle tragedia :P
rok 93 12tys km :P
 
 
micio__75
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Maj, 2010   

hubertgontarz napisał/a:
A na Zachodzie jak kogoś nie stać na utrzymanie motocykla to go nie kupuje, albo kupuje tańszy w utrzymaniu.
K2 by mnie bronił, sami z siebie biedaków robimy, do tego mają lepszą pogodę (mniej śniegu i ujemnej temperatury, autostrady, drogi szybkiego ruchu i na porządku dziennym jest 50-80 km dojazd do pracy...

...więc taki GS kilkuletni może mięć spokojnie 120 tys. mil, a że Henry rodowity Brytyjczyk nie miał garażu (takich domków jest około mnóstwo u Brytyjczyków) to trzymał go pod chmurką, nakrywając jedynie foliowym pokrowcem, a że mieszkał blisko morza to motocykl szybko zaczął rdzewieć. Do tego ten Henry regularnie oddawał motocykl do serwisu gdzie po 2004 roku pracował Józef, który przed 2004 rokiem naprawiał kombajny Bizon oraz serwisował dojarki do mleka w Krasnymstawie. Ten Henry po 2004 roku myślał że oddaje sprzęt ekspertowi Mr. John-emu, ale Johny gówno się znał i nie powiedział że łańcuch należy regularnie smarować, a że często pada w tym królestwie to łańcuch był jak szmata. Mr John kombinował na lewo i prawo bo mało zarabiał i lał najtańszy olej GM10W40 zamiast Castrola 10W50. I tak oto Henry myślał że ma super sprzęt, a miał zardzewiałe gówno serwisowane po 2004 u mechanika Mr. John-a. A że często pada w tym królestwie to miał 3 ślizgi, motocykl w końcu sprzedał do Brytyjczyka z krwi i kości Murzynka Bambo. Przyjechał Polak i kupił sprzęt który ma 120 tys. mil, cofać nie trzeba było i polaczki się cieszą że mają 20 tys. mil i że był serwisowany u Mr. Johna nie wiedząc że to ekspert od dojarek.

Wiecej jadu i zlosliwosci i wszystko to utwierdza mnie w przekonaniu ze fajnie bylo wyjechac i zmienic otoczenie. Co do serwisu to ja moge tylko opowiedziec wlasne wrazenia jak kupilem motocykl i umowilem sie na odbior w sobote, motocykl zostal w tym czasie przygotowany , wymieniono olej i filtry wyregulowano zawory wyczyszczono i nasmarowano lancuch, moto bylo umyte i nawoskowane, zrobiono przeglad techniczny, takze poczulem sie jakbym nowy sprzet odbieral (3 miesiace gwarancji to w UK standart)
Naprawde nie jest wazne gdzie kupisz motocykl tutaj sa po prostu tansze i ze znalezieniem egzemplarza bezwypadkowego jest latwiej bo tu obowiazuja surowe przepisy odnosnie kolizji i wypadkow jesli motocykl zaliczy szlifa i zglosisz to do ubezpieczalni to jesli rama choc troche zostala uszkodzona to moto sie kasuje i tyle.
Przejrzyj sobie ebay lub autotrader aby skonfrontowac ceny motocykli, jakos niemcom nie przeszkadza tu przyjezdzac i kupowac uzywane motocykle
 
 
callum
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Maj, 2010   

Katharina, micio__75, chyba za krótko jesteście na tym forum, ale z biegiem czasu zrozumiecie, że mylicie się i to hubertgontarz zawsze, wszędzie i w każdym temacie ma rację, a to dlatego, że jest ekspertem w każdej dziedzinie, ma doświadczenie, jakiego nie ma nikt z pozostałych użytkowników forum, jest lepszym motocyklistą, bardziej się zna na technice i eksploatacji motocykla, jest mądrzejszy, inteligentniejszy, ładniejszy niż wszyscy inni, i pod żadnym pozorem nie warto mieć innej opinii niż on, bo my, zwyczajni użytkownicy forum, jesteśmy tylko niedoświadczonymi głuptaskami, które nie powinny się nawet wypowiadać i dyskutować na żaden temat tylko z otwartymi ustami chłonąć złote myśli, które płyną spod jego klawiszy... ;-)
 
 
Katharina
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Maj, 2010   

totalne nieporozumienie...

Mówiłam o swoim przypadku szukania gs'a na allegro. I wszystkie, które oglądałam (tzn z zaprzyjaźniony mechanikiem) dużo różniły się od tego, co było napisane w ogłoszeniu. Zrozumcie to! Nie twierdzę, że każdy to oszust i krętacz.
Choć sama nie znam się na sprzętach (jestem raczej bardziej początkująca) to widząc te "igły" sama mogłam powiedzieć, że niektóre części nie trzymały się kupy.
Nieważne.
W krótkim czasie poznałam szerokie grono motocyklistów, z czego jestem bardzo zadowolona. Chłopaki, więcej wyrozumiałości i zrozumienia w czytaniu.
Dla własnego doświadczenia poczytajcie sobie ogłoszenia na allegro i na żywca obejrzyjcie sprzęty - zwłaszcza te okazyjne.
Jak już, mówiłam w tym temacie raczkuje i zapewne dość naiwnie podeszłam do ogłoszeń. Musiałam się trochę naciąć, skoro sprowadziłam rdzawka z UK. To moje doświadczenie i już. Owszem piękne motocykle oglądałam. Zadbane, dopieszczone ale, jak już wcześniej napisałam nie było mnie na nie stać.

A nawiązując do zadbanych sprzętów. Mam zamiar z pomocą tęgich głów z forum pozbyć się mankamentów urody (rdzy) mojej suzuki i trochę się nią nacieszyć. Mam nadzieję, że we wspólnym (waszym) gronie.

i koniec tematu.. chyba?
 
 
vitucky
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Maj, 2010   

jeszcze moja puenta: nie można wszystkiego wrzucać do jednego ,,worka" jak to wczesniej zostało napisane bo zawsze są wyjątki od reguły w każdej dziedzinie i na nic zdadzą się mądrości i doświadczenie.Nie wolno przekonywać kogoś na forum, że zawsze tak jest, tylko wtrącić choćby:,,bardzo często się zdarza...bywa, że..."etc.Każdy musi się kierować własnym rozumem i szczyptą zdrowego podejścia do tematu.EOT.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.