WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe regulaminy
Autor Wiadomość
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
  Wysłany: Nie 19 Lut, 2012   Nowe regulaminy

Witam,

od ok. 1.5 roku stosujemy niepisaną zasadę, że osoby dające link w swoim profilu do takiej czy innej działalności komercyjnej są proszone o usuwanie tego linku lub w zamian za teką możliwość dobrowolne "opodatkowanie się" na rzecz forum.

Po przekazaniu takiej informacji na PW część osób stała się sponsorami nagród w konkursie motocykla miesiąca, inni po prostu nie zamieszczają takich linków.

Taki niepisany regulamin wprowadziliśmy dla tego, iż forum jest całkowicie niedochodowe a utrzymywanie jego kosztuje, co prawda na razie kasa forumowa nie świeci pustkami, ale nie wiadomo czy tak nie będzie za rok czy dwa, poza tym bardzo fajnie by było czasami coś dla forumowiczów wyprodukować "bezpłatnie" i pokryć to z ogólnej kasy forumowej.

Kolejną kwestią są czasami pojawiające się dysfunkcje serwera związane z jego przeciążaniem, raz częstsze raz rzadsze, dlatego też również od dłuższego czasu staram się na bieżąco walczyć z martwymi duszami na forum i raz w miesiącu po wysłaniu odpowiedniej informacji na email podawany podczas rejestracji przypominam o konieczności aktywowania konta inaczej jest ono kasowane, ale i tak mamy sporą bazę danych dlatego należało by ją w miarę skutecznie odchudzać oczywiście w porozumieniu z użytkownikami.

I nasza zmora czyli dział sprzedaż i rejestrujący się wkoło ludzie tylko po to aby zaraz wystawić ogłoszenie.

Niestety nasze forum tak naprawdę nie posiada regulaminu, podczas rejestracji wyświetlany jest regulamin domyślny forum phpBB by Przemo, dlatego tez chcemy napisać własny regulamin w prawdziwego zdarzenia, na który podczas działania będziemy mogli się powoływać.

Proszę o merytoryczną dyskusję w tej sprawie i przedstawianie konkretnych zapisów tak abyśmy podczas zjazdu najwyższego władz forum (czyli jak większość adminów przybędzie na zlot i się wprawi % w odpowiedni nastrój) mogli taki regulamin zatwierdzić i wprowadzić w życie.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Nie 19 Lut, 2012   

Oto propozycja przykładowego regulaminu
  1. Forum GS500 oraz Portal GS500 ma charakter otwarty i dostęp do informacji tam zamieszczonych mają wszyscy;
  2. Pisanie postów na forum wymaga rejestracji;
  3. Pisanie artykułów ukazujących się na portalu umożliwiony jest wyłącznie dla osób mających status redaktora na Forum GS500 lub jeśli dana informacja jest ważna istnieje możliwość wystąpienia do Władz forum o przesunięcie informacji do wątku obsługującego portal;
  4. Treść tematów zamieszczanych wątków powinna odzwierciedlać ich zawartość;
  5. Jedna osoba ma prawo zakładać tylko jedno konto na forum, wykryte nadużycia będą skutkowały usunięciem z forum w trybie natychmiastowym oraz podjęciem kroków mających na celu zablokowanie ponownej rejestracji na forum;
  6. Użytkownicy Forum zobowiązani są do dbania o czystość języka, jak również stosowanie się do zasad ortografii oraz interpunkcji;
  7. Zakazuje się używania na Forum słów ogólne uznanych za obraźliwe;
  8. Moderatorzy i Administrator mają prawo do usuwania postów, które obraża w jakiś sposób innych użytkowników lub narusza warunki regulaminu;
  9. Zanim zostanie założony nowy wątek na Forum należy użyć:gdyż zazwyczaj odpowiedzi na pytania znajdują się już na forum;
  10. Wątki o tej samej tematyce będą scalane lub kasowane;
  11. Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści prezentowane przez użytkowników;
  12. W razie rażącego naruszania zasad osoba może zostać usunięta z Forum bez podania przyczyn;
  13. Pierwszy post użytkownika powinien znaleźć się w dziale Powitalnia - jego temat powinien zawierać nick użytkownika, w przeciwnym wypadku inne posty użytkownika mogą być usuwane;
  14. Informacje zamieszczane w profilu osoby rejestrującej się na Forum powinny być pełne i zgodne ze stanem faktycznym, umieszczenie swojej lokalizacji na mapie Forum jest dobrowolne;
  15. Zabronione jest umieszczanie reklam w treści wpisu jak również w profilu - złamanie tego punktu regulaminu skutkuje natychmiastowym usunięciem posta bez ostrzeżenia oraz informacją ostrzegawczą do autora, kolejne wpisy będą skutkowały banem;
  16. Osoby umieszczające ogłoszenia w dziale SPRZEDAM mają obowiązek zapoznania się z regulaminem działu "SPRZEDAM", nie zastosowanie się do regulaminu skutkować będzie sankcjami jak w wypadku umieszczania reklam na forum;
  17. Na forum respektujemy prawa autorskie - kopiując materiały z innych stron zawsze podawaj pełne źródło, z którego wypowiedź jest zaczerpnięta, a jeśli jest to niezbędne uzyskaj odpowiednią zgodę autora do wglądu dla Administracji Forum;
  18. Konta nieaktywne od co najmniej 24 miesięcy (brak logowania się na forum) będą usuwane jako konta martwe;
  19. Konta nieaktywowane w ciągu 30 dni od rejestracji będą usuwane;
  20. Forum nie prowadzi działalności zarobkowej i utrzymuje się jedynie z dobrowolnego opodatkowania się forumowiczów, jeśli jednak prowadzisz własną działalność komercyjną i chciałbyś zamieścić reklamę na forum, czy to w poście czy w profilu zobowiązany jesteś do uiszczenia opłaty w wysokości 50 zł/miesięcznie na rzecz forum (dla stałych reklamodawców zniżki) lub ufundować nagrody w konkursach prowadzonych na forum, możesz też zaproponować inny sposób wsparcia dla forum, w innym wypadku stosowane będą sankcje zgodne z punktem 15 niniejszego regulaminu.


Propozycja regulaminu działu SPRZEDAM/KUPIĘ/PROŚBA O OCENĘ
  1. Ogłoszenie w dziale SPRZEDAM mogą pisać WYŁĄCZNIE użytkownicy z minimum 30 dniowym stażem lub napisanymi minimum 10 punktowanymi postami (punkty nie są naliczane za wypowiedzi w działach tj. powitalnia, regiony, nie dotyczy ofert kupna motocykla);
  2. Tytuł ogłoszenia powinien zawierać model, rocznik oraz lokalizację np: Suzuki GS 500 E, 2000, Warszawa
  3. W ogłoszeniu ma się znajdować opis, zdjęcia (nie link do zdjęć), cena oraz forma kontaktu, a w przypadku pojazdów również roku produkcji, przebieg, numer VIN pojazdu, wyposażenie dodatkowe (akcesoryjne dodatki, zamontowane gniazdo zapalniczki, itd.);
  4. Opis powinien być rzetelny;
  5. Gdy ogłoszenie jest nieaktualne, autor pisze stosowną informację i temat zostanie zamknięty.
  6. Posty z ogłoszeniami będą kasowane po 30 dniach od zamknięcia lub po 90 dniach od zamieszczenia, nawet jeśli post nie został zamknięty
  7. Zapytania w dziale Suzuki i nie tylko w ogłoszeniach powinny w temacie zawierać przynajmniej wersję, rok produkcji oraz lokalizację sprzętu do oceny
  8. W jednym temacie umieszczamy zapytanie WYŁĄCZNIE w odniesieniu do jednego motocykla
  9. Nieprzestrzeganie powyższych zasad będzie skutkować usunięciem ogłoszenia oraz ostrzeżeniem dla użytkownika
  10. Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za transakcje przeprowadzone za pośrednictwem działu Ogłoszenia. Pamiętaj że przelewając pieniądze na prywatne konto innego forumowicza robisz to na własną odpowiedzialność
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
Krt 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2011
Pochwał: 7
Posty: 476
Skąd: Warszawa-Wawer
Wysłany: Pon 20 Lut, 2012   

Jedyną uwagę jaka mam do regulaminu to to, że osoby spoza forum mogą oglądać "nasze" prywatne foty, ze zlotów, naszych sprzętów. Co do porad technicznych ok. nie każdy musi się rejestrować, żeby naprawić sprzęta. Ale foty ze zlotów, imprez już może nie koniecznie.

Żeby nie było Sam na jeszcze na żadnej imprezie nie byłem, bo jestem Świeżak, ale ktoś już kiedyś o tym wspominał.
 
 
 
Grzechu16 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 12
Posty: 2051
Skąd: Czechowice-Dz/Kraków
Wysłany: Pon 20 Lut, 2012   

W punkcie 9 proponowałbym słowa "portal", "spis działu mechanika" i "szukaj" zastąpić linkami do odpowiednich tematów.

Ostatnio ktoś rzucił pomysł, żeby użytkownicy przy zamieszczaniu linków do motocykla, który chcą kupić i dają go do oceny forumowiczom w temacie postu pisali wersję GSa, rok, miejsce gdzie sprzęt stoi. Usprawniło by to wyszukiwanie innym motocykla. W sumie część osób rejestrujących się właśnie robi to w celu wstawienia jakiegoś motocykla do oceny. Chociaż taki punkt chyba nie nadaje się do takiego ogólnego regulaminu forum. Przypomniało mi się więc napisałem. Możecie powiedzieć co o tym myślicie.

Osobiście jeszcze będę myślał nad tym regulaminem i jak przypomni mi się coś wartego dopisania to na pewno dam znać. Dobra robota Studi !
 
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Pon 20 Lut, 2012   

Grzechu16 napisał/a:
Ostatnio ktoś rzucił pomysł, żeby użytkownicy przy zamieszczaniu linków do motocykla, który chcą kupić i dają go do oceny forumowiczom w temacie postu pisali wersję GSa, rok, miejsce gdzie sprzęt stoi. Usprawniło by to wyszukiwanie innym motocykla. W sumie część osób rejestrujących się właśnie robi to w celu wstawienia jakiegoś motocykla do oceny. Chociaż taki punkt chyba nie nadaje się do takiego ogólnego regulaminu forum.

No to właśnie mogło by być w regulaminie dodatkowym obowiązującym w dziale kupno/sprzedaż/ocena, po prostu zwiększyło by się zakres obowiązywania sub regulaminu

Grzechu16 napisał/a:
W punkcie 9 proponowałbym słowa "portal", "spis działu mechanika" i "szukaj" zastąpić linkami do odpowiednich tematów
to sa technikalia ale zgadzam się z tobą i poprawiam
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
ziomek4000 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 09 Maj 2011
Pochwał: 13
Posty: 859
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 20 Lut, 2012   

studi napisał/a:
Konta nieaktywne od co najmniej 24 miesięcy (brak logowania się na forum) będą usuwane jako konta martwe;

proponuję skrócić ten czas do 6 miesięcy. i ewentualnie dodać że w przypadku dłuższej nieobecności wystarczy napisać PW do admina.

studi napisał/a:
Pierwszy post użytkownika powinien znaleźć się w dziale Powitalnia, w przeciwnym wypadku inne posty użytkownika mogą być usuwane;

można by dodać do tego aby użytkownik w odpowiednim dziale pokazał też swoją maszynę (nie dotyczy tych co weszli po to żeby kupić i uzyskać pomoc przy zakupie)
_________________
Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie.
 
 
 
kempes 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 23 Wrz 2008
Pochwał: 30
Posty: 1746
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 20 Lut, 2012   

ziomek4000 napisał/a:
można by dodać do tego aby użytkownik w odpowiednim dziale pokazał też swoją maszynę (nie dotyczy tych co weszli po to żeby kupić i uzyskać pomoc przy zakupie)


Mogą być problemy z egzekwowaniem tego, ponieważ część osób (np. ja) rejestruje się na forum, a motocykl kupuje kilka/kilkanaście miesięcy później. Myślę, że tu trzeba liczyć na chęć "pochwalenia" się nowym nabytkiem.

Uwględniłbym radę Grzecha i będzie miód malina :P .
_________________
Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
 
 
Grzechu16 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 12
Posty: 2051
Skąd: Czechowice-Dz/Kraków
Wysłany: Pon 20 Lut, 2012   

ziomek4000 napisał/a:
studi napisał/a:
Pierwszy post użytkownika powinien znaleźć się w dziale Powitalnia, w przeciwnym wypadku inne posty użytkownika mogą być usuwane;

można by dodać do tego aby użytkownik w odpowiednim dziale pokazał też swoją maszynę (nie dotyczy tych co weszli po to żeby kupić i uzyskać pomoc przy zakupie)

Moim zdaniem jest to taki dodatek i wiadomo, że fajnie by było jak by się forumowicze chwalili swoimi maszynami ale raczej nie obligowałbym ich do tego.
 
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Pon 20 Lut, 2012   

Analogicznie z umieszczaniem się na mapie forumowej
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
Machu 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 104
Dołączył: 10 Kwi 2011
Pochwał: 31
Posty: 1749
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: Pon 20 Lut, 2012   

Moje uwagi:
studi napisał/a:
Oto propozycja przykładowego regulaminu
[list=1][*]Forum GS500 oraz Portal GS500 ma charakter otwarty i dostęp do informacji tam zamieszczonych mają wszyscy;


To mi się strasznie nie podoba. Nie wiem gdzie to ogłosić ale będę prosił o nie umieszczanie fotek np ze zlotu czy innej imprezy na których jestem widoczny. Jestem uczulony na umieszczanie jakichkolwiek danych osobowych czy zdjęć w internecie, wg mnie jest to niebezpieczne i nie podoba mi się idea, że każdy (np. szef) może sobie paczeć jak to "sienaebaem".

Rozwiązanie jakie mnie się nasuwa to wydzielenie pewnej grupy i udostępnienie im pewnych działów np dot. zlotów.

Aby mieć dostęp:
- trzeba na co najmniej jeden oficjalny zlot/spotkanie regionalne przyjechać i się zintegrować (może podziałać mobilizująco :) )
- zostać poleconym przez co najmniej 2 osoby z rejonu (furtka dla zaufanych znajomków)
- Posiadać obecnie lub w przeszłości GS'a
- na zgodę administratora (furtka dla sytuacji nietypowych)

Uprzedzając obiekcje typu "nowi nie będą widzieć jak fajnie jest na zlotach i wogóle !! ", mamy reporterów którzy mogą oficjalnie napisać artykuł n.t. zlotu z oficjalnymi zdjęciami i ustaloną wersja wydarzeń z uczestnikami :hyhy:
studi napisał/a:

[*]Treść tematów zamieszczanych wątków powinna odzwierciedlać ich zawartość;

Tu dodałbym wytłuszczony, podkreślony, czcionką rozmiar 800, w 5 językach i Braille'm wzór tematu do działu "ogłoszenia" wg pomysłu kolegi bombki z tego wątku.

np dla sprzedaży/kupna:
Suzuki GS 500 E/F , 2000r , Warszawa
by Grzechu16

Dla działu mechanika dodałbym punkt nakazujący używania właściwej terminologii oraz dokładnego opisu problemu w temacie aby uniknąć tematów typu "Pomocy!! Szykuje się droga naprawa!" albo "Krzywy laczek". Czasem przez to ciężko znaleźć dana informację przez szukajkę.
studi napisał/a:

[*]Pierwszy post użytkownika powinien znaleźć się w dziale Powitalnia, w przeciwnym wypadku inne posty użytkownika mogą być usuwane;

To też uważam że powinno być wyeksponowane. Na większości for zakładanie tematów typu "witam" jest źle spostrzegane i traktowane jak zaśmiecanie forum.
studi napisał/a:

[*]Informacje zamieszczane w profilu osoby rejestrującej się na Forum powinny być pełne i zgodne ze stanem faktycznym, umieszczenie swojej lokalizacji na

Na forum na którym nie trzeba się rejestrować żeby mieć full dostęp to jest na prawdę niebezpieczne... Jeszcze mam wątpliwości czy to jest zgodne z prawem, przecież pierwsze lepsze dziecko neo ma dostęp do danych osobowych kilkuset osób...
studi napisał/a:

Propozycja regulaminu działu SPRZEDAM
[list=1][*]Ogłoszenie mogą pisać WYŁĄCZNIE użytkownicy z minimum 30 dniowym stażem oraz napisanymi minimum 10 punktowanymi postami (punkty nie są naliczane za wypowiedzi w działach tj. powitalnia, regiony, nie dotyczy ofert kupna motocykla);

Dodałbym "Ogłoszenie sprzedaży", szturm jest tych co chcą sprzedać, ktoś kto szuka GS'a rejestruje się na forum i uważam że powinien mieć możliwość umieszczenia ogłoszenia "kupię"

Te 10 postów bym odpuścił, z doświadczenia wiem że takie rozwiązania tylko generują offtop i spam. Są tu ludzie którzy regularnie odwiedzają forum maja GS'a, rejestrowali sie w 2009 a ledwo te 10 postów mają. Myślę że 30 dni + obowiązek powitania to wystarczający filtr na handlarzy (a o to głównie chodzi).

studi napisał/a:

[*]Opis powinien być rzetelny;

Bardzo subiektywne, w poniższym punkcie bardzo dokładnie opisałeś co ma być w ogłoszeniu i IMO tego się należy trzymać.
studi napisał/a:

[*]W ogłoszeniu ma się znajdować opis, zdjęcia, cena oraz forma kontaktu, a w przypadku pojazdów również roku produkcji, przebieg, numer VIN pojazdu, wyposażenie dodatkowe (akcesoryjne dodatki, zamontowane gniazdo zapalniczki, itd.);
Ostatnio zmieniony przez Machu Pon 20 Lut, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Pon 20 Lut, 2012   

Machu napisał/a:
Aby mieć dostęp:
- trzeba na co najmniej jeden oficjalny zlot/spotkanie regionalne przyjechać i się zintegrować (może podziałać mobilizująco )
- zostać poleconym przez co najmniej 2 osoby z rejonu (furtka dla zaufanych znajomków)
- Posiadać obecnie lub w przeszłości GS'a
- na zgodę administratora (furtka dla sytuacji nietypowych)


Brak możliwości technicznych do realizacji takiego cuda, są dwie możliwości, albo wątki dotyczące zlotu robimy dostępne tylko dla zainteresowanych, albo robimy to jako forum prywatne i tylko określona grupa użytkowników dodawana ręcznie przez admina ma dostęp.

Machu napisał/a:
nakazujący używania właściwej terminologii

nie każdy jest techniczny, a jak ja zaczynam mówić/pisać terminologią specjalistyczną zwłaszcza w odniesieniu do informatyki czy elektroniki to są to w stanie zrozumieć trzy może pięć osób na forum, więc tu bym się nie zgodził, ktoś kto zaczyna przygodę z moto może być całkowitym laikiem i nie będę go ścigał tylko dla tego, że napisał rączka od hamulca a nie klamka

Machu napisał/a:
przecież pierwsze lepsze dziecko neo ma dostęp do danych osobowych kilkuset osób...

najpierw się Machu dowiedz, które dane osobowe są chronione, bo nie ma tu imion, nazwisk, adresów (mapa jest opcjonalna), nipu, pesela, adresy email nie są bezpośrednio dostępne w profilu, a numer telefonu jest informacją opcjonalną, tu chodzi raczej o to aby facet nie zaznaczał, że jest kobietą, albo nie wybierał woj. mazowieckiego pisząc, że jest z Gdyni.

Machu napisał/a:
Dodałbym "Ogłoszenie sprzedaży"

Jest napisane w nawiasie, nie dotyczy ofert kupna
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
ziomek4000 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 09 Maj 2011
Pochwał: 13
Posty: 859
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 20 Lut, 2012   

odnośnie tematów powitania proponuję narzucić z góry (coś takiego funkcjonuje na forum GSXF) że nazwą tematu powitania powinien być nick użytkownika. wtedy od razu wiadomo kogo witamy i nie będzie wielu tematów o tym samym tytule.
_________________
Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie.
 
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Pon 20 Lut, 2012   

ziomek4000, myślę, że to jest akurat najmniejszy problem, bo i tak widzisz autora postu
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
Machu 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 104
Dołączył: 10 Kwi 2011
Pochwał: 31
Posty: 1749
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: Pon 20 Lut, 2012   

studi napisał/a:

Brak możliwości technicznych do realizacji takiego cuda, są dwie możliwości, albo wątki dotyczące zlotu robimy dostępne tylko dla zainteresowanych, albo robimy to jako forum prywatne i tylko określona grupa użytkowników dodawana ręcznie przez admina ma dostęp.


Ciężko mi dyskutować o możliwościach technicznych ponieważ mam za małe doświadczenie ale wg mnie dobre będzie jakiekolwiek rozwiązanie które sprawi że będzie można swobodnie umieszczać fotki ze spotkań w mniej lub bardziej zaufanym gronie, jednak żeby nie były one dostępne dla każdego obywatela z łączem internetowym.

studi napisał/a:

nie każdy jest techniczny, a jak ja zaczynam mówić/pisać terminologią specjalistyczną zwłaszcza w odniesieniu do informatyki czy elektroniki to są to w stanie zrozumieć trzy może pięć osób na forum, więc tu bym się nie zgodził, ktoś kto zaczyna przygodę z moto może być całkowitym laikiem i nie będę go ścigał tylko dla tego, że napisał rączka od hamulca a nie klamka


Nie chodziło mi o dożywotniego banana za literówkę. :hyhy: W przypadku który podajesz jako przykład należy taką osobą grzecznie poinstruować i poprosić o zmianę tematu. Przy okazji się nauczy a innym ułatwi znalezienie podobnego problemu.

studi napisał/a:

najpierw się Machu dowiedz, które dane osobowe są chronione, bo nie ma tu imion, nazwisk, adresów (mapa jest opcjonalna), nipu, pesela, adresy email nie są bezpośrednio dostępne w profilu, a numer telefonu jest informacją opcjonalną, tu chodzi raczej o to aby facet nie zaznaczał, że jest kobietą, albo nie wybierał woj. mazowieckiego pisząc, że jest z Gdyni.


Masz racje trochę przesadziłem z tymi danymi, ale widziałem że często ludzie dość skrupulatnie wypełniają formularze, ale fakt adresów i peseli nie ma. Chociaż dla kogoś kto ma IQ trochę wyżej od marchewki nie będzie problemem zidentyfikowanie danej osoby na podstawie info z forum, ale to że tak powiem już faktycznie indywidualna sprawa jak ktoś udostępnia info o sobie w sieci. ;)

Aha, jeszcze info typu

"Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za transakcje przeprowadzone za pośrednictwem działu Ogłoszenia. Pamiętaj że przelewając pieniądze na prywatne konto robisz to na własną odpowiedzialność"

Cwaniaków się nie wyeliminuje ale młodsze (mniej doświadczone) i wierzące w ludzką uczciwość osoby można chociaż ostrzec.
 
 
RedShadow 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 33
Dołączył: 10 Sty 2009
Pochwał: 10
Posty: 1383
Skąd: Wrocław/Opoczno
Wysłany: Pon 20 Lut, 2012   

Co do nazewnictwa tematów w dziale Suzuki i nie tylko w ogłoszeniach to trzebaby jeszcze przemyśleć problem liczby tematów, teraz jest tak że użytkownik w jednym poście daje kilka moto, a potem kolejne daje w "swoim" temacie, gdyby był obowiązek dokładnego nazywania tematów to w każdym mógłby się znaleźć tylko jeden motocykl.
_________________
"– Potrafimy?
– Nie mam pojęcia. Ja na przykład nie potrafię.
– No tak, ale gdybyś potrafił i tak byś się nie przyznał. Ja bym się nie przyznał gdybym potrafił.
– A potrafisz?
– Nie
– Aha! "
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.