WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Shoei qwest mat
Autor Wiadomość
Caballero
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   Shoei qwest mat

Panowie wczoraj mierzyłem shoei qwest i podpasował mi ten kask. Wcześniej miałem takie cudo jak AGV K-3 Basic głośny i niewygodny. Qwest lezał jak ulał dobrze sie w nim czułem.
Teraz pytanie do posiadaczy tego garnka czy zauważyliście jakies wady objawiające sie po dłuższym uzytkowaniu, jak w poziomem szumów? rzeczywiście jest taki cichy jak piszą.
Wybrałem sobie w czarnym macie i podobno jest bardziej narażony na zarysowania i trudniej sie czyści prawda to

Poprosze o odpowiedź
 
 
Irys 



Model GSa: Brak moto
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Pochwał: 12
Posty: 1105
Skąd: Szkocja
Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

Szkoda że tylko do panów kierujesz swoją wypowiedź, ale że "się znam" :hyhy: to odpowiem:
Qwest jest aktualnie najcichszym kaskiem na rynku. Wprawdzie na co dzień latam w XR-1100 ale Qwest'a miałam okazję nie raz testować jak i lata w nim kilku moich znajomych. Pomijam fakt że jest bardzo wygodny, bo ma miękką warstwę EPSu w środku.
Wad ujawniających się po dłuższym użytkowaniu nikt nie zgłaszał. Co najwyżej ludzie mieli problem z pinlockiem, ale to przy każdym kasku - kwestia braku umiejętności i odpowiedniego serwisu (z którym w Shoeiu nie ma problemu).
Co do matu: owszem, rysy bardziej widać i trudniej go utrzymać w czystości. Ale dla chcącego nic trudnego.

PS. Przestrzegam przed kupnem Shoeiów z "szarego" rynku. Są z nimi same kłopoty...
_________________
 
 
Caballero
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

Dzięki za odpowiedź. Ale skucha z mojej strony :P oczywiście pytanie kierowałem także do kobiet. Do miłego na trasie. Lewa w górę :)
 
 
GSadmirer 


Model GSa: GS 500F
Wiek: 38
Dołączył: 16 Paź 2007
Pochwał: 1
Posty: 756
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

@Irys
I jak Ci się sprawuję ten 1100 ?? To jest najwyzszy model Shoei czy Espirit?
Ja smigam w TajTek'u AGV i nie narzekam, ale ciagnie mnie nie wiem czemu do Shoei ;)
_________________
Nie jeźdź szybciej niż myślisz
 
 
 
Irys 



Model GSa: Brak moto
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Pochwał: 12
Posty: 1105
Skąd: Szkocja
Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

AGV i Shoei to dwie różne półki ;) Trochę kiepsko to porównywać.

Shoei ma integrale (w kolejności):
Qwest'a - kask turystyczno, miejski, świetnie wyciszony z dobrą wentylacją (co mało spotykane w kaskach typowo turystycznych, z tyłu również ma regulacje wentylacji), skorupa bez specjalnych "sportowych" dodatków - co oczywiście nie powoduje że jest kiepski aerodynamicznie.
XR-1100 - kask skierowany w stronę szybszych motocykli i sportu. Świetna wentylacja, trochę głośniejszy niż Qwest, skorupa aerodynamicznie-sportowo wyprofilowana.
X-Spirit II - kask typowo sportowy. Kask z genialną wentylacją, ale głośny. Świetna aerodynamika - idealna na tor.

Każdy dobierze sobie co innego. Co oczywiście nie znaczy, że osoba na typowym SSporcie, nie może latać w Qweście (patrz, mój brat na 1000RR).
_________________
 
 
GSadmirer 


Model GSa: GS 500F
Wiek: 38
Dołączył: 16 Paź 2007
Pochwał: 1
Posty: 756
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

dzięki za odpowiedź Irys

dobrze wiedzieć ze X-Spirit II jest glosniejszy od 1100. Nie lubię jak przy wiekszej V, zaczyna mi huczec, mam wrazliwe uszy i wystarczy ze sa maltretowane przez zakladanie i sciagnie kasku i sciskane ;)

słowo dwie rózne półki jest nieadekwatne i tu bym polemizował. Włoskie AGV posiada cały wachlarz kasków, spełniających wymagania dla róznych riderów i tez znajdziesz tam kaski z kompozytów, włokna szklanego, wstawek tytanowych czy włókna weglowego/carbonu za ponad 2 tyś. zł :)

Pamietasz wagę 1100 a Spirit'a? W takich jakie mamy teraz warunki, czyli zimno z rana, potrafi Ci zaparować szybka? (mój anti-fog, anit-scratch lubi i to nawet czesto jak jest zimno sobie u góry poparować...) Visor gładko chodzi, łatwo domykasz, lekko otwierasz? Wygodny w środku, często pierzesz wnętrze?
_________________
Nie jeźdź szybciej niż myślisz
 
 
 
Irys 



Model GSa: Brak moto
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Pochwał: 12
Posty: 1105
Skąd: Szkocja
Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

GSadmirer napisał/a:
słowo dwie różne półki jest nieadekwatne i tu bym polemizował
Uwierz mi, że są to dwie różne półki. Do klasy Shoei'a można jeszcze dodać co najwyżej Arai'a oraz Shuberta (chociaż też sztucznie wypromowanego przez BMW). AGV znajduje się poniżej tej klasy, co potwierdzają testy, opinie, użytkownicy i producenci itp. Ale dalej dyskutować nie będę - każdy ma swoje zdanie.

XR-1100: 1400 g dla rozmiaru S do 1500 g dla rozmiaru L. X-Spirita sprawdzę jutro jak będę w pracy.
Shoei'e mają pinlocki. W związku z tym szybka nie paruje. Co najwyżej po bokach, poza polem widzenia. Moja szybka, mimo latania w taką pogodę jak teraz, nie paruje.
Mechanizmy są świetnie spasowane (pod warunkiem oryginalnych szyb) i nie ma żadnego problemu z otwieraniem i zamykaniem, czy nawet wymianą szybki.
Proponuje udać się do najbliższego dealera Shoei'a - tam Ci wszystko pokażą i wyjaśnią.

Shoei'e należą do najwygodniejszych - m.in. ze względu na wspomniany wcześniej miękki EPS. I mają spore miejsca na uszy. Co do wnętrza - XR-1100 i X-Spirit II mają całkowicie wyjmowany środek. Ja latam zawsze w kominiarce, więc w tym sezonie nie miałam potrzeby prania wnętrza.
_________________
 
 
GSadmirer 


Model GSa: GS 500F
Wiek: 38
Dołączył: 16 Paź 2007
Pochwał: 1
Posty: 756
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

Hmm spróbuję uwierzyć :P

dopóki AGV nie zacznie kuleć i zdobywać 2/3 gwiazdek w testach Sharpa to nie bede sie przejmował ;) Poza tym niejeden czołowy zawodnik MotoGP jezdzi w kaskach AGV (np.Rossi, Simmoncelii [*] ) i to o czymś swiadczy. Ale masz racje kazdy ma prawo do swojej opinii i przeważnie chwali to co ma :]

Jesli dobrze kojarze, to mój tez jest na Pinlocka i nawet ma zrywki racingowe, co nie zmienia faktu ze ten standardowy transparenty visor jest taki sobie. Moze lustrzanka bedzie lepsza, zwłaszcza w nocy :hyhy:

No to leciutkie te kaski. Zawsze to troche mniej pracy dla mięsni szyi. Okey, dzięki za wszystkie informację. Wnętrze łatwo się demontuje, wpina z powrotem?? Ja mam z CoolMaxu i prałem raptem few times, w sumie bardziej dlatego ze mi sie ten wewnetrzny kolnierz pobrudzil bo kładłem go na róznorakie powierzchnie :) ale faktycznie kominiarka pochłania częsc tego co mogłoby się znalezc w materiale wewnetrznym kasku;) P.S. 1100 i Spirit II są zrobione nie czasem z jakiego AIM+, to jest włókno weglowe stad ta masa (a raczej jej brak) ??
_________________
Nie jeźdź szybciej niż myślisz
 
 
 
mr0zd
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

Rossi jeździ w AGV bo jest włoskie, poza tym ma z nimi dobre "układy" dzięki czemu co wyścig może mieć inne malowanie zaprojektowane przez samego siebie ;)
 
 
GSadmirer 


Model GSa: GS 500F
Wiek: 38
Dołączył: 16 Paź 2007
Pochwał: 1
Posty: 756
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

A Ty drogi mrOzdz'ie w czym pomykasz na główce? :cool:

Zresztą, gdyby Polacy tworzyli dobre jakosciowo i wizualnie kaski, a byłbys profesjonalnym zawodnikiem z mozliwoscia jak zauwazyles tworzenia swoich unikatowych malowan, to nie skusilbys sie na ciekawy "układ" :cwaniak:
_________________
Nie jeźdź szybciej niż myślisz
 
 
 
sting126 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 40
Dołączył: 16 Wrz 2011
Pochwał: 3
Posty: 170
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 31 Paź, 2011   

GSadmirer napisał/a:

dopóki AGV nie zacznie kuleć i zdobywać 2/3 gwiazdek w testach Sharpa to nie bede sie przejmował ;) Poza tym niejeden czołowy zawodnik MotoGP jezdzi w kaskach AGV (np.Rossi, Simmoncelii [*] ) i to o czymś swiadczy.


Maly OT - Simoncellemu ten kask spadl podczas upadku. Na ile to wina kasku i zapiecia, na ile silnego uderzenia - tego nie wiemy, ale raczej sie to zdarzyc nie powinno.
 
 
GSadmirer 


Model GSa: GS 500F
Wiek: 38
Dołączył: 16 Paź 2007
Pochwał: 1
Posty: 756
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 31 Paź, 2011   

sting126 napisał/a:

Maly OT - Simoncellemu ten kask spadl podczas upadku. Na ile to wina kasku i zapiecia, na ile silnego uderzenia - tego nie wiemy, ale raczej sie to zdarzyc nie powinno.


Dokładnie nie wiemy tak naprawdę co się stało i zapewne nigdy sie juz nie dowiemy.
Kask ma wytrzymac uderzenie/a, a nie oponę która obraca się z prędkościa 200 km/h. Wiadomo, ze połączenie dużej siły w pkt przyłożenia z prędkościa wirową jest dewastujące i może np. po prostu zedrzeć kask z głowy. Druga sprawa, że to jest Włoch do tego trochę roztrzepany. Mimo ze Mistrz Świata 250cc i napewno dużo rzeczy nie trzeba mu tłumaczyć, mogło się tak zdarzyć, że zapomniał zapiąć 2xDD. Ale faktycznie, taka rzecz nie powinna mieć miejsca :znudzony:
_________________
Nie jeźdź szybciej niż myślisz
 
 
 
mr0zd
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Paź, 2011   

GSadmirer napisał/a:
A Ty drogi mrOzdz'ie w czym pomykasz na główce? :cool:


HJC, z którego nie jestem zadowolony i jedyny kask na jaki chciałbym wymienić to XR-1100 w malowaniu Conqueror biało-czerwonym :)
 
 
Irys 



Model GSa: Brak moto
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Pochwał: 12
Posty: 1105
Skąd: Szkocja
Wysłany: Pon 31 Paź, 2011   

mr0zd napisał/a:
HJC, z którego nie jestem zadowolony i jedyny kask na jaki chciałbym wymienić to XR-1100 w malowaniu Conqueror biało-czerwonym
Good choice! Jakbyś się skłaniał ku zakupowi to daj znać :hyhy:

Taka ciekawostka co do AGV i kilku innych "top'owych" marek - kaski w których latają zawodnicy, bardzo często są zupełnie inne (konstrukcyjnie) niż te, które sprzedaje się zwykłym wyjadaczom chleba. Wyjątkiem jest m.in. Shoei.
_________________
 
 
RedShadow 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 33
Dołączył: 10 Sty 2009
Pochwał: 10
Posty: 1383
Skąd: Wrocław/Opoczno
Wysłany: Pon 31 Paź, 2011   

Irys napisał/a:
Taka ciekawostka co do AGV i kilku innych "top'owych" marek - kaski w których latają zawodnicy, bardzo często są zupełnie inne (konstrukcyjnie) niż te, które sprzedaje się zwykłym wyjadaczom chleba.

Właśnie to chciałem napisać, że przy markach takich jak Shark czy AGV nie ma sensu porównywać kasków dla zawodników z tymi w sklepach.
_________________
"– Potrafimy?
– Nie mam pojęcia. Ja na przykład nie potrafię.
– No tak, ale gdybyś potrafił i tak byś się nie przyznał. Ja bym się nie przyznał gdybym potrafił.
– A potrafisz?
– Nie
– Aha! "
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.