WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
kurta - mniejsza czy wieksza
Autor Wiadomość
Broda4
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Wrz, 2011   kurta - mniejsza czy wieksza

witam
kupielm kurteczke modeki. mierzylem w sklepie oczywiscie, jednak w domu naszly mnie dylematy.
zaczne ze mam 165 cm ale 100 w klacie i troche mniej w brzuchu.
Mierzac Ske bylem tak ponapinany ( z wszystkimi podpinkami) ze nie moglem zlapac przeciwnych łokci.
Natomiast Mka jest fajna, oczywiscie luźniejsza, , mozna ja swobodnie wszedzie podciagac , jednak bez podpinek wiadomo - troche wieksza, posciagana na maxa, rekawy minimalnie dluzsze ( jak w marynarce:) ) , ale takie podobno powinny byc.

jak wyglada to w waszych kurtkach?
 
 
wladimir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Wrz, 2011   

U siebie to miałem taki problem, że ja długi i wąski jestem. Jak kurtka była dobra w klacie to rękawy ledwo do nadgarstków dochodziły. Jak jadę bez podpinki to lekko furgocze. Z podpinką albo bluzą jest lepiej ale większość pasków jest pościągana.
 
 
Broda4
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Wrz, 2011   

nie wiem co lepsze - ja natomiaste jestem krotki i............szerszy :P
 
 
Folek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Wrz, 2011   

Ja mam podobnie. Obecnie jeżdżę w skórzanej kurtce i jak wepnę podpinkę to jest akurat nawet ciut za mała w klacie i ramionach natomiast rękawy są ok.
Po odpięciu podpinki gdy śmigam w samej koszulce czuje się bardzo luźno ;) ( wszystkie rzepy pospinane na maksa)
Myślę, że Ciężko jest idealnie dopasować kurtkę na miarę, która ma wypinaną membranę/podpinkę tak żeby zawsze była jak "na miarę".

Ps a tak swoją drogą to jaką kurtałe kupiłeś modeki ?
 
 
cypis
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Wrz, 2011   

Ja tylko dodam od siebie, że kupiłem kurtkę skórzaną Clover która na moje oko "pasowała" na stojąco, a po paru jazdach na moto spadochron. Jak siedziałem na maszynie, na biodrach była za długa, przez co się zginała i wywalała mi ramiona do góry - efekt jak spadochron. Sprzedałem i poszedłem z chęcią kupienia czegoś w stylu kurtki Held Maddox, czy tam Modekę, poprzymierzałem ale bez szału. Facet w sklepie mi pokazał kurtałe tekstylną Alpinestars GP-1, na przecenie i jeszcze niby mój rozmiar. Ja sceptycznie bo chciałem coś tańszego, no i ten niby lans gwiazdy i takie tam. Włożyłem i wślizgnąłem się jakby była na mnie szyta, do tego idealnie na sportowo krótsza niż wszystkie inne. Do tego "uczucie" tej kurtki zupełnie inne niż Helda, Modeki itp. Bajka.
Dołożyłem stówę, zapłaciłem 600zł i podziękowałem. Do teraz jestem bardzo zadowolony.
 
 
Broda4
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Wrz, 2011   

hejka
ja nie chchialem kurtki sportowej, tylko turystyczna - dluzsza.
Kupilem Fina z Modeki. Duzo sciagaczy.
Jedyny minus dla mnie to mini kieszenie.
A tak OK.
Niestety nie mierzylem innych kurtek bo z powodu konca sezonu zaden slkep juz praktycznie nic nie ma.
Wszystko na zamowienie a jak zamowie to musze kupic jedynie z mozliwoscia zmiany rozmairu.
Bez sensu taka polityka.
podobnie z kaskami. wiec pojechalem do sklepu gdzie moglem przymierzyc 4 kurtki w moich rozmiarach.
 
 
Folek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Paź, 2011   

Mierzyłem spodnie Modeka Finn ale jednak zdecydowałem się na model melville jakoś bardziej mi przypasował tylko nie ma szelek poza tym rewelacja jak dla mnie - taki off top :)

Dzisiaj dostałem kurtkę też modeki model Roma i szczerze powiem że jestem mega zadowolony.
Mimo, że kurtka jest krótka to można ją spiąć ze spodniami, nic nie zawiewa itp, mega wygoda. Fajnie wykonana dużo regulacji wypinana membrana , podpinka. Czekam na chłodniejsze dni zobaczę jak się sprawdzi :)
Dodam, że kurtka jest bardzo dopasowana , jeździłem z podpinka i membrana w samym t-shircie.
Skóra w której jeździłem wcześniej była dość luźna w porównaniu do Modeki.
Po ostatniej jeździe niestety odczułem tego skutki , przewiało mi nery i się pochorowałem ;/
Ze swojej strony polecam dopasowane kurtały z mozliwością wypięcia wszystkiego :)
 
 
jonasz
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Paź, 2011   

Sam miałem podobny problem. Sam jestem krótszy i trochę szerszy ;) Kupiłem kurtkę rozm. M leżała idealnie dobra długość rękawów w klacie i pasie ok. Jednak kiedy zamiast zwykłego protektora pleców kupiłem żółwia ciężko było mi się w niej zapiąć teraz kupiłem kurtkę bardziej turystyczną i rozm. większą i jes idealnie. Tak więc weź pod uwagę jeszcze przyszłościowe zakupy jak np żółw czy pas nerkowy.
 
 
deejayslonio
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Paź, 2011   

Folek napisał/a:
Mierzyłem spodnie Modeka Finn ale jednak zdecydowałem się na model melville jakoś bardziej mi przypasował tylko nie ma szelek poza tym rewelacja jak dla mnie - taki off top :)

Dzisiaj dostałem kurtkę też modeki model Roma i szczerze powiem że jestem mega zadowolony.
Mimo, że kurtka jest krótka to można ją spiąć ze spodniami, nic nie zawiewa itp, mega wygoda. Fajnie wykonana dużo regulacji wypinana membrana , podpinka. Czekam na chłodniejsze dni zobaczę jak się sprawdzi :)
Dodam, że kurtka jest bardzo dopasowana , jeździłem z podpinka i membrana w samym t-shircie.
Skóra w której jeździłem wcześniej była dość luźna w porównaniu do Modeki.
Po ostatniej jeździe niestety odczułem tego skutki , przewiało mi nery i się pochorowałem ;/
Ze swojej strony polecam dopasowane kurtały z mozliwością wypięcia wszystkiego :)


Spodnie te same i pasują do modeki JETLOCK ale ogólnie modeka przestała do mnie krzyczeć... jak tylko odstawię moto na zimowanie to muszę oddać kurtkę i rękawice (również modeki) do reklamacji.
 
 
Broda4
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Sty, 2012   

folek
a jak z rozmiarowka?
jako ze jak pisalem jestem krotki - najlepiej z dlugoscia mama wersje spodni M krotkie. Jako stoje - siegakja idealnie do ziemi.
Natomiast w pasie sa za duze.
W melvilach mozna wpiac pasek ale to niewygodne.
Powiedz mi jak mierzyles szelki - przydaly by sie?
I jaki rozmiar kupiles spiodni?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.