WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Jak dlugo juz macie/mieliscie GSa?
Autor Wiadomość
mr0zd
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Paź, 2010   

Wskaźnik poziomu paliwa zawsze trzeba traktować z dystansem, ale zawsze lepsze to, niż nagłe "o kur**, już rezerwa?" Pamiętam jak raz mnie bolał brak wskaźnika temp oleju, jak z kumpel wbiliśmy się w mega korek w Gdyni (powrót ludzi z Opener'a) Obroty wtedy mi podskoczyły z 1200 na 1900, wiedziałem, że szybko trzeba schłodzić go albo zaraz będę miał koniec tripa :D
 
 
cypis
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Paź, 2010   

Troche sie tutaj zaniepokoilem tymi opisami.
Myslalem, ze GS to motocykl o sprawdzonej starej konstrukcji i raczej bezawaryjny?
Jest mozliwosc, ze w takim silniku chlodzonym powietrzem przy korkach cos sie moze stac?
 
 
AdamSsS
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Paź, 2010   

Ależ oczywiście chłodzony powietrzem silnik jak nie jest w ruchy to go oprócz wiatru i ożebrowania nic nie chłodzi i sie grzeje szybciej od takiego co ma chłodnice bo wiatrak się włączy i zarz zacznie zbijać temperaturę .
 
 
tmi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2009
Pochwał: 28
Posty: 2331
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Sob 02 Paź, 2010   

cypis napisał/a:

Myslalem, ze GS to motocykl o sprawdzonej starej konstrukcji i raczej bezawaryjny?
Jest mozliwosc, ze w takim silniku chlodzonym powietrzem przy korkach cos sie moze stac?

Może się stać, dlatego warto zalewać olejem W50, w dodatku najlepiej w pełni syntetycznym. Najgorzej gdy motocykl po prostu nie ma chłodzenia, musi się poruszać.

Cytat:

nie jesteś mi w stanie wytknąć żadnych luk w rozumowaniu... może za kilka lat.

Cytat:
że czuje się starym wygą motocyklowym

No tak, nie mam prawa wysuwać żadnych rzeczowych argumentów bo przecież rozmawiam ze starym wygą motocyklowym, który posiadał GS'a ze 3 miesiące. Już na samym początku dyskusji wywyższasz się sprowadzając swojego rozmówce na dno i jak już będziemy brać pod uwage wiek to po Twoim spodziewałbym się więcej poszanowania dla drugiej osoby.

Cytat:
(nie wiem o co kaman z tym niewłaściwym wskazaniem poziomu)

Wg opinii wielu posiadaczy GSR'a, a wspominają też o tym różne testy, wskaźnik poziomu paliwa w GSR'ze działa jak chce. Mniejsza z tym.

Cytat:
stan i temperaturę oleju, czy też w końcu temperaturę silnika. I nie muszę się obawiać czy silnik mi zaraz nie "wybuchnie" bo wcześniej jestem o tym informowany odpowiednią kontrolką.

Tak, to niewątpliwe zalety każdego współczesnego motocykla. Tylko, że jeszcze nikomu chyba nie udało się przegrzać GS'a w trasie, co innego stojąc długo w mega korku. Ba, nawet więcej, GS jest używany w szkołach nauki jazdy i kręci się ten silniczek całymi dniami po placu manewrowym i co?, i jedno wielkie NIC. Ale przegrzać taki silnik w trasie potrafi tylko stary wyjadacz motocyklowy który bez elektroniki na pokładzie nigdzie nie pojedzie, a bez wskaźnika poziomu paliwa to ani mowy nie ma.

Cytat:
Skoro piszesz, że "niedługo miałeś GSa" to rozumiem, że jesteś po wymianie na inny sprzęt i możesz co nieco napisać w temacie?

Napisałem, że wiele nie przejeździłem na GS'ie, czy to znaczy, że go już nie posiadam?
_________________
Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Paź, 2010   

Semai napisał/a:

Przy całym szacunku, moim zdaniem GS to ostatnie g.. i
Teraz mam motocykl z komputerem na pokładzie który mi mówi co i kiedy jest nie tak. A nie


No zapomniałem. Bez komputera to się przecież nawet prosto nie da jechać.
Napisał bym więcej... ale nie napisze.
 
 
Grzechu16 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 12
Posty: 2051
Skąd: Czechowice-Dz/Kraków
Wysłany: Sob 02 Paź, 2010   

cypis napisał/a:
Myslalem, ze GS to motocykl o sprawdzonej starej konstrukcji i raczej bezawaryjny?

Nie jest trudno kupić złom, cały czas się z nim dłubać i potem narzekać jaki to awaryjny sprzęt.
metalbeast napisał/a:
Bez komputera to się przecież nawet prosto nie da jechać.

No da się ale nie jest to taka prosta sprawa :P
 
 
 
Semai
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Paź, 2010   

tmi napisał/a:
No tak, nie mam prawa wysuwać żadnych rzeczowych argumentów bo przecież rozmawiam ze starym wygą motocyklowym, który posiadał GS'a ze 3 miesiące. Już na samym początku dyskusji wywyższasz się sprowadzając swojego rozmówce na dno i jak już będziemy brać pod uwage wiek to po Twoim spodziewałbym się więcej poszanowania dla drugiej osoby.

kolego, naprawdę nie jest moim celem wzajemne udowadnianie sobie kto tu jest mądrzejszy. I niniejszym, szczególnie przy założeniu że odebrałeś mojego posta jako atak na Twoją osobę, zapewniam Cię że masz u mnie pełny szacunek.
Odnośnie rzeczowych argumentów to właśnie troszkę mi ich w Twoim poście brakowało. Pamiętaj że ten temat mówi o motywach zmiany moto na inne. Ja zmieniłem z powodów które mniej więcej wymieniłem, Ty natomiast starałeś się mi udowodnić luki w rozumowaniu których nie ma. Wymieniłem moto z subiektywnych powodów, i jako takich nie ma się co czepiać. Nawet gdybym napisał "zmieniłem moto bo tylny flek jest paskudny" to pomijając czy ten powód można uważać za słuszny czy też nie, trzeba go akceptować jako czyjeś subiektywne zdanie.

tmi napisał/a:

Wg opinii wielu posiadaczy GSR'a, a wspominają też o tym różne testy, wskaźnik poziomu paliwa w GSR'ze działa jak chce. Mniejsza z tym.

To nie do końca że działa jak chce, chodzi raczej o to że po miganiu rezerwy można zatankować mniej niż powinno się wtankować licząc że rezerwa miga przy 3.5l. Nie zmienia to faktu że wyświetlacz jest i mimo wszystko daje znać że już czas na stację.
tmi napisał/a:

...Ale przegrzać taki silnik w trasie potrafi tylko stary wyjadacz motocyklowy który bez elektroniki na pokładzie nigdzie nie pojedzie, a bez wskaźnika poziomu paliwa to ani mowy nie ma.

i znów starasz się mi coś udowodnić? I to jeszcze próbujesz ironizować?
W poprzednim poście zachęcałem Cię do pisania na temat, a Ty swoje. Zmieniłem z kilku powodów, przestarzała konstrukcja GSa to jeden z nich. Jak się z nim/i nie zgadzasz to trudno, ja z tym jakoś mogę żyć.

tmi napisał/a:

Napisałem, że wiele nie przejeździłem na GS'ie, czy to znaczy, że go już nie posiadam?

Nie znaczy, mój błąd, ale... po co tu to napisałeś? Bo jeśli nie dlatego że zmieniłeś moto, to nie chwytam.
Przyznam, że w ogóle nie chwytam po co udzielasz się w tym wątku, skoro masz GSa, nie planujesz go zmienić i nic Ci w nim nie przeszkadza...
metalbeast napisał/a:

No zapomniałem. Bez komputera to się przecież nawet prosto nie da jechać.

A widzisz, nie da się. Z komputerem pokładowym też nie.
KAŻDY motocykl jadąc posuwa się do przodu minimalnie wężykując, nie jest to oczywiście wyczuwalne, ale tak właśnie jest.
Ostatnio zmieniony przez Semai Sob 02 Paź, 2010, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
grzes87 

Model GSa: GS 500E
Wiek: 37
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 301
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 02 Paź, 2010   

hmm nie wiem czy ten topic nie bedzie odstraszaczem dla potencjalnych nabywcow GSa co przyjda na forum poczytaja i sie zniecheca albo zaniepokoja jak np cypis,

nie ma co sie niepokoic i zmnieniac wariant zakupowy. od czegos trzeba zaczac i GS to wlasnie swietna propozycja na poczatek i tego sie trzymajmy !
_________________
od 06.07.2009 SUZUKI GS500E Slingshot rider :D
od 09.09.2010 YAMAHA FZS 600 FAZER rider :D :D
od 10.05.2013 HONDA CBF 1000 A rider :D :D :D
 
 
tmi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2009
Pochwał: 28
Posty: 2331
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Sob 02 Paź, 2010   

Semai napisał/a:
Przyznam, że w ogóle nie chwytam po co udzielasz się w tym wątku, skoro masz GSa, nie planujesz go zmienić i nic Ci w nim nie przeszkadza...

Też nie chwytam po co się tutaj udzielasz zaczynając dyplomatycznie - GS to gówno.

I kolejny błąd w tym samym miejscu, bo akurat planuję zmiane i obok paru motocykli to właśnie GSR ma silną pozycje w moim rankingu na następny motocykl i mógłbym Ci tutaj wypisać szereg wad GSR'a w stosunku do wielu innych motocykli.

Semai napisał/a:
kolego, naprawdę nie jest moim celem wzajemne udowadnianie sobie kto tu jest mądrzejszy. I niniejszym, szczególnie przy założeniu że odebrałeś mojego posta jako atak na Twoją osobę, zapewniam Cię że masz u mnie pełny szacunek.

Nie musisz udowadniać, przecież już napisałeś kto jest mądrzejszy. Dalej tematu ciągnąć nie mam zamiaru, chociaż postawiłbym jedno pytanie retoryczne ale sobie odpuszcze.
_________________
Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
 
 
cypis
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Paź, 2010   

Spoko, ja po prostu poszerzam wiedze :D

Moze mi nikt nic nie zrobi, jak sie tutaj zapytam co sie moze stac przy przegrzaniu silnika?
 
 
mr0zd
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Paź, 2010   

Zacierasz silnik :)
GS gówno? Bez przesady. Ktoś tutaj chyba ma (a raczej miał) za wysokie wymagania co do pierwszego motocykla. GS ma uczyć jeździć i mnie nauczył. Te strzały ze sprzęgła :rotfl: Albo pierwsze jazdy w butach na moto i "niemoc" we wbijaniu biegu. Ach :zawstydzony:
 
 
demondemidi 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 39
Dołączył: 26 Lis 2007
Pochwał: 6
Posty: 819
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 02 Paź, 2010   

Mi z GSem leci już 4 rok i uważam że to świetny sprzęt, co prawda w trasach troszkę wymięka na dłuuuuugich prostych ale itak sprawia wystarczająco przyjemności żebym mógł nim latać kolejne 5 lat :P
_________________
Sztuką nie jest kupienie gotowego produktu, sztuka jest stworzenie takiego :) ... Customizing :)

Od 28.03.2012r szczęśliwy tatuś w opcji premium ]:->
 
 
garfield 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 49
Dołączyła: 02 Mar 2010
Pochwał: 5
Posty: 210
Skąd: Poznań, Plewiska
Wysłany: Sob 02 Paź, 2010   

Ha ha ha, muszę się przyznać, że nieźle się uśmiałam po przeczytanie Waszych wpisów. Chłopaki widać jak testosteron szaleje i to niezależnie od wieku.

Ja mam Gs od lutego i cały czas się poznajemy. Nasza znajomość potrwa jeszcze jakiś czas, a jak się poznamy na 100% to może zamienię moją strzałkę na GSR.
_________________

 
 
Emwu96
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Paź, 2010   

ale Ty jestes kobieta garfield ;)
 
 
yaszczi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 38
Dołączył: 03 Lis 2009
Pochwał: 46
Posty: 3289
Skąd: Dopiewiec
Wysłany: Nie 03 Paź, 2010   

Jeśli chodzi o mnie to GS'a mam od października 2009. Jest to moje pierwsze moto. Wcześniej zaliczyłem kilkanaście tysięcy kilometrów na skuterku 50cc.
Oprócz "szkoleniowej" YBR250 nie prowadziłem w życiu żadnego innego motocykla. Przez to nie mam porównania z innymi motocyklami, mimo to uważam, że GS to najlepsze moto na świecie !
Do tej pory GS'em zrobiłem ponad 11 tyś. km. Oprócz tego, że dojeżdżam nim codziennie do pracy (niezależnie od pogody), zrobiłem nim parę dłuższych tras (z plecaczkiem lub sam).
Ktoś powie, że GS jest taki, a ktoś inny, że taki. Mnie osobiście nic w GS'ie nie przeszkadza. Jest rewelacyjny na miasto jak i na dłuższą trasę. Jazda nim sprawia mi dużo przyjemności. Za każdym razem jak wsiadam na moto, przekręcam kluczyk, odpalam i ruszam to mam banana od ucha do ucha.
W 100 % zgodzę się z demondemidi'm, jazda GS'em sprawia tyle przyjemności, że będę nim latać baaardzo długo. :D
_________________
szatan, zło i patologia...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.