WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
W polowie skasowana Suza
Autor Wiadomość
Alf/red/
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Maj, 2011   

studi napisał/a:
Czy Wy obaj zadaliście sobie trud przeczytania

Ja tak, a czy Ty?
Z Kacperskim rozmawiałem kiedy by sprzedający musiał, no musiał nie ma przebacz, przyznać się że był wypadek.

studi napisał/a:
nie każdy napisze bezwypadkowy[...]
Jak jeden z forumowiczów tu napisał, nikt i tak nie zwraca uwagi na to co jest wpisane w aukcji allegro n.t. bezwypadkowości

No, nie każdy. Na przykład ja. Napisałem o tym trzy posty wyżej.
I o niezwracaniu też ja napisałem, w tym samym poście. To jak, czytałeś, czy się zaślepiłeś nieco, że przeciw mnie używasz cytatów ze mnie?
 
 
djmauro
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Maj, 2011   

"motocykl był uszkodzony w znacznie większym stopniu niż moja Suza po szlifie przy 60+"
Tylko że podstawy dynamiki pokazują, że inny jest charakter uszkodzeń dynamicznych, a inny charakter uszkodzeń statycznych. Już sama siła uderzenia o podłoże w przypadku położenia motocykla w ruchu jest większa co wynika bezpośrednio z tego, że uderzając o ziemię działa na motocykl siła pędu będąca iloczynem masy i prędkości, a przy przewróceniu na postoju siła ta jest wielokrotnie mniejsza.
Dodatkowo w przypadku położenia motocykla w ruchu jest on bardziej podatny na uszkodzenia silnika, gdyż położony na bok uruchomiony silnik nie ma odpowiedniego smarowania choć nadal pracuje, a w przypadku położenia wyłączonego silnika tego zagrożenia nie ma.
Jakoś bardziej wierze prawom fizyki niż określeniu, że na oko mniej uszkodzony.
 
 
Irys 



Model GSa: Brak moto
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Pochwał: 12
Posty: 1105
Skąd: Szkocja
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011   

Motocykl w moim mniemaniu, jak i zdaniu kilku ASO (o których już pisałam) jest motocyklem bezwypadkowym. Realni zainteresowani będą mogli to sami zweryfikować (na podstawie opowieści, dokumentów PZU, faktur ASO i kompletu starych części).

Aukcja wystawiona przez Hondę Motoristę nie zostanie zmieniona. A już na pewno nie na Wasze życzenie, tylko dlatego że Wy macie swoją wizję na temat mojego motocykla i jego historii i wiecie lepiej co było a co nie.

Dalszy opór i dyskusja jest więc bezcelowa. Pozostaje Wam teraz robienie mi czarnego PRu oraz wywieszanie transparentów - w ramach protestu.

PS. A ja zawsze jeszcze mogę wystawić Suzan jako "Igła, bezwypadkowa wersja GS500E + 2 komplety owiewek wersji F, czyli DIY"
_________________
 
 
midd 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 38
Dołączył: 03 Lip 2008
Pochwał: 5
Posty: 951
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011   

miałaś na grochu klęczeć, a nie tutaj przy komputerze uczciwym kupującym, tym oszukańczym ogłoszeniem spokój ducha burzysz :P :rotfl:
_________________
http://www.bikepics.com/members/beer4free/
 
 
 
k2 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 51
Dołączył: 04 Maj 2008
Pochwał: 1
Posty: 698
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011   

.... właśnie ... :hyhy: wyjdź i wstydź się :kijemgo:


Swoją szosą, podziwiam Twój spokój.
_________________
TDM as unique as you

 
 
 
Magda
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Maj, 2011   

o rzesz k....

droga koleżanko Irys nie wiem co masz na mysli piszac:

"... drodzy, proponuje zakończyć tą dyskusję i robienie mi czarnego PRu - bo rozumiem że miała w tym jakiś cel koleżanka Magda, ale Wy?... "

i nawet nie chce wiedzieć ale uprzejmie prosze i ostrzegam ze nie zycze sobie wiecej podejrzeń w stosunku do swojej osoby. bo zadnego interesu do Ciebie nie mam i nie chce miec. tym bardziej jezeli chodzi o zakup Twojego wspaniałego, cudownego i jedynego w swoim rodziaju bezwypadkowego motocykla.

Aha jeszcze jedno to do Ciebie Studi zabraniam Ci argumentowania swoich tez moim imieniem. Jezeli nie masz innych argumentów poprostu ich nie przytaczaj swoich wywodów. Tyle.

Dziękuje. I nikt mnie nie przekona że czarne jest białe!

Tak tak to ja Magda. :cwaniak:
 
 
Irys 



Model GSa: Brak moto
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Pochwał: 12
Posty: 1105
Skąd: Szkocja
Wysłany: Sro 18 Maj, 2011   

Tupnęła nogą i poszłaaaa :D
Wzruszyłam się głównie tym moim wspaniałym, cudownym i jedynym w swoim rodzaju motocyklem! Rany, czego to człowiek może się dowiedzieć! Koniecznie to dopiszę do aukcji! :rotfl:
_________________
 
 
Semai
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Maj, 2011   

Kacperski napisał/a:
Ale jeśli chcemy tępić krętaczy, od aukcji porządnych motocykli musimy bezwzględnie wymagać rzetelnego, szczerego opisu, a twoja pozycja na tym forum tylko zwiększa te wymagania. Jeśli masz wątpliwości, możemy się przejechać do motomotion, albo innego podobnego "centrum".


Oj chłopie chłopie (co samo się tyczy Alfreda)...
Piszesz mądrze i kwieciście, nie wiem czy dam radę odpisać w tej samej szlacheckiej modle. Ale mam pytanie nie wprost: Czy zaspokoiłbyś się prawniczo i moralnie gdyby Irys opisała motocykl jako "(po)wypadkowy?"
Czy znając historię powyżej opisaną i kompletność naprawy (wymiany elementów wymienialnych) naprawdę w zgodzie z samym sobą twierdzisz że napisanie "motocykl bezwypadkowy" nie jest mówieniem całej prawdy? Chcesz badać granicę, ale patrzysz nie od tej strony przytaczając przykład Heńka co w garażu spawa.
Czy jeśli kamyczek mi stłukł lustereczko i wymieniłem na nowe to też powinienem napisać "powypadkowy"?

Ja miałem taką przygodę (również opisaną na forum) że motocykl mi wjechał i urwał podnóżek i dźwignię zmiany biegów. Żaden inny element nie został nawet dotknięty. Wymieniłem je na nowe. Mam więc teraz moto bezwypadkowe z nową dźwignią zmiany biegów i nowym podnóżkiem kierowcy. Czy Twoim zdaniem też powinienem opisać go jako wypadkowy?

Pewnie jesteś już po studiach (albo w trakcie), ale zapewniam Cię, że nie każdy aspekt życia da się opisać zerojedynkowo (i mówię tu z doświadczenia).
Nie wiem też jaki masz staż na moto, ale zapewniam Cię też (pownownie) solennie, że pęknięte plastiki są o lata świetlne od zespawanej ramy.

A teraz do sedna, bo se tu możemy pitulić ruski rok jeszcze a sam szybciorkiem sobie zaprzeczyłeś w poprzednich postach twierdząc że motocykl Irys nie jest motocyklem bezwypadkowym ale też nie jest motocyklem wypadkowym bo wypadek to dopiero wtedy jak jest szkoda na osobie skutkująca zwolnieniem trwającym dłużej niż 7 dni. Tak więc:
Definicja bezwypadkowości (by Semai):
"Motocykl jest bezwypadkowy wtedy gdy nigdy nie uczestniczył w kolizji drogowej lub wtedy gdy uczestniczył w kolizji ale skutki owej kolizji zostały całkowicie wyeliminowane poprzez naprawę lub wymianę elementów a dalsze użytkowanie motocykla pozostanie bez wpływu na przebyte naprawy bądź wymiany."

Ot tyle.
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Sro 18 Maj, 2011   

Semai :padam: :padam: :padam:
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
Kacperski
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Maj, 2011   

Semai, wybacz, nie będę ponownie rozgrzebywał całej dyskusji. Trafiłeś blisko tego o co mi chodzi. Jestem przeczulony w tym temacie, ale z prostego powodu - ostatnio sam babrałem się w bagnie dostępnych ofert sprzedaży (w tym gs'ki), i to co w większości aukcji jest opisywane jako "stan idealny" rozczarowuje już na zdjęciach, a "gotowy do sezonu' to najczęściej zwykły trup. Jeżeli od którejkolwiek z tych aukcji chciał bym móc czegokolwiek oczekiwać, to właśnie od tych opisanych jako "bezwypadkowe". Kończy się niestety w prawdziwie polskim stylu, za każdym razem najpierw muszę sprawdzić czy ktoś mnie w ciula nie robi.

Zdarzyło mi się grzecznościowo pojechać (i przejechać) na oględziny sprzętu z przetrąconym zawieszeniem. Jak ludzie się w takie coś dają wrobić, to już przerasta moje pojęcie.
 
 
simin 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 27 Mar 2011
Pochwał: 53
Posty: 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 18 Maj, 2011   

Kacperski, W pełni się zgadzam że za dużo bezwypadkowych maszyn ma połowę części z innego rocznika itp, ale nadal uważam że wyolbrzymiasz bardzo sprawę - porównaj uszkodzenia które opisujesz z przewróconym motocyklem z pękniętymi owiewkami.

Niedługo powiesz że ryska od suwaka kurtki na baku kwalifikuje moto jako wypadkowe.
 
 
 
vitucky
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Maj, 2011   

co fakt to fakt i w ogłoszeniu nie powinno być raczej tego słowa ,,bezwypadkowy" bo jest to jak widać dla niektórych sprawa dyskusyjna i to bardzo.W momencie kiedy ktos prosi dzwoniac i pytając o szczegóły co i jak można wtedy podyskutować jak to było, wysłać linka nawet do całego opisu zajścia itp.
Jeśli ja bym był na kupnie takiego motocykla wolałbym żeby nie bylo tego wpisu ,,bezwypadkowy" bo i tak sam próbował bym się dowiedzieć na podstawie papierów itp jaka była jego historia i co faktycznie na to ASO.
W przypadku gdybym zobaczył wpis ,,bezwypadkowy" a nastepnie sprzedający by zaczął wspominac o przygodzie co i tak wywnioskował bym po dokumentacji, moje zaufanie do sprzedajacego znacznie by spadło.
Taki niby drobny niuans a wiele może namieszać jak widać po ilości komentujących.
Życzę powodzenia w sprzedaży bo o sprzęt dbano w sposób zaiste pedantyczny :)
 
 
miziel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Maj, 2011   

Hmmm... tak sobie czytam ten temat... Powiedzcie mi co byście zrobili w takiej sytuacji:
Jesteście sobie pod domkiem zsiadacie z moto dajecie na centralkę... i jeb gleba (jest to jakaś Fka załóżmy) jako, ze nie jesteście dużej postury motocykl z całym impetem uderza o ziemie, trafia np na krawężnik, owiewki pękają. Rysują się itp. Jesteście perfekcjonistami i estetami więc kupujecie nowe, macie AC więc robicie to ładnie w ASO czy po takim czymś wystawiacie moto jako wypadkowe? Na równi np z moto po szlifie czy moto po dzwonie?

Pozdrawiam :)

EDIT: Najlepszym wyjściem byłoby wprowadzenie kategorii "Naprawiany" Co oznaczało by, ze w moto było grzebane pod względem wymiany części ale nie uczestniczyło ono w wypadku :)
 
 
vitucky
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Maj, 2011   

no właśnie należy wówczas napisać,że motocykl jest w stanie bardzo dobrym a nie czy wypadkowy czy bezwypadkowy - dla każdego ta definicja będzie wyglądała inaczej.Wiadomo,że w ogloszeniu to sobie można pisać cokolwiek.Reszta to weryfikacja przez kupującego.Historii nieszczęśliwej przewrotki nie będzie się pisało w ogłoszeniu bo coby nie pisać będzie to mniej wiarygodne od tego co się będzie mówić twarzą w twarz i udawadniać co i jak.
Idąc dalej, po takiej wywrotce jak upadek na parkingu owiewki będą inaczej uszkodzone aniżeli po uślizgu.Dobrze jest właśnie zachować sobie takie uszkodzone owiewki i pokazać potencjalnemu kupcowi.Dowody,dowody i jeszcze raz dowody.
 
 
callum
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Maj, 2011   

Jeszcze ja dorzucę swoje dwa grosze, bo czuję się trochę wywołany do tablicy przez Studiego:

studi napisał/a:
ogłoszenie kolegi calluma (...) miał przygodę i to dosyć poważną, zresztą sam na forum o tym wspominał


Myślę, że w momencie kiedy coś przykrego dzieje się z motocyklem, mamy tendencję do przereagowania. Panikujemy, że nasze kochane i wypieszczone "jeździdełko" jest w stanie agonalnym, BO SIĘ WYWRÓCIŁO. Irys na początku też myślała, że Suzan jest w kiepskim stanie, podobnie jak ja o mojej Suzie. A w końcu okazało się, że nie było tak źle. W moim przypadku wymieniane były tylko plastiki, lusterko, migacz i tym podobne elementy (w dodatku z AC, więc nie na żadne tanie podróby), ale żadna część mechaniczna (silnik, skrzynia, rama itp.) nie ucierpiała. Zresztą chyba mam jeszcze papier od Robobobo, gdzie są wymienione wszystkie wymienione elementy. Dlatego, Studi, z całym szacunkiem dla Ciebie, ale nie nazwałbym tego poważniejszą przygodą, niż w wypadku Irys. Myślę, że uszkodzenia były podobne, różnica tylko taka, że ja siedziałem na motocyklu i z niego spadłem, a Irys - nie :-)

A wracając do głównego tematu: Myślę, że najlepszy wyznacznik dla słowa "bezwypadkowy" w przypadku motocykla to właśnie to, czy były wymieniane jakieś istotne części, zwłaszcza mechaniczne. Bo jeśli przyjmiemy, że COKOLWIEK, to chyba wszystkie motocykle na forum są powypadkowe. Zgadzam się z mizielem: Jeśli ktoś ci na parkingu urwie lusterko i wymienisz je na nowe - to co, masz powypadkowy motocykl?

Zupełnie początkujący motocyklista zwykle myśli, że można mieć moto nie mające za sobą absolutnie żadnej "przygody". Potem doświadczenie koryguje to przekonanie :) i okazuje się, że motocykl, który nigdy się nie przewrócił jest rzadszy, niż uczciwy poseł w Sejmie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.