WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
W polowie skasowana Suza
Autor Wiadomość
Irys 



Model GSa: Brak moto
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Pochwał: 12
Posty: 1105
Skąd: Szkocja
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

Macie rację! O ja zła i podła baba!!
To co na początku wyolbrzymiłam i wydawało mi się kasacją motocykla, okazało się w między czasie (w ASO), być tylko kosmetyką moto, bez uszczerbku na silniku i częściach mechanicznych.
Jak to rasowa Baba, demonizowałam, histeryzowałam itp.
Zmieńmy tytuł tematu i po sprawie :]
_________________
 
 
Piotras_5 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączył: 10 Sie 2010
Pochwał: 13
Posty: 2355
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

A ja nie rozumiem czemu ktoś, kto nie interesuję się zakupem moto itp. tak się spina :/
Sprawa sprzedającej, nie ogarniam tego.
_________________
Keeway Matrix 08' -> GS500F 04' -> GSF Bandit 600 S 04' ->Honda CBR F4i 01'
 
 
Alf/red/
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

Irys napisał/a:
Tobie na szczęście nic udowadniać nie muszę

Oczywiście, że nie. Patrz dalszy ciąg odpowiedzi.

Irys napisał/a:
ale osoby które już oglądały Suzan wszystkie info dostały.

Szkoda, że dopiero wtedy. Dobrze, że jednak. I dobrze, że to się wyjaśnia tutaj. Nie można było od razu jasno w ogłoszeniach? Przecież ten wątek i ta historia to żaden dla Ciebie wstyd, raczej przeciwnie, widać jak się starałaś Ty i ludzie od Jaskłowskiego.

Ciekawe co zrobię, jak będę sprzedawał swoje moto. Wypadek może i był, zadrapania są, ale nie ja, i nie dostałem dokumentacji. I co, to upoważnia do dumnych deklaracji bezwypadkowości? No nie wiem. Wymienię części podrapane i co, jestem czysty? No nie wiem.

Inna sprawa, że jeśli ma się jakiekolwiek doświadczenie w kupowaniu, to się po prostu na status wypadkowości nie zwraca uwagi, i już. Bo pojazdów bezwypadkowych jest mniej więcej tyle, co yeti.

Irys napisał/a:
Żenua

Ale co żenua? Napisanie jak widzę sprawę? Czy to, że Ci się to widzenie nie podoba?
Żenua to podwójna moralność (tutaj "w połowie skasowana" a tam "bezwypadkowy mucha nie siada"). Widzisz, od 'ważnych' osób (a za taką uchodzisz) można wymagać więcej.

Jeśli Ci się moje zdanie nadal nie podoba, to je po prostu olej. Atakami go nie zmienisz.
 
 
tmi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2009
Pochwał: 28
Posty: 2331
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

Mój motocykl też jest powypadkowy, ale nie będę o tym nikomu wspominał - wczoraj przy parkowaniu w garażu leciutko dotknąłem jednym ciężarkiem kierownicy ścianę :rotfl:
Też nie mówcie o tym nikomu.
_________________
Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
 
 
Irys 



Model GSa: Brak moto
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Pochwał: 12
Posty: 1105
Skąd: Szkocja
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

Żenujące jest to, że atakujesz i czepiasz się czegoś, co Ciebie nie dotyczy, jednocześnie WYMAGAJĄC i oczekując ode mnie jakiś dowodów!

Ogłoszenie nie jest wystawione przeze mnie i jakbyście nie zauważyli nie ma tam NIC o tym konkretnym jednostkowym motocyklu. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to zadzwoni lub po prostu przyjedzie. I do takich klientów skierowane jest ogłoszenie Hondy Motoristy - niejako wymuszam kontakt telefoniczny lub bezpośrednie spotkanie, bo tylko w taki sposób mogę opowiedzieć o motocyklu całą historię. Jeżeli ktoś jest na tyle leniwy że mu się nie chce zadzwonić i oczekuje wszystkiego podanego na tacy, bądź co gorsza nie chce dzwonić bo mu kasy szkoda to jasno daje mi do zrozumienia że go na tą sztukę nie będzie stać. A ja byle komu Suzan nie oddam.

Alf/red/ napisał/a:
Szkoda, że dopiero wtedy. Dobrze, że jednak.
Wszystko wiedzący :oczami: ... Na razie Klienci zainteresowani (na szczęście) są na tyle sprytni, że nawet nie dzwonią a od razu przyjeżdżają oglądać - może miałabym im telepatycznie przekazywać historię która tu na forum zajęła kilka stron?

Wszystkie wątpliwości wyjaśniłam w postach wyżej. Ogłoszenie jest jakie jest i takie zostanie.
_________________
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

Kacperski napisał/a:
Alf/red/ napisał/a:
No właśnie o to - o ile kumam - idzie; co trzeba, żeby w ogłoszeniu pisać "wypadkowy", zabić pojazdem kogoś, prawda?
Źle rozumiesz, 7 dni w szpitalu automatycznie kwalifikuje sprawę do prokuratury jako wypadek (tak było to rozpatrywane po wypadku mojego ojca). W innych przypadkach ocena odbywa się na podstawie obrażeń.


Czy Wy obaj zadaliście sobie trud przeczytania całej tej historii, o jakich rannych, o jakich 7 dniach zwolnienia my tu mówimy.

Motocykl był zaparkowany i został najechany przez inny parkujący tyłem pojazd, nie było poszkodowanych osób a jedynie ucierpiało mienie.


Ciekaw jestem czy którakolwiek z osób biorąca tak ochoczo głos w dyskusji swój sprzęt opisze jako powypadkowy jeśli miał parkingówkę, bo ktoś inny podczas jego nieobecności potrącił jego moto i moto się wywaliło. Czasami jak parkuje na ulicy to jakiś dzieciak podejdzie i się wdrapie bo chce sobie posiedzieć i popatrzeć i przewróci moto, gorzej motocykl może go jeszcze przygnieść i będą ofiary, więc w świetle prawa będzie to wypadek, ale czy opisze którykolwiek z was potem w ogłoszeniu, że moto miało wypadek - nie każdy napisze bezwypadkowy

Jak jeden z forumowiczów tu napisał, nikt i tak nie zwraca uwagi na to co jest wpisane w aukcji allegro n.t. bezwypadkowości, bo nikt tam i tak nie pisze prawdy, po oględzinach na miejscu i rozmowie wszystko zaczyna być jasne.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
Lemon 



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lis 2007
Pochwał: 1
Posty: 1214
Skąd: 0-61
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

blagam, jakas cipa wywrocila sprzeta, popęklalo to i owo a wy chcecie wstawki 'po dzwonie"? :D

dla mnie sprzet 'wypadkowy' to tylko taki w ktorym zmieniono ktorys z elementow: rama, stelaż, zawieszenie, silnik..
_________________
pozdrawiam- Juli(an)
 
 
djmauro
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

Nie rozumiem zbytnio motywów całego sporu, chyba każdy kto kupuje motocykl używany ogląda go dokładnie przed zakupem, rozmawia ze sprzedającym itd.
Podpisując umowę stwierdza, że stan techniczny jest mu znany i nie ma zastrzeżeń.
To nie jest sytuacja kiedy coś zamawiamy przez Internet i oglądamy dopiero otwierając paczkę w domu.
Kwestia wypadkowości- chciałbym zobaczyć motocyklistę który nigdy sam nie przewrócił sprzętu (jak tacy są to gwarantuję że prędzej czy później przewrócą) i nigdy nikt ani nic innego (np. wiatr) nie przewróciło motocykla. Widziałem wiele sprzętów po dzwonie i ten wystawiony w aukcji (co dokumentują zdjęcia na początku tematu) nie został zbytnio uszkodzony, a sposób naprawy budzi moje pełne zaufanie.
Czasem się zdarza, że motocykle czy samochody mają uszkodzenia tego typu w transporcie, są naprawiane i sprzedawane w salonie jako nowe...
Ja bym raczej zajął się nękaniem ludzi, którzy po dzwonie naprawiają motocykl w szopie i potem sprzedają jako bezwypadkowy, a nie tymi którzy sprzedają porządnie naprawione moto po parkingówce.
A tak jeszcze dodatkowo w kwestii stwierdzenia "w połowie skasowana" to się tylko zastanawiam czy nikt z mających pretensje o treść ogłoszenia po uszkodzeniu kierunkowskazu, czy przewróceniu na parkingu nie wrócił do domu i nie powiedział "rozwaliłem motocykl". Każdy motocyklista kocha swój sprzęt, drobna ryska jest tragedią, jak ktoś pisze takie rzeczy pod wpływem impulsu to chyba normalne, nawet lepiej, niż miałby nie pisać myśląc że potem sprzedając moto ktoś się tego może dogrzebać i dostanie 200zł mniej za motocykl.
 
 
midd 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 38
Dołączył: 03 Lip 2008
Pochwał: 5
Posty: 951
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

hmm, to ja sie przyłacze do chłopaków,a tak żeby było po równo :rotfl: :rotfl: :rotfl:

a wiec, Iris, shame on you! :kijemgo: :rotfl:
_________________
http://www.bikepics.com/members/beer4free/
 
 
 
Irys 



Model GSa: Brak moto
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Pochwał: 12
Posty: 1105
Skąd: Szkocja
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

midd napisał/a:
a wiec, Iris, shame on you!
:zalamany: :zalamany: Idę do kąta klęczeć na grochu :zalamany:
_________________
 
 
muminek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 336
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

a ja jestem za Irys :ok: :D

moze do konca to uczciwe nie jest pisac 'bezwypadkowy' ale skoro moto ma sie dobrze to po co sobie robic pod gorke i pisac 'wypadkowe' ? tym bardziej ze ma sie podstawy zeby nie mowic o 'wypadku'. zainteresowane osoby i tak poznają całą historie. sam bym pewnie napisal bezwypadkowy i pewnie pare osob takze ;) :P
 
 
 
Kacperski
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Maj, 2011   

studi napisał/a:
Czy Wy obaj zadaliście sobie trud przeczytania całej tej historii, o jakich rannych, o jakich 7 dniach zwolnienia my tu mówimy. Motocykl był zaparkowany i został najechany przez inny parkujący tyłem pojazd, nie było poszkodowanych osób a jedynie ucierpiało mienie.
A ty dalej swoje, motocykl był uszkodzony w znacznie większym stopniu niż moja Suza po szlifie przy 60+. Jaki sens ma tu tłumaczenie "przecież to tylko parkingówka"?

studi napisał/a:
Ciekaw jestem czy którakolwiek z osób biorąca tak ochoczo głos w dyskusji swój sprzęt opisze jako powypadkowy jeśli miał parkingówkę, (...) ale czy opisze którykolwiek z was potem w ogłoszeniu, że moto miało wypadek - nie każdy napisze bezwypadkowy
Zmieniasz temat, patrz wyżej.

studi napisał/a:
Jak jeden z forumowiczów tu napisał, nikt i tak nie zwraca uwagi na to co jest wpisane w aukcji allegro n.t. bezwypadkowości, bo nikt tam i tak nie pisze prawdy, po oględzinach na miejscu i rozmowie wszystko zaczyna być jasne.
To akurat jest przykra konsekwencja takich sytuacji. Są kraje gdzie takiego cwniactwa jest zdecydowanie mniej, albo nie ma prawie wcale.

Lemon napisał/a:
dla mnie sprzet 'wypadkowy' to tylko taki w ktorym zmieniono ktorys z elementow: rama, stelaż, zawieszenie, silnik..
Stelaż owiewki? :chytry:
 
 
Irys 



Model GSa: Brak moto
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Pochwał: 12
Posty: 1105
Skąd: Szkocja
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011   

Kacperski, widać nie znasz sytuacji do końca i nie znasz zakończenia a nadal z upartością osła się wypowiadasz :)
Dla wyjaśnienia: stelaż owiewki jak się okazało, był minimalnie wygięty w trakcie transportu moto do ASO - pan z PZU za mocno Suzę przypiął pasami, co później potwierdził i podpisał zeznanie. PZU również za to zapłaciło. Stelaż nie jest trudno wygiąć.
Swoją drogą, orientujesz się w ogóle w budowie GSa i plastików wersji F? Nie porównuj tego do SVki która konstrukcję przednią ma zupełnie inną.

Zejdź już ze mnie, bo się duszę. Nie jesteś zainteresowany kupnem, więc idź szukać sprawiedliwości w inne miejsce. Albo tak jak Alf/red/a - zapraszam Cię jako tajemniczego klienta do Motoristy.
_________________
 
 
Kacperski
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Maj, 2011   

Irys napisał/a:
Zejdź już ze mnie, bo się duszę. Nie jesteś zainteresowany kupnem, więc idź szukać sprawiedliwości w inne miejsce. Albo tak jak Alf/red/a - zapraszam Cię jako tajemniczego klienta do Motoristy.
Nigdy nie traktowałem tego jako ataku na twoją osobę. Zrobiłaś, albo zrobiono w twoim imieniu, coś z czym się bardzo nie zgadzam. Później pisałem już tylko o przyzwoleniu na takie zachowania i sposobie ich oceny.

Skoro chcesz traktować sprawę osobiście, to powiedz mi proszę jedną rzecz
Jeśli z twoją ofertą wszystko jest ok - sprzęt był porządnie przygotowany, nie ma się do czego przyczepić, niczym nie odstaje od fabryki. Gdzie w takim razie ustawimy granicę, aby profesjonalni krętacze nie mogli się bronić mówiąc "nikt na tym nie zginął", "ta rama była porządnie zespawana, Heniek zna się na robocie", "panie, na tym można śmiało jeździć".

Przesadzam? Odrobinę. Ale jeśli chcemy tępić krętaczy, od aukcji porządnych motocykli musimy bezwzględnie wymagać rzetelnego, szczerego opisu, a twoja pozycja na tym forum tylko zwiększa te wymagania. Jeśli masz wątpliwości, możemy się przejechać do motomotion, albo innego podobnego "centrum".
 
 
simin 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 27 Mar 2011
Pochwał: 53
Posty: 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011   

Kacperski napisał/a:
Gdzie w takim razie ustawimy granicę, aby profesjonalni krętacze nie mogli się bronić mówiąc "nikt na tym nie zginął"
Jak dla mnie granica jest jasno określona - pełna informacja od sprzedawcy (nie koniecznie w opisie aukcji).

Skoro takie informacje Irys podaje telefonicznie/przy spotkaniu to nie piszcie że to jakiekolwiek zagranie nie fair.

Z tego opisu który jest wynika tylko tyle że może zadzwoni kilka osób więcej, a gdy dowiedzą się o kolizji/wypadku/katastrofie stwierdzą że nie są zainteresowani.

I nie porównujcie takiego opisu z sytuacją gdy ktoś tuszuje dzwon i spawanie ramy w 4 miejscach mówiąc że moto bezwypadkowe.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.