WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
W polowie skasowana Suza
Autor Wiadomość
Irys 



Model GSa: Brak moto
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Pochwał: 12
Posty: 1105
Skąd: Szkocja
Wysłany: Wto 17 Sie, 2010   W połowie skasowana Suza

W dniu wczorajszym, koło godziny 21, moja śliczna blond sąsiadka, lat ~45, trzeźwa, (znana z tego, że przeciętnie w ciągu roku ma ok. 3-4 kolizji i ciągle coś kosmetycznie musi w samochodzie poprawiać), postanowiła zaparkować swoją Honde Civic przed domem (osiedle domków jednorodzinnych, mała uliczka wewnętrzna). Parkowała tyłem, ale nie zauważyła, że stoi tam zaparkowana moja Suzan. "Nie zadziała sensor parkowania!!"
Samochód potrącił motocykl który się wy**bał. Mało tego… sąsiadka nie zorientowała się od razu, mimo trzasku i hałasu i prawdopodobnie dodała gazu na wstecznym i jeszcze dalej cofnęła samochodem, najeżdżając/przejeżdzając bardziej moto.

Straty określane po ciemku wczoraj: Rozpier**lona lewa strona - Pęknięta czacha, rozwalony przedni kierunek, owiewki popękane konkretnie (zaczepy pogięte i popękane), wygięta kierownica, teraz jest bardziej "położona" (mam nadzieję że lagi nie), wygięta klamka sprzęgła, wygięta dźwignia zmiany biegów, odpadł dekielek silnika z napisem Suzuki. Sąsiadka jak najechała na moto to jeszcze uszkodziła całe plastiki tylne (zadupek), światło stopu lata i "wisi".
O mocy i sile upadku świadczy złamane lewe lusterko, które znaleźliśmy kilka metrów dalej – po drugiej stronie uliczki.

Dziś w świetle potwierdzają się na pierwszy rzut oka straty. Do tego dziwnie mi piszczy przednie koło przy toczeniu motocykla...

Naprawa będzie z OC sprawcy, dziś podpisujemy oświadczenie. Rzeczoznawca
PZU zjawi się dopiero (!!) w przyszły wtorek…

Biorąc pod uwagę terminy jakie ma PZU na wypłatę odszkodowania i naprawę
itp., GS wczoraj zakończył sezon :/

Kilka zdjęć pokazujących CZĘŚĆ strat...


_________________
 
 
Majic 

Model GSa: GS 500E
Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2008
Pochwał: 1
Posty: 589
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 17 Sie, 2010   

Co do końca sezonu to walcz z ubezpieczalnia, a tanim kosztem zrób naked'a.

Przykre info. Najgorsze jest to, że płaci się te obowiązkowe ubezpieczenie, a jak przyjdzie co do czego i to jeszcze nie z naszej winy to trzeba się ostro namęczyć i jeszcze więcej czekać, żeby wyjść na swoim....
_________________
Prowadzący G.G.G. (Gieesową Grupę Geriatryczną).
 
 
 
Irys 



Model GSa: Brak moto
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Pochwał: 12
Posty: 1105
Skąd: Szkocja
Wysłany: Wto 17 Sie, 2010   

Suza miała być jeszcze w tym tygodniu wystawiana do sprzedaży... 2007 rok, stan praktycznie idealny, mały przebieg + dodatki.
Jakbym ją zostawiała dla siebie i nie była w takim stanie w jakim była, to zrobiłabym naked'a. Ale mimo to, po naprawie, nadal idzie pod młotek, więc o zdejmowaniu owiewek i robieniu "po taniości" nie ma mowy.

Liczę że po całej tej akcji wyjdę na plus, a w najgorszym wypadku na tzw. zero.
_________________
 
 
K0.oRNI 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 28 Kwi 2009
Pochwał: 1
Posty: 73
Skąd: Ursynów Północny ;)
Wysłany: Wto 17 Sie, 2010   

O żesz purwa ja kierdole :przestraszony: biedna zuzan :/

ZAWSZE, ZAWSZE kiedy ktoś cofa a moje moto stoi ponad metr od tego pojazdu... robi mi sie zimno na karku, że nie zauważy i będzie łubudubu :(

Przykra sprawa... Oby ubezpieczalnia jak najszybciej wypłaciła kasiorkę... i żebyś wyszła na duży +.


Teraz tylko mogę doradzić... 2+ piwka na wieczór i oglądanie zdjęć ze zlotów/wypadów :) Pozdr. Będzie dobrze.
_________________
Yes, you can die on a motorbike,
but believe me, there's no better way to live the short time we've been given.
And if you couldn't understand it so far... don't bother, you never will.
 
 
cypis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Sie, 2010   

O cholera, szczerze współczuje :kwasny: Jakby mi któś w auto wjechał na parkingu to
by mnie specjalnie to nie ruszyło, ale prawie nowy idealny motocykl - to bym musiał odejść z miejsca i coś gdzieś rozbić zamiast odrywac konczyny. Jeszcze niefart, bo chcesz sprzedać, więc czas tracisz i jeszcze się ludzię będą pewnie krzywić, że coś się stało i zaraz sprzedajesz.

Duże szczęście, że sąsiadka i będzie kasa na naprawe.


Mam nadzieję, że nie będzie problemu z odszkodowaniem z OC i szybko się uporasz
 
 
Special
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Sie, 2010   

pzu szybko wyplaca sianko jak nie ma kombinacji to nawet po 2 tygodniach
 
 
tmi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2009
Pochwał: 28
Posty: 2331
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Wto 17 Sie, 2010   

Irys napisał/a:
Biorąc pod uwagę terminy jakie ma PZU na wypłatę odszkodowania i naprawę

Nie jest tak źle, 2 tygodnie jak mówi Specjal jeśli nie ma problemów. Co innego naprawa bo to zawsze jakieś oczekiwania na części itd.
_________________
Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
 
 
callum
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Sie, 2010   

Przykro mi, Irys. Szczęście w nieszczęściu, że likwidacja szkody będzie z OC tej pi*dy, więc nie będzie mowy o żadnych "szkodach całkowitych" tylko po prostu muszą Ci pokryć całość napraw, oczywiście wg cen oryginalnych części Suzuki. A drugie pocieszenie, że to jest PZU -- podobno jako jedna z niewielu firm ubezpieczeniowych nie próbuje kombinować tylko wypłaca. Mam nadzieję, że wszystko potoczy się szybko i jeszcze załapiesz się na końcówkę sezonu, zwł. że wrzesień ma być bardzo ciepły. Trzymaj się!
 
 
Piotras_5 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączył: 10 Sie 2010
Pochwał: 13
Posty: 2355
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Wto 17 Sie, 2010   

jak patrze na te zdjęcia to aż żal d... ściska :/ Taka piękna suzuka i... Ehh.
Trzymaj się i oby to szybko było załatwione!
 
 
mrc
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Sie, 2010   

No Irys trzymam kciuki za motocykl i podziwiam Twój stoicki spokój. Ja bym na Twoim miejscu ku**ie spalił dom ze złości chyba.
 
 
jackie125
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Sie, 2010   

Szkoda gs'a, ale chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedną sprawę.
Moto ma dopiero 3 lata i pewnie to jego pierwszy wypadek. W takim razie warto zainteresować się odszkodowaniem za utraconą w wyniku wypadku wartość pojazdu. Niedawno jadąc drogą samochodem (wiek 3 lata) ktoś wjechał mi w kufer. Oczywiście wezwałem policję, bezsprzecznie jego wina. W ASO naprawili bezgotówkowo a ja wystąpiłem o ww odszkodowanie. Wystarczyło wysłać jedno pismo napisane przeze mnie. Żadnych rzeczoznawców, biegłych i innych mądrali. Niedługo później telefon: przesłać odszkodowanie przekazem na adres domowy, czy na konto?
Poniżej link do strony Gazety Prawnej, tam jest to dokładniej opisane.
http://biznes.gazetaprawn...ci_pojazdu.html
Jeżeli można coś wyrwać, to dlaczego im odpuszczać?
 
 
leon 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 01 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1819
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 18 Sie, 2010   

Irys, trochę to pewnie potrwa, ale walcz dzielnie. Ja bym się decydował na naprawę bezgotówkową w najlepszym warsztacie jaki znajdziesz. Miałem już sporo różnych przygód z PZU i wiem, że oni wtedy dużo lepiej płacą, bo wiedzą że nie chcesz od nich nic wyciągnąć tylko rzeczywiście chcesz moto naprawić. A jak na ten warsztat nie starczy, to pisz odwołanie!
_________________
http://picasaweb.google.com/leon.1981.krk
http://www.grupa-poludnie.info
 
 
 
Irys 



Model GSa: Brak moto
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Pochwał: 12
Posty: 1105
Skąd: Szkocja
Wysłany: Sro 18 Sie, 2010   

Dziękuję Wam bardzo za wsparcie i rady.
jackie125 - nie wiedziałam że jest taka opcja. Ale jak się to ma do motocykli? Kolizja jest to moja pierwsza, ale miałam już parkingówkę którą naprawiałam z własnej kasy (klejona prawa owiewka). Jak w tym przypadku ma się takie zgłaszanie utraty wartości?
Co do warsztatu. Spora cześć radzi mi oddać do ASO i tak pewnie zrobię, żeby wszystko było robione na oryginałach i też raczej bezgotówkowo.
Jutro ze Studim ( :padam: ) będziemy myśleli co dalej...
_________________
 
 
callum
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Sie, 2010   

Bezgotówkowo można też robić w wielu innych warsztatach (np. Robobobo) ; części zamawiają w Suzuki, więc masz oryginały + moto naprawione przez kogoś, kto się zna na rzeczy. Osobiście nie wierzę zupełnie w mechaników z ASO po paru złych doświadczeniach. Zresztą ktoś na forum (nie Studi przypadkiem?) miał też ostatnio różne przejścia.
 
 
Semai
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Sie, 2010   

callum napisał/a:
Bezgotówkowo można też robić w wielu innych warsztatach (np. Robobobo) ; części zamawiają w Suzuki, więc masz oryginały + moto naprawione przez kogoś, kto się zna na rzeczy...

Ja ostatnio weryfikuję swoję opinię o Robo i już u niego moto robić nie będę. On(i) na rzeczy znają się niewątpliwie, ale ich parcie na "zrobienie moto jak dla siebie" jest delikatnie mówiąc nikłe.
callum napisał/a:
...Osobiście nie wierzę zupełnie w mechaników z ASO po paru złych doświadczeniach...

Bo właśnie to jest case - trafić na dobrego mechanika - i nie ważne czy on (ona) pracuje w ASO czy w szopie.

ASO jednakowoż ma tą przewagę że daje Ci stempel i fakturkę z ASO co nie jest bez znaczenia przy sprzedaży. A chyba jednak każdy MIMO WSZYSTKO gdyby miał kupować motocykl naprawiany wolałby aby to była potwierdzona kwitami z ASO niż naprawa u "najlepszego mechanika na świecie u którego serwisuję od 10 lat swoje motocykle - pana Józia z garażu".

To co jednakowoż można zrobić, i ja np mam taki plan do zrobienia z aktualnie robitym wozem, to - samochód jest naprawiany w ASO, ale po odbiór idę z mechnikiem, który zweryfikuje co zostało zrobione i jak.
Wczoraj Irysku wysyłałem Ci namiar na gościa - naprawdę porządny chłop. Za weryfikacje bierze 200-250 zł.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.