WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Istnieje czekowiec podobny do Shark S900 Dual Black?
Autor Wiadomość
Tomek8888
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Sie, 2010   Istnieje czękowiec podobny do Shark S900 Dual Black?

Witam

Aktualnie rozglądam się za kaskiem idealnym. Jeśli chodzi o cenę, jakość wykonania, "podzespoły" i wygląd. Prawie takim kaskiem dla mnie jest wymieniony w temacie Shark S900 Dual Black.

Dlaczego prawie?

Nie ma bowiem podnoszonej szczęki co dla mnie niestety jest wyznacznikiem wygody jako że noszę okulary.

Poniżej link do owego kasku:
http://allegro.pl/item116...o_house_kr.html

Czy istnieje kask bliźniaczo podobny do niego posiadający podnoszoną szczęke?

Na czym mi zależy:
- Skorupa - wykonana z wielowłóknowych kompozytów
- Wyściółka - w pełni wymienna i przystosowana do prania
- Blenda - przeciwsłoneczna
- Szyba wizjera - posiadająca anti-fog i anti-scratch
- podnoszona "szczęka"
- cena do 700 PLN

+ Dużym plusem byłoby malowanie w kolorze czarny mat.

Pozdrawiam
 
 
Duellis
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Sie, 2010   

Tomek8888 napisał/a:
Czy istnieje kask bliźniaczo podobny do niego posiadający podnoszoną szczęke?

Marne szanse. Generalnie szczękowce są 1,5x droższe od podobnej klasy kasków integralnych, więc nawet jeśli istnieje odpowiednik szczękowy podanego przez Ciebie Sharka to bezie kosztował koło 1000. Do 700 PLN najlepsze IMHO co możesz kupić to Airoh Miro lub Nitro F347-VN - oba jednak idealnymi nie są. Najlepszy szczękowiec jaki miałem na łbie to Shoei - konkretnego modelu nie pamiętam - poza bledną, której mu brakuje, spełnia wszystkie Twoje założenia, tylko że kosztuje koło 2000.
 
 
mr0zd
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Sie, 2010   

Shoei Multitec.
 
 
joeey
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Sie, 2010   

Schuberth C3 tak jak Shoei tylko, ze z blenda, ale cena powyżej 2k.
 
 
cortex
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Sie, 2010   

prawda jest taka że: dobrego szczękowca za 700zł nie kupisz. a apropo; nie dawno w sklepie LIDL :D były kaski integral i szczękowe za 199zł. znajomy kupił tego szczekowca i chwali sobie jak za 199zł :D
 
 
joeey
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Sie, 2010   

cortex napisał/a:
prawda jest taka że: dobrego szczękowca za 700zł nie kupisz. a apropo; nie dawno w sklepie LIDL :D były kaski integral i szczękowe za 199zł. znajomy kupił tego szczekowca i chwali sobie jak za 199zł :D

jakość tornado/tigera :]
 
 
vitucky
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Sie, 2010   

ja ze swojej strony polecam posiadanego Nolan N103 http://www.motogarage.pl/...towy-p-387.html można go juz miec za 1000zl w wersji podstawowej tzn bez bajerów w postaci głośników i systemu N-COM INTERCOM BLUETOOTH, na prawde wypasiony szczękowiec
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 08 Sie, 2010   

joeey napisał/a:
cortex napisał/a:
prawda jest taka że: dobrego szczękowca za 700zł nie kupisz. a apropo; nie dawno w sklepie LIDL :D były kaski integral i szczękowe za 199zł. znajomy kupił tego szczekowca i chwali sobie jak za 199zł :D

jakość tornado/tigera :]


i tu zaskocze
to był bliżniaczy kask jaki sprzedawany jest przez firmę NAXA
gdzieś na forum o tym pisali :D
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
Tomek8888
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Sie, 2010   

Duellis napisał/a:
Marne szanse. Generalnie szczękowce są 1,5x droższe od podobnej klasy kasków integralnych, więc nawet jeśli istnieje odpowiednik szczękowy podanego przez Ciebie Sharka to bezie kosztował koło 1000. Do 700 PLN najlepsze IMHO co możesz kupić to Airoh Miro lub Nitro F347-VN - oba jednak idealnymi nie są. Najlepszy szczękowiec jaki miałem na łbie to Shoei - konkretnego modelu nie pamiętam - poza bledną, której mu brakuje, spełnia wszystkie Twoje założenia, tylko że kosztuje koło 2000.


Te firmy jakoś nie budzą mojego zaufania, ale jeśli będe miał osobiście okazje w sklepie je przymierzyć to się nad nimi zastanowię.

Warto zaufać choćby firmie Airoh? Dla mnie - laika - wygląda na podrobioną nazwę która kojarzy się z renomowaną firmą Arai.

mr0zd napisał/a:
Shoei Multitec.


Za drogi... i nie poparłeś jego kandydatury żadnym argumentem.

joeey napisał/a:
Schuberth C3 tak jak Shoei tylko, ze z blenda, ale cena powyżej 2k.


Cóż, szkoda że cena nie jest niższa.

cortex napisał/a:
prawda jest taka że: dobrego szczękowca za 700zł nie kupisz. a apropo; nie dawno w sklepie LIDL były kaski integral i szczękowe za 199zł. znajomy kupił tego szczekowca i chwali sobie jak za 199zł


A czym jest tak naprawdę dobry szczękowiec? Nalepką z nazwą firmy? Bo crash testów one nie przechodzą.

vitucky napisał/a:
ja ze swojej strony polecam posiadanego Nolan N103 http://www.motogarage.pl/...towy-p-387.html można go juz miec za 1000zl w wersji podstawowej tzn bez bajerów w postaci głośników i systemu N-COM INTERCOM BLUETOOTH, na prawde wypasiony szczękowiec


Właśnie nie mogę zrozumieć czemu wszyscy właśnie jego polecają jako najlepszego szczękowca za możliwie najniższą cenę. To jest jakiś zwykły BUM, bo ktoś pisnął w internecie dobre słowo na jego temat? Czy rzeczywiście jego jakość na tyle zachwyca, że każdy o nim pisze?
 
 
joeey
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Sie, 2010   

Tomek8888 napisał/a:
mr0zd napisał/a:
Shoei Multitec.


Za drogi... i nie poparłeś jego kandydatury żadnym argumentem.

Po prostu Shoei'a nie trzeba popierać żadnymi argumentami, klasa sama w sobie.

Podobnie jak pozostałe 2 firmy, które bardzo liczą się w świecie dobrych kasków t.j. Arai i Schuberth :)

Tomek8888 napisał/a:
A czym jest tak naprawdę dobry szczękowiec? Nalepką z nazwą firmy? Bo crash testów one nie przechodzą.

Nie rozumiem, co masz na myśli? Przecież kaski są testowane pod względem bezpieczeństwa, żeby uzyskać atest...
 
 
vitucky
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Sie, 2010   

Tomek8888 napisał/a:
vitucky napisał/a:
ja ze swojej strony polecam posiadanego Nolan N103 http://www.motogarage.pl/...towy-p-387.html można go juz miec za 1000zl w wersji podstawowej tzn bez bajerów w postaci głośników i systemu N-COM INTERCOM BLUETOOTH, na prawde wypasiony szczękowiec


Właśnie nie mogę zrozumieć czemu wszyscy właśnie jego polecają jako najlepszego szczękowca za możliwie najniższą cenę. To jest jakiś zwykły BUM, bo ktoś pisnął w internecie dobre słowo na jego temat? Czy rzeczywiście jego jakość na tyle zachwyca, że każdy o nim pisze?


o to ciekawe co piszesz bo ja nie czytalem wiele opinii na jego temat bo po prostu zbadalem go organoleptycznie tzn sprawdzilem jak jest wykonany,co ma w wyposazeniu jak pasuje na głowie i go kupiłem.Opinie o kaskach opiniami ale sam musisz sprawdzic osobiscie każdykask przed zakupem
 
 
Tomek8888
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Sie, 2010   

Jaką wersję tego nolana n103 wziąłes? Kupiłeś go razem z jakimiś akcesoriami? Jeśli można to spytałbym Cię też za ile PLN go kupiłeś? Kupowałeś go z myślą o rozmowach przez zestaw bluetooth?

Pozdrawiam z pracy :d
 
 
Duellis
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Sie, 2010   

Tomek8888 napisał/a:
Warto zaufać choćby firmie Airoh? Dla mnie - laika - wygląda na podrobioną nazwę która kojarzy się z renomowaną firmą Arai.

Ja zaufałem a czy warto to się okaże dopiero po wypadku. Airoh to żadna podróba, firma znana od lat.

Tomek8888 napisał/a:
vitucky napisał/a:
ja ze swojej strony polecam posiadanego Nolan N103 http://www.motogarage.pl/...towy-p-387.html można go juz miec za 1000zl w wersji podstawowej tzn bez bajerów w postaci głośników i systemu N-COM INTERCOM BLUETOOTH, na prawde wypasiony szczękowiec

Właśnie nie mogę zrozumieć czemu wszyscy właśnie jego polecają jako najlepszego szczękowca za możliwie najniższą cenę. To jest jakiś zwykły BUM, bo ktoś pisnął w internecie dobre słowo na jego temat? Czy rzeczywiście jego jakość na tyle zachwyca, że każdy o nim pisze?

Nolany mają to do siebie, że w niezależnych testach bezpieczeństwa wykazują jakość podobną do Shoei czy Shuberta ale przy niższej cenie. Do tego rożne modele Nolana trzymają podobny poziom, podczas gdy u pozostałych dwóch firm zdarzają się modele lepsze i gorsze.

Arai pomijam, bo nie robi szczękowców, do tego poziom ich bezpieczeństwa mimo, że dość wysoki, nie jest oszałamiający jak na cenę oraz fakt bezkompromisowości firmy (nie robią szczękowców ani kasków z blendą właśnie ze względów bezpieczeństwa).

Dla jasności - opieram się głównie na wynikach testów Sharpa.
 
 
vitucky
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Sie, 2010   

Tomek8888 napisał/a:
Jaką wersję tego nolana n103 wziąłes? Kupiłeś go razem z jakimiś akcesoriami? Jeśli można to spytałbym Cię też za ile PLN go kupiłeś? Kupowałeś go z myślą o rozmowach przez zestaw bluetooth?

Pozdrawiam z pracy :d


tak jak pisałem wczesniej wziałem wersję n103, byla tez n102 ale jakos mi nie pasowala ta blenda na zewnatrz.Ja kupilem go w Szkocji gdzie mieszkam.Wziałem go z zestawem KIT2 tzn z systemem głośników i mikrofonu.Dałem za niego w sumie 220Ł wiec cena podobna jak w Polsce.Póki co slucham czasami tylko muzy w tle jak jade bo rozmawiac przez telefon nie moge bo nie mam odpowiedniego kabla do telefonu jeszcze ale juz zamowilem.Zestaw Bluetooth dobra rzecz jak ktos potrzebuje ale to cena jak sie moze orientowales niemal drugiego kasku.
 
 
Tomek8888
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Sie, 2010   

Duellis napisał/a:
Ja zaufałem a czy warto to się okaże dopiero po wypadku. Airoh to żadna podróba, firma znana od lat.


OK, dobrze wiedzieć :)

Duellis napisał/a:
Nolany mają to do siebie, że w niezależnych testach bezpieczeństwa wykazują jakość podobną do Shoei czy Shuberta ale przy niższej cenie. Do tego rożne modele Nolana trzymają podobny poziom, podczas gdy u pozostałych dwóch firm zdarzają się modele lepsze i gorsze.

Arai pomijam, bo nie robi szczękowców, do tego poziom ich bezpieczeństwa mimo, że dość wysoki, nie jest oszałamiający jak na cenę oraz fakt bezkompromisowości firmy (nie robią szczękowców ani kasków z blendą właśnie ze względów bezpieczeństwa).

Dla jasności - opieram się głównie na wynikach testów Sharpa.


A właśnie testy sharpa jak ktoś już w internecie pisał są mało wiarygodne, bo ponoć mają kaski za 100 PLN z 5 gwiazdkami [max] i zapewne nijak to się ma do rzeczywistości sądząc po cenie.

Zastanawiam się czy robią z tymi kaskami rzeczywiście jakieś solidne crast-testy czy po prostu uderzaja pustym kaskiem przy prędkości 50km/h o ściankę i sprawdzają jak szybko się rozleci.

vitucky napisał/a:
tak jak pisałem wczesniej wziałem wersję n103, byla tez n102 ale jakos mi nie pasowala ta blenda na zewnatrz.Ja kupilem go w Szkocji gdzie mieszkam.Wziałem go z zestawem KIT2 tzn z systemem głośników i mikrofonu.Dałem za niego w sumie 220Ł wiec cena podobna jak w Polsce.Póki co slucham czasami tylko muzy w tle jak jade bo rozmawiac przez telefon nie moge bo nie mam odpowiedniego kabla do telefonu jeszcze ale juz zamowilem.Zestaw Bluetooth dobra rzecz jak ktos potrzebuje ale to cena jak sie moze orientowales niemal drugiego kasku.


No kwota tego zestawu jest troche przerażająca. Teraz już jest KIT w wersji 2.1, a kosztuje 740 PLN. Jak rozumiem to jest zestaw tylko do jednego kasku?

Możliwe że nolan n103 rzeczywiście jest na tyle solidny że cieszy się zasłużonym szacunkiem w internecie, a dodatkowo jak piszesz sam go potrafiłeś wybrać z pośród wielu po osobistym teście organoleptycznym ;)

Coś w tym jest. Muszę się wybrać do sklepu, pomacać i wtedy zastanowić się nad tym Nolanem.

Szkoda tylko ze nie jest matowy :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.