WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: leon
Sro 11 Mar, 2009
Problemik - kombi, kurtka, czy same ochraniacze?
Autor Wiadomość
Magda
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Sty, 2008   Problemik - kombi, kurtka, czy same ochraniacze?

Mam dylemat. Jestem przed zakupem ciuchów na motor. I nie wiem na co sie zdecydowac. Czy na:
- pełny kombinezon ( ale lipa bo w pracy bym sie musiala przebierac i troche drogo)
- kurtke z ochraniaczami na góre i ochraniacze na kolana ( juz lepiej ale w 30 stopniach w lato gorąco)
- same ochraniacze na wszystko co sie da (min. pas, lokcie, kolana) (spoko w lato, kurtka na deszcz sie znajdzie w szafie ale podczas upadku czy czegos tam kicha)

aaa jak to jest z butami? przydaja sie? czy mozna sobie odpuscic?

co mi radzicie?
 
 
michal_elwuo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Sty, 2008   

Teraz nie będziesz jeździć więc się wstrzymaj. W marcu jest giełda motocyklowa (zdaje się że na stegnach się odbywa) można kupić wszystko o wiele taniej :)

ja to planuję kupić tak:
-buciki na motor (do 500zł)
-ocieplacze/ochraniacze na kolana (do 200zł)
-kurteczka (tutaj jestem zdecydowany na retbike, za 600zł pożądna skurzana kurtka z wszystkimi wzmocnieniami, niby niedrogo a zbiera rewelacyjne opinie)
-rękawice (żeby miały wzmocnienia, bo przezorny zawsze ubezpieczony, do 200zł)
-kask (oszczędzać nie ma co do 700zł i będzie GIT)

:) ja mam takie plany i moim zdaniem dobry zestaw będzie... jednoczęściowe są trochę lipne, bo ciżko się na motor na początku wsiada. Potem się rozciągają, ale na początku jak sąsiad miał to nieraz mnie wołał, żebym mu pomógł wejść na jego R1 :lol: teraz się rozciągnął, ale podobno lepiej dwuczęściowy. A spodnie nie są tak potrzebne, ocieplacze+ wysokie buty rozwiążą sprawę, a nawet taniej wyjdzie :P

A buty ponoć się przydają bardzo, bo jest o wiele lepsze wyczucie w nodze no i w razie czego te lepsze mają takie wstawki ochraniające :)
 
 
matoshiba
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Sty, 2008   Re: Problemik.

Magda napisał/a:
Mam dylemat. Jestem przed zakupem ciuchów na motor. I nie wiem na co sie zdecydowac. Czy na:
- pełny kombinezon ( ale lipa bo w pracy bym sie musiala przebierac i troche drogo)
- kurtke z ochraniaczami na góre i ochraniacze na kolana ( juz lepiej ale w 30 stopniach w lato gorąco)
- same ochraniacze na wszystko co sie da (min. pas, lokcie, kolana) (spoko w lato, kurtka na deszcz sie znajdzie w szafie ale podczas upadku czy czegos tam kicha)

aaa jak to jest z butami? przydaja sie? czy mozna sobie odpuscic?

co mi radzicie?


Kup kombinezon ale 2 częściowy odpinany od siebie zamkiem . Spodnie będziesz zakładała na dłuższe trasy a do pracy ochraniacze na kolana i kurtka z kombinezonu. A buty --> masz chyba możliwość zmieniać je na coś innego w miejscu pracy.
 
 
Magda
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Sty, 2008   

no tak to by bylo najlepiej. ale taki zestaw to koszt 3000. a ja chyba nie bede kupowac butów. (mam glany i martensy które daja rade.) a bez butów w samym kombinezonie lipnie sie wyglada. wiec chyba zostane przy opcji kurtka + ochraniacze. moze nie bedzie to wygladac profesjonalnie ale moze uda mi sie troche zaoszczedzic. spodnie zawsze mozna dokupic :-) a co wolicie skórę czy materiał?
 
 
smoku
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Sty, 2008   

ja jestem zwolennikiem skory :) po prostu bardziej mi sie z tego materialu kurtki itp podobaja :)
 
 
WojtekR1978
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Sty, 2008   

Ja mam skóre ale jakąś kurtkę tekstylną też mam zamiar kupić. Wszystko ma swoje wady i zalety. A co do tego czy strój wyglada profesjonalnie.... Żyjemy w takich czasach że odrobina freestylu jest nawet zalecana aby odróżniać się od tego całego motłochu :D .
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Wto 01 Sty, 2008   

Wszystko zalezy od tego co ci sie bardziej podoba. W trasy pod turystyke wygodniejsze sa ciuchy tekstylne. Skóra jednak poza lepszym wygladem zapewnia też lepsze bezpieczeństwo. Dla tego lepiej jest kupić tak jak radzi Motoschiba.
Buty motocyklowe oprócz kombi to podstawa. Martensy itp sie do tego kompletnie nie nadają. Raz ze przemakają , dwa - nie zapewniaja odpowiedniej ochrony stopy.
Jestes z Wawy wiec z wyborem sklepu nie masz problemu. Tanie i dobre rzeczy kupisz na Kijowskiej w Tarborze. Spodnie skórzane to okszt 500-700 pln , kurtka drugie tyle. Rękawice ok 200 , buty 300-500. Są tam tez tekstylne spodnie i kurtki. Do tego kup kominiarke i pas nerkowy.
_________________
Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
 
 
 
leon 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 01 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1819
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 01 Sty, 2008   Re: Problemik.

Magda napisał/a:
...nie wiem na co sie zdecydować. Czy na: - pełny kombinezon...

Tak sobie myślę, że kombinezon absolutnie nie pasuje do naked-bike. Do obudowanej suzi w wersji F, OK, ale nie do golasa.

Magda napisał/a:
...jak to jest z butami? przydaja sie? czy mozna sobie odpuscic?...

Od butów bym zaczął - kiedyś z braku lepszych jeździłem w grubych traperach i dzięki nim po wypadku nie spędziłem kilku tygodni w szpitalu. Uratowały nogę, a same wyglądały jakby ktoś je skalpelem pociął. W adidasach to co najwyżej do oddalonego o 100m sklepu można jeździć.

Tak przy okazji tego tematu wrzucę fotkę ściśle związaną z jazdą bez odpowiedniej odzieży:

 
 
 
pootietang
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

Magda napisał/a:
no tak to by bylo najlepiej. ale taki zestaw to koszt 3000. a ja chyba nie bede kupowac butów.


ja się ubrałem za 1500 zł w retbike'u i probiker z tym że buty najniższy model. podczas wypadku strój naprawdę wiele daje a buty kup, mnie w motocyklowych złamało kostkę a boję się pomyśleć co by było gdybym miał zwykłe bez wzmocnień(swoją drogą już nie będę oszczędzać na butach i przynajmniej ze średniej półki kupię) jako że jesteś przedstawicielem płci pięknej niestety masz dużo mniejszy wybór ciuchów bo tych typowo damskich tzn z kroju a nie rozmiaru jest stosunkowo mało.
 
 
michal_elwuo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

ja od poczatku nie mam zamiaru oszczędzać... Jak już kupie lepsze raz, to potem nie będę musiał zmieniać :) w efekcie zaoszczędzę :P
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

michal_elwuo napisał/a:
ja od poczatku nie mam zamiaru oszczędzać... Jak już kupie lepsze raz, to potem nie będę musiał zmieniać :) w efekcie zaoszczędzę :P


I to jest najlepsza rada. :P
_________________
Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
 
 
 
michal_elwuo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

:D już się nauczyłem we wszystkim tak robić :P chociaż czasami jak popatrze na allegro że takie same np. buty tylko podróbki (mówię o motocyklowach) moża kupić 200zł taniej to się waham :P w sumie to zależy przez kogo podróbkli robione... jak przez chińczyków to chyba nie ma sensu
 
 
Magda
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

dobra juz dobra. a co sadzicie o firmie UVEX?
 
 
michal_elwuo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

gogle narciarskie niczego sobie xD szybki do kasków chyba niezłe robią, a poza tym coś jeszcze? =O bo sie nie spotkałem:P
 
 
Magda
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

robia tez kaski do motocyli. sama mam kask tej firmy. i maja tez ubrania. tylko ze drogo. i nie wiem czy warto. i siem pytam :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.