WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: leon
Sro 11 Mar, 2009
Ochraniacze na kolana
Autor Wiadomość
Thomas
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Gru, 2008   Ochraniacze na kolana

Witam
Co myslicie o tych ochraniaczach ?? Nie beda przeszkadzaly butom motocyklowym? Mial ktos stycznosc z podobnymi ?
http://www.moto-akcesoria...a26e8f1b0263138
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 13 Gru, 2008   

eee przeciez napisane że na łokcie :niepewny:
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
ghostrider
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Gru, 2008   Re: Ochraniacze pod jeansy

Thomas napisał/a:
Witam
Co myslicie o tych ochraniaczach ?? Nie beda przeszkadzaly butom motocyklowym? Mial ktos stycznosc z podobnymi ?
http://www.moto-akcesoria...a26e8f1b0263138


Te ochraniacze są na łokcie jak byś zauważył
 
 
matoshiba
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Gru, 2008   

Tak jak wyżej te co pokazałeś sa na łokcie ale jeśli chcesz zakładać ochraniacze na kolana pod jeansy to nie da rady chyba ze masz jakieś luźne i jesteś uparty . Ja mam te



http://allegro.pl/item497...enduro_atv.html
chać sa skierowane bardziej do osób które jeżdżą na w terenie to mi na gs i cbr nie przeszkadzały tylko musisz podkleić sobie metalowe zawiasy od strony baku bo czasami można go porysować . Zwykła podkładka filcowa pod nogi mebli dostępna w każdym meblarskim rozwiązuje sprawę. A co do zakładania ochraniaczy pod spodnie to jest to nie wygodna sprawa po pierwsze patrz wyżej po drugie paski od mocowania sa "nie miłe" w kontakcie ze skóra trzeba dobrze je na ciągnąć i dopiero potem zapiać co skutkuje w czasie chodzenia otarciami i zaczerwieniami .A jeśli boisz sie że jesli założysz je na spodnie i w razie "buby" ześlizgną się i nie spełnia swojej funkcji to nie masz co sie martwić siedzą twardo na swoim miejscu (sprawdzone) o ile są dobrze założone. I jeszcze jedna rada w czasie zakładania ochraniaczy miej już zgięte kolana tak jakbyś siedział na moto zaoszczędzisz sobie poprawiania ich bo przy prostych nogach już przy 1 kucnięciu potrafią słabiej mocowane spodnie spaść "pupy" :)
o kurd...e :) coś mi sie pochrzaniło bo myślałem że tam jest napisane czy można zakładać je pod jeansy :D a co do tych ochraniaczy i butów motocyklowych to w ogóle nie przeszkadzają .
Musze uważniej czytać :D
 
 
Thomas
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Gru, 2008   

Faktycznie te co pokazalem to na lokcie ,pomylily mi sie :rotfl: motoshiba dzieki za info juz wszystko wiem :)
 
 
ganz
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Sty, 2009   

A co myślicie o takim patencie: na ocieplacze na kolana podpiąć coś takiego http://www.akcesoriamotoc...roducts_id=3079

, wiem że nie tak solidne jak te wyżej, ale od jakiegoś czasu myślę nad takim zastępnikiem. Nie mam 100 na powyższe ochraniacze (tym bardziej 300 na spodnie),a te 30 zeta jeszcze bym odżałował, nawet dla samego komfortu psychicznego. Przy ślizgu pewnie by się zsunęły, ale pierwsze zderzenie z glebą by przyjęły na siebie. Walnąłem już kolanem w asfalt, a motocyklem w kolano (przynajmniej się nie obił :hyhy: :kwasny: ) przy glebie prawie parkingowej :wstyd: i chodziłem 2 tygodnie z siwym kolanem a myślę taki patent by bardzo pomógł w tym momencie. Docelowo wymiana na dobre spodnie (więc tym bardziej szkoda mi kasy na "ten plastik" bo pod spodnie się chyba tego nie stosuje ?) Co myślicie ?
 
 
Podkopnik 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2008
Pochwał: 5
Posty: 1023
Skąd: Warszawa/Opoczno
Wysłany: Czw 01 Sty, 2009   

Ja mysle ze nie ma sensu nawet tych 30 zl wydawac. Podczas normalnej jazdy czy zejdziesz z motocykla zaraz sie zsuną gdzies z boku. Te ochraniacze maja przeznaczenie do zeby je do spodni wlozyc jak masz mozliwosc wymiany. Chyba nie warto takie jest moje zdanie.
_________________
Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
 
 
ganz
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2009   

Właśnie wiem że do spodni dlatego myślę że i w mój sposób mogą być skuteczne (a po wszystkim zostaną na zapas do spodni). Podpiąć miałem na myśli przykleić/przyszyć do ocieplaczy na kolana, właśnie po to żeby się nie zsuwały podczas jazdy (oczywiście zakładać pod spodnie). Ewentualnie nowe bojówki USA ARMY mają "kieszenie" na kolanach na ochraniacze, ale na to też szkoda kasy. Swoją drogą ciekawe jakie ochraniacze tam wsadzają.
P.S. Ta miniaturka zdjęcia sama się zrobiła czy ktoś jej pomógł?
 
 
Podkopnik 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2008
Pochwał: 5
Posty: 1023
Skąd: Warszawa/Opoczno
Wysłany: Pią 02 Sty, 2009   

No nie wiem zrob jak uwazasz:) To zapewne sprawka Leona :) czuwa caly czas heh. Chodzi o to aby nie dawac linkow z aukcij i sklepow bo te kiedys nie beda aktywne a zdjecie zostanie i potomni beda mieli pozytek z tego.

Ochraniacze maja dziurki wiec przyszyc bys mogl jakos:) kombinuj wazne aby spelnialo jako tako swoja funkcje! ;)
_________________
Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 02 Sty, 2009   

ganz napisał/a:
Nie mam 100 na powyższe ochraniacze (tym bardziej 300 na spodnie),a te 30 zeta jeszcze bym odżałował, nawet dla samego komfortu psychicznego
:zdziwko:

ganz napisał/a:
Walnąłem już kolanem w asfalt, a motocyklem w kolano (przynajmniej się nie obił :hyhy: :kwasny: ) przy glebie prawie parkingowej :wstyd: i chodziłem 2 tygodnie z siwym kolanem

juz miales nauczkę ale widze że dalej żydzisz na porzadny strój

ganz napisał/a:
ale na to też szkoda kasy

a na motocykl nie szkoda ci kasy :]
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
Lemon 



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lis 2007
Pochwał: 1
Posty: 1214
Skąd: 0-61
Wysłany: Pią 02 Sty, 2009   

taki półśrodek spowoduje, że jeśli przez dłuższy czas sie nie wyglebisz to bedziesz miał lewe przeświadczenie, że "może to wystarczy".. i zakup spodni bedziesz odkładał w nieskończoność!

moim zdaniem nie warto- przy obecnych przecenach za niewielką kase masz już dobre spodnie
_________________
pozdrawiam- Juli(an)
 
 
ganz
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2009   

Oczywiście że szkoda mi było kasy na moto, przecież można było przepić. :P
Pewnie znalazłoby się więcej osób, które tak jak ja całą swoją kase (ba nawet pożyczoną) wydało na moto, by kupić je w jak najlepszym stanie, z myślą że na reszte powoli się dozbiera. No i właśnie dozbierowuję. Mam już ( w miarę porządny) kask i buty, niedługo będzie kurtka, więc spodnie niestety najwcześniej na wiosnę. A że nie podzielam zdania że jak nie ma kurtki motocyklowej, to już wszystko jedno czy się jeździ w grubej kurtce czy w podkoszulku, bo i tak się zetrze przy szlifie, tak samo myślę o kolanach- lepszy doraźny półśrodek niż nic (zwłaszcza że nauczka nauczyła mnie że właśnie by się przydał). (A szkoda kasy- znaczy lepiej ją trzymać zeby szybciej kupić spodnie, a nie szkoda bo można ją przepić :P )
Chociaż patrząc na zdjęcia ze zlotów ze 30% bardziej doświadczonych motocyklistów na droższych, szybszych i mocniejszych maszynach nie zawraca sobie głowy czymś lepszym niż jeansy, wiec może te cale ochraniacze to tylko spisek koncernów żeby zgarnąć naszą kasę ;) :rotfl:
 
 
Podkopnik 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2008
Pochwał: 5
Posty: 1023
Skąd: Warszawa/Opoczno
Wysłany: Pią 02 Sty, 2009   

ganz napisał/a:
Chociaż patrząc na zdjęcia ze zlotów ze 30% bardziej doświadczonych motocyklistów na droższych, szybszych i mocniejszych maszynach nie zawraca sobie głowy czymś lepszym niż jeansy, wiec może te cale ochraniacze to tylko spisek koncernów żeby zgarnąć naszą kasę


Ja bym nie bral z nich przykladow i powyzszy tekst mozna tez przetlumaczyc tak:

Chociaz patrzac na zdjecia ze zlotów mozemy znalezc ok 30% pólgłówków lansujacych sie na swoich drogich szybkich i piekielnie mocnych maszynkach ktorzy maja gdzies jakies tam ochraniacze bo przeciez oni sa najlepsi i nic im sie stac nie moze wiec po co kupowac taki chlam jak ubrania motocyklowe ;) Przeciez sa jeansy :rotfl:
:rotfl:
_________________
Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
 
 
matoshiba
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2009   

ganz napisał/a:
bardziej doświadczonych motocyklistów na droższych, szybszych i mocniejszych maszynach

doświadczenia nie zdobywa sie kupując najnowsze i najszybsze "przecinaki"
 
 
ganz
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2009   

Droższe (znaczy teoretycznie mają też większą kasę na akcesoria), szybsze i mocniejsze (znaczy sami doskonale wiedzą że więcej ryzykują), a bardziej doświadczonych -wnioskuję że większość ludzi na przecinakach też zaczynała kiedyś od 500, czyli ujeżdżając przecinaka ma za sobą kilka(naście) sezonów praktyki, z mniejszymi lub większymi zdarzeniami drogowymi. ( Chociaż oczywiście ostatni akapit nie był napisany na poważnie co podkreśliły następujące pingpongi ;) :rotfl: )
Podejrzewam że gdybym nie leżał sam nie kombinowałbym z tym zabezpieczeniem. Ale skoro zgodnie twierdzicie że to chybiony pomysł, to odpuszczę i spokojnie niechroniony poczekam aż dorobię się tych spodni. Swoją drogą ciekawe ilu gs'owiczów nadal jeździ w jeansach, może ankieta ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.