WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Stuki (cykanie) przy schodzeniu z obrotow
Autor Wiadomość
TSK27
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Paź, 2008   Stuki (cykanie) przy schodzeniu z obrotów

Witam. Dzisiaj na zakończnie sezonu posanowiłem zrobić małą traske i przejechałem jakies 150 km. Już na poprzednim wypadzie zauwazyłem przy schodzeniu z obrotów na niewieckich predkosciach dzwięk przypominający pukanie kamyczka w oponie o asfalt nie zawsze ale na tyle często ze sie zaniepokoiłem. Chciałbym przez zime miec spokojną glowe i zlokalizowac problem. Moze macie jakies sugestie? Dodam że silniczek mam suchutki co dziwne nie bierze mi oleju, zrobiłem jakieś 4 tyś od wymiany i zero ubytków, naczytałem sie jeszcze przed zakupem GSa o tym ze lubi sie napić wieć byłem na to przygoowany i sprawdzam stan oleju przed każdym wyjazdem dodam ze nie szczędze zuźce obrotów. Jedyne co mi przychodzi do głowy to rozrząd ale może szukam problemu na siłe tam gdzie go niema. Pozdrowienia dla miłośników GSka. Jesli nasmieciłem tym nowym tematem to sorry :wstyd:
 
 
jacek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 42
Dołączył: 14 Wrz 2008
Pochwał: 1
Posty: 723
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

mnie tez tak cykało zwlaszcza jak przy hamowaniu silnikiem gdy dodatkowo zwalnialem hamulcami, po odkreceniu napinacza rozrzadu byl bardzo podobny dzwiek gdy popychalem slizg palcem i zeby dotykal lancuszka (takie stukanie kamyczków własnie), moze przyciał sie napinacz, mnie wysywał sie dosc plynnie na zewnatrz. Odkrec sobie ten napinacz bo to tylko dwie sruby pozniej cofnij sprezyne i sprawdz czy sie nie zacina w czasie wysywania trzpienia. Gorzej ze potem nie wiadomo czy lancuszek jest dobrze ustawiony bo nie sciagasz pokrywy zaworów

EDIT: to cykanie to chyba normalne bo znowu go slysze wiec zrob jak uwazasz
Ostatnio zmieniony przez jacek Nie 26 Paź, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
TSK27
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

No to chyba bedzie ten objaw bo na początku myślałem że moze to hamulec. Niedobrze, może odkrece dzisiaj pokrywe i zajrze do rozrządu. Najgorsze jest to ze u mnie nie ma serwisu suzuki bo bym sobie wstawił moto na przegląd i miał spokój a domorosłym mechanikom z warsztatów X niebardzo ufam. :kwasny: Dzięki za podpowiedź
 
 
szymon_gs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

Witam. Jestem nowym użytkownikiem tego forum no i mma problem z swoim gs500e.
Jadąc slysze szmery dochodzace z przedniej zebatki. Po rozebraniu zobaczylem ze przednia zebatka ma luz na osi przod tyl no i jest luzna na boki. nie wiem czy to zebatka czy to juz wyrobiona os? nie wiem jakie luzy przedniej zebatki sa tolerowna? wszystko dziej sie od kiedy zalozyłem nowa opone i obawiam sie ze na poczatku za bardzo naciagnelem łańcuch. Prosze o pomoc.... :/
 
 
TSK27
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

Pogoda dziś była piękna żeby sobie pośmigać na moto ale postanowiłem zdjąć pokrywe i zajrzeć do rozrządu, wszystkie śrubki puścily elegancko a ostatnia stawiała opór i zerwała się, część gwintu została w środku, co z tym teraz zrobić? rozwiercić? - zamieszczam fotke. Więc tak łańcuszek ma długość 15,7 więc kwalifikuje sie do wymiany do tego ma luzy w góre i dół jakieś 5mm może nawet nieco więcej. Nie wiem jak sprawdzic stan napinacza i ślizgów :/ Na jadnym wałku mam luz poprzeczny jakieś 0,5 mm na drugim zero luzów, do tego jeden wałek jest przytarty - zaznaczyłem to miejsce na fotce (czy to przez brak luzu zaworowego?? Teraz prośba do was, gdzie moge kupić łańcuszek, napinacz i ślizgi i czy łańcuszek kupować zakuty już czy nie?? Troche jestem lamerem jesli chodzi o naprawe moto ale czas sie nauczyć :wstyd: z samochodami paczatki tez ławe nie były

 
 
TSK27
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

link do fotki bo nie wiem czy sie pokazuje

http://img98.imageshack.u...e=silnikmz3.jpg
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie 26 Paź, 2008   

łańcuszek - larsson lub ASO
reszta - tylko ASO.
jeżeli planujesz wymienić aż tyle to pomyśl o większym remoncie silnika (patrz chociażby post Breżniewa dotyczący remontu).
_________________
www.gs500.pl
 
 
TSK27
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   

Czytałem posty Breżniewa (szacun za wiedze i umiejętności), na aż taki remont nie będe sie porywał, zmienie łańcuszek rozrządu ślizgi i zobacze co z luzami zaworowymi i napinaczem. Moto dziś wstawione do mechanika. Łańcuszek juz do mnie leci z larrsona co do ślizgów i napinacza to faktycznie tylko ASO i ceny też milutkie. Zerwana śrubka już usunięta i udało mi sie dostać komplet śrub pokrywy wiec jeden problem mniej. Mam nadzieje że zuźka zrobi jeszcze wiele km a na wiosne do rodziny chciałbym dołączyć SV 650 jajko lub moze GSX-R w każdym razie napewno jakieś suzuki do okolo 10 tysięcy bo na R1 jeszcze mnie nie stać :kwasny: . Odświeże temat i opisze postępy w pracach przy zuźce jak juz dotrą do mnie części. Pozdrawiam
 
 
TSK27
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   

Męczy mnie jeszcze jedna rzecz zamówilem w larssonie łańcuszek o takim symbolu 219FTSS DHA/120,DID dobierałem po roczniku z tym że nie jestem pewien czy silnik nie był już zmieniany i moze jest inny rocznik. Czy w GSach były różne łańcuszki czy wszystkie miały ten sam?? Żeby sie nie okazało że nie bedzie pasował :przestraszony:
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Lis, 2008   

zmieniłeś już? poprawiło się ? kurde, dzisiaj na koniec sezonu mi też coś zaczęło szlifować w silniku przy schodzeniu, ale w przedziale 7-9 tyś. Pojawia się tylko czasem, a dodanie gazu niweluje ten efekt ;/
Może u mnie też os z rozrządem, choć mierzyłem go i jest jeszcze w normie.
Co robisz żeby wymienić łańcuszek? Zdjąć pokrywe, wałki, głowicę i wsio?
 
 
TSK27
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Lis, 2008   

U mnie też właśnie czasem i tylko przy schodzeniu z obrotów. Moto odbieram w przyszłym tygodniu bo dopiero wczoraj przysłali mi łańcuszek rozrządu. Nie wiem czy mamy to samo w każdym razie jak odbiore moto to na pewno opisze co i jak. Życze szybkiego zlokalizowania usterki, wiem jak to potrafi spędzać sen z powiek. Pozdrawiam

Co do wymiany to robi mi to mechanik, przy okazji zmieniam też ślizgi i napinacz wiec bez rozbierania silnika sie nie obejdzie. Z tego co wiem to jesli zmieniasz sam łańcuszek to poprostu go przeciągasz no chyba że jest zakuty to trzeba wszystko wybebeszyć.

Jeszcze może dodam że u mnie dźwięk ten dochodzi gdzies okolic pokrywy zaworów i najbardziej słyszalny jest po prawej stronie
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Lis, 2008   

ja jeszcze nie potrafię go zlokalizować ;( ale juz wiem na 100% że pojawia się przy schodzeniu z obrotow w okolicach 7-9tyś. Takie szlifowanie normalnie, jakby cos w rezonans po metalu wpadało. nie było tego wcześniej. Może kiedy moto stało zaciął się napinacz?

tu jest jeden ciekawy link co jeszcze może powodować różne niepożądane dźwięki: http://forum.motocyklisto...showtopic=92108
 
 
TSK27
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Lis, 2008   

No to też niezła ciekawostka, dzieki za podesłanie. Jeśli to nie rozrząd to koniecznie trzeba tam też zajrzeć.
 
 
mr0zd
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Lis, 2008   

metalbeast napisał/a:
ja jeszcze nie potrafię go zlokalizować ;( ale juz wiem na 100% że pojawia się przy schodzeniu z obrotow w okolicach 7-9tyś. Takie szlifowanie normalnie, jakby cos w rezonans po metalu wpadało. nie było tego wcześniej. Może kiedy moto stało zaciął się napinacz?

tu jest jeden ciekawy link co jeszcze może powodować różne niepożądane dźwięki: http://forum.motocyklisto...showtopic=92108


Może to głupie, ale na postoju zakręć do tych 7-9tyś i zobacz czy to nie jakaś tarcza brzęczy, ja mam to samo, na ssaniu jak trzymam strasznie brzęczy, okazało się że to tylna tarcza
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Lis, 2008   

wiesz co, na pewno tak zrobię ,zanim zacznę grzebać. Teraz nie mam kiedy niestety. A żeby kręcić go tyle musi się trochę rozgrzać. Mam nadzieję że okaże się, że to własnie cos brzęczy poprostu bo dźwięk jest właśnie taki.
Lecz obawiam się, że to coś przyciera. Po dodaniu gazu dźwięk ustaje. A jest dość głośny - w kasku aż słychać to szuranie ;/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.