WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Breżniew
Pią 20 Cze, 2008
Czy kazdy GS jest taka padaka?
Autor Wiadomość
Inku
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Lip, 2008   

Kurcze co innego 10 latek z nieudokumentowaną historią a co innego 4 latek. Z tym się chyba zgodzicie?

Zrobiłem zdjęcia świec. Po podniesieniu iglicy i przejechaniu ok. 70-80km.
Lewa z każdej strony:
http://img150.imageshack....=1001336qp9.jpg
http://img401.imageshack....=1001337cz6.jpg
http://img401.imageshack....=1001338iz8.jpg

Jak widać na ostatnim zdjęciu - trochę ściemniała ale nadal jest za jasna.

Prawa:
http://img150.imageshack....=1001339eg5.jpg
http://img141.imageshack....=1001340er7.jpg

Prawa wydaje mi się ok.
Świecę powinno wypalać w 1 punkcie czy cała elektroda powinna mieć jednakowy kolor?
 
 
Inku
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Lip, 2008   

Przejechałem 100km a dokładnie 97, bo stwierdziłem, że może wacha jakaś lewa była, że spalił ponad 5,5 litra.
Zajeżdżam pod dystybutor 6,3l/97km Nie komentuję bo nie mam siły.
Fakt, że jazda była dość szybka, ale nie zmienia to faktu, że nigdy przy takiej jeździe nie spalił więcej niż 5,5l, nawet zanim regulowałem gaźniki.

Czy zbyt uboga mieszanka = niskie spalanie czy to po prostu zbyt mały stosunek paliwa do powietrza mimo, że połyka np. 7 litrów a powinien 5?


<palić GSy>
 
 
nordtrans
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008   

Coś kurde masz nie tak, mój nawet jak miał ustawioną za dużą dawke paliwa [kolor świec czarny] to spalił i tak maksymalnie 5,3 na setke;p

a i powiem wam szczerze, że GS to jednak jest dobrą maszynka, ale tylko wtedy gdy sie do niej nie dotknie jakiś patałach, tak jak to ktoś dotknął sie do mojej. Ale mam nadzieje ze teraz jak w poniedziałek odbiorę z naprawy wszystko będzie już ok. Daruje mu to :D choć miałem go już sprzedać, to żal mi sie zrobiło. Mam go ze 2 miesiące a jakiś sentement już mam, może dlatego, że sie mnie uwkurzał? :rotfl: Nie wiem.
 
 
Inku
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008   

Hubertgontarz, gaźniki za mojej kadencji były regulowane raz przy przebiegu 18tys.km. Poprzedni właściciel - mój dobry kumpel - robił pełen serwis przy ok 10tys.km czy tam troszkę więcej.
Największym chyba problemem tych gaźników jest to, że robili to patałachy. Po wyregulowaniu był problem, oddałem na poprawkę i od tego momentu to dla mnie zagadka. Przez telefon dowiedziałem się, że nie spieprzyli gaźników, tylko podparł się zawór (zawory sprawdzali 1tys.km przed gaźnikami. Skasowali za sprawdzenie luzów - 160zł). Później do mnie zadzwonili, że przyczyną był niekontaktujący przewód cewki, jak odbierałem to mechanik powiedział, że przyczyną był podparty zawór.

Jak chcesz poznać szczegóły i głos właściciela serwisu to wkleję link, gdzie opisałem całą sprawę. W tym momencie FM jest niedostępne.

Przejechałem ok 3 tys.km, gdzie cały czas prychał w wydech czy tam filtr powietrza i znów problemy z osiągami i spalaniem. Od tego czasu się męczę.
 
 
nordtrans
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008   

JEśli byś mógł to napisz co było powodem tego 'prychania' jak to zrobisz. :)
 
 
bardth
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Lip, 2008   

powiem tak ja mam swoj moto od 3 lat i chodzi zajebiscie. V maks.to 186km/h moze daloby sie wiecej ale ze mnie kawal chlopa :) moto ma przejechane jakies 27 tys. w ciagu trzech lat 2 razy synchronizowalem gazniki raz regulowalem zawory.jedyny problem to cieknacy olej spod zebatki przedniej ale problem do wyeliminowania. przejechalem jakies 8 tys i jestem zadowolony. a i jeszcze jedno raz zaliczyl solidna glebe z moim bratem.Pozdrawiam wszystkich posiadaczy gs-y
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie 13 Lip, 2008   

bardth: 8 tys. - kolejna regulacja zaworów Cię czeka, sprawdź luz!!
_________________
www.gs500.pl
 
 
Inku
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Lip, 2008   

Wczoraj włożyłem nowy filtr powietrza - stwierdziłem, że zmniejszy spalanie. Przejechałem 20km wszystko w porządku. Przejechałem jeszcze 80km i zaczęły się cyrki. Gasł i był problem z odpaleniem. Dojechałem do chaty. Sprawdziłem świece - czarna jak smoła.
Rozmawiałem z mechanikiem - stwierdził ze to jednoznacznie wina podniesionej iglicy.

Dziś wziąłem się za obniżenie iglicy. Jeszcze przy wyjmowaniu tej zatyczki zgiąłem sprężynkę :zdegustowany: . przez przypadek. Po długich walkach udało mi się wszystko poskładać. Pierścień segera jest na 5 rowku od góry, czyli najniżej :kwasny:
Problemy z zalewaniem zniknęły, ale prycha jak jest zimny i zdarza mu się gasnąć jak silnik nie jest dobrze rozgrzany. Shit.... w tym tygodniu oddaję do jakiegoś serwisu. Mam już dosyć zmagań a sam raczej tego nie naprawię.

Jak obniżałem iglicę to zauważyłem olej pod pokrywkami gaźników. Oprócz tego było sporo paliwa w airboxie.
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon 14 Lip, 2008   

zmiana filtra - to zmiana składu mieszanki, dlatego przed regulacjami zmieniamy filtr powietrza.

Oddaj do dobrego specjalisty - a myślę że się nie zawiedziesz.
_________________
www.gs500.pl
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Pon 14 Lip, 2008   

Inku napisał/a:
Wczoraj włożyłem nowy filtr powietrza - stwierdziłem, że zmniejszy spalanie. Przejechałem 20km wszystko w porządku. Przejechałem jeszcze 80km i zaczęły się cyrki. Gasł i był problem z odpaleniem. Dojechałem do chaty. Sprawdziłem świece - czarna jak smoła.
Rozmawiałem z mechanikiem - stwierdził ze to jednoznacznie wina podniesionej iglicy.


Jak obniżałem iglicę to zauważyłem olej pod pokrywkami gaźników. Oprócz tego było sporo paliwa w airboxie.


Moim zdaniem masz problem z poziomem paliwa w gaźnikach. Być może któryś z zaworków iglicowych puszcza lub oring uszczelniający gniazdo zaworka . Samo podnisienie iglicy nie spowoduje wyciekow do airboxa i zalewania swiec.
 
 
 
Inku
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Lip, 2008   

Hm, nie wiem co powiedzieć na to, że wcześniej świeca, mimo podniesienia iglicy była zbyt jasna. Zalewanie świec jest dopiero od wczoraj. Sprawa wymaga ingerencji jakiejś kumatej osoby. Jeszcze jedno pytanko. Do wymiany oringów czy innych części należy zakupić zestaw naprawczy do gaźnika?? Czy trzeba zamawiać poszczególne pierdółki po nr katalogowym w ASO? Dziękuję za pomoc.

P.S Rozbierania i czyszczenia gaźników oraz kontroli ewentualnych elementów się nie podejmę z racji braku wiedzy i doświadczenia. Może jakbym wcześniej widział, jak się wykonuje poszczególne czynności to jeszcze.

Pozdro
 
 
kamil.k
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Lip, 2008   

w niedziele przyszedł do mnie sąsiad że jego simsonek nie chce chodzic.juz trzech mechnikow ktorzy zawodowo tylko naprawiaja moto nie dało rady go ustawic tak żeby było dobrze.on sam treż próbowal ale przypomniało u sie że ma jeszcze mnie.10 minut ustawiania i jezdzi jakby z fabryki wyjechał . też sie dusił i nie chcial odpalał zalewal świece itd.


czasem jak posłucham lub popatrze na prac jakiegos zawodowego mechanika to mam wrażenie że 99% z nich nie ma zielonego pojęcia co robi i większośc ma głupie szczęscie że rzeczy które naprawiają zostają niby naprawione
 
 
retro303
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Lip, 2008   

Kamil.K oni mysle ze potrafia, ale maja w dup... bo nie robia tego dla siebie, synkowi by naprawili albo sobie... Sa tez tacy i sam sie spotkalem ze faktycznie maja tylko szczescie.
 
 
ronin810
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lip, 2008   

NIE KUPUJCIE TEGO DZIADOSTWA.Zobaczcie na inne fora tylko na forum gs 500 jest tyle problemów z moto a reszta...Wiem bo sam miałem gs-a- masa problemów..I nie kupiłbym go juz wiecej - nawet nowego. !! ! ZASTANÓWCIE SIE !! !
 
 
Lemon 



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lis 2007
Pochwał: 1
Posty: 1214
Skąd: 0-61
Wysłany: Pon 21 Lip, 2008   

a u was murzynów biją.. :looka:
_________________
pozdrawiam- Juli(an)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.