WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: leon
Sro 11 Mar, 2009
PREDKOSCIOMIERZ ELEKTRONICZNY
Autor Wiadomość
KADU
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   PRĘDKOŚCIOMIERZ ELEKTRONICZNY

Witam!
W związku z tym, że w mojej GSce nie działał prędkościomierz, musiałem wymyślić coś innego, więc tymczasowo założyłem prędkościomierz rowerowy i powiem wam, że to jest dobry patent. Mozna zmierzyc wszystko zależnie od modelu takie informacje jak:
Funkcje podstawowe:
- prędkość aktualna
- prędkość maksymalna
- prędkość średnia
- porównanie prędkości średniej i aktualnej
- zegar
- stoper
- rzeczywisty czas jazdy

Funkcje dodatkowe:
- dystans wycieczki z możliwością ustawienia i odliczania wstecz - bardzo pożyteczna funkcja
- dwa rozmiary kół
- dystans całkowity dla motocykla 1
- dystans całkowity dla motocykla 2 (jeżeli ktoś ma 2 motocykle np. szosowy + enduro)
- sumaryczny dystans całkowity (1+2)
- sumaryczny czas jazdy
Licznik rowerowy z dokładnie ustawionym obwodem koła jest super dokładnym narzędziem pomiarowym i dzięki niemu możemy zobaczyć na ile kilometrów chciała nas oszukać fabryka ;)

Najśmieszniejsze jest to, że do najszybszych sprzętów najlepiej nadają się najprostsze modele.
Spowodowane to jest tym, że np.:
- Model BC500, który jest modelem prawie podstawowym może pokazać max speed 300km/h i pracuje z częstotliwością 40HZ (czyli odbiera 40 impulsów na sekundę). W tej grupie jest też "kultowy" model Targa, który ma grubszy i wytrzymalszy przewód idący od sensora i tytanową nakładkę na obudowie (już nie produkowany, ale wciąż do kupienia).
- BC800 max speed 300km/h przy częstotliwości 24HZ
- BC1200 i BC1600 max speed 199km/h przy częstotliwości 24HZ

Takze w GSce mozna spokojnie montowac lepsze modele z wieksza iloscia funkcji i delektować się całą masą mniej lub bardziej potrzebnych informacji.
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

miałem go zamotowac na wyjazd
jak rozwiązałes problem zamontowania czyjki która w rowerzr jest na szpychach
do tarczy hamulcowej czy jak ?
odległośc miedzy sensorem a czujką nie moze byc za duza
masz jakieś fotki mocowania laga koło ?

ja mam przy rowerze BC 1200 ;)
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
KADU
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Zrezygnowałem z magnesu rowerowego zmontowałem narazie tymczasowo zwykly maly magnes przyklejony tasma dwustronna do tarczy i od gory jeszcze zwykla tasma samoprzylepna, narazie sie trzyma przy V max 138 jak wyjechalem przetestowac nic nie odpadlo to jest rozwiazanie prowizoryczne, myslalem o takich magnesach na lodowke zeby je pociac w kwadraty i przykleic taki klocek do tarczy tylko sensor nie wylapuje sygnalu z tego magnesiku jest chyba za slaby, nad tym jeszcze musze pomyslec... Moze jakies podpowiedzi?sensor zamontowany jest standardowo do goleni amortyzatora za pomocą gumek dostarczonych w zestawie. Fotek narazie nie mam ale umieszcze moze jutro.
 
 
mj_320
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

Też planuję montaż rowerowego, bo już drugi raz rozsypał mi się licznik dzienny i nie mam ochoty po raz kolejny bawić się w zegarmistrza.
Kupiłem jakieś tanmi licznik bo ma podświetlanie (ustawiane od konkretnej godziny) i termometr (oprócz tego oczywiście mnóstwo standardowych funkcji).

Co do magnesu, to polecam mały magnes neodymowy. Przy jego zastosowaniu szczelina max pomiędzy magnesem a kontaktronem może być z zwiększona z ok 5mm przy standardowym magnesie do nawet 20-kilku mm. To znacznie zwiększa możliwości możliwości montażu.
Magnesy te są produkowane w bardzo wielu kształtach i wielkościach. Można kupić na prostopadłościan 10x10x2 mm, co da nam spora powierzchnię umożliwiającą skuteczne przyklejenie magnesu. I to raczej klejem. Taśmy dwustronnej można użyć testowo, do wyboru miejsca. Niektóre taśmy są bardzo mocne (np te do luster), ale rozpadają się po ich zmoczeniu :(
Wielkosci i kształty magnesów można podejrzeć np. tu
http://www.magnesy.eu/
 
 
jankees
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

co do magnesów neodymowych to one są tak mocne że nie potrzeba nawet ich przyklejać taśma same się trzymaja i sporo siły potrzeba żeby je odczepic.
 
 
mj_320
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

Owszem, neodym, to ogromne siły, ale:
1. jak masz płaski i cienki magnes przyczepiony do płaskiej powierzchni. Jak powierzchnia i magnes nie spełnią tych warunków, to siła odśrodkowa urwie magnes
2. aby magnes mógł się "sam trzymać", to musi mieć kontakt z metalem żelaznym :) Cyli np do felgi alu nie zamontujesz w ten sposób magnesu

Zdecydowanie polecam jednak klejenie
 
 
KADU
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

no to problem magnesu jest juz zalatwiony mozna spokojnie go przykleic do tarczy chamulcowej i pewnie bez zadnych klejow i tasm. Mi zostalo jeszcze do zrbienia jakies podswietlenie albo zainwstuje w taki licznik z podswietlaniem koszta sa smieszne ;)
 
 
mj_320
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

Do tarczy hamulcowej NIE MOŻNA montować magnesu, szczególnie neodymowego.

Tarcza nagrzewa się do wysokiej temperatury, która zniszczy magnes.

Poza tym, nie wiem, czy na tarczy znalazłbyś miejsce, żeby go zamocować tak, żeby podczas obrotu nie został strącony przez zacisk.
 
 
Koger 

Wiek: 36
Dołączył: 27 Mar 2008
Pochwał: 2
Posty: 130
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

Według mnie na tarczy nie ma takiego miejsca, przynajmniej u mnie zaciskihamulca obejmują całą tarcze.

Można by próbować podczepiać do tego 'czegoś' co trzyma samą tarczę, ale nie wiem czy to jest żelazne.

Zresztą powinieneś już sam wiedzieć, przecież montowałeś tymczasowo wersję rowerową ;)


BTW, tarcze faktycznie strasznie się nagrzewają. Parę razy się prawie poparzyłem zakładając blokadę, zanim się nauczyłem nie dotykać ;)
 
 
 
ZowA
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Cze, 2008   

Nie wiem czy ktos z was ma wejście na stronke BS ale tam jest ladnie opisane jak montują licznik rowerowy do Motocykla :)

http://www.bractwo-suzuki...swoim+motocyklu
 
 
Falco77
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Cze, 2008   

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic586012.html
tutaj ktoś się postarał z tym wyświetlaczem.
 
 
Rieger
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Cze, 2008   

dzisiaj zamontowałem do siebie sigme 1606L i montaż jest jeszcze prostszy niż ten co opisany z bractwa suzuki ponieważ jest mniejsza odległość od magnesu do tej czujki(bo gs ma tarczę bliżej lagi) i wystarczy tylko przyszlifować to mocowanie co jest na szprychę i przykleić magnesik klejem do tarczy. Ja to zrobiłem na poxipolu i mam nadzieję że wytrzyma. Może jutro zrobię jakieś zdjęcia to wrzucę.
 
 
alesklar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Cze, 2008   

I jak masz jakieś foty?? :hyhy: Chętnie sobie taki zainstaluje bo ja mam licznik w mph ;)
 
 
GSadmirer 


Model GSa: GS 500F
Wiek: 38
Dołączył: 16 Paź 2007
Pochwał: 1
Posty: 756
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 11 Cze, 2008   

Jak juz jestemy przy licznikach, to ten papier/podkladke mozna po prostu wyjac i wymienic??
Nie wiem czy czyms jeszcze, ale taki "anglik" rozni sie chyba tylko tym, ze ma predkosciomierz w mph :niepewny:
_________________
Nie jeźdź szybciej niż myślisz
 
 
 
alesklar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Cze, 2008   

Tak, różnica jest tylko w papierku bo jest też wyskalowany małymi cyferkami w kmh i myślałem żeby to wymienić ale chciałbym mieć oryginalny wzór tarczy a to ciężko dostać za rozsądne pieniądze ;)
A licznik elektroniczny bym sobie machnął swoją drogą, ze względu na dodatkowe funkcje :hyhy:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.