WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Zabezpieczanie moto w zarabiscie popularnej bramie garazowej
Autor Wiadomość
sebasq
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Paź, 2013   Zabezpieczanie moto w zarąbiście popularnej bramie garażowej

Witam wszystkich forumowiczów;

Piszę tutaj, bo nie za bardzo wiem co będzie wystarczające w mojej sytuacji.
Stawiam moto w hali garażowej między samochodem a ścianą, brama zamykana na pilota, teoretycznie dostęp tylko dla mieszkańców. Jednak ostatnio próbowano ukraść mi motocykl, nie udało się gnojkom, ale aż kierownica była wygięta kiedy na siłę próbowali złamać blokadę. Niestety inne moto zniknęło z tej hali. Dzisiaj znowu kolejne, aż brama nie może się teraz otworzyć bo widać, że ktoś coś połamał kiedy na siłę ją wczoraj otwierał. (administracja już się tym zajmuje, może nawet alarm założą, ale kiedy to będzie...)


Zamówiłem sobie u znajomego kotwę którą mam zamiar posadzić w ścianie, łańcuch antywłamaniowy ze stali hartowanej z castoramy już mam. Ale myślę nad tym, czy to wystarczające zabezpieczenia, bo skoro co chwilę coś się tam dzieje... Myślałem nad alarmem.

Powiedzcie, co myślicie o czymś takim? Myślałem o alarmie który by mnie informował np dźwiękiem z pilota w domu o tym, że ktoś próbuje go ruszać, sam alarm musiałby być też bardzo głośny bo to kilka pięter. Czy opłaca się kupować alarm do tej kotwy czy zainwestować np. w lepszy łańcuch?

Pozdrowienia z Poznania.
 
 
joke 

Model GSa: GS 500F
Wiek: 32
Dołączył: 11 Sie 2013
Pochwał: 1
Posty: 12
Skąd: Sulejów/Warszawa
Wysłany: Pią 18 Paź, 2013   

Powiem tak - moim zdaniem blokada na koło z alarmem to dobra rzecz. Z łańcuchem może nie jest sobie łatwo poradzić, ale na pewno jest to możliwe zrobić to stosunkowo bezszelestnie. A taka blokada na koło myślę że narobi przede wszystkim stracha potencjalnemu złodziejowi, bo wyje jak szalona i z pewnością daje o sobie znać w szerszym otoczeniu. Czy złodziej po zwróceniu na siebie uwagi nadal chciałby bawić się przy motocyklu - sprawa wątpliwa. Koszt jest poniżej 200zł, a ochrona moim zdaniem zdecydowanie lepsza.
 
 
ziomek4000 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 09 Maj 2011
Pochwał: 13
Posty: 859
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 18 Paź, 2013   

jeśli to ta sama ekipa złodziei to przyczaić się i ręce połamać
_________________
Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie.
 
 
 
yaszczi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 38
Dołączył: 03 Lis 2009
Pochwał: 46
Posty: 3289
Skąd: Dopiewiec
Wysłany: Pią 18 Paź, 2013   

sebasq, gdzie w Poznaniu takie akcje?
_________________
szatan, zło i patologia...
 
 
sebasq
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Paź, 2013   

A co w takim razie polecacie? Tak jak wspomniałem wcześniej, jest opcja żebym miał powiadomienie pilotem kiedy ktoś grzebie coś przy moto?

Na naramowicach... Z tego co rozmawiałem z administracją to w ostatnim czasie nie pierwszy przypadek. Strasznie się aktywni zrobili na koniec sezonu.

[ Dodano: Pią 18 Paź, 2013 ]
http://allegro.pl/alarm-p...3613969049.html

Np. coś takiego. Ma to ktoś?
 
 
gacek778 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 08 Maj 2011
Pochwał: 9
Posty: 703
Skąd: Wieliczka
Wysłany: Sob 19 Paź, 2013   

sebasq pogmeraj na forum bo rozmowy na ten temat już były.

Ogólnie rzecz ujmując jak ktoś będzie ci bardzo chciał ten motocykl ukraść to go i tak ukradnie ale to tylko GS a więc żaden dla złodzieja mega rarytas.

Ale żeby spać spokojnie lepiej się nawet prowizorycznie zabezpieczyć.
Jak nie miałem na początku kasy poszedłem do OBI i kupiłem małą kłódkę z trzpieniem firmy Gerda i używałem jako blokadę tarczy. Koszt około 15 złotych, mieści się w kieszeni. Skuteczność podobna bo i tu i tu żeby coś zrobić trzeba by mieć szlifierkę i zrypać przy tym tarczę. W tym momencie mam blokadę tarczy ale jakbym miał za nią zapłacić powiedzmy 80 złotych to bym pozostał przy kłódce.

Wszelkiego rodzaju brzęczyki są fajne jeżeli nikt koło twojego motocykla się nie kręci. Jak faktycznie masz spokojne miejsce gdzie nie przyjdzie dzieciak i nie będzie ci się bawił przy motocyklu i kręcił manetką warto pewnie brzęczyk zamontować.

Moim zdaniem najlepszym i najpewniejszym sposobem jest przypięcie moto do czegoś takiego jak zabetonowany słupek, jakaś blokada np na parkingu czasem są wbetonowane jakieś orurowania. Tutaj tylko pojawia się problem czym ten motocykl przypiąć. Sam kiedyś kupowałem łańcuch w sklepie, oglądam patrzę, gruby, ciężki, solidny po czym przychodzi sprzedawca z nożycami i jednym ruchem go odcnina. Ale niestety już musiałem go kupić chociaż odrazu stwierdziłem że właściwie na wiele się nie zda :P
Ale jak kupisz solidny łańcuch i zapniesz motocykl masywną kłódką do takiej przeszkody jak wcześniej wspomniałem raczej nie ma bata.
Ale tutaj sam musisz się zastanowić czy takie możliwości przy twoim miejscu parkinowym są.

Na dzień dobry jeżeli jeszcze nie masz koncepcji kup sobie nawet taką kłódkę w byle jakim markecie, nic nie kosztuje a coś tam zawsze unieruchomi i złodziej ci motocykla nie przepchnie za daleko. Tylko żebyś nie zapomniał i z nią nie ruszył bo będzie masakra.
Działaj bo kurestwo nie śpi.
 
 
sebasq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Paź, 2013   

gacek778, już zająłem się kotwą w ścianie, więc jest do czego przypinać :) Krótki, stalowy, hartowany łańcuch, nie leży na ziemi. Zawsze wrzucony bieg i tyłem do wyjazdu. Im więcej przeszkód tym lepiej.

Z tym alarmem, miejsce w sumie spokojne, więc myślę że to nie jest zły pomysł. Ale mam za daleko, mogę nie usłyszeć, a wiadomo jak jest. Nawet jak ktoś słyszy to i tak wszyscy olewają. Dlatego myślę o tym czy ktoś używał takiego alarmu z powiadomieniem, czy to w ogóle działa w budynku?
 
 
gacek778 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 08 Maj 2011
Pochwał: 9
Posty: 703
Skąd: Wieliczka
Wysłany: Nie 20 Paź, 2013   

I bardzo dobrze, przemyśl to wszystko żeby też nie było upierdliwe w użytkowaniu i możesz spać spokojnie. Myślę że taki hak + zablokowana kierownica to już problem na tyle duży że kradzież takiego motocykla traci sens.

Jak chodzi o alarm to ja czegoś takiego nie miałem. Nigdy nie miałem problemów z pozostawionym motocyklem a niejednokrotnie widziałem np przez okno jak plątają się koło niego dzieci albo pod uczelnią ludzie jak wychodzą na peta. Jakbym miał za każdym razem wyskakiwać jak z procy żeby zobaczyć jak dzieciak maca kierownicę to chyba bym zwariował.
Jeżeli masz pewność że w tym miejscu nie platają się postronne osoby a już napewno nie takie, które by miały fetysz podotykać twój motocykl może i warto zainwestować.
Jakbym był złodziejem bardziej bym się wk.... jakbym zobaczył motocykl przykuty do ściany :D

A tak przy okazji to jak kupowałem swojego GSa jego poprzedni właściciel trzymał go pod blokiem, niby osiedle było ogrodzone ale pewnie byle menel by tam wszedł bo brama cały czas była otwarta.
Pogadałem z gościem chwilę i mówię że chce się przejechać a tu nie ma kluczyka.... szukał szukał aż wkońcu podchodzi do motocykla i pokazuje że przecież jest w stacyjce... od wczoraj :rotfl:
Później mówił że w sumie to nie pierwszy raz zapomniał zabrać :rotfl:
Jak to moja mama mawia okazja czyni złodzieja.
 
 
sebasq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Paź, 2013   

Z tego co widzę u mnie w bramie by to nie przeszło... Zostawienie kluczyka w stacyjce to samobójstwo, bo tam ewidentnie ktoś wcześniej chodził i sprawdzał jak wygląda sytuacja, bo bramą zajęli się profesjonalnie za pierwszym razem. Ale właśnie o to mi chodziło, jak przechodzisz i widzisz moto przypięte łańcuchem do ściany to ochota na zabawę powinna od razu przejść. :P

Moto zostawiam tak naprawdę tylko w hali garażowej w pracy i w domu, w obu miejscach nie ma kto go ruszyć. Oczywiście poza potencjalnymi złodziejami, jak się przekonałem ostatnio. Więc muszę popytać czy ktoś używał takiego alarmu, wtedy byłbym już całkiem spokojny.

Dzięki za odpowiedź! :)
 
 
wolf 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 38
Dołączył: 25 Maj 2010
Pochwał: 11
Posty: 536
Skąd: Świdwin
Wysłany: Nie 20 Paź, 2013   

ziomek4000 napisał/a:
jeśli to ta sama ekipa złodziei to przyczaić się i ręce połamać


Popieram pomysł <okok>
_________________
Motocykle wciągają jak woźny ćwiartkę...
 
 
simin 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 27 Mar 2011
Pochwał: 53
Posty: 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 20 Paź, 2013   

http://www.youtube.com/watch?v=xi6XtthI2F0
:P
 
 
 
midd 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 38
Dołączył: 03 Lip 2008
Pochwał: 5
Posty: 951
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 20 Paź, 2013   

przede wszystkim przykrywaj moto pokrowcem - trudniej złodziejom ocenić skale trudności (nie widzą czy moto ma alarm czy nie, nie widzą tez zabezpiecznien)

do tego łańcuchy i i linki - jakoś te dedykowane mimo wszystko bardziej do mnie przemawiają
niż zwykły łancuch z casto czy obi

alarm jest ok - miałem w jednym moto alarm tej firmy i nie było problemów.
_________________
http://www.bikepics.com/members/beer4free/
 
 
 
GSadmirer 


Model GSa: GS 500F
Wiek: 38
Dołączył: 16 Paź 2007
Pochwał: 1
Posty: 756
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 20 Paź, 2013   

tak jak mówią koledzy

naramowice to obok mnie, ja mieszkam na piątkowie i trzymam moto dokladnie tak samo

otworzenie bramy to nie problem, 10s programowania i przenosi sie czestoliwośc na nowego pilota

u mnie jest kamera/y, ale raczej nikt na to nie patrzy, kamera nigdy nie zmienia swojego polozenia, podobno ogladają... jak ktoś coś zgłosi...

kolega parkuje swoja yamahe, najpierw tylko zabezpieczał kluczykam/alarm, ale teraz zamontował disc lock na przód i linke z kłódką na tylna oponę

jakiejs lasce w Poznaniu tez ukradli F`ke z hali garazowej w tym sezonie :zdegustowany: podobno ordynarnie, tarcza przepiłowana, brame jak wycofywali furgonem uderzyli.
na złodzieja na ma sposobu jak sie uprze/rą to tylko spanie przy maszynie pomoze :hyhy: a i tak dostaniesz czape

na xene i inne wyjace, podobno guma do żucia i pozamiatane. lepiej zainwestuj w coś solidnego lub małe w dużej ilości :]
_________________
Nie jeźdź szybciej niż myślisz
 
 
 
Yurek 


Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 39
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 20 Paź, 2013   

Pamiętam przypadki gdzie złodzieje nie mogąc ukraść samochodu po prostu go podpalali albo w inny sposób dewastowali. Nie lepiej gdzie indziej zostawiać motocykl?
 
 
gacek778 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 08 Maj 2011
Pochwał: 9
Posty: 703
Skąd: Wieliczka
Wysłany: Nie 20 Paź, 2013   

midd napisał/a:

do tego łańcuchy i i linki - jakoś te dedykowane mimo wszystko bardziej do mnie przemawiają
niż zwykły łancuch z casto czy obi

Kupujesz, przepłacasz 5 razy, cieszysz się że na opakowaniu jest motocykl narysowany, czujesz się bezpieczny bo przecież na opakowaniu jest motocykl... a jak złodziej to później tnie to ma za przeproszeniem w dupie czy to jest motocyklowy łańcuch czy nie.

Pomysł z pokrowcem w sumie prosty ale nie wydaje mi się żeby złodziejami były osoby przypadkowe. Jeżeli ktoś chce ukraść motocykl to myślę że wcześniej się rozgląda co zresztą sam autor wspominał.

GSadmirer widzę że masz jakieś doświadczenia w tym temacie. Mieszkam akurat w spokojnej miejscowości ale też nigdy nie ufam elektronicznym zabawkom. Ani kamera ani brama zamykana na pilot ani alarm motocykla nam niestety nie uratuje. Może przeszkodzić nieco złodziejowi ale jak ktoś ma trochę sprytu to może wszystko ładnie obejść.
Siła i spryt to najlepsze połączenie, haka ze ściany zębami nie wyrwie a żeby to zrobić czymś innym narobi dużo huku. Trzeba tylko odpowiednio motocykl z tym połączyć.

Nie ma co też siać paniki, GS to nie jest żadne cudo. Dziś to tyle co Golf 3. Owszem niektóre części są dość chodliwe ale wątpię żeby ktoś to ukradł i chciało mu się z tym brandzlować a w całości bez papierów to cena spada na łeb.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.