WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Odwieczny Dylemat (GS 500 vs. CB 500 vs. ER-5)
Autor Wiadomość
alesklar
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Cze, 2008   

Może i GS to najstarsza konstrukcja ale jak ja widzę u konkurencji bęben z tyłu i tylne amory rodem z Ogara to bez zastanowienia wybieram GSa ;) Poza tym wg mnie GS najładniejszy i tyle i chyba większość forumowiczów się ze mną zgodzi bo to w końcu forum GS 500 :hyhy:
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Nie 01 Cze, 2008   

kamil.k napisał/a:
no i chodził mi bandit po głowie a kuppiłem :?: :D kawe gpz500 :D

niestety uważam ze lepiej mi sie jezdzi na gpz niz na gs-ie no i różnica w osiagach jest powiedziałbym spora :) gpz ciagnie mocno z dołu i przy pewnych obrotach dostaje jeszcze lepszego kopa :)


Moim zdaniem GPZ poza silnikiem jest fajnym motocyklem. Czemu poza silnikiem?
W GPZ500 wielu ludzi narzeka na odklejające sie magnesy w kole magnesowym alternatora. Odklejony magnes uderza w nabiegunniki twornika i uszkadza uzwojenie. Kończy sie to tym , że szukasz nowego koła magnesowego , uzwojenia alternatora i często reglera. Zakup dobrego koła magnesowego stwarza duży problem bo od innej Kawy nie pasuje. Regeneracja oferowana w necie tez jest do d**y.
Kolejną wadą tego silnika jest łańcuchowe przeniesienie napędu z silnika na sprzęgło. O ile do zaakceptowania była by konstrukcja umożliwiająca bezproblemową wymianę, to w kawasaki trzeba rozpoławiać silnik. Hałasujący łańcuch w tym motocyklu to nic nadzwyczajnego. To samo dotyczy łańcucha balancera.
Z tego co opisują kurierzy motocyklowi Kawa na kurierce się nie sprawdza bo jest za delikatna. Tylko CB500 i GS.
_________________
Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
 
 
 
kamil.k
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Cze, 2008   

Breżniew napisał/a:
kamil.k napisał/a:
no i chodził mi bandit po głowie a kuppiłem :?: :D kawe gpz500 :D

niestety uważam ze lepiej mi sie jezdzi na gpz niz na gs-ie no i różnica w osiagach jest powiedziałbym spora :) gpz ciagnie mocno z dołu i przy pewnych obrotach dostaje jeszcze lepszego kopa :)


Moim zdaniem GPZ poza silnikiem jest fajnym motocyklem. Czemu poza silnikiem?
W GPZ500 wielu ludzi narzeka na odklejające sie magnesy w kole magnesowym alternatora. Odklejony magnes uderza w nabiegunniki twornika i uszkadza uzwojenie. Kończy sie to tym , że szukasz nowego koła magnesowego , uzwojenia alternatora i często reglera. Zakup dobrego koła magnesowego stwarza duży problem bo od innej Kawy nie pasuje. Regeneracja oferowana w necie tez jest do d**y.
Kolejną wadą tego silnika jest łańcuchowe przeniesienie napędu z silnika na sprzęgło. O ile do zaakceptowania była by konstrukcja umożliwiająca bezproblemową wymianę, to w kawasaki trzeba rozpoławiać silnik. Hałasujący łańcuch w tym motocyklu to nic nadzwyczajnego. To samo dotyczy łańcucha balancera.
Z tego co opisują kurierzy motocyklowi Kawa na kurierce się nie sprawdza bo jest za delikatna. Tylko CB500 i GS.


mój najwidoczniej jest inny bo łancuch nie hałasuje jeszcze :D

o problemach z kołem wiedziałem i jestem swiadomy ze trzeba to kiedys bedzie kupic .tanie ono nie jest

ogólnie jestem zadowolony.jezdzi i hamuje lepiej niż gs .mam wersje z podwójna tarcza i hamulec jest naprawde dobry .z tyłu beben który tez mi sie nie podoba ale cos sie wymysli

jedyny problem na jaki napotkałem to tylko to ze podczas jazdy wydawalo mi sie ze silnik sie przegrzewa.bylo +25 stopni .postanowiłem sie blizej przygladnac chlodnicy i co sie okazało :?: prawie cała szerokoscia zalepiona piachem/błotem ktore wyrzuca przednie koło

hubertgontarz różnica 1 sekundy na papierze a w rzeczywistosci to w tym przypadku chya przepasc.ten motor rwie sie z każdego biegu tak ze momentami prostuje rece w łokciach :D
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 01 Cze, 2008   

kamil.k, to moze czas sprawdzić a nie subiektywne opionie wygłszać
mam kawe to wiadomo że nie bedziesz chwalił gs i na odwórt nie oczekuj od nas że bedziemy serenady dziękczynne śpiewać ;)

gs ma forum a gpz ?? :rotfl:
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
MATI.Evo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Cze, 2008   

kamil.k napisał/a:
ogólnie jestem zadowolony.jezdzi i hamuje lepiej niż gs .mam wersje z podwójna tarcza i hamulec jest naprawde dobry .z tyłu beben który tez mi sie nie podoba ale cos sie wymysli

hubertgontarz różnica 1 sekundy na papierze a w rzeczywistosci to w tym przypadku chya przepasc.ten motor rwie sie z każdego biegu tak ze momentami prostuje rece w łokciach :D

Powiem CI tyle, jeździłeś chyba na jakimś zatyranym GS'ie.. Przed kupnem GS'a byłem napalony na GPZ. Oglądałem dwie, na obydwóch jeździłem i jakoś nie czułem tej przepaści. Nie powiem, może idzie lepiej, ale to nie jest taka różnica jak Ty mówisz. A prowadzi się lepiej GS'a. Dalej, wiesz dlaczego dułożyli tej kawie drugą tarcze od '94 r.? Jeżeli nie to CI powiem- miały cienkie hamulce. Poprzez dołożenie drugiej tarczy poprawiło się to, ale widocznie nie na tyle, aby o tym było tak dużo słychac. Natomiast hamulce w GS'ie są uważane, za jedne z najlepszych w tej klasie. Trochę więcej obiektywizmu ;) Sam miałem kupowac GPZ, ale po przejażdżce na tych sprzętach wybrałęm Suzuki :) NIE ZAłUJE!
Ostatnio zmieniony przez MATI.Evo Nie 01 Cze, 2008, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
leon 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 01 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1819
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 01 Cze, 2008   

MATI.Evo, kamil.k - cytujcie selektywnie. Nie każdy ma nadmiar wolnego czasu!

:zdegustowany:
_________________
http://picasaweb.google.com/leon.1981.krk
http://www.grupa-poludnie.info
 
 
 
kamil.k
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

MATI.Evo, watpie żeby te gs-y była zatyrane czy cos.mam nadzieje ze za niedługo nabede zegary to nakrece film jak sie zbiera :D

a co do forum gpz to na razie nie znalazłem ale to jest ciekawe wiec na razie bede tu siedział :P
 
 
MATI.Evo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

kamil.k napisał/a:
MATI.Evo, watpie żeby te gs-y była zatyrane czy cos.mam nadzieje ze za niedługo nabede zegary to nakrece film jak sie zbiera :D
Nie wiem czy były zatryane czy nie.. Wiem, że nie ma tak kolosalnej różnicy tak jak Ty twierdzisz.
 
 
MacDada 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 35
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 169
Skąd: PL
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Ja dłuuuugo myślałem, że kupię GS-a, ale po ostatnie przejażdżce GPZ-em zdecyduję się chyba na tego drugiego...
 
 
kamil.k
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Cze, 2008   

Yarccom napisał/a:
kamil.k
gs ma forum a gpz ?? :rotfl:


http://members.lycos.co.u...forum/index.php :rotfl:
 
 
MATI.Evo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Cze, 2008   

kamil.k napisał/a:
Yarccom napisał/a:
kamil.k
gs ma forum a gpz ?? :rotfl:


http://members.lycos.co.u...forum/index.php :rotfl:

Ale coś to forum nie wrze życiem, jak GS'a :P
 
 
Majic 

Model GSa: GS 500E
Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2008
Pochwał: 1
Posty: 589
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 30 Cze, 2008   

kamil.k napisał/a:
http://members.lycos.co.uk/kawasakigpz/forum/index.php :rotfl:

Ostatni post -> 2008-04-21
:rotfl:
 
 
 
kamil.k
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Cze, 2008   

Majic napisał/a:
kamil.k napisał/a:
http://members.lycos.co.uk/kawasakigpz/forum/index.php :rotfl:

Ostatni post -> 2008-04-21
:rotfl:


kawa jest tak zaje.... moto że użytkownicy z nich nie zsiadaja i jeżdza non stop więc chyba logiczne że nie maja czasu pisac :rotfl:
 
 
Grzechu16 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 12
Posty: 2051
Skąd: Czechowice-Dz/Kraków
Wysłany: Pon 30 Cze, 2008   

możliwe, że takie bezawaryjne dopracowane wizualnie technicznie że nie potrzeba nic o nich pisać tylko lać i śmigać :D ale tak szczerze to naszego forum chyba nie dogonią ;D
 
 
 
Mic_gda
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Cze, 2008   

W ocenie trzeba tez brac pod uwage dostepnosc czesci i koszta napraw, ktore w gsie sa najtansze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.