WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Oszust -rekawice tschul 212
Autor Wiadomość
bilder 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 35
Dołączył: 01 Sty 2012
Pochwał: 3
Posty: 245
Skąd: Chełm
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   Oszust -rękawice tschul 212

Witam wszystkich, może ktoś miał podobną sytuację i mi pomoże co robić.
Kupiłem rękawice Tschul na aukcji . (komentarze gość ma ok , cena była dobra, więc zamówiłem )
Przez gapowatość przy odbiorze nie zauważyłem, że rękawice były uszkodzone, mały defekt ale, jak płacę za dobry produkt to takiego oczekuje.
Błędem moim było to, że od razu wystawiłem pozytywny komentarz.

Przebieg sprawy (jeśli będą potrzebne daty to je podam, ponieważ teraz nie chce mi się ich szukać i konkretnie podawać):
Zamówiłem (czekałem z 3 dni)
Odebrałem
Dałem komentarz
Po paru dniach zauważyłem ich wadę. (jestem przekonany, że nie mogłem zrobić tego ja ponieważ nawet nie widać wyżłobienia, i nich nie jeździłem przez zobaczeniem tego defektu)
Napisałem do sprzedawcy na gg w sprawie reklamacji. Przyjął. Odesłałem rękawice, minęły jakieś 3 tyg. Przypomniałem się, Pan mi odpisał, że uznano wadę mechaniczną i reklamacja nie będzie uznana.
Zdenerwowałem się, ale poprosiłem o przesłanie, rękawic oraz rzekomego orzeczenia. Pan uprzedził mnie, że jest w języku niemieckim. Mi to nie przeszkadzało i poprosiłem aby je dołączył.
Dziś przyszły rękawice z takim uszkodzeniem jak było. W środku nie było, żadnego listu. Więc jestem przekonany na 100%, że gość w pręta poleciał i nawet tych rękawic nie odesłał do producenta (zapewne sprzedaje towar którego faktycznie nie ma, lub taki którego nakupił "po taniości")
Tak to wygląda :

Zdjęcie rękawic
Materiał kevlar nie jest pokryty z wierzchu plastikiem, na pierwszy rzut oka praktycznie nie widoczne.

I moje pytanie czy coś jeszcze można z tym zrobić??
 
 
 
lomax
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

Cześć, ja również zaliczyłem wpadkę z tym gościem. Na początku sezonu zamówiłem u niego Tschul`e 212 rozmiar M. Wszystko pięknie cacy, paczka przyszła po 2 dniach, natomiast okazało się, że jedna z rękawic była używana :zdziwko: . Nawet mam zdjęcia, które wtedy mu wysyłałem, możesz sobie zobaczyć. U mnie sprawa wyglądała nieco inaczej - zanim wystawiłem komentarz napisałem do niego maila. Dochodziła jeszcze kwestia wymiany na S-ki, bo tamte były za duże. Pamiętam że gość zażyczył sobie żebym mu wrzucił do koperty ze zwracanymi rękawicami 10 zł na przesyłkę nowych. Ja napisałem mu jakąś tam kartkę, że reklamacja jest w związku z tym, że jedna z rękawic była używana (on twierdził, że jedynie przymierzana oczywiście fake :wstyd: ) i że ma mi przysłać na swój koszt. Dzwonił do mnie chyba raz z pretensjami, ale i tak wysłał na swój koszt. Tak na prawdę nic to nie wnosi do Twojej sytuacji, natomiast teraz, kiedy wystawiłeś komentarz to wątpię, żeby coś się dało zrobić. Będzie Ci zarzucał z uporem maniaka, że to Ty sam je zniszczyłeś. W administracji allegro też nic nie nawojujesz, bo będą się czepiać pozytywa, którego dałeś. Przykra sprawa :kwasny:
 
 
Turos
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

Zgłosić do urzędu skarbowego oszusta oraz na policję. Jak mu wyślesz maila z taką informacją może się przestraszy i sam będzie próbował się dogadać. Na allegro jest coś takiego jak możliwość usunięcia komentarzu.
Ewentualnie zadzwoń do Rzecznika Praw Konsumenta, i poproś o radę.
 
 
bilder 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 35
Dołączył: 01 Sty 2012
Pochwał: 3
Posty: 245
Skąd: Chełm
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

lomax Wiem właśnie zawsze komentarz wystawiam po tygodniu czasem i dłużej, a tutaj nie wiem co mnie podkusiło ;/ ;/
I nie wiem może ktoś jeszcze coś podpowie. A jak nie to nie. Post zostanie dla potomności.
No ja szczerze trochę lepiej trafiłem od Ciebie ;)



Turos napisał/a:

Ewentualnie zadzwoń do Rzecznika Praw Konsumenta, i poproś o radę.

Dzięki ale wątpię już raz wcześniej byłem, to gówno zrobił !! A sprawa była bardziej oczywista jak teraz.
 
 
 
sting126 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 40
Dołączył: 16 Wrz 2011
Pochwał: 3
Posty: 170
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

Też kupowałem od tego gościa - czekałem na rękawice prawie 2 tygodnie, a gość nie odpisywał na maile, ani nie odbierał telefonów. Szczęścia miałem najwięcej z Was bo rękawice dostałem bez żadnych ubytków.

Na przyszłość jak kupujecie coś na allegro. Wysyłajcie ZAWSZE ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru i z pisemną reklamacją, w której dokładnie opisujecie usterkę i czego się domagacie (wymiana, naprawa). Po 14-dniach jak nie otrzymacie odpowiedzi (pisemnej!), uznaje się, że sprzedawca przyznał Wam rację. Wtedy dużo łatwiej coś wyegzekwować - czy to naprawę, wymianę czy w dalszej kolejności obniżenie ceny lub zwrot pieniędzy (odstąpienie od umowy sprzedaży). Pamiętajcie też, że gdy wymieniacie towar lub gdy jest on naprawiany - ma się to odbyć BEZPŁATNIE - włączając w to koszty wysłyki, które sprzedawca powinien w takim przypadku zwrócić.

Jeśli bilder masz czas i chęci się z gościem poboksować - wysyłaj mu jeszcze raz w ten sposób jak opisałem wyżej albo odezwij się na pw to coś Ci podpowiem.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
bonk
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

Ja też zamawiałem jakiś miesiąc temu rękawice u w/w gościa. Paczuszka była w ciągu bodajże dwóch dni, bez najmniejszych problemów czy zgrzytów. Widać niestety jest to jakiś rodzaj nieprzyjemnej ruletki :/

Powodzenia w dochodzeniu swojego!
 
 
kempes 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 23 Wrz 2008
Pochwał: 30
Posty: 1746
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

Ja swoje rękawice zamawiałem od tego gościa już dość dawno temu, ale nie było na szczęście żadnych problemów (zarówno z samymi rękawicami, jak i z wymianą na inny rozmiar).
_________________
Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
 
 
Grzechu16 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 12
Posty: 2051
Skąd: Czechowice-Dz/Kraków
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

Chyba największym błędem z Twojej strony było wystawienie komentarza. Jak na rękawiczki jest rok gwarancji to trzeba było schować fakturę do szuflady i komentarz wystawić po kilku miesiącach jak rękawiczki będą się trzymać a nie za tydzień czy dwa.

Inna sprawa, że facet może faktycznie być cwaniakiem jakich dużo na allegro i nie powinno się takim odpuszczać.

Turos - wydaje mi się, że opcja usuwania dotyczy tylko "negatywnych" komentarzy, kiedy dwie strony się przykładowo dogadają.
 
 
 
haku
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Wrz, 2012   

Jeśli towar jest dalej fabrycznie zapakowany, ew. ma dalej metki itd, nie był używany odsyłaj normalnie. Masz 7 dni na zwrot bez podania powodu, a może i nawet 10 dni, już nie pamiętam dokładnie.
 
 
bilder 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 35
Dołączył: 01 Sty 2012
Pochwał: 3
Posty: 245
Skąd: Chełm
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2012   

Towar nie posiadał, żadnych metek.
Po kolejne ten czas dawno minął (w tym momencie była toczona reklamacja).
Dziś rano dostałem wiadomość od tego gościa, że prześle mi na e-mail te całe oświadczenie, więc poczekam co mi przyśle.
 
 
 
haku
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Wrz, 2012   

A dostałeś paragon/fv ?
 
 
bilder 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 35
Dołączył: 01 Sty 2012
Pochwał: 3
Posty: 245
Skąd: Chełm
Wysłany: Sro 19 Wrz, 2012   

Tak.
 
 
 
gacek778 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 08 Maj 2011
Pochwał: 9
Posty: 703
Skąd: Wieliczka
Wysłany: Pią 21 Wrz, 2012   

Pozwolę wtrącić swoje 3 grosze bo sam kiedyś sprzedawałem rękawice jak i spodnie.
bilder jak już wyżej napisali koledzy zrobiłeś błąd że wystawiłeś komentarz. Teraz powiedzmy sobie szczerze facet ma cię w 4 literach i ty i allegro możecie mu skoczyć.
Sam zauważyłem że dopiero po wystawieniu komentarza często wychodzą takie historie.

Teraz taka uwaga ogólna. Ludzie kupujecie rękawice po cenie na allegro u pania Zdzicha to nie spodziewajcie się cudów. Nie kupuje się ani spodni ani rękawic na allegro i ja to zawsze pisałem - zamiana jest możliwa ale tylko towaru w takim stanie jak wysłałem i tylko za swoje pieniądze bo nikt nie będzie dopłacał za to że kupujesz w ciemno.
Miałem bodaj dwie wymiany i towar najpierw dostałem, obejrzałem, był w stanie idealnym a później wysyłałem inny rozmiar.
Osobiście odradzam kupowanie w ciemno bo jak źle traficie to jest problem a sprzedawca najczęściej was obarczy kosztami bo niestety ale większość dostawców za wymianę towaru zdziera właśnie ze sprzedawcy.

Jak chodzi o gwarancje.
Tylko sklep (nie sklep pana Zdzicha na allegro) może dać wam jakąkolwiek gwarancje. Wszyscy piszą że dają gwarancje bo tego chce klient ale powiedzmy sobie szczerze firma uduś z allegro nie da wam żadnej gwarancji bo pan Zdzich klepie w domu zdrowaśki żeby cały towar sprzedać i żeby nie było zwrotów.
Do mnie też nieraz klienci bezczelnie uderzali że daję 3 miesiące gwarancji i koniec. I zawsze musiałem tłumaczyć że nie daję żadnej gwarancji bo nie mam żadnego kontaktu z producentem.

lomax zdziwiłbyś się ale u mnie co 2 para rękawic tak wyglądała. To jest skóra i tak to często wygląda. Przypuszczam że to nie są rękawice za setki złotych zrobione dla pedantów tylko zwykła sztuka z taśmy więc to się zdarza. Jeżeli na zdjęciu to są dla ciebie znaki użytkowania to się mylisz.

Co nie zmienia faktu że jak się sprzedaje nowy towar to ma być nowy, ometkowany i nie używany (przymierzany może być i tu już nie przesadzajcie). Jak towar nie ma metek albo posiada wady powinien zostać przeceniony i powinno o tym być w aukcji napisane. Jak mi została sztuka bez metek to poszła od złotówki żeby później nie było kłopotów.

Koniec końców ludzie patrzcie co i za ile kupujecie. Bo sam się przekonałem że zarówno sprzedawcy jak i klienci są czasem bezczelni i chyba nie wiedzą sami co chcą kupić.
A jak już was ktoś wydyma zastanówcie się czy jest sens się z nim targać o kilkadziesiąt złotych bo jak ktoś jest bezczelny od początku to będzie taki do końca.

Turos proszę cię zejdź na ziemię :)
 
 
haku
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Wrz, 2012   

Po tym co napisał gacek778 proponuję iść do Rzecznika Konsumenta i dowiedzieć się dokładnie jakie ci prawa przysługują.
Wystawianie komentarzy na Allegro nie jest niczym co może przesądzać z punktu prawnego. Taka usługa serwisu i nic więcej.
Kupując towar otrzymujesz go, powinien być nowy, ometkowany, z paragonem i gwarancją. Na gwarancji powinien być zapisany okres na jaki sprzedający udziela gwarancji. I nie jest ważne, że nie ma się kontaktu z producentem, bo jest jeszcze pojęcie rękojmia itd... itp.
Przejdź się zadzwoń albo napisz do tego rzecznika i myślę, że wtedy będziesz wiedział na czym stoisz.
Inna sprawa, że kupując rękawice za 50% ich normalnej wartości cudów nie można się spodziewać, ale powinno to być dokładnie opisane w aukcji itd. Inaczej jest niezgodność produktu z ofertą.
 
 
gacek778 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 08 Maj 2011
Pochwał: 9
Posty: 703
Skąd: Wieliczka
Wysłany: Sob 22 Wrz, 2012   

Z tym Rzecznikiem bywa bardzo różnie i ja bym na nic nie liczył. Kiedyś szarpałem się z firmą kurierską i rzecznik mi nic nie pomógł.
Chociaż że tak wtrącę moja mama została kiedyś w sklepie odesłana bezczelnie z kwitkiem i zepsutymi butami poszła do jakiegoś rzecznika i dostała nowe buty a niemiłe ekspedientki musiały ją przeprosić :D

Cytat:

Inna sprawa, że kupując rękawice za 50% ich normalnej wartości cudów nie można się spodziewać, ale powinno to być dokładnie opisane w aukcji itd. Inaczej jest niezgodność produktu z ofertą.

Właśnie o to chodzi. Jak chcemy pewny produkt kupujemy np na Larssonie ale płacimy swoje. Allegro to loteria. Jak trafisz na kogoś uczciwego jakoś wyjdziesz z sytuacji a jak trafi się oszust nic nie zrobisz.
O towarze powinien świadczyć opis a nie cena. Chociażby była nie wiem jak niska wszystkie mankamenty towaru powinny być opisane. Tutaj ktoś sobie poleciał w kulki.

Cytat:
I nie jest ważne, że nie ma się kontaktu z producentem, bo jest jeszcze pojęcie rękojmia itd... itp.

Być może ale jak sprzedaję jako osoba prywatna nowe rękawice skórzane z kevlarem za 70 złotych to nie będę kłamał że daje gwarancje czy inne cuda. Kupujesz na własną odpowiedzialność i nic mnie to nie interesuje. Coś za coś.
Nie okłamuje klientów tylko dlatego że wielu sprzedawców tak robi. Piszesz że jest gwarancja to ma być i koniec bo później są takie sytuacje jak tutaj przytoczona. Sprzedawca robi idiotę nie dość że z siebie to i z klienta marnując swój i klienta czas.

Taka rada na przyszłość jak otwieracie paczki i widzicie że coś jest nie tak to odrazu aparat w dłoń i róbcie zdjęcia (najlepiej z widoczną datą) jak towar jest jeszcze w opakowaniu. Bo później ktoś wam może wmówić że sami zniszczyliście albo oderwaliście metki.
Powodzenia w dochodzeniu swoich praw ale też jak sprawa zacznie się nadmiernie komplikować zastanów się czy warto żebyś nie dopłacał jeszcze do interesu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.