WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Ingress - czy ktos gra?
Autor Wiadomość
Wilk 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 10 Maj 2014
Posty: 498
Skąd: Gdynia - Wielki Kack
Wysłany: Sro 11 Cze, 2014   Ingress - czy ktoś gra?

Od jakiegoś czasu gram sobie czasem w grę Ingress (po stronie ruchu oporu czyli The Resistance - niebiescy. Mój nick w grze to Wilk). Jest to gra na telefon z rodzaju augmented reality (rozszerzona rzeczywistość). Nie gram w to jak maniak, ale pykam sobie w to w wolnych chwilach i to już od zamkniętej wersji beta, a odkąd otworzyli grę to już może grać każdy. :)

Jeśli ktoś chce pośmigać ze mną (na terenie Trójmiasta) to mam do wykorzystania zaproszenia/rekrutacje, które mogę użyć (ewentualnie każdy może się zarejestrować na własną rękę). Jak coś to wystarczy email do mnie na PW wysłać to wyślę zaproszenie do ruchu oporu. :)

Czasem sobie śmigam po mieście i hakuję, przejmuję zajęte portale, zajmuje nowe nieodkryte portale (czyli szare), tworzę nowe pola kontroli. Wiadomo, że lepiej takie rzeczy wykonywać w grupie :D

Oczywiście można zgłaszać swoje propozycje portali. W tym celu trzeba mieć włączone geotagowanie zdjęć i zrobić zdjęcie jakiegoś charakterystycznego miejsca(np. mural/graffiti, pomnik/posąg itp.) dodać opis, zaznaczyć dokładne miejsce na mapce gry i zatwierdzić (wszystko z poziomu gry). Idzie to do oceny w google i oni to zatwierdzają albo odrzucają (powiadomienie wysyła na email czy portal został dodany czy nie).

Grę można pobrać z google play (wystarczy wpisać Ingress). Oczywiście przy pierwszym uruchomieniu należy przejść krótki tutorial, który wprowadzać w podstawowe tajniki gry, które nie są skomplikowane :]

Wymagania:
- telefon lub tablet z Androidem w miarę mocny (Samsung Galaxy i9000 się bez problemów nada i już na takim telefonie w 100% komfortowo się gra. Sam kiedyś grałem w Ingress na i9000 i wszystko hulało jak trzeba)
- pakiet Internetowy do telefonu
- włączony GPS (Ingress wymaga aktywnego połączenia internetowego i uruchomionego GPS aby ustalać pozycję gracza).
- wolny czas i chęci do ruszenia się z domu


Co to jest Ingress w skrócie:
Krótki trailer: http://www.youtube.com/watch?v=92rYjlxqypM

Fabuła gry opiera się na wielowątkowej historii science fiction, którą Niantic przedstawia w odcinkach[7]. Jej początkiem jest odkrycie w CERN nieznanej materii/energii zwanej XM (Exotic Matter), związanej z The Shapers, nieznaną siłą, bądź obcą rasą. Oświeceni są przekonani, że The Shapers chcą pomóc ludzkości. Innego zdania jest Ruch Oporu, który przejawia podejrzliwość co do ich działań i próbuje uchronić ludzkość przed przejęciem przez obcych.

Wchodząc do gry Ingress musisz dokonać wyboru po której stronie staniesz. Świat graczy dzieli się na dwie frakcje: Oświeconych – The Enlightened oraz Ruch Oporu – The Resistance.

Więcej info https://pl.wikipedia.org/wiki/Ingress_(gra) oraz http://ingresspolska.pl/j...ess-zasady-gry/

-----


Portale są w różnych miejscach i w sumie opłaca się iść w miejsca gdzie jest duże skupisko portali (najlepiej wrogich, bo za samo hakowanie wrogiego portalu dostaję się "doświadczenia" dzięki któremu się awansuje, ale trzeba uważać, bo portale się bronią i każda próba shakowania wrogiego portalu zabiera nam trochę mocy czyli XM, a XM to świecące niebieskie punkciki porozrzucane po całym świecie. Im wyższy poziom portalu tym więcej XM przy swojej obroni nam zabiera. Jeśli masz L1 to nie atakuj L8, bo może to się marnie skończyć). Największe skupiska XM (czyli energii) zazwyczaj są tam gdzie jest portal więc szybko można uzupełnić XM, które jest naszą energią, mocą do hakowania czy atakowania innych graczy/portali. Przykładowo na skwerze XM do pozbierania zawsze jest cala masa. Jeśli chcemy wyfarmić tylko przedmioty i to bez starty energii to można hakować portale swojej strony np. ruchu oporu, które są niebieskie. Wtedy dostajemy przedmioty. Portal można hakować co 240 sekund (jesli portal niema dodanych żadnych doładowań/modułów). Więcej na temat przejmowania, atakowania portali, zdobywania itemów można poczytać w linkach, ktore podałem wyżej (ingresspolska.pl).
Możemy doładowywać energię portalom do których poprzez hakowanie dostaniemy klucz. Wtedy bez wychodzenia z domu możemy doładować posiadaną energią XM dany portal (wystarczy wybrać klucz/portal z przedmiotów i wybrać opcję recharge).

W Gdyni mocno obstawiony portalami jest np. Skwer Kościuszki i tam można spokojnie hakować i przejmować portale, ale jest ich także sporo w innych częściach miasta. W grze można wybrać docelowy punkt i wybrać opcję "Navigate", która poprowadzi nas do samego punktu gdzie jest portal.

Mapa portali (trzeba się zalogować i wtedy mamy mapę całego świata):
http://www.ingress.com/intel

Mapa jest przydatna, bo możemy bez wychodzenia z domu zobaczyć w którym miejscu są portale i ile ich jest. Pozwoli to nam zaplanować trasę i miejsca, w które chcemy się udać. Przy prawie maksymalnym zbliżeniu zobaczymy także portale L0/L1 czyli nawet takie, które nie są przejęte (czyli szare/białe). Dla początkujących polecam przejmowanie portali szarych/białych, bo daje to sporo AP (doświadczenia) oraz nic nie tracimy. W celu przejęcia portalu wystarczy do niego podejść i ustawić w nim rezonator. Tutaj znowu odsyłam do poczytania jak ustawiać rezonatory itd.. Mozna także pokusić się o rozwalenie jakiegoś portalu, który ma już bardzo słabe rezonatory.
Najwięcej punktów AP dostaje się za tworzenie control field, ale o tym każdy doczyta w necie oraz zobaczy w tutorialu w grze.

Z doświadczenia napiszę, że jak się gra to szybko wciąga baterię. Dokupiłem sobie do telefonu przenośna ładowarkę (powerbank), który ładuję w domu razem z telefonem i ruszam w teren. Muszę zamówić jeszcze tylko ładowarkę na baterie AA, bo wtedy będę mógł używać akumulatorki oraz ewentualnie dokupić w kiosku paluszek, którym doładuje telefon. W przyszłości planuję do motocykla dodać gniazdko zapalniczki/USB żeby w czasie jazdy/postoju ładować telefon. W rowerze zbudowałem sobie ładowarkę pod dynamo i jak jadę to podłączam telefon kabelkiem pod ładowarkę i dynamo ładuje mi telefon :)

Póki jest lato to się gra fajnie i przyjemnie, bo można iść pobiegać, na rower, na rolki i przy okazji pograć w grę. Można zwiedzić fajne lokalizacje, pospacerować, dotlenić się. Zimą aktywność ludzi już jest niższa (wiadomo), a część ludzi przejmuje tylko te portale, które można sięgnąć jak się siedzi w samochodzie (leniwce). ;)
Czasem portale na odludziach są dość strategiczne i np. przechodzi przez nie link control fielda, który obejmuje kilkanaście/kilkadziesiąt kilometrów więc nigdy nie wiadomo co nasz czeka. :]


Ingress klip z gameplayem: http://www.youtube.com/watch?v=qQi-i5JyHVw

Ingress w TVP Szczecin: http://www.youtube.com/watch?v=zzYqCJGLj20
Reportaż o Ingress: http://www.youtube.com/watch?v=oA7bAGwUW-o
Reportaż o Ingress (cz. 2): http://www.youtube.com/watch?v=f7rvnFTvNxw
Wideo recenzja techManiak: http://www.youtube.com/watch?v=So_VTc_nu_Y
_________________
Jest: Wilk - Kawasaki Z900 '20
Był: Wilk - GS500 Five Stars 95'
 
 
 
Exodus 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 32
Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 550
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 08 Lut, 2015   

Grałem, wbiłem L8 i jakoś straciłem motywację.. Później podobno dodali kolejne poziomy po spełnieniu określonych warunków, ale na razie za zimno żeby latać.. Może jak się ociepli to wrócę do tematu.. Albo spróbuję GeoCachingu.. :P
_________________
Simson S51 '85 Suzuki GS 500E '97 Yamaha FZ6 S2 '08
 
 
Wilk 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 10 Maj 2014
Posty: 498
Skąd: Gdynia - Wielki Kack
Wysłany: Pią 27 Lut, 2015   

Ja mam L5 i brakuje mi 100k XP do L6 czyli mniej niż połowa. Geocaching musze oblukac to w Trójmieście,bo gdzieś sie mi to tutaj obilo o uszy.
_________________
Jest: Wilk - Kawasaki Z900 '20
Był: Wilk - GS500 Five Stars 95'
 
 
 
Niunia89
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Mar, 2015   

ja tez doszłam do 6L i teraz moj chłopak gra :) ogolnie w ingresa zaczełam grac jak tylko sie pojawił :) \
zapraszam do Rybnika :) mamy duzo poratali :)
 
 
Wilk 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 10 Maj 2014
Posty: 498
Skąd: Gdynia - Wielki Kack
Wysłany: Sro 04 Mar, 2015   

Gram w Ingress od zamkniętej bety. Wtedy było jeszcze trudno znaleźć portal poza ścisłym centrum miasta hehe. Niestety czas nie pozwala na to aby latać i grać :/ Powoli w wolnej chwili i jak się mi przypomni coś tam pogram i tyle. Plagą się stali cheaterzy z fejkowymi GPS gdzie nie ruszając się latają po całym mieście i inne takie tam cuda.
_________________
Jest: Wilk - Kawasaki Z900 '20
Był: Wilk - GS500 Five Stars 95'
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.