WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Kaski Schuberth
Autor Wiadomość
k2 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 51
Dołączył: 04 Maj 2008
Pochwał: 1
Posty: 698
Skąd: Świętochłowice
  Wysłany: Pon 14 Maj, 2012   Kaski Schuberth

Poniżej skopiowałem swoje wypociny, które staram się uzupełniać co jakiś czas w temacie o kaskach.
Na temat Schuberth'ów ciężko jest znaleźć jakieś opinie użytkowników a mój opis w wątku o kaskach, nawet przez szukajkę, nie był widoczny. Tak więc dla potomnych i zainteresowanych utworzyłem ten temat kopiując tu mój wcześniejszy opis:

To też się pochwalę.
Właśnie kupiłem sobie nowy garnek. I kolejny jest Integralem.
Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad zmianą mojego AGV K2.
Co do AGV-ła.
Nie jest złym kaskiem, a przy ciemnej szybie nawet daje radę. W zimne dni "łokropnie" paruje szyba. Jedyne wyjście wtedy to uchylić ją w czasie jazdy i nie oddychać na postoju. Ale wydaje mi się (powtórzę - wydaje mi się) taka sytuacja będzie w większości kasków. Kask nie należy do cichych - choć nie miałem dużego porównania. Dużo można poprawić załatwiając dopinany podbródek. mnie się to nie udało :) . Szybkie zapinanie na zatrzask ma swoje plusy dodatnie i ujemne :wstyd: jak to mówi mój kumpel. Plus - szybko się zapina i odpina. Minus - zauważyłem że pasek zwykle nie jest dobrze dociągnięty.



Nowy zakup:to
SCHUBERTH R1 w malowaniu Blue Spider
Słyszałem że są bardzo ciche i bezpieczne. Więcej nie będę pisał bo nie mam jeszcze żadnych doświadczeń.
Aaaaa ... posiada wbudowaną blendę.

http://www.schuberth.com/...red-spider.html


24 marca 2010
Nie bardzo wiedziałem w którym miejscu umieścić moje odczucia odnośnie zakupionego kasku. Chyba będę na bieżąco dopisywał w tym miejscu wszelkie niedogodności i rzeczy które mnie wkurzają. Pozytywnych rzeczy raczej się nie pamięta, ale też spróbuję. Jako że mało jest opinii dotyczących tego kasku to może pomoże to przyszłym nabywcom.
Kask nie jest tani, więc wymagania wobec niego z automatu sa wysokie. Za takie pieniądze nie dopuszczamy do siebie myśli że mogą być jakieś niedoróbki lub coś może nie działać tak jak powinno.
- pierwsza różnica z poprzednim kaskiem to zapięcie DD. Początki są trudne. Tzn szukanie małego czerwonego paseczka do poluzowania zapięcia i ściąganie kasku z zaczepionym, paskiem. Po trzech zakładaniach kasku wszystko jest OK. Zapinanie i porządne dociągnięcie paska to chwila. Zajmuje mniej czasu niż "klik" w AGV'le. Ma jeszcze jeden ogromny plus z którego wcześniej nie zdawałem sobie sprawy. Zawsze mamy DOBRZE dociągnięty pasek, niezależnie czy mamy założoną kominiarkę czy też nie. Za każdym razem dociągamy pasek na tyle ile jest konieczne. Przy "kliku" mamy ustaloną długość paska. Wprawdzie można ją zmienić ale wymaga dłuższej regulacji. Odpinanie jest równie szybkie i bezproblemowe.
- jest ciszej (odczucie subiektywne) ale co od razu słychać (a raczej nie słychać) nic nie świszczy. Kask nawet przy wyższych prędkościach zachowuje się stabilnie.
- jeszcze z plusów- jest super wygodny. Wyściółka obejmuje całą głowę.
- teraz coś co denerwuje. Tak jak napisałem wyżej, za pieniądze które trzeba wybulić za garnek wymagamy "ideału" a przynajmniej coś co będzie bardzo blisko. I tutaj pierwsze rozczarowanie. Mianowicie chodzi o dostarczoną w standardzie szybę zewnętrzną. Kask który kupiłem wyposażony jest w szybę bez Pinlocka. Na jego wewnętrznej stronie jest umieszczona cieniutka folia. Muszę przyznać że działa rewelacyjnie. W temperaturach w okolicy 5 stopni szyba nie zachodzi parą nawet przy zamkniętej całkowicie szybie i wentylacji na szczęce. Ale żeby nie było za pięknie - ta rewelacyjna folia zaczęła odchodzić już w trzecim dniu użytkowania :zdegustowany: Wprawdzie na razie kawałek na dolnym brzegu szyby i na razie sie nie powiększa ale ...... kuwa bez przesady ...
- zamówiłem już szybę z Pinlockiem
- następna rzecz która mnie denerwuje - blenda. Do tej pory miałem kask z całą szybą ciemną. Minus taki, że jak robi sie ciemno to g... widać. Poza tym rewelacja. Po opuszczeniu blendy widzę dolną jej krawędź i na dzień dzisiejszy trochę mnie to rozprasza. Poza tym blenda nie zasłania całej przestrzeni i światło przedostaje się do wewnątrz kasku. Niby logiczne, ale chodzi o to że lepiej sie patrzy z ciemnego pomieszczenia na zewnątrz niż z pomieszczenia częściowo oświetlonego. Może trochę namieszałem ale w kasku z blendą jest mniej komfortowo niż w kasku z całą ciemną szybą (może komfortowo nie jest dobrym określeniem). Sam mechanizm opuszczania blendy tez mnie denerwuje - ale może to kwestia przyzwyczajenia ..
Na dzisiaj to tyle.
29 marca 2010
Powodem odłażenia antyfoga (czyli cienkiej folii) z wewnętrznej strony szyby jest uszczelka. W kasku zastosowano gumową uszczelkę, która mocno i dobrze przylega do szyby. Ma to swoje plusy dodatnie i ujemne. Zapewne chodziło o szczelność - i to sie udało, jednak zamykanie szyby powoduje uszkodzenie cieniutkiej folii. Na dzień dzisiejszy "oskubałem" odłażącą folię (przy brzegu) i nic więcej nie odłazi. Przy okazji trzeba przyznać że szyba nie paruje przy niższych temperaturach - tutaj duży plus.
01 kwietnia 2010
30 marca odebrałem zamówioną szybę z pinlockiem. Gość u którego kupowałem nowa szybę zasugerował żebym reklamował tą z odchodzącą folią. Kuwa .... takie proste a sam na to nie wpadłem. Przecież na kask są dwa lata gwarancji. Wczoraj zdecydowałem że jadę z reklamacją - wcześniej upewniłem sie że kasku mi nie zabiorą na ten czas - wysyłają tylko szybę. Po południu zrobiło sie chłodno i leje. Nowa szyba z pinkolckiem daje radę - cały czas zamknięta (nawet przy postoju) i nic nie paruje. Oddałem szybę i czekam na nową. Rada dla wszystkich którzy zamierzają zakupić kask Schubertha - Nie kupować kasku z szybą z folią. Kupować jedynie z Pinlocckiem. Zaoszczędzi to Wam nerwów. Poza tym wszyscy wiedzą że ta folia odchodzi a reklamowana szyba jest wymieniana na taką samą - więc jaki w tym sens ?? Ja nie wiem.
11 kwietnia 2010
Nic godnego uwagi się nie dzieje - po prostu jest dobrze :) .
Umieszczę tylko 2 linki do artykułów, które się właśnie ukazały:
http://www.motogen.pl/art...th-,art105.html
http://www.scigacz.pl/Sch...odka,12455.html

28 kwietnia 2010
W dniu wczorajszym odebrałem szybę z reklamacji. Niestety wymienili na identyczną a co za tym idzie podejrzewam że trwałość antyfoga będzie taka sama jak poprzednio. Na dzień dzisiejszy szyba powędrowała w oryginalnym opakowaniu na półkę - będzie w rezerwie.
Aktualnie w kasku jest założona szyba z Pinlockiem. Sprawuje się idealnie - nie paruje w zimne poranki ani też w czasie deszczu.
Zauważyłem jeszcze jedną rzecz - mianowicie podczas jazdy w deszczu zawsze miałem mokrą kominiarkę na wysokości szyi (w przypadku poprzedniego kasku) w tym kasku to nie wystąpiło, chociaż muszę przyznać że nie miałem jeszcze długiej trasy w deszczu w Schubercie. Ale po ostatnim powrocie w deszczu do domu byłem pozytywnie zaskoczony.
Wczoraj miałem okazje pojeździć w "starym" kasku - więc porównanie na gorąco :) :
- przy zakładaniu czuje sie jakbym zakładał garnek na głowę - po prostu czuje się twarde wypełnienie kasku na głowie.
- przy niewielkich prędkościach słychać świst powietrza.

13 maja 2012
Szok . To już dwa lata użytkowania. W zasadzie z kaskiem nic się nie dzieje i pewnie nie było by tego wpisu gdyby nie zamiar zamontowania interkomu.
Tak więc przed montażem postanowiłem wyprać wnętrze.
Z kasku wymontowałem wszystko co dało się wyjąć i wyprałem ręcznie w wodzie z płynem i za pomocą zwykłego proszku.

Podczas rozbiórki i prania nie zauważyłem żadnych miejsc wskazujących na zużycie. Nie ma żadnych przetarć, zagnieceń czy "zmechaconego" materiału. W tym miejscu mogę jeszcze dodać, że nie odczuwam żadnego „rozbicia”, czy „ubicia” się wypełnienia wewnątrz. Kask ma cały czas ten sam rozmiar. Jest to odczucie subiektywne ale – zawsze jeżdżę w kominiarce i zawsze na maksa dociągam pasek. Po założeniu w kasku nie mam żadnych luzów czy dyskomfortu.
Oczywiście nie do końca jest pięknie. Dwa lata użytkowania robi swoje.
Lakier na kasku jest już trochę poobijany i porysowany. Mimo starań zdarzyło się, że kask zawieszony na lusterku motocykla spadł mi podczas postoju .... Nie jest źle.
Kolejną rzeczą jest skrzypiący wlot powietrza znajdujący się na szczęce :) ; Tzn. Skrzypi podczas otwierania i zamykania czyli niezbyt często ... (po operacji czyszczenia przestało skrzypieć. Widocznie w mechanizm dostał się jakiś brud – dopisano po czyszczeniu).
Kolejną rzeczą na której widać upływ czasu to wizjer. Oczywistym jest, że po takim czasie są na nim ślady. Ich powodem jest moja nieostrożność, mycie go na stacjach benzynowych za pomocą myjki którą tam wystawiają (taka wycieraczka z rączką). Wprawdzie na szybie są ślady, ale nie na tyle aby myśleć o jej wymianie. Działanie powłoki zapobiegającej porysowaniu najlepiej widać w miejscu gdzie się kończy a zaczyna się część szyby na której znajdują się zaczepy. Gdyby cała szyba wyglądała jak ten fragment to z pewnością trzeba by ją wymienić już jakiś czas temu. Jednym słowem – powłoka działa .
Wracając jeszcze do szyby. Demontując ją odłamałem mały kawałek który odpowiedzialny jest za zaczepienie szyby w prowadnicy. Na szczęście element jest symetryczny („wąsy” są dwa) a mnie udało się urwać tylko jeden. Pomimo tego szyba daje się zamontować i płynnie otwiera się i zamyka.


Będąc przy szybie. Po latach eksploatacji wyrobiły się ząbki trzymające szybę w różnych położeniach. Część ta (wspomniane ząbki) jest wymienialnym elementem kasku. „Wyrobienie” to nie jest na tyle duże żeby nie dało się korzystać z różnych pozycji szyby. Po prostu kiedyś mocniej ją trzymały i szyba zamykała się samoczynnie przy wyższych prędkościach. Wspomniałem o tym fakcie tylko dla tego bo ma miejsce, ale nie jest to „coś” co denerwuje podczas eksploatacji kasku.
Poprzednio pisałem, że jego kształt jest inny od AGV’a i w czasie deszczu nie moknie mi szyja. Teraz mogę to potwierdzić w 100%. Miałem okazję jechać w ulewie oraz w intensywnym deszczu. Za każdym razem podczas jazdy okolice szyi pozostawały suche.
Ogólnie – z kaskiem nic niedobrego się nie dzieje i trzeba będzie jeszcze trochę w nim pojeździć ;)
_________________
TDM as unique as you

Ostatnio zmieniony przez k2 Pon 14 Maj, 2012, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
deejayslonio
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Maj, 2012   

Dlatego właśnie planuję zakupić C3 zamiast mojego HJC:)
 
 
kusiu175
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Maj, 2012   

Ciekawe spostrzeżenia, jako początkującemu, napewno w trakcie kompletowania stroju przydadzą mi się Twoje uwagi. Sam myślałem nad agv, ale widzę że ten lepiej się sprawdza
 
 
callum
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Maj, 2012   

k2, wielkie dzięki za tak dokładną recenzję. Ja też zastanawiam się nad C3, więc dobrze wiedzieć, że firma faktycznie ma produkty odpowiadające swojej reputacji.
 
 
k2 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 51
Dołączył: 04 Maj 2008
Pochwał: 1
Posty: 698
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: Sro 16 Maj, 2012   

Jak będzie się coś działo z kaskiem na pewno dopiszę do relacji. W najbliższym czasie montaż interkomu. Nie planuję żadnych zakupów szybek czy innych akcesoriów. Po prostu nie ma takiej potrzeby, poza tym całkiem nowa szyba, ta po reklamacji antyfoga, leży ciągle na półce.
Pamiętać - kupować kask tylko z pinlokiem.
_________________
TDM as unique as you

 
 
 
pimpek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Maj, 2012   

Kilka dni temu oglądałem Nolana N 104, na którego byłem prawie.. zdecydowany do chwili, kiedy przymierzyłem Schubertha C3 w malowaniu - żarówa :) Różnica jest kolosalna!!! Nolan wymięka w przedbiegach. Schubi jest najlepszym sprzętem jaki miałem kiedykolwiek na głowie. Lekki, idealnie dopasowany, szczęka otwiera się beż żadnego problemu, pyk i już. Kask jest leciutki, szybka chodzi idealnie. Blenda bajka. Tak samo, jak zapięcie ząbkowe.
Jedynym minusem jest to, że C3 nie ma wcięcia na okulary, ale jakoś będzie trzeba sobie z tym poradzić.
Nie należy do najtańszych, ale wiemy za co płacimy. Poza tym ma świetny program gwarancyjny, a w przypadku wypadku w ciągu 3 lat od zakupu można kupić nowego Schubiego za 1/3 ceny :)
POLECAM! :)
 
 
deejayslonio
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Maj, 2012   

Pomarańczowy czy żółty?:)
 
 
pimpek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Maj, 2012   

żółty:)
 
 
Dommin
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Mar, 2013   

W okresie zimowym kupiłem w tym roku C3 w dość atrakcyjnej cenie a tylko dla tego, że w tym roku wszedł model C3Pro…
W sezonie test tego kasku, pojeździmy zobaczymy :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.