WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
miekki dowod rejestracyjny
Autor Wiadomość
Marcin83
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Maj, 2011   miękki dowód rejestracyjny

Witam wszystkich.
Kilkadni temu kupilem pierwszy motocykl w życiu ( jawek , simsonków i wsk nie liczę:)
Sprzedający dal mi tymczsowy dowod rejestracyjny bo sam niedawno zarejestrowal.
Czy bedzie jakiś problem dla naszych urzędasów jak bedę chcial zarejesteowac motocykl a jako dowód wlasności przedstawie umowę kupna i ten dowod rejestracyjny ?
Czy to musi by koniecznie ten dowód w twardej oprawie??
 
 
wolf 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 38
Dołączył: 25 Maj 2010
Pochwał: 11
Posty: 536
Skąd: Świdwin
Wysłany: Sro 04 Maj, 2011   

Na moje oko to wszystko zależy na jakiego gryzipiórka trafisz, nie powinni robić problemów.
_________________
Motocykle wciągają jak woźny ćwiartkę...
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Sro 04 Maj, 2011   

Marcin83 napisał/a:
Sprzedający dal mi tymczsowy dowod rejestracyjny bo sam niedawno zarejestrowal

Pytanie zasadnicze jest takie, co oznacza niedawno, standardowa procedura wydania twardego dowodu jest nie dłuższa, niż 30 dni, zazwyczaj potrafią to nawet w tydzień obgonić.

Sprawdź na miękkim dowodzie do kiedy jest ważny, jeśli utracił już swoją ważność to sprawa zaczyna być śmierdząca, bo takie wydłużenie terminu ponad 30 dni może oznaczać, że poprzedniemu użytkownikowi z jakiś powodów proceduralno/formalnych nie dotrzymano terminu.

A co do samej rejestracji przez Ciebie, jeśli tylko miękki dowód jest jeszcze ważny to jak najbardziej nie powinno być problemów (no chyba, że to co powyżej), wszak zdarza się również i tak, że ktoś ma dowód rejestracyjny i kilka kolejnych umów kupna poprzednich właścicieli, którzy nie przerejestrowali i też jest OK
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
Marcin83
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Maj, 2011   

Panowie dzieki za pomoc.
Kur.. strasznie sie podpalilem jak kupowalem moto i zajalem sie ogladaniem Suzi a nie sprawdzeniem numeru VIN itp.
Właśnie luknolem na ten dowód i widzę dwie kolumny
I- 2011-04-21 i H-2011-05-21. Dowod nie jest opisny ale chyba H- to bedzie data ważności dowodu. Jutro wysylam żonę niech rejestruje motocykl na siebie bo ja mam juz 23 punkty i jak by z foto radaru przyszło to ona punkty dostanie. :)
Narazie to się uczę po Kielcach pomykac i nie w glowie mi sprawdzanie ile poleci......
 
 
demot
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Maj, 2011   

Cytat:
ja mam juz 23 punkty


to ładnie;p
 
 
Piotras_5 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączył: 10 Sie 2010
Pochwał: 13
Posty: 2355
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Sro 04 Maj, 2011   

btw. w temacie masz dowód osobisty a chodzi o rejestracyjny ;)
Ot taki mały error.
_________________
Keeway Matrix 08' -> GS500F 04' -> GSF Bandit 600 S 04' ->Honda CBR F4i 01'
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Sro 04 Maj, 2011   

Marcin83 napisał/a:
mam juz 23 punkty

To pora wybrać się do WORD na pogadankę i zbić 6 pkt za wczasu :hyhy:
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
Marcin83
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Maj, 2011   

Dzwoniłem do WOrd w Kielcach.
Za jedyne 300 zł i kilkugodzinny kurs zbiją mi 6 punktów ale nie z puli 23 jakie posiadam tylko z tych ktore mi się kasują 09-maja. Więc trochę jeszcze się przemęczę. Co do rejestracji motocykla na miękki dowód to w kielcach nie da rady. Zalęli coś pierd.... o jakiś paragrafach.
Naszczęście koleś który sprzedał moto wyślę twardy dowód w piątek.
Powiedzcie jeszcze , czy jest jakaś ustawa regulująca czas przerejestrowania od daty zakupu??
Dzięki
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Czw 05 Maj, 2011   

Marcin83 napisał/a:
zbiją mi 6 punktów ale nie z puli 23 jakie posiadam tylko z tych ktore mi się kasują 09-maja.

Dokładnie zbiją ci 6 najstarszych punktów z tych 23, czyli jeśli jak piszesz 9 maja wygasa ci np. 3 pkt, to zbiją ci te 3 i 3 z kolejnego terminu, jeśli ci wygasa np. 10 pkt, to lepiej na kurs pójść po 10 maja, wtedy w sumie zniknie ci 16 - 10 wygaśnie, 6 zbijesz kursem.


Tak, zapisy te masz w PoRD jeśli chodzi o kwestie związane z WK - jest to 30 dni
Co do innych procedur, to opłacenie PCC-3 i złożenie stosownego zeznania w US jeśli wartość umowy była wyższa niż 2000 PLN, chyba, że zakup odbył się na fakturę
Jeśli nie chcesz kontynuować ubezpieczenia tam gdzie był ubezpieczony poprzednik, tylko tam gdzie np. masz inne swoje to też należy wypowiedzieć na piśmie umowę OC, w innym wypadku, jeśli jej nie wypowiesz, to zostanie ona potem z automatu przedłużona na ciebie na kolejny okres.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
rudolfs 


Model GSa: Brak moto
Wiek: 46
Dołączył: 31 Maj 2009
Pochwał: 1
Posty: 49
Skąd: Pruszków
Wysłany: Czw 05 Maj, 2011   

Zazwyczaj dowód rej, wydają po zdaniu dowodu tymczasowego tzw miękkiego.
_________________
GS 500-->SV650S-->Honda Silver Wing 400
 
 
Marcin83
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Maj, 2011   

A czy wydadzą mu ten twardy dowód bez zdawania tymczasowego. Koleś mieszka w Radomsku a ja w Ck.

[ Dodano: Czw 05 Maj, 2011 ]
Jak napisał rudolfs sprzedający otrzyma twardy dowód rej po zdaniu tymczasowego. Wszystko gitara tylko że ja mam ten miękki:( Czy jest opcja że urzędas wyda mu twardy dowód bez oddania tymczasowego.
Sprzedający mieszka 150 km od Ck.
Kolejna sprawa dotyczy oplaty skarbowej. Czy tam też krzycza o dowód rej. Czy sama umowa kupna wystarczy.
Acha , ubezpieczenie się kończy 10 maja. Czy musi byc przedłużone. czy można odpuścic pare dni do zarejestrowania a potem isc i zaplacic Oc. Jeśli trzeba kontynuowac to jak mam ubezpieczyc Moto skoro nie mam blach ze swojego miasta a tylko umowe kupna sprzedaży i tymczasowy dowód od sprzedajacego.
Dzieki wszystkim za pomoc.

[ Dodano: Czw 05 Maj, 2011 ]
Jeszcze karta pojazdu. Suzi jest z 94 a pierwsza rej w kraju to 97 czy muszę miec karte pojazdu? Jak tak to nie mam:(
 
 
teja-1010100
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Maj, 2011   

Dowód miękki trzeba zdać przy odebraniu dowodu twardego a jeśli nie masz karty pojazdu to czeka Cię koszt związany z wyrobieniem nowej ale podejrzewam, że karta pojazdu jest zatrzymana i zostanie zwrócona wraz z twardym dowodem (przynajmniej z tego co pamiętam taka jest procedura). Chociaż z wątku wynika, że masz miękki dowód a za chwilę dostaniesz twardy - coś chyba źle zrozumiałem bo to raczej nie możliwe aby mieć jeden i drugi ;) .
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Pią 06 Maj, 2011   

Marcin83 napisał/a:
ubezpieczenie się kończy 10 maja. Czy musi byc przedłużone. czy można odpuścic pare dni do zarejestrowania a potem isc i zaplacic Oc

Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych (czy jak ona się tam nazywa) ubezpieczenie OC jest przedłużane z mocy prawa z automatu na kolejny okres 12 miesięcy, nawet jeśli nie opłacisz składki, chyba, że zostało jawnie wypowiedziane.
Cytat:
Art. 28. 1. Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta, nie powiadomi na piśmie zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się, że została zawarta następna umowa na kolejne 12 miesięcy, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. Zawarcie następnej umowy nie następuje, pomimo braku powiadomienia, o którym mowa w ust. 1, jeżeli:
1) nie została opłacona w całości określona w umowie składka za mijający okres 12 miesięcy lub w przypadku cofnięcia zakładowi ubezpieczeń zezwolenia na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych albo
2) w przypadku ogłoszenia upadłości zakładu ubezpieczeń, ogłoszenia lub zarządzenia likwidacji zakładu ubezpieczeń albo oddalenia wniosku o ogłoszenie upadłości lub umorzenia postępowania upadłościowego, w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2.
3. W przypadkach, o których mowa w ust. 2, odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń kończy się z upływem okresu 12 miesięcy, z uwzględnieniem art. 33.


Marcin83 napisał/a:
Jeśli trzeba kontynuowac to jak mam ubezpieczyc Moto skoro nie mam blach ze swojego miasta a tylko umowe kupna sprzedaży i tymczasowy dowód od sprzedajacego.

Jak wykazałem powyżej pojazd dalej jest objęty ubezpieczeniem, tyle, że ty nie zapłaciłeś składki. Jeśli wypowiesz tą umowę już po przerejestrowaniu, to ew. możesz się ubiegać o wypłatę nadpłaconej składki (prawdopodobnie potrącą sobie 1/12 składki za jeden miesiąc), możesz też kontynuować to samo ubezpieczenie z cesją umowy na nowego właściciela na podstawie umowy kupna-sprzedaży, ale po dalsze szczegóły proceduralne odesłał bym cię do jakiegoś brokera ubezpieczeniowego, on ci to dokładnie wyjaśni.

Marcin83 napisał/a:
Kolejna sprawa dotyczy oplaty skarbowej. Czy tam też krzycza o dowód rej. Czy sama umowa kupna wystarczy.

Wystarczy sama umowa K-S, przy czym urzędnik w PPC-3 może zakwestionować kwotę umowy jeśli w sposób rażący odbiega ona od wartości rynkowej tego rocznika jaki znajduje się w Eurotax'e z którego skarbówka kożysta, oczywiście możesz powołać własnego żeczoznawcę, który potwierdzi słuszność kwoty z umowy wpisaną do PCC-3 ale czy chcesz się bić ze skarbówką, ja miałem o 200PLN niższą kwotę na umowie niż w Eurotax'e dla mojego rocznika co przekłada się na 4PLN w podatku, więc dla spokoju dopłaciłem im te 4 PLN ;)
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
Marcin83
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Maj, 2011   

Panowie wielkie dzięki za pomoc.-
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.