197 kg szczescia - moja XJ 600 S
Odpowiedz do tematu

: 197 kg szczęścia - moja XJ 600 S
Witam !

W dniu wczorajszym zakupiłem Xj 600 s - czyli moje 197 ks szczęścia na sucho.
Miał być GS - ale przeważyło to że jest 25 kW w dowodzie :) i przewaga w trasie :)
Motocykl z roku 95, kupiony z Warszawy, jakieś 90 km ode mnie :)
Z początku pierwsza jazda i myśl - Szzzaaaatan to jest :D
Po zrobieniu przez te 2 dni 400 km już tak nie sądzę ale po przesiadce z RS 50 faktycznie czuć moc :)
Moto ma wpisane w dowodzie 25 kW przez co mogę nim jeździć na kategorię A2 ( jestem w trakcie kursu ).
Na motocykl zarobiłem własnymi rękoma w wakacje co daje dodatkowo poczucie satysfakcji ;)
Dzisiaj podjechałem do mechanika który ma profesjonalny warsztat, posłuchał, sprawdził jakimś przyrządem synchronizację gaźników i jak silniczek wygląda - stwierdził że opłacalny zakup.
Wymienię olej na wiosnę, zrobię regulację luzów zaworowych, kupię oponkę na tył.
Zastanawiam się nad świecami : NGK czy DENSO ? Polećcie coś jak możecie :)
Jakieś sugestie ? :)

A tak się prezentuje w dniu zakupu :













Pozdrawiam !

AAA na forum ciągle obecny - mimo że motocykl nie ten to atmosfera tego forum jest niezastąpiona ;)

: Re: 197 kg szczęścia - moja XJ 600 S
Mjollnir951 napisał/a:
Na motocykl zarobiłem własnymi rękoma w wakacje co daje dodatkowo poczucie satysfakcji ;)


Skąd ja to znam, bezcenna satysfakcja. :) Gratulacje zakupu! Dbaj ile się da i powodzenia na drodze. :)

Poozdroo!

Keeway Matrix 08' -> GS500F 04' -> GSF Bandit 600 S 04' ->Honda CBR F4i 01'
:
'95 to nie powinno być już tej nowszej lampy?
Ogólnie moto bardzo fajnie się prezentuje. Wygląda na zadbane :)
Tylko pomyśl nad zmianą tych skuterowych kierunków :P

Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
Kondii
[Usunięty]
:
Ładna sprawa :D
Myślałeś nad nakedem czy po prostu tak się złożyło?

:
Piotras_5, satysfakcja jest nie do opisania :)

Dbanie o nią już zacząłem - właśnie zamówione :
- kpl. świec
- olej i filtr
- filtr powietrza
- króćce gaźnikowe ( wada XJ'tek a u siebie mam już popękane lekko )
- narzędziówka ( nie dostałem z motocyklem a na wszelki wypadek )

kempes, właśnie kierunki były zmieniane i średnio mi się te podobają ale najpierw rzeczy mechaniczne, później przy dopływie gotówki pomyślę i nad kierunkami :)

Kondii, nad nakedem nie bardzo myślałem, bo mieszkam dość daleko od jakiegokolwiek miasta i gdzie bym się nie ruszył to lecę E8, a na trasie jakaś owiewka jest niezastąpiona. :)

:
Gratuluję zakupu. Oby się dobrze sprawował.

Tylko odnośnie tego:
Mjollnir951 napisał/a:
Moto ma wpisane w dowodzie 25 kW przez co mogę nim jeździć na kategorię A2 ( jestem w trakcie kursu ).
Jak ktoś w jakiejś sytuacji Ci udowodni że moto ma więcej koni (jeśli będzie odblokowane) to zapis z dowodu jest nieistotny i traktują Cię jako osobę bez prawka.

:
Wiem wiem dlatego króćce są kupione nie na pełną wersję 45 kW tylko na zdławioną jak mam teraz, myślę że przez to moto się mieści w ograniczeniach narzuconych przez kategorię.
Nie chcę się pchać w dodatkowe 10 koni, bo to tylko kilka kucy więcej a problemy moogą być duże.
Staram się żeby wszystko było zgodnie z prawem :)

:
Mjollnir951 napisał/a:
Zastanawiam się nad świecami : NGK czy DENSO ? Polećcie coś jak możecie :)

Denso.
Z prostego powodu - znacznie mniej podróbek na rynku.

Gratuluję zakupu, jak dla mnie to i tak obok starej sv 650 najbrzydszy motocykl :P

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
Chilimaniak
[Usunięty]
:
simin, bez badania na hamowni, nikt nie jest w stanie udowodnić że moto ma więcej jak 35kW. Ładna maszynka, a fakt faktem że zakup za włąsne pieniądze daje najwięcej satysfakcji ;)

:
Chilimaniak napisał/a:
simin, bez badania na hamowni, nikt nie jest w stanie udowodnić że moto ma więcej jak 35kW. Ładna maszynka, a fakt faktem że zakup za włąsne pieniądze daje najwięcej satysfakcji ;)


No nie wiem - oddławienie moto tego moto to zabawa z gaźnikami - z tego co znalazłem na szybko zmiana dysz i króćców ssących.

Ubezpieczyciel potrafi bardzo wiele zrobić żeby uniknąć wypłaty odszkodowania, a takie modyfikacje jak dysze i króćce można sprawdzić nawet na uszkodzonym moto.


Ale skoro nie ma zamiaru oddławiania to nie ma stresu :)

Jazda zdławionym też daje sporo frajdy!

:
Póki co dobrze jest jak jest :)
tmi, mnie tam się podoba ;)

Z biegiem czasu i zmian będę o nich tutaj pisał :)

:
tmi napisał/a:


Gratuluję zakupu, jak dla mnie to i tak obok starej sv 650 najbrzydszy motocykl :P

No cóż trudno się nie zgodzić. XJ (szczególnie w owiewkach) jest brzydki, golas wygląda trochę lepiej ale to zdecydowanie nie są zbyt ładne maszyny nawet w porównaniu do mocno przeciętnego GSa. Ale za to mają wiele innych zalet, zresztą zza sterów wygląd nie przeszkadza. Wygodna, niezawodna i całkiem poręczna maszyna. Dobry wybór.
Teraz tylko jeździć do czasu aż śnieg nie spadnie ;)

:
I lać zamiast oleju domestos hehe :P

:
Mjollnir951 napisał/a:
Póki co dobrze jest jak jest :)
tmi, mnie tam się podoba ;)


Dwa wydechy - miodzio :ok: zawsze mi sie podobały i będą podobać :)
Te zegary w motocyklu to nieporozumienie :P wyglądają jakby żywcem wyjęte z jakiegoś taniego kompakta.

:
gacek778, faktycznie wygląd może nie powala na kolana, ale sprzętu nie kupiłem dla lansu tylko z pasji do motocykli :)
A za sterami jest dużo lepiej :)

Borek, domestos spoko tylko póki co już kupiłem Castrola, jak mi się skończy to zastosuję się do Twojej rady ! :D

dymny, dwa wydeszki to chyba najładniejszy aspekt tego moto :)
Zegary... no cóż mamy połowę lat 90 - tych.... ważne że działa :D

Codziennie po przyjściu do domu pełen rynsztunek i w trasę :hyhy:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.