WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Suzuki GS500E by Plotus
Autor Wiadomość
Plotuś
[Usunięty]

  Wysłany: Pon 19 Mar, 2012   Suzuki GS500E by Plotuś

Witam!

Zakupiłem w końcu swój wymarzony motor. Suzuki GS500E. Rocznik 1993, przejechane ma niby 19tys, ale kręcony bankowo :( Wziąłem go ze względu na dobry stan techniczny jak i wizualny. Co będzie nie tak, wyjdzie w praniu i na pewno będę tutaj się wyżalał. Silnik chodzi równo (o ile odpali, bo miał problemy dzisiaj rano ;/ ). Wiem że za takie pieniądze jakie za niego dałem nie mogę oczekiwać fajerwerków, ale naprawdę nie jest źle. Jest parę rzeczy do roboty. Na dniach:

-wymieniam olej, filtry, świece; (na wszelki wypadek, może problemu z odpalaniem moto w chłodniejsze dni, jest przez świece? )
-rejestruję;
-regulacja i czyszczenie gaźnika; (na wszelki wypadek)
- smarować łańcuch!
- regulacja zaworów? (nie wiem czy to robić? robić ? )
- muszę przejrzeć hamulce, ale zdają się być ok, już testowałem ;)
- nie wiem czy napęd do wymiany czy nie, moim zdanie jeszcze nie, ale mogę się mylić;
- coś jeszcze polecacie?







I jeszcze takie pytanie, cóż to jest ? Pociekło coś z tego dzisiaj jak to dotknąłem :(







PS. JESTEM PRZE SZCZĘŚLIWY !! :D
 
 
Kat
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Mar, 2012   

Piękny motocykl w najładniejszym i najszybszym malowaniu. Bardzo dobrze wybrałeś, powszechnie wiadomo że rocznik 93 jest najlepszy i najmniej awaryjny ze wszystkich, wiem bo też mam taki ;) Ten wężyk co zaznaczyłeś to dren odprowadzający syf z air-boksu, czasem się z niego leje i tak ma być. Zrób zdjęcie tylnej zębatki i znacznika na osi, wtedy będzie można ocenić stan napędu.
 
 
Plotuś
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Mar, 2012   

Jutro przesyłam zdjęcia , i zrobię to lepszym aparatem , a nie telefonem : )

[ Dodano: Wto 20 Mar, 2012 ]
Zdjęcia wyszły nieostre ;/ jutro wstawię inne.
 
 
Plotuś
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Mar, 2012   

Mam takie zdjęcie:




Co Ty na to ?


Nie wiem co to ten znacznik na osi ;/
 
 
Kat
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Mar, 2012   

Nie jest źle, wyczyść, nasmaruj i jeszcze trochę pojeździ. Ten znacznik jest po obu stronach wahacza po to żeby równo oś koła przykręcić względem osi motocykla. Pokazuje tez stopień wyciągnięcia łańcucha, jak się skończy skala to napęd do wymiany. Poczytaj temat o konserwacji łańcucha.
 
 
Plotuś
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Mar, 2012   

Dzięki za info ! : )
 
 
Plotuś
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Kwi, 2012   

No cześć:)

Zaczyna się trzeci tydzień w którym GS jest ze mną. Z braku czasu za dużo póki co nie jeżdżę i z braku ojca pod ręką nie zabieram się za naprawy;)

Mankamenty które znalazłem póki co to:
-brak gumy pod przodem zbiornika paliwa, przez co zbiornik lata na prawo i lewo (udało mi się kupić na allegro :) )
-trzeba dokręcić prawą część kierownicy ponieważ podczas przekręcania manetki zdarzało mi się przekręcić również "deskę rozdzielczą";) na której znajduje się zapłon, światła itp.
-inny kolor dźwigni sprzęgła i hamulca przedniego, ale tego nie zmieniam. :P
-no i jeszcze nie zrobiłem serwisu :( , bo nie mam kasy, czekam do wypłaty. :niepewny:
-Wymiana przedniej opony.

Nie wiem czy czyścić gaźniki czy nie, ale wolę to profilaktycznie zrobić. Oczywiście olej, filtr powietrza i oleju, oraz świecie obowiązkowo. Muszę jeszcze zmierzyć tarcze, ale tego się boję :zalamany: . Pasowałoby nasmarować łańcuch i muszę poczytać jak sprawdzić naciąg. Sprawdzę jeszcze czy nie mam zdławionego GSa :)

No i później w trasę !! :oczami:
 
 
Bzdryk
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Kwi, 2012   

Witaj :) Polataj nim parę kilometrów i wtedy będziesz widziec co jeszcze trzeba zrobić. Jeżeli wszystko jest dobrze to niema co grzebać... Jeżeli ci się nie dławi, pracuje równo, nie kapie paliwo z air-boxa to gaźnik bym zostawił w spokoju...
 
 
Plotuś
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   

Trochę zamulony jest, tak mi się zdaje... Może to wina filtra powietrza? Bo dzisiaj go oglądałem i jest zabrudzony.
 
 
Bzdryk
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   

Skoro tak twierdzisz. Jeżeli nie było nic w nim robione wczesniej to warto go przygotować do sezonu ;)
 
 
Plotuś
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   

Właśnie staram się to zrobić :) Nie wiem co i kiedy było robione, także wolę dmuchać na zimne ;)
 
 
Plotuś
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Kwi, 2012   

Cześć !

Polecacie zamawiać takie zestawy z allegro?

http://moto.allegro.pl/ir...2225178351.html
http://moto.allegro.pl/ca...2237026300.html
http://moto.allegro.pl/mo...2203716037.html

Który najlepiej wybrać ? Ten pierwszy raczej odpada, ale może ktoś coś słyszał i jest ok ? Może lepiej kupić przez ojca dziewczyny, bo jest mechanikiem i może w inter cars'sie zamówić ;) O ile mają.

Poza tym muszę się wątpliwie pochwalić moją pierwszą wywrotką. :wstyd: Krótki szlif. Prócz porysowanego stroju, nadszarpniętej dumy, kierunkowskazu oraz dekielka do sklejenia jest ok, więc zdjęć nie wstawiam. Na dniach rozkręcam to może wtedy ;)

Wesołych Świąt!
 
 
Borek 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 33
Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 908
Skąd: Nidzica/Warszawa
Wysłany: Sro 04 Kwi, 2012   

Zamawiaj z Inter Carsu, ja też mam znajomego i wszystko stamtąd biorę, opony, oleje filtry, klocki. :) Ceny genialne.
_________________

 
 
 
Plotuś
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Kwi, 2012   

Dzięki za podpowiedź :) Dzisiaj popytam ;)
 
 
Plotuś
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Kwi, 2012   

Cześć. :)

Ostatnio rozkręcałem motor i zauważyłem że iglica jest strasznie zdarta. Był to prawdopodobnie rowek 4, ale nie jestem pewny, bo nie wiem czy rowki liczy się od igły skierowanej w górę czy w dół? Jak to jest ? No i ile jest rowków na iglicy ? Powinny być cztery, tak? Bo u mnie teraz jest na 5 :niepewny: (licząc od góry gdy igła skierowana jest ku dołowi). Chyba że to nie jest rowek, tylko uj wie co... Niemniej wczoraj przejechałem się tak z 500m i moto jeździ, ale żeby się nic nie schrzaniło to pytam.

Co dziwnego jeszcze zauważyłem że w przepustnicy jest wywiercony otwór, a w instrukcji na oddławianie ten otwór znajdował się dopiero od 1996(mój moto to 1993)r. i nie powinno go by skoro moto jest oddławione.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.