WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany w dziale sprzedaz, co poprawic jak zmienic regulamin
Autor Wiadomość
ziomek4000 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 09 Maj 2011
Pochwał: 12
Posty: 857
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 14 Sty, 2012   Zmiany w dziale sprzedaż, co poprawić jak zmienić regulamin

Może warto by zrobić ograniczenie (spotkałem się z tym na kilku forach) że użytkownik może założyć temat w dziale giełda dopiero po napisaniu określonej ilości postów?
_________________
Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie.
 
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Sob 14 Sty, 2012   

Omawialiśmy to w gronie administratorów wielokrotnie i jest pewien problem, a w zasadzie problemy.
Są użytkownicy którzy się rejestrują, ale nie piszą a wyłącznie czytają i są na forum np. 3-4 lata, czy taki też nie powinien móc założyć posta w dziale sprzedaż bo nie ma np. 50 postów
Są w druga stronę ludzie którzy dopiero co się zarejestrowali ale aktywnie biorą udział w życiu forum lecz nie są więcej niż 3 m-ce, i co zakazać świeżym wystawiania ogłoszeń, też by było dla nich dyskryminacją
Jest tu bardzo delikatna granica i trudno zrobić tak aby wszyscy byli zadowoleni.
Jest jeszcze opcja pełnej moderacji wybranego forum, gdzie każdy post i niestety również każda wasza na niego odpowiedź wymaga akceptacji ze strony obsługi forum, co może czasami potrwać, bo np. nikt z nas nie będzie w stanie w ciągu dnia wejść na forum aby się zalogować i pozatwierdzać posty.

Z tych powodów postanowiliśmy pozostawić ten dział w obecnej formie i zdać się na naszą spostrzegawczość wyłapując i blokując lub usuwając takie ogłoszenia zawczasu.

W tym wypadku i tak nie miało by to zastosowania, bo gość wynajdował "ofiary" i kontaktował się z nimi na PW
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
RedShadow 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 33
Dołączył: 10 Sty 2009
Pochwał: 10
Posty: 1383
Skąd: Wrocław/Opoczno
Wysłany: Sob 14 Sty, 2012   

Ja tylko dodałbym jakiś punkt w regulaminie działu że ogłoszenia nowych użytkowników mogą być moderowane/usuwane bez podania wyraźnej przyczyny (czy coś w tym stylu) żeby nie było takich jaj jak z użytkownikiem swistak, który miał wielkie pretensje i robił dymy na forum o usunięcie jego ogłoszenia, które teoretycznie było zgodne z regulaminem.
_________________
"– Potrafimy?
– Nie mam pojęcia. Ja na przykład nie potrafię.
– No tak, ale gdybyś potrafił i tak byś się nie przyznał. Ja bym się nie przyznał gdybym potrafił.
– A potrafisz?
– Nie
– Aha! "
 
 
swistak
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Sty, 2012   

RedShadow napisał/a:
żeby nie było takich jaj jak z użytkownikiem swistak, który miał wielkie pretensje i robił dymy na forum o usunięcie jego ogłoszenia, które teoretycznie było zgodne z regulaminem.

A dalej tego nie zrobiliście ?
czy ktoś tu wogule panuje na tym forum ?
 
 
Machu 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 104
Dołączył: 10 Kwi 2011
Pochwał: 31
Posty: 1749
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: Sob 14 Sty, 2012   

studi napisał/a:
Omawialiśmy to w gronie administratorów wielokrotnie i jest pewien problem, a w zasadzie problemy.
Są użytkownicy którzy się rejestrują, ale nie piszą a wyłącznie czytają i są na forum np. 3-4 lata, czy taki też nie powinien móc założyć posta w dziale sprzedaż bo nie ma np. 50 postów
Są w druga stronę ludzie którzy dopiero co się zarejestrowali ale aktywnie biorą udział w życiu forum lecz nie są więcej niż 3 m-ce, i co zakazać świeżym wystawiania ogłoszeń, też by było dla nich dyskryminacją
Jest tu bardzo delikatna granica i trudno zrobić tak aby wszyscy byli zadowoleni.


Nie da się zaspokoić wszystkich. Jeżeli ktoś tylko czyta forum lub nie pisze aktywnie i ma powiedzmy 12 postów, zawsze może napisać PM do administratora lub moderatora który indywidualnie zezwoli na umieszczenie ogłoszenia. Nowi użytkownicy również mogą napisać PM do moderatora jeżeli chcą umieścić ogłoszenie. Po ogólnej analizie mogę z całą stanowczością stwierdzić, że zarówno pierwszy jak i drugi przypadek to przypadki sporadyczne, nic z czym obsługa tak małego forum by sobie nie mogła z łatwością poradzić.

Można również umieścić jasne zasady zakazu handlu dla osób nie posiadających GS (oraz tych którzy zmienili moto i są aktywnymi użytkownikami forum) czy nowych użytkowników wraz z linkiem w ogłoszeniach nad SB, zawsze będzie podstawa do usunięcia posta, w tej chwili po ilości "kwasów" w dziale giełda ewidentnie widać że zasady są nieczytelne i niezrozumiałe dla rejestrujących się użytkowników (nie ma nic o zakazie handlu dla nowych a jest zwracana uwaga)

Kryteria umieszczania ogłoszeń to już kosmetyka, ja uważam, że najlepiej byłoby ustalić jakieś ramy czasowe (np miesiąc) żeby uniknąć np nabijania bez sensu postów. Odcinamy wtedy wszystkich tych, którzy zakładają konto, umieszczają ogłoszenie/a, a nowi użytkownicy przeżyją bez handlu miesiąc i zrozumieją że chodzi o porządek i bezpieczeństwo. ;) Tak jak pisałem wcześniej, w skrajnych przypadkach PM rozwiązuje sprawę.

Jeżeli jest taka możliwość to przy rejestracji również dałbym informację np: "Obsługa forum nie ponosi odpowiedzialności za handel pomiędzy użytkownikami. Pamiętaj! Przelewając pieniądze na czyjeś konto robisz to na własna odpowiedzialność" i też to co Red napisał również by nie zaszkodziło.

Również pomyślałbym o wprowadzeniu grupy użytkowników posiadających GS'a i przydzielenie części forum TYLKO dla nich (lub aktywnych byłych posiadaczy GS'a którzy aktywnie biorą udział w życiu grypy GS), mnie osobiście trochę mierzi, że każda osoba z łączem internetowym może sobie założyć konto i przeglądać np. nasze foty ze zlotów czy spotkań.

swistak napisał/a:

A dalej tego nie zrobiliście ?
czy ktoś tu wogule panuje na tym forum ?


A co konia obchodzi że się wóz wyp***?
 
 
swistak
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Sty, 2012   

swistak napisał/a:

A dalej tego nie zrobiliście ?
czy ktoś tu wogule panuje na tym forum ?


Cytat:
A co konia obchodzi że się wóz wyp***?


no ...właśnie niewiem :cwaniak: co racja to racja... :hyhy:
 
 
simin 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 27 Mar 2011
Pochwał: 53
Posty: 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

A może rozwiązaniem byłoby utworzenie jakiejś grupy użytkowników z uprawnieniami do pisania w dziale sprzedam giełdy?

Wtedy byłaby kontrola czy użytkownik jest aktywny, czy tylko się rejestruje do sprzedaży...

Ale pewnie byłoby tutaj za dużo zachodu z użytkownikami już istniejącymi i rozwiązanie byłoby zbyt upierdliwe dla Administracji, bo co jakiś czas ktoś by się pewnie zgłaszał, a żeby był sens rozwiązania należałoby weryfikować dostęp za każdym razem... :/
 
 
 
ziomek4000 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 09 Maj 2011
Pochwał: 12
Posty: 857
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

jak już mowa o regulaminach w dziale giełda to zaproponuję wpisanie do regulaminu okresu ważności ogłoszenia. na przykład po 30 dniach ogłoszenie zostaje przeniesione do kosza (jeśli nadal aktualne to autor pisze PM do moderatora i można przywrócić na kolejne 30 dni). w giełdzie jest sporo takich tematów już nieaktualnych i warto by zrobić z tym porządek.
_________________
Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie.
 
 
 
RedShadow 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 33
Dołączył: 10 Sty 2009
Pochwał: 10
Posty: 1383
Skąd: Wrocław/Opoczno
Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

Najpierw wypadałoby do tego regulaminu spojrzeć, bo jest tam:
Cytat:
Ogłoszenia będą usuwane po około dwóch miesiącach od daty umieszczenia w temacie ostatniego postu!

A to że nie jest to pilnowane to już inna sprawa.
_________________
"– Potrafimy?
– Nie mam pojęcia. Ja na przykład nie potrafię.
– No tak, ale gdybyś potrafił i tak byś się nie przyznał. Ja bym się nie przyznał gdybym potrafił.
– A potrafisz?
– Nie
– Aha! "
 
 
ziomek4000 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 09 Maj 2011
Pochwał: 12
Posty: 857
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

przyznaję się do błędu.
tak to już jest że będąc moderatorem na innym forum wymaga się znajomości regulaminu danego forum a na innych forach ma się problem z przestrzeganiem zasad. na tamtym forum na bieżąco kasujemy stare ogłoszenia dla tego tak w ciemno zaproponowałem taki pomysł bo widzę że tutaj nie są kasowane.
_________________
Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie.
 
 
 
Bieniek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

można by jeszcze np oznaczać świeżych użytkowników forum jakimś znakiem (nie wiem jego posty byłby podświetlane na czerwono, lub jego nick byłby jakiś inny od reszty). Świeżych, nowych tj użytkowników będących zarejestrowanych np. jeden miesiąc, albo dwa. I napisać notkę, że dla tych użytkowników trzeba mieć duży margines zaufania!. Wziąłem przykłąd z allegro, kiedy to wprowadzili zmiany dla "młodych" użytkowników oznaczając ich w odpowiedni sposób. To tylko moja taka mała sugestia.
 
 
dusza
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

liczba postów, data rejestracji na forum jest zawsze wyswietlana przy informacji o autorze ;)

według mnie powinno zostać jak jest :) a wszyscy zainteresowani niech po prostu włączą myślenie :szok:
 
 
RedShadow 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 33
Dołączył: 10 Sty 2009
Pochwał: 10
Posty: 1383
Skąd: Wrocław/Opoczno
Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

To zniechęcałoby nowych użytkowników do korzystania z forum, gdyby na start dostawali naklejkę: 'Nie ufaj mi"! Jeśli już to lepiej by się sprawdził jakiś system nadawania rang, ale ciężko byłoby stwierdzić za co je przyznawać i komu. Według mnie najważniejszy jest zdrowy rozsądek i regulamin który pozwoli odrzucać niepożądane ogłoszenia.

[ Dodano: Nie 15 Sty, 2012 ]
Tak mi jeszcze przyszło do głowy że możnaby w powitalnym meilu dodać wiadomość typu: Pamiętaj że jest to forum otwarte i nie mamy możliwości weryfikacji każdego użytkownika, dlatego wszelkie transakcje staraj się zabezpieczać przez portal aukcyjny lub wysyłkę za pobraniem. Czy coś takiego. Chodzi o to żeby uświadomić nowych użytkowników, bo jak widać sporo osób wchodząc na forum myśli że są tu sami uczciwi ludzie.
_________________
"– Potrafimy?
– Nie mam pojęcia. Ja na przykład nie potrafię.
– No tak, ale gdybyś potrafił i tak byś się nie przyznał. Ja bym się nie przyznał gdybym potrafił.
– A potrafisz?
– Nie
– Aha! "
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

simin napisał/a:
Ale pewnie byłoby tutaj za dużo zachodu z użytkownikami już istniejącymi i rozwiązanie byłoby zbyt upierdliwe dla Administracji, bo co jakiś czas ktoś by się pewnie zgłaszał, a żeby był sens rozwiązania należałoby weryfikować dostęp za każdym razem...

Dodanie istniejących da się zrobić masowo z poziomu SQL'a to nie problem, a potem będziesz miał ile roboty, na pewno mniej niż z akceptowaniem każdego posta. Inną opcją jest to aby każdy kto chce dać ogłoszenie od wprowadzenia zmian, będzie się zgłaszał, a uprawnienia będą takie, że każdy może odpowiedzieć ale nie każdy może napisać nowy post w dziale, też jest to jakaś opcja

ziomek4000 napisał/a:
ak już mowa o regulaminach w dziale giełda to zaproponuję wpisanie do regulaminu okresu ważności ogłoszenia. na przykład po 30 dniach ogłoszenie zostaje przeniesione do kosza (jeśli nadal aktualne to autor pisze PM do moderatora i można przywrócić na kolejne 30 dni). w giełdzie jest sporo takich tematów już nieaktualnych i warto by zrobić z tym porządek.

Opcja automatycznego czyszczenia ze starych postów również jest, tyle że nie aktywna, natomiast nie mamy kosza, ale można wprowadzić, to, że stare posty nie są kasowane to, że się głupio wytłumaczę, już tak było jak przyszedłem i dalej tak zostało, generalnie chodzi o to, że czasami w tych ogłoszeniach są komentarze, które mogą być cenne dla innych nabywców.

dusza napisał/a:
a wszyscy zainteresowani niech po prostu włączą myślenie

to fakt

RedShadow napisał/a:
To zniechęcałoby nowych użytkowników do korzystania z forum

Zgadzam się

Tak odnosząc się trochę do świstaka, jak Red napisał jest to forum otwarte i nikogo nie chcemy bez powodu ograniczać czy piętnować, administracja to nie grono esesmanów szukających tylko pretekstu aby komuś przysrać może właśnie dla tego to forum ma dosyć pozytywny odbiór wśród innych i nawet osoby, które nie mają już GS'ów chętnie tu zaglądają.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
Machu 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 104
Dołączył: 10 Kwi 2011
Pochwał: 31
Posty: 1749
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: Nie 15 Sty, 2012   

RedShadow napisał/a:
To zniechęcałoby nowych użytkowników do korzystania z forum, gdyby na start dostawali naklejkę: 'Nie ufaj mi"!


Nie sądzę aby to miało jakikolwiek wpływ na ilość rejestrujących się osób. Nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji żeby ktoś kupował GS'a (lub miał), zarejestrował na forum zobaczył że przez miesiąc nie może pisać w dziale giełda złapał focha i olał forum otrzymując pełne wsparcie przy zakupie czy np problemami z mechaniką.

Wystarczy się przyjrzeć ilu nowych użytkowników korzysta z działu giełda, raczej są to ogłoszenia ludzi którzy kupują GS'a i dają ogłoszenie "kupie GS takiego i takiego". Jeżeli to będzie aż taki problem można wprowadzić okres karencji tylko do działu "sprzedam". ale jeżeli padają argumenty dot. myślenia to każda myśląca osoba to zrozumie. Wg mnie większość nie zwróci na to uwagi, zarejestrują się i zaakceptują warunki takimi jakimi są bez zastanawiania się nad tym.

Proponuję zebrać do kupy za kilka dni wszystkie propozycji niech użytkownicy forum zdecydują w ankiecie które rozwiązanie uważają za słuszne skoro ma być demokracja. Ja osobiście zawsze wolałem dyktaturę adminów bo wtedy jest porządek i nigdy nie miałem problemu z dostosowywaniem się do przepisów panujących na danym forum :)
Ostatnio zmieniony przez Machu Nie 15 Sty, 2012, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.