Kask do 800zl
Odpowiedz do tematu

Denver
[Usunięty]
:
Dzięki :) a czy ktoś może mi powiedzieć, czy warto dopłacać za zapięcie DD? Zawsze miałem zwykły click.

sunspire13
[Usunięty]
:
Ktoś jeździ w kaksu SHArk s900 albo RSI.

Zastanwiam się czy kupic nowy s900 , RSI lub uzywany Shoei Xr1000.

Shoei wiadomo super firma ale ciezko wyrwac cos dobrego za ok 700 zeta , ale chyba s900 nie ustepuje mu az tak bardzo prosilbym o jakies opinie uzytkwonikow tych kaskow.

Co do HJC FG-15 to jezdzilem w nim troche i musze przyznac ze jest glosny, i ma bardoz slaba aerodynamike przy 100km/h majta glowa na boki i czuc bardzo mocne opory powietrza

:
Ja mam Sharka RSI. Kask dobrze wykonany, dobrze spasowany. Materiał wyściólki przyjemny w dotyku. Jakoś nie zauważyłem, żeby mi mocno głowa latała na boki przy większych prędkościach, więc aerodynamika raczej ok. Nie jeździłem w innych kaskach, więc ciężko mi do czegoś porównać.

Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
sunspire13
[Usunięty]
:
w RSI niestety nie mialem okazji jezdzic , ale ostanito pozyczylem shoei xr 1000 i to jest to , najlepszy kask w jakim dotychczas jedzilem

doctype
[Usunięty]
:
Czy ktoś posiada może, lub wie coś na temat kasków suomy? Konkretnie chodzi mi o kask Suomy Apex. Przymierzałem dzisiaj i koleś ze sklepu powiedział, że to na prawdę spoko kask...
Jeszcze jedna sprawa. Czy to normalne, że kask tak uciska policzki?Normalnie nie mogłem zamknąć szczęki bez pogryzienia się :O mówił, że to normalne i że się rozejdzie...tak ma być?

pawwel
[Usunięty]
:
Kupiłem go jakiś tydzień temu i za cenę jaką ma teraz w intermotors (podejrzewam, że tam przymierzałeś) naprawdę warto! Z wad, nie jest najciachszym kaskiem, w jakim miałem okazję jeździć, ale ciężko porównywać do kasków kilka razy droższych.

Policzki to kwestia indywidualna, mi bardzo pasują. Większośc kasków uciska mnie w uszy, a tu czegoś takiego nie ma. Natomiast jeśli faktycznie czujesz duży ścisk w policzkach to musisz sie zastanowic, czy Twoja głowa do niego pasuje ;)

doctype
[Usunięty]
:
No przymierzałem XL-ke i mnie tak cisnęło, że nie mogłem zacisnąć szczęki bo gryzłem się po policzkach od środka...
Ale dzięki za pomoc. Rozumiem, że na pierwszy kask jest ok?I za taką cenę...Zastanawiam się jeszcze nad malowaniem :D to fioletowe w kwiatki jest całkiem..alternatywne :D

:
Nowy kask powinien lekko uciskać. Po jakimś czasie wnętrze się rozejdzie i dopasuje do głowy. Jeśli kupisz kask, który będzie "w sam raz" w momencie kupna to później może okazać się, że jest za luźny, a dobry kask to taki, który dobrze leży na głowie.

Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
:
No ale też bez przesady żeby musiał się gryźć w policzki. Aż tak ten kask się nie rozejdzie i już zawsze będzie trochę uciskał.

"– Potrafimy?
– Nie mam pojęcia. Ja na przykład nie potrafię.
– No tak, ale gdybyś potrafił i tak byś się nie przyznał. Ja bym się nie przyznał gdybym potrafił.
– A potrafisz?
– Nie
– Aha! "
:
doctype nie wiem jaki jest Suomy Apex ale Suomy Vandal jest bardzo wygodny, leży dobrze na mojej głowie, z wentylacja też jest ok.

:
RedShadow napisał/a:
No ale też bez przesady żeby musiał się gryźć w policzki. Aż tak ten kask się nie rozejdzie i już zawsze będzie trochę uciskał.


Ja mam co prawda inny kask - Caberga V2 407, ale tez na poczatku przygryzalem sobie policzki. Wystarczylo jednak przelatac w nim 200-250 km zeby problem zniknal. Takze to, ze sie gryzie w policzki nie znaczy, ze sie nie rozejdzie i czy nie bedzie idealnie lezal na glowie.

doctype
[Usunięty]
:
Dzięki wielkie za opinie...Pojadę jeszcze raz. Przymierzę może jeszcze XXL-ke, porównam i zobaczymy.W każdym razie chyba jestem zdecydowany.

Marpol
[Usunięty]
:
Ja mam Sharka RSI Titan , dla mnie bardzo wygodny cichy i nic nie wieje , aerodynamika dobra gdyż nie odchyla ci głowy do tyłu , antifog u mnie oceniany na 5+ , zapięcie dd przez pierwsze 2 dni sprawia problem a później sie przyzwyczaisz :) , deflektor na nos sympatyczny , jak chcesz to wyśle ci pare fotek na pv mojego albo wpisz na youtubie


co do kasków bell mają najwięcej modeli z 5 gwiazdkami ale sporo kosztują

shark RSI ( materiał wykonania kevlar , aramid,włókno szklane , carbon ) ma 4 gwiazdki w testach na zbijanie a shoei xr 1000 tylko 3
pomimo szacunku jakim darzę shoeia to uważam ze najwięcej płacimy za napis dlatego kupiłem sharka bo te porządne shoeie zaczynają sie od 1500 PLN
ale to tylko moja opinia i możesz sie z nią nie zgodzić

co do użuwanych .... hmmmm jakby to powiedzieć znam miesca gdzie można kupić w dobrym stanie shoeia nolana caberga za nie więcej niż 100 pln a nikt ci nie powie że masz złoma :) wszystko zależy od szczęścia a sprzedajacy np czasem nie wiedzą że selają airoha szczęke za 60 PLN dlatego ze w niemczech wystawiają na falmarki za pare euro a u nas po giełdach jest tego wysyp .

Końcowo powiem że czasem dobrze odżałować i kupić nówke ( tak zrobiłem z sharkiem )
idź do sklepu załóż na głowe w cenie ok 600 pln kupisz już nolana z blendą albo caberga ale decyzja należy do ciebie ;)

na koniec link abys sobie sprawdził ile jaki kask ma w testach *

http://sharp.direct.gov.uk/

:
Marpol napisał/a:
co do użuwanych .... hmmmm jakby to powiedzieć znam miesca gdzie można kupić w dobrym stanie shoeia nolana caberga za nie więcej niż 100 pln a nikt ci nie powie że masz złoma wszystko zależy od szczęścia a sprzedajacy np czasem nie wiedzą że selają airoha szczęke za 60 PLN dlatego ze w niemczech wystawiają na falmarki za pare euro a u nas po giełdach jest tego wysyp .

Ani Ty, ani sprzedawca nie wie również co ten kask przeszedł. Jak dla mnie takie zakupy to jak granie w rosyjską ruletkę :wstyd:

"– Potrafimy?
– Nie mam pojęcia. Ja na przykład nie potrafię.
– No tak, ale gdybyś potrafił i tak byś się nie przyznał. Ja bym się nie przyznał gdybym potrafił.
– A potrafisz?
– Nie
– Aha! "
:
Niedawno miałem podobny dylemat. Dużo czytałem, dużo pytałem i ostatecznie decyzja padła na Sharka S900. Jest cichy, wygodny, no i blenda - super sprawa. Godny polecenia.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.