Kask do 800zl
Odpowiedz do tematu

:
Hm, dziwne pytanie.

A czy Twoje "podoba mi" się wyceniasz na 130 zł?

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
Nie do końca o to mi idzie. Kwestia malowania luminescencyjnego jest poniekąd kwestią bezpieczeństwa. Bardziej mi chodziło o to, czy ktoś widział i czy to zdaje egzamin w praktyce, czy nie jest tak, że jest to pic na wodę fotomontaż, a odblask na kasku działa bardziej jako element wyglądu kasku, a nie czegoś co sprawia że mogę się czuć bezpieczniej.

Mix
:
Dla mnie taki kask czy biały to zawsze policje przypomina i muszę zwalniać, a puszka jak całego Ciebie nie zobaczy to kasku pewnie też nie...

Keeway Matrix 08' -> GS500F 04' -> GSF Bandit 600 S 04' ->Honda CBR F4i 01'
:
Kupiłem s900 lumi używkę, ale jeszcze ie mam moto, także nie testowany :P

:
Poszukuję kasku tak jak w temacie do 800zł. Interesują mnie przede wszystkim 2 rzeczy - blenda przeciwsłoneczna i jaskrawe kolory. Znalazłem coś takiego:
http://motoprym.pl/pl/kas...en-pinlock.html

Macie może jakieś opinie za/przeciw? A może jesteście w stanie polecić coś innego?

:
Super kask, polecam!
zagadaj do Macieja z MotorMind http://sklep.motormind.pl/pl/p/HJC-IS-17-BLACK/834
powiedz, że jesteś od yaszczi'ego z forum GS'a to pewnie zrobi lepszą ceną ;)

:
Mam, również polecam. Jedyny minus to trochę głośny, ale wygodny, nic nie uwiera, b. dobra widoczność itp.

Tylko odpuść sobie ten kolor :P
O jak Yaszczi napisał, zagadaj do Macieja, ja dostałem cenę niższą, niż najniższa na allegro ;)

pozdro!

Keeway Matrix 08' -> GS500F 04' -> GSF Bandit 600 S 04' ->Honda CBR F4i 01'
RedLady94
[Usunięty]
:
Ja również jeżdżę w HJC IS-17. Kask jest bardzo wygodny i świetnie wykonany, jednak nie ma co ukrywać nie jest on cichy :(
Ale gdybym znów miała kupić kask, wybór padłby pewnie taki sam :)

:
Odkopuje stary temat :) bo nie ma sensu zakładać nowego. Zastanawiam się nad trzema kaskami
1. Caberg Ego nie mam możliwości przymierzenia i to jest najgorsze, że musiałabym się wstrzelić w rozmiar a z tym jest ciężko u mnie bo albo xs albo s w zależności od marki. Jest też najtańszy z tych trzech bo mogę go kupić już za lekko ponad 500 zł. Ma dobre opinie ale z tym bywa różnie przekonałam się już na jednym kasku wychwalanym w niebiosa który okazał się bardzo kiepski.

2. Nolan n86 wygodny nie czuje go na głowie jest lekki i to wielki plus moim zdaniem wygodniejszy niż HJC ale denerwuje mnie blenda, która jest za krótka jak dla mnie. Skorupa kasku taka sama do wszystkich kasków wiec przy drobnej figurze kask wygląda na ogromny, poza tym nie zachwyca mnie. HJC jakoś lepiej się prezentuję.

3. HJC IS-17 nie leży na mojej głowie xs ściska mi głowę a s lata delikatnie sprzedawca mówił, że xs się rozjedzie natomiast znajomy motocyklista powiedział że na pewno na tyle i nie tak szybko, że przestanie cisnąć. A jazda w cisnącym kasku jakoś mnie nie zachwyca. Kask musi dobrze leżeć już przy założeniu. Więc użytkownicy HJC IS-17 też tak mieliście czy porostu HJC nie jest dla mnie a najbardziej mi się podoba z tych trzech.

Poradźcie co wybrać? ;)

:
Jak nie masz gdzie przymierzyć to nie kupuj na pałę bo jak już sama zauważyłaś każda firma robi inne kaski które nieraz nijak nie pasują do głowy mimo poprawnego rozmiaru:)

Kask ma trochę ściskać ale nie na tyle żeby w momencie zakupu sprawiało Ci to jakikolwiek ból czy duzy dyskomfort.
Ja jeżdżę w swoim HJC FG-15 już 4 sezon i na głowie leży mi tak samo dobrze jak miesiac po zakupie. Czyli jedynie dopasował się do kształtu mojej głowy.

Rozumiem że dysponujesz kwotą 500-600 zł z tego co piszesz???
Niektóre kaski (zazwyczaj droższe) są produkowane np w trzech rozmiarach skorup przez co kupując mały kask (XS-S) sama skorupa nie wygląda na wielgaśną w stosunku do Ciebie :) Zwróć na to uwagę.

Większość sprzedawców chce sprzedać towar więc masz rację pytaj kolegów i forumowiczów :)

Jeżeli chodzi o tego HJC napisałaś że XS za mały a s za duzy. Z tego co wiem można dobrać różne rozmiary poduszek wewnątrz kasku tak zeby ten rozm S leżał dobrze.
A jak nie to może rozglądnij się za innymi firmami. Teraz tego bez liku trzeba mieć tylko czas by jeździć i przymierzać.

Napisałaś że Nolan jest lekki i jest to plusem ;) Owszem waga jest ważna ale jeszcze ważniejsze jest wyważenie kasku oraz to jak się zachowuje przy wyższych prędkościach.
W moim poprzednim kasku chciało mi głowę urwać gdy patrzyłem na boki :)

Zwróć też uwagę na łatwość demontażu/montażu samej szybki bo to też ważne.
No i pin lock.

Opinie internetowe też trzeba brać przez palce...
Ja np uważam że nie ma sensu oceniać wygody kasku bo nigdy nie będzie to ocena obiektywna.

Ale np ergonomię i jakość wykonania już bardziej ;)

Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
:
Mi 17 leży dobrze ma głowie, więc to chyb nie Twój model. Posiadam Ske, i po 2 mirchach jeszcze mi się rozchodzi, ale nic boleśnie nie ciśnie.

:
princessakasia, szukaj dalej, są inne firmy, może Shark?

Też szukam nowego kasku, w trochę innych pieniądzach i np. Shoei żaden model na mnie nie pasuje, są za małe, uciskają, ciężko mi się je wkłada, ściąga itp.
Z kolei HJC już leży lepiej ale też czuję, że to nie to, podobnie Schuberth, dlatego szukam dalej bo jest wiele firm które produkują różne kaski na różne głowy. Mam Sharka i jest idealny od początku, czyli od 5 lat.

Kask ma być przede wszystkim WYGODNY. Reszta? mniej istotna.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
Może trochę napiszę o N86 bo mało jakichś konstruktywnych ocen na ten temat.
Ja kupiłem na przez neta bez mierzenia rozm L. Pasuje idealnie.
Potwierdzam co piszesz - lekki i wg mnie bardzo wygodny.
Pinlock jest mega, szybka w ogóle nie paruje.
Demontaż szybki jest bezproblemowy.
Co do blendy to mi pasuje - może nie da się na niej jechać jak jest otwarty wizjer bo dość mocno podwiewa, ale poziom przyciemnienia i mechanizm jest wg mnie jak najbardziej ok.

Co do wyglądu to zawsze się można szarpnąć na wersję z kombinowanym malowaniem :P zawsze to ciekawiej wygląda.

I co najważniejsze wreszcie słyszę w nim dźwięk mojej V-ki a nie tornada powietrznego przy uszach :D

Na lekki minus w upałach trochę zawodzi obieg powietrza w górze kasku. Praktycznie w ogóle go nie czuć i głowa dość mocno się poci.

87 Simson S51 & 06 SV650S
Motocykl? tylko na "S" :P
:
Ja latam w Caberg Ego i świetnie się spisuje, szczelny nie za głośny (nawet po otwarciu wywietrznika na górze), wygodny. I z tego co widzę blenda zakrywa znacznie większą część pola widzenia niż w podanych przez ciebie (mogę się mylić gdyż sugeruję się zdjęciami).

:
Taki sobie kupcie :D
https://youtu.be/3zpB_xUG55M

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.