Zdrapana chromowana blaszka wydechu GS500
Odpowiedz do tematu

elvismt
[Usunięty]
: Zdrapana chromowana blaszka wydechu GS500
Witam

Niestety mój motocykl miał małe spotkanie z asfaltową nawierzchnią i w konsekwencji strasznie porysował się wydech a konkretnie chromowana blacha (osłonka)

Mam więc pytanie czy da się wymienić samą blachę czy trzeba kupować nowy wydech, jeśli da sie naprawić problem wymieniając blachę gdzie taką mogę kupić ewentualnie zamiennik ważne aby wyglądało równie dobrze jak w oryginale

mr0zd
[Usunięty]
:
Spolerować się nie da?
Papiery ścierne w łapę, potem pasta i powinno być ładniejsze niż przed glebą :)

:
Polecam kupić nakładaną końcówkę na wiertarkę (taką gąbkę) z rzepem, na którą nakłada się papier ścierny. Dużo mniej roboty. Co do papieru to tak ok 1000 i końcówka 2000. Wydaje mi się, że uda się coś pokroju lustra zrobić :)

elvismt
[Usunięty]
:
Myślałem nad tym ale blacha dość mocno się wytarła, nie mniej jednak spróbuje wypolerować, szkoda mi pieniędzy na nowy wydech tym bardziej że ten jest jeszcze jak najbardziej sprawny technicznie

:
a da sie tą blache wyciągnac?

elvismt
[Usunięty]
:
Udało się spolerować :D i wygląda prawie jak przedtem dziękuje za dobrą radę a co do blaszki da się ją wyjąć ale trzeba uciąć nity i wyłamać spawy u dołu wydechu

Damianu
[Usunięty]
:
elvismt jak możesz to wrzuć zdjęcia przed i po, chętnie bym sobie obejrzał :)

:
Jak to jest zwykła blacha to możesz zapomnieć o jakimkolwiek polerowaniu bo i tak zaraz zardzewieje. Jak to jest blacha kwasowa to tak owszem wypolerujesz ale to nie takie proste jak by się wydawało bo bez odpowiedniej pasty polerskiej i polerki nie żadną wiertarką a polerką stacjonarną z odpowiednimi szmatami polerskimi, ba mało tego żeby zrobić to odpowiednio to zaczyna się papierem ściernym grubszej gradacji żeby skasować rysy np:240 później kolejno 400; 600; 800, i tą polerką z pastą na szmacie no i masz wtedy ten efekt wymarzony jak chrom.
Mówiąc krótko samemu w domu bez narzędzi tego nie dokonasz niestety.

Ogromna ilość moto z PRLu ROMET WSK SHL/ Kawasaki KZ440/ Suzuki GS500/ Yamaha Maxim 550/ Honda Pantheon 125 2t/ Kawasaki KLR600/ BMW K1100LT i kilkanaście innych
:
MacGyver napisał/a:
Mówiąc krótko samemu w domu bez narzędzi tego nie dokonasz niestety.

Ja się z Tobą nie zgodzę. Można sobie poradzić z tym w domu, korzystając z podstawowych narzędzi. Wiadomo, że pochłonie to więcej pracy, ale spokojnie da się to zrobić, zwłaszcza z tak prostym w kształcie elementem jak ta osłonka wydechu.

Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
:
Tak ale to zależy jaki efekt końcowy chce się osiągnąć no i trzeba się naprawdę napracować, wiem co mówię z własnego doświadczenia tym bardziej że zajmuję się podobnymi rzeczami zawodowo.

Ogromna ilość moto z PRLu ROMET WSK SHL/ Kawasaki KZ440/ Suzuki GS500/ Yamaha Maxim 550/ Honda Pantheon 125 2t/ Kawasaki KLR600/ BMW K1100LT i kilkanaście innych
:
A jaką pastą polerską niezbyt drogą najlepiej polerować blachę na wydechu?, spolerowałem papierem 600, potem 1000 i teraz jest matowy, mam jedynie pastę polerską sonax do lakieru ale ona jest z woskiem i robi się jeszcze bardziej matowe.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
Mi dopiero papier 2000 z malutką ilością wody dał taki efekt ala lustro. Wrzucę jutro fotki wypolerowanego dekla (osłony) wydechu w skuterze.

:
W takim razie spróbuję jeszcze 2000 bo jak na razie to kicha, coś jakby inox.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
Chociaż byś nie wiem jak drobnym papierem polerował to i tak nie uzyskasz idealnego efektu lustra, pasta o której mówię to pasta przeznaczona wyłącznie do polerowania metali np.
http://allegro.pl/pasta-p...1731770589.html każdy kolor to inna gradacja. ale do tego potrzebna jest jak już mówiłem dobra polerka i szmata np. http://allegro.pl/zestaw-...1725511895.html albo filc polerski.
Podałem tylko przykłady, jak ktoś mi nie wierzy to nie musi, ja zajmuję się tym zawodowo więc nie co na ten temat wiem. Pozdro. ;)

Ogromna ilość moto z PRLu ROMET WSK SHL/ Kawasaki KZ440/ Suzuki GS500/ Yamaha Maxim 550/ Honda Pantheon 125 2t/ Kawasaki KLR600/ BMW K1100LT i kilkanaście innych
Irek
[Usunięty]
:
Coś podobnego do zestawu z drugiego linka można dostać w Castoramie za mniejszą kase. Ja też poleowałem tym tą blaszkę na tłumiku i muszę przyznać, że efekt był na prawdę bardzo fajny. Tak jak kolega MacGyver pisze, podobny do chromu.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.