Temat OLEJOWY i nie tylko.
Odpowiedz do tematu

:
Zły to jest olej do silników samochodowych, musisz szukać oleju do motocykli ze względu na sprzęgło w kąpieli olejowej.

VTR1000F
patrykg88
[Usunięty]
:
nom ale na korku od miarki oleju przy moto jest napisane 10w40, a ten castrol jest 1w40, wiec dlaczego nie moze byc?

(sorki za te głupie pytania, ale ten temat jest dla mnie zupełnie świeży)

:
Bo tak jak napisałem wyżej motocykl ma sprzęgło mokre które pracuje w oleju i jak byś nalał olej samochodowy to skleiły by się tarcze sprzęgłowe i byś miał problem z ruszeniem i zmianą biegów.

VTR1000F
patrykg88
[Usunięty]
:
aha dzięki. a jaki olej mógłbyś mi polecić?

:
Motul 5000 10w40 lub jak masz już silnik trochę zmęczony to 15w50 lub 20w50. Napisz do Yarccoma on ci da dobrą ofertę oleju i filtra.

VTR1000F
patrykg88
[Usunięty]
:
dzięki za pomoc :)

a dasz mi na niego namiary?

Kubunia
[Usunięty]
:
http://www.forum.gs500.pl...iewprofile&u=60

:
Yarccom to nasz kolega z forum :) masz tu jego temat http://www.forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=3705

VTR1000F
patrykg88
[Usunięty]
:
ok dzięki koledzy :)

pozdrawiam :)

Jedrek
[Usunięty]
:
Macie może pomysł dlaczego w serisówce hondy cb 500 jest napisane żeby zmieniać olej co 12 tyś a w gs 500 trzeba co 6?

Wydawać by się mogło że silnik to silnik, temperatura podobna, ilość syfu która powstaje też podobna, dlaczego więc w hondzie nie trzeba tak często wymieniać oleju? Może ma leprzy silnik (gładzie) które nie potrzebują tak dobrego (świerzego) oleju?

:
Bo w silniku cb500 olej ma niższa temperature przez dodatkowe chłodzenie ciecza.

:
Myślę że ocena czy silnik jest lepszy czy nie nie powinna się odbywać na podstawie interwału wymiany oleju w silniku.
Są samochody które maja wydłużony interwał do 30 tys. km i co silnik jest lepszy niż w samochodzie który ma interwał wymiany 15 czy 20 tys. km?

matzec
[Usunięty]
:
Pytanie "olejowe". Jak przewozicie olej, jeśli chcecie mieć na dolewki na dłuższej trasie? Nie wiem jak inne marki, ale opakowania Motula są jakieś nieszczelne, mi z tego cieknie jeśli nie stoi pionowo no a ciężko tak spakować żeby zawsze i wszędzie opakowanie się nie obróciło. Czy olej można bezpiecznie przechować w zwykłej butelce np po wodzie mineralnej?

kruk
[Usunięty]
:
Ja przelałem do butelki 200 ml po szamponie do włosów, oczywiście dokładnie wypłukanej wcześniej. Taką buteleczkę można zmieścić pod kanapą, ale i tak nie wożę, bo mi w ogóle oleju nie pije. :) Jak gdzieś dalej będę się wybierał, to z sobą wezmę. A olej nie ma raczej żadnych właściwości żrących czy innych, które nie pozwalałyby na przelanie go do innego opakowania niż jest oryginalnie, więc bez obaw. Tylko warto taką butelkę umyć/wypłukać, żeby się nie okazało że nalałeś do silnika szamponu do włosów. :D Za to zużyty olej trzymam w butelce plastikowej po Pepsi, więc nawet kolor płynu podobny, hehe. Btw. jak można pozbyć się zużytego oleju?

:
kruk napisał/a:
jak można pozbyć się zużytego oleju?

oddać do warsztatu w którym mają ogrzewanie na zużyty olej :hyhy: często są to warsztaty samochodowe - podjechać, zapytać ....

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.