Tylne zarowki
Odpowiedz do tematu

: Tylne żarówki
Czy żarówki które są w tylnej lampie sa jednakowe czy kupuje się odzielnie prawą i lewą???

Bo ja wczoraj musialem wyjac na chwile tą szarą obudowę z żarówkami potem po włożeniu jedna nie chciałą świecieć. Zauważyłem że każda z nich ma dwie wypustki na różnej wysokości i wyszło mi że obie są takie same czyli dwie lewe. Wczesniej obie swieciły więc wychodzi na to że ta jedna byla tylko włożona na sztuke i dociśnieta.... Jezeli jest cos o czym nie wiem to prosze o wskazówki :)

Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
:
Obie żarówki są jednakowe.Są to typowe żarówki dwuwłóknowe o mocy 21/5 watt.
Teoretycznie nie można zamontować ich odwrotnie, ale jak ktoś jest silny to...

:
No to dziwne bo jak włoże obie na swoje miejsce to jedna swieci a druga nie. Dopiero jak przekrece tą ktora nie swieci w druga strone i przyłoże to świeci ale znowu nie mozna jej włożyć bo wypustki nie pasuja. Wiec co jest nie tak?? zamieniałem zarówki miejscami i tak samo sie jest.

Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
:
Jeśli obie żarówki są dobre i ta nie świecąca po zamianie miejsca świeci to znaczy, że problem jest w samej oprawce.Popatrz we wnętrza obu oprawek, czy wyglądają tak samo.Czy w tej nie świecąca nie jest uszkodzony styk.

:
Tak ale jak przełoże żarówke z drugiej oprawki lub tą nieswecącą przekrece to ona działa wiec oprawka jest ok . Styki wygladaja normalnie. Czy aby na pewno tam nie ma plusa minusa oraz prawej i lewej żarowki?? Bo gdyby tylko te wypustki na jednej z żarowek byly na odwrot to ,żarowka by swiecila i dala sie wcisnac.... Ide jeszcze pokombinowac

Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
:
Jeśli żarówka z drugiej oprawki działa to znaczy, że w tej nie świecącej jest przepalone jedno włókno ( nawet jeśli wygląda dobrze ).Minus-masa jest na korpusie oprawki, a te dwa styki na dnie oprawki są od świateł pozycyjnych i stopu.

:
Masz racje teraz bardzo dokładnie ja obejrzałem i jedno włókienko jest przerwane ale prawie tego nie widac dzieki :)

EDIT: Ile taka żarówka kosztuje?? W normalnym samochodowym dostane??

Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
:
pewnie
to kwestia kilku złotych

Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
Paca
[Usunięty]
:
Podkopnik napisał/a:
le taka żarówka kosztuje?? W normalnym samochodowym dostane??

tydzień temu zapłaciłem za takową 5zł więc jeśli szalejąca inflacja nie zachwiała równowagi cenowej to nadal będzie kosztować całe 5zl :)

Swoją kupiłem w sklepie motocyklowym. Pan w sklepie dla puszkarzy nie posiadał takich żaróweczek.

:
Właśnie sprawdziłem w larrsonie. Tylko nie jestem pewien czy dobrze patrze.

Zarówka Osram 21W/5W/12V BAY15d Koszt 3,79 nr produktu w katalogu to 1500096

Podane sa tam m.in wymiary no i tutaj troche mi sie nie zgadza bo osram jest wyzszy i ciut szerszy nie wiem czy to ma znaczenie :niepewny: Ze schematu widać też ze oba włokna sa spiralne a w tej mojej od stopu jest spiralne a od pozycyjnych proste włókno. Innej alternatywy tam nie znalazlem. Mogłby ktos zerknać na katalog i doradzic???

http://www.sklep1.larsson...&toFind=1500096

Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
sakul
[Usunięty]
:
Ja zapłaciłem 1,50 na stacji benzynowej. Jechać do Larssona po głupią żarówkę?

:
Podkopnik napisał/a:
Właśnie sprawdziłem w larrsonie. Tylko nie jestem pewien czy dobrze patrze.

Zarówka Osram 21W/5W/12V BAY15d Koszt 3,79 nr produktu w katalogu to 1500096

Podane sa tam m.in wymiary no i tutaj troche mi sie nie zgadza bo osram jest wyzszy i ciut szerszy nie wiem czy to ma znaczenie :niepewny: Ze schematu widać też ze oba włokna sa spiralne a w tej mojej od stopu jest spiralne a od pozycyjnych proste włókno. Innej alternatywy tam nie znalazlem. Mogłby ktos zerknać na katalog i doradzic???

http://www.sklep1.larsson...&toFind=1500096


Kup najzwyklejsze żarówki 21/5W12V pasujące między innymi do tylnych lamp w maluchu. Dostępne są na każdej stacji benzynowej czy w sklepie dla puszkarzy/ rolników itp
Żarowki wymieniaj parami bo przeważnie maja zbliżoną trwałość i zaraz padnie druga.

:
Ok dzieki za rady ;)

Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
Feynman
[Usunięty]
:
tak co do tematu, to mam pytanie: jaki jest patent na wyciągnięcie tego szarego gniazda? Szarpię się i szarpię, próbuję przekręcać i nie umiem tego ruszyć ;/

pavlick
[Usunięty]
:
no jak dawno nie były ruszane, to może być troszkę ciężko;
wykręć sobie lampę - będzie lepszy dostęp i ewentualnie psiknij jakimś wd

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.