WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Prosze o rade
Autor Wiadomość
TadeoS
[Usunięty]

  Wysłany: Sro 25 Maj, 2011   Proszę o radę

Witam, otóż mam pewien problem.

Niedługo będę uczył się na kursach kat. A.
Otóż proszę was o radę.
Przede mną 2 miesiące pracy sezonowej.
Zastanawiam się czy najpierw kupić lepsze kask, rękawice, kurtkę itp. A dopiero po sierpniu GS'a na następny sezon. Czy może kask i odzież tańszą, ale kupić moto żeby jeszcze pojeździć w tym sezonie. Bo z dnia na dzień zastanawiam się właśnie, żeby zrobić najpierw prawo jazdy, potem zakupić dobre wyposażenie ( nie oszczędzać na zdrowiu ), a dopiero potem zbierać na motocykl Możliwe że po wrześniu będę się starał dostać do wojska na zawodowego żołnierza.

I prosiłbym was doświadczonych kierowców o rady jakie wyposażenie jest dobre, powiedzmy do dyspozycji mam 2000 zł na to.

Pozdrawiam!
 
 
ascobra
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Maj, 2011   

Nikt nie napisal - co drozsze lepsze - TAK NIE JEST. Ja mam spodnie za 300 zl - i sa przeznaczone do zadan bojowych ;P / Kiedys nie bylo zadnych kimbinezonow - i co ? Tez jezdzili... Jak kogos nie stac na kombinezon za 2k to znaczy, ze ma nie kupowac sprzeta? Mysle, ze dobry kombinezon to 2000 zl. Podstawowy to 1000 zl. Kupujac uzywane/ lub ,,gorsze" zmiescisz sie w 500-600 zl.
 
 
claudii 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 37
Dołączyła: 23 Maj 2011
Pochwał: 2
Posty: 392
Skąd: Olsztyn / Giżycko
Wysłany: Sro 25 Maj, 2011   

ja wychodzę z założenia żeby najpierw kupić podstawy: dobry kask, rękawice, kurtkę iść na kurs a jesienią czy zimą poza sezonem kupić taniej motor :) Choć fajnie by było już w tym sezonie pośmigać na swoim :P
_________________
My Suzi
.

.
 
 
ascobra
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Maj, 2011   

Na szybko przykladowo zrobilem taki komplet na poczatek - wyszlo troche ponad 1000 zl - wszystko nowe. :
http://motoallegro.pl/rek...1619439512.html
http://motoallegro.pl/now...1627929534.html ( mam bardzo podobne spodnie - twarde sztuki ;) )
http://motoallegro.pl/pro...1632933359.html ( protektory w najwazniejszych miejscach sa)
http://motoallegro.pl/hit...1624387812.html ( ktos moze napisac, ze buty tylko dlugie ... ja mam krotkie adrenaline i nie mam zamiaru zmieniac na dlugie. sa bardzo wygodne :P )
http://motoallegro.pl/gpm...1618941708.html - podstawowy kask z serii lepsze niz tiger w rozsadnej cenie.

To taki zestaw ekonomiczny. Moim zdaniem ok.
Ja sam mam skorzana kurtke - ale to juz trzeba troche wiecej zaplacic.
 
 
k2 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 51
Dołączył: 04 Maj 2008
Pochwał: 1
Posty: 698
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: Sro 25 Maj, 2011   

ascobra napisał/a:
Nikt nie napisal - co drozsze lepsze - TAK NIE JEST

Tak jest. Jeżeli ktoś uważa że kupując spodnie za 300 kupił coś rewelacyjnego (twarde sztuki) znaczy to nie więcej że mało w nich przeżył i że nie ma pojęcia że może być coś wygodnego, przewiewnego a zarazem ciepłego (jak trzeba) i do tego bezpieczne.
Za dobre rzeczy trzeba odpowiednio zapłacić - i nie chodzi mi tutaj tylko o sprzęt do jazdy na moto - tyczy się to każdej dziedziny życia. Oczywiście trzeba znaleźć złoty środek ....

A, i jeszcze bardzo ważne. Temat jest już na forum, proponuję poszukać .
http://forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=3855
_________________
TDM as unique as you

 
 
 
TadeoS
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Maj, 2011   

Dzięki, postanowiłem, że najpierw będzie kurs i sprzęt, a dopiero własne moto w przyszłym sezonie.

Ascobra - dzięki za linki, myślę, że to na początek będzie wystarczało :-)

I przepraszam, że nie wyszukałem wcześniej tematu- mam nadzieje, że wybaczycie mi :-)

Pozdrawiam!
 
 
ascobra
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Maj, 2011   

Osoby ktore uwazaja, ze tak jest po prostu nauczyly sie placic za logo i marke. Nigdzie nie napisalem, ze te spodnie sa rewelacyjne . Mialem w nich glebe wiec mam troszke wieksze pojecie na ten temat.
Ja troszke handlem sie zajmowalem/zajmuje... i czesto ludzie nie majac zielonego pojecia o czyms od razu wychodza z zalozenia - drozsze=lepsze. Ale Ci ktorzy wydaja miliony na reklame wlasnie tego chcieli :) Nie bede tutaj robil wykladow na ten temat - nie miejsce i czas - ale zostawiam naprawde do przemyslenia .Czesto ten komfort jest spowodowany tym, ze zaplaciles za cos duzo - i dlatego Ci sie to tak naprawde podoba ;))

[ Dodano: Sro 25 Maj, 2011 ]
Pamietam jakies badania z piwem. 2 puby sprzedawaly to samo piwo z tych samych beczek. 1 pub chyba za 5 zl a drugi za 10 - ludziom piwo bardziej smakowalo w drugim pubie ;)

[ Dodano: Sro 25 Maj, 2011 ]
Idac tym tokiem rozumowania mozna wchodzic na allegro w poszczegolne kategorie - klikac ceny malejaco i kupowac pozycje od samej gory. I jezeli kogos nie stac na spodnie za 1500 zl to niech odpusci sobie moto...
 
 
midd 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 38
Dołączył: 03 Lip 2008
Pochwał: 5
Posty: 951
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro 25 Maj, 2011   

jest takie porzekadło "chytry dwa razy płaci" czy jakoś tak :P i niestety tak jest

kupisz sobie mierny kask to cie będzie fqrwiał w czasie jazdy i w połowie sezonu pójdziesz po drugi, kupisz mierne rekawiczki - to co sezon wyskoczysz z 200 zł
_________________
http://www.bikepics.com/members/beer4free/
 
 
 
ascobra
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Maj, 2011   

Chodzi mo glownie o zalozenie : drozsze=lepsze .
Za kask dalem 600 zl - i jest moim zdaniem za glosny ;)
Wszedzie tak jest, ze marki ktore stac na kampanie reklamowe za miliony dzialaja w ten sposob... Jezeli juz uda sie klientowi wmowic, ze drozsze = lepsze na zawsze z nimi zostanie ;)
Ja absolutnie nie pisze, ze tansze jest lepsze... Ale czesto za produkt takiej samej jakosci placi sie 2x ze wzgledu na metke...
Chociaz jak udowodniono taka metka sprawia klientowi radosc i czuje sie on lepiej dzieki temu, ze zaplacil wiecej ;P
 
 
lis2
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Maj, 2011   

Nie da sie ukryc, ze jezeli ktos ma kase najlepiej, zeby kupil sprzet z najwyzszej polki. Z reguly w zyciu staram sie wybierac rzeczy z polki sredniej. Wydaje mi sie, ze w tych najdrozszych z najdrozszych sporo placi sie za marke.
Co do kupowania motocykla zimą to tylko przy ocenie przez fachowca. Niestety z reguly warunki nie pozwalaj na przejazdzke przy ktorej wychodzi wiele wad motocykla.
Pozatym fajnie odrazu po prawku zaczac jezdzic i doszkalac umiejetnosci. Ja mialem zime przerwy bo zdalem egzamin z listopadzie. Nie było problemu z prostymi manewrami na wiosne, ale mysle ze po egzaminie utrwalenie byloby lepsze.
Jedyne co to osobiscie zrezygnowalbym z butow na rzecz lepszego kasku. Jakos tutaj super oszczednosci bym nie szukal. Sam jezdza w butach zimowych z usztywniona kostka (wydaje mi sie ze nie chronia gorzej od tych wolfa). Nie posiadam tez spodni tylko na razie ochraniacze na kolana adrenaline, ale to juz zostawiam Twojej decyzji bo niestety dupa mozna przeszorowac nieprzyjemnie.
Jezeli jestes w stanie wytrzymac do wiosny, to pewnie lepiej kupic lepsze ciuchy bo sprzet zmienisz a ciuchy zawsze zostana, ale czy dasz rade ? :)
 
 
midd 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 38
Dołączył: 03 Lip 2008
Pochwał: 5
Posty: 951
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro 25 Maj, 2011   

Cytat:
Ja absolutnie nie pisze, ze tansze jest lepsze... Ale czesto za produkt takiej samej jakosci placi sie 2x ze wzgledu na metke...


ta metka jest gwarancją tej jakości niestety, ja nie potrafię na dotyk rozróżnić jakości użytej skóry czy rodzaju plastiku użytego w kasku.
_________________
http://www.bikepics.com/members/beer4free/
 
 
 
ascobra
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Maj, 2011   

Ale jakiej jakosci midd skoro produkty zostaly wykonane z tego samego materialu? (napisalem tej samej jakosci ;P ) .
Jak kogos stac - niech kupuje co sie podoba ;)
http://moto.allegro.pl/ar...1613174952.html - ja bym sobie chetnie taki sprawil - ale nie stac mnie na kombinezon za 5k.

[ Dodano: Sro 25 Maj, 2011 ]
Jednego stac na kurtke za 1500 zl - drugi moze sobie pozwolic na kurtke za 300 zl. Tez chce byc motocyklista, chce smigac i miec cos co go ochroni w razie upadku.
Najwazniejsze jest aby byly tam protektory i dobrze przylegaly do barkow i lokci - nie moga sie przekrecac... i to jest podstawa.
 
 
Kat
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Maj, 2011   

Najlepiej wszystko kup po sezonie, w sklepach są promocje, a sprzęty tanieją. Jest też czas przez zimę na ewentualnie odpicowanie maszyny. Kupowanie tanich ciuchów mija się z celem, trochę pojeździsz i stwierdzisz ze każdy jeden element chciał byś mieć lepszy. Kurtka musi mieć wypinaną membranę, inaczej w lecie się ugotujesz. Spodni najlepiej mieć 2 pary, np. motojeansy na ciepło i tekstylne na chłodno. W kasku za mniej niż 400-500zł też za długo nie pojeździsz, szyba będzie parować, mechanizmy mogą się zaciąć, wentylacja będzie żyć własnym życiem. Buty tylko długie, turystyczne lub sportowe według upodobania.

Ceny markowej odzieży nie biorą się znikąd, za jakość i technologie się płaci.
 
 
ascobra
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Maj, 2011   

http://allegro.pl/kask-ag...1625196270.html - do kolegi powyzej aby przestal bredzic...
 
 
Piotras_5 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączył: 10 Sie 2010
Pochwał: 13
Posty: 2355
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Sro 25 Maj, 2011   

hmm nie wiem czemu, ale nigdy nie przepadałem za czarną szybką, jeździj potem np. w nocy...
Generalnie z mojej strony mogę Ci polecić Airoha Leoxa, sam jeżdżę i jestem zadowolony :)
_________________
Keeway Matrix 08' -> GS500F 04' -> GSF Bandit 600 S 04' ->Honda CBR F4i 01'
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.