autojoin postow
Odpowiedz do tematu

Semai
[Usunięty]
: autojoin postów
Się zastanawiam moi mili - rozumiem, że jeśli walę jednego posta pod drugim to auto join jest po to, by baza zajmowała mniej miejsca. I gut.

Ale z drugiej strony jest taka sytuacja jak dziś.

Wczoraj w mazowieckich napisałem, że zapraszam na latanie.
Dziś w mazowieckich również walnąłem posta, że zapraszam na latanie.
Ponieważ nikt w międzyczasie nie naskrobał tam nic więc zrobiło mi autojoina że user edytował temat. No i niby ok, ale minus jest taki, że data posta pozostaje z daty naskrobania.

W efekcie nikt tam nie zajrzy dziś (no bo ostatni post z wczoraj) i będę musiał latać sam :-) .

Sugestia:
albo wprowadzić zasadę, że autojoin tylko wtedy gdy dzionek się nie zmienił.
albo że data posta bierze się nie z daty napisania a z daty modyfikacji. I wtedy w linku 'ostatni post' pojawiałby się ostatnio zmodyfikowany post.

:
słuszna uwaga, gdyby nie powyższy post nie zwróciłbym uwagi że w "mazowieckim" ktoś coś pisał

:
Data posta brana z daty modyfikacji chyba nic nie zmieni, bo post nadal nie byłby widoczny w "Zobacz posty nieprzeczytane".

Lepszym rozwiązaniem byłoby ustawienie łączenia postów napisanych w odstępie mniejszym niż powiedzmy 5h.

Semai
[Usunięty]
:
simin napisał/a:
Data posta brana z daty modyfikacji chyba nic nie zmieni, bo post nadal nie byłby widoczny w "Zobacz posty nieprzeczytane"...

w takim przypadku zawsze można zrobić tak, że flaga przeczytania się odtikowuje, jeśli post został edytowany... co skądinąd ma sens.

:
Oryginalny autojoin postów działa zerojedynkowo tzn, albo scala wszystkie posty, albo nie scala wogóle, dlatego też przez dłuższy czas był całkowicie wyłączony, ale z racji, że coponiektórzy zamiast edytować po 5 minutach post robili kolejnego został zainstalowany moduł, który scala posty napisane w krótszym odcinku czasu niż 24h.

Co do zmiany flagi przeedytowanego posta, to wydaje mi się, że można doinstalować do phpBB by Przemo taką opcję, ale musiał bym sprawdzić, być może jest to dostępne na forum Przema, ale z jakiś powodów nie dodawałem tego modułu, może jest niedopracowany.

Reasumując - zostaje tak jak jest ew. mogę zmniejszyć czas, np. posty napisane do 12h będą z automatu łączone.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
Semai
[Usunięty]
:
studi napisał/a:
...ew. mogę zmniejszyć czas, np. posty napisane do 12h będą z automatu łączone.

i to chyba byłoby OK.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.