Dzial sprzedam
Odpowiedz do tematu

: Dział sprzedam
Proponuję, aby podzielić dział na 2 kategorie: Motocykle, Inne. Co bardzo ułatwiłoby wyszukiwanie.
Oczywiście kategorii mogłoby być więcej (to już wg uzania) np. odzież, części, ale najważniejsze, żeby wyodrębnić od reszty Motocykle.
Pozdrawiam

:
dobry pomysł.popieram

keeway ry8->suzuki gs 500->suzuki rf 600->niebawem HAYA
kiler1906
[Usunięty]
:
Z mojej strony także poparcie gdyż troszkę trzeba sobie ułatwiać życie a w tym dziale trzeba trochę poszukać nim się coś znajdzie;]

:
Zrobić można wszystko, gdyby tylko jeszcze forumowicze chcieli korzystać z tego.

Może ktoś mi wyjaśni jaki jest sens tego działu (jak i każdego innego zresztą) jak np. ktoś sprzedaje moto, wystawia ogłoszenie, jest o tym dyskusja, a na koniec wpis sprzedającego sprzedany, proszę skasować temat i edytuje swoje posty, czasami tylko pierwszy czasami wszystkie, zastępując ich treść kropkami albo słowem nieaktualne.

A co z takimi postami gdy ktoś oferuje rzeczy z kilku kategorii np. części, ubrania, materiały eksploatacyjne - jest to 2 forum gdzie jestem adminem, na 3 byłem modem, a zapisany jestem chyba na 15 różnych forach - nie wierzę, po prostu nie wierzę, że ktoś założy 3 tematy w 3 poddziałach działu sprzedaż tylko po to aby był porządek, pomijam już sam fakt, że ktoś tu kiedyś ustalał jakieś zasady, które i tak nie są honorowane.

Przez ostatni rok do forum zostało na prośbę forumowiczów dodane ok 8 modyfikacji, wszyscy głosowali że chcą to, że chcą tamto a efekt - czy ktoś przez ostatnie pół roku był na czacie - nie mylić z SB, a przecież "zróbcie czat, bo SB trzeba odświeżać" lub ostatnia modyfikacja z przed 2-3 miesięcy - blokowanie całych działów, podobnie jak blokowanie tematów - nie interesuje mnie, to po co ma mi je wyświetlać etc. - korzysta słownie jedna osoba.

Więc bardzo was proszę, zanim zaczniecie wymyślać co by tu zmienić na forum, podzielić dział na bardziej szczegółowy etc. zastanówcie się i zróbcie rachunek sumienia ile osób na tym skorzysta, kto się do tego dostosuje a ile pracy przysporzy to innym, gdzie trzeba będzie przenosić tematy miedzy działami i pilnować aby była dyscyplina. Jest nas tu ~2500 ludzi, uczestniczy w życiu forum ok 20%, ile z tych 500 osób będzie zdyscyplinowanych, nie wspomnę o takich co rejestrują się wyłącznie po to aby wstawić ogłoszenie i nigdy w życiu się tu już nie pojawią, była nawet dyskusja kiedyś na ten temat, aby takie konta od razu kasować wraz z ogłoszeniem, aby nie było sytuacji, że ktoś sobie podbija wartość moto, tym, że niby jest z forum, wszyscy go znają to musi być super sprzęt.

Oj wyszło mi z tego niezłe wypracowanko, więc pomyślcie trochę nad tym i jak uzbiera się 20 osób za to podzielę wg. waszych sugestii ten dział, a no i poprosił bym o kategorie jaki wg. was powinny się tu znaleźć.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
afron
[Usunięty]
:
w 100% zgadzam się z kolegą studi.

Jakby codziennie przychodziło kilkadziesiąt nowych ofert w dziale sprzedam to może miałby sens taki podział. a skoro nie jest tego wiele to wg. mnie nie jest problemem przejrzenie wszystkich i nie widzę powodu żeby robić jakiś podział. Ot, co.

:
Najlepiej, żeby wypowiedzieli się na ten temat użytkownicy forum a dopiero później można mówić że to nie ma sensu.
Żadnym argumentem jest dla mnie mówienie, że ludzie i tak się nie dostosują do zasad. Przecież po to w społeczności forum są zasady, żeby wszystkim użytkowało się łatwiej a nie trudniej. A po to forum ma swoich adminów i modów, żeby pilnować przestrzegania tych zasad - to przecież jasne !
Tak się składa, że też adminowałem kiedyś forum, więc wiem że proponowane przeze mnie zmiany nie wymagają tak wiele pracy o której pisze studi. Tym bardziej, że takie zmiany miałyby na celu zwiększenie przejrzystości i byłby z tego pożytek dla wszystkich forumowiczów, którzy korzystają z działu sprzedam.

Dlatego, reasumując:
Podsuwam pomysł, który b. dobrze sprawdza się na innym forum, w którym uczestniczę i wszyscy forumowicze są z niego zadowoleni.
Tu znowu mogę sobie pisać co mi się wydaję, ale to UCZESTNICY FORUM muszą o tym zadecydować, dlatego proszę wpisujcie co myślicie o mojej propozycji zmian.

Pozdrawiam


Cytat:
Jest nas tu ~2500 ludzi, uczestniczy w życiu forum ok 20%, ile z tych 500 osób będzie zdyscyplinowanych, nie wspomnę o takich co rejestrują się wyłącznie po to aby wstawić ogłoszenie i nigdy w życiu się tu już nie pojawią, była nawet dyskusja kiedyś na ten temat, aby takie konta od razu kasować wraz z ogłoszeniem, aby nie było sytuacji, że ktoś sobie podbija wartość moto, tym, że niby jest z forum, wszyscy go znają to musi być super sprzęt.


Jeśli się nie dostosują, bo zawsze znajdzie się taki jeden - to dawać ostrzeżenia. A odnośnie traktowania forum jako darmowej giełdy, dla osób które rejestrują się tu tylko po to żeby coś sprzedać , można wprowadzić np. limit czasowy konta (powiedzmy 3 mies od założenia)
, pozwalając na zamieszczanie ogłoszeń w dziale sprzedam dla użytkowników z dłuższym stażem.

cypis
[Usunięty]
:
Myślę, że nie ma tu na tyle dużego ruchu, aby się bawić w takie podziały.

:
wiatrak napisał/a:
Jeśli się nie dostosują, bo zawsze znajdzie się taki jeden - to dawać ostrzeżenia.

Nie dalej jak miesiąc temu założył konto jeden user, ani razu nie udało mu się użyć opcji szukaj, tylko za każdym razem zakładał nowy temat, gdzie my odpowiadaliśmy, (jako admini), że już coś takiego istnieje i zamykaliśmy temat, albo przesuwaliśmy posta - efekt, oświadczenie na SB, że mu się to forum nie podoba, bo każdy jego temat jest zamykany i on ma to w d***e i sobie idzie do innej piaskownicy.

wiatrak napisał/a:
więc wiem że proponowane przeze mnie zmiany nie wymagają tak wiele pracy o której pisze studi

Założenie działów owszem nie, ale posortowanie już istniejących postów wymaga otworzenia każdego i przeczytania, a co z tymi które by pasowały do kilku grup?

wiatrak napisał/a:
dlatego proszę wpisujcie co myślicie o mojej propozycji zmian.

Jak napisałem, znajdziesz 20 osób które poprą twój wniosek, wprowadzimy zmiany.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
no studi ma racje ale wiatrak tez ma
wiec jako pierwszy popieram pomysł wiatraka a co będzie to będzie.
Umiem korzystać z funkcji szukaj wiec wielkiego problmu dla mnie nie ma ale może dla innych jest wiec jestem za sortowaniem tematów jak i odpadów :hyhy:

keeway ry8->suzuki gs 500->suzuki rf 600->niebawem HAYA
:
jestem przeciw - szkoda roboty i będzie dodatkowe zamieszanie.
Poza tym nie pojawia się tak dużo nowych ofert w dziale Sprzedam żeby nie dało się tego ogarnąć.

grzywka44
[Usunięty]
:
Nie popieram tak jak jest teraz jest dobrze

afron
[Usunięty]
:
a ja proponuję założyć ankietę, tam każdy odda swój głos za lub przeciw. Ja jestem przeciw. Jest dobrze tak jak jest.

:
Nie zrobię ankiety o to, z bardzo prostej przyczyny, kilka ankiet, które tu były wykazały, że ludzie nie posiadają odwagi cywilnej inaczej odpowiadają jeśli muszą się podpisać pod tym co piszą, a inaczej jak jest "anonimowa" ankieta - słowo anonimowa w cudzymsłowiu, gdyż admini mają wgląd do tego kto jak głosował.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
Damianu
[Usunięty]
:
Ja też jestem przeciw. Moim zdaniem nie ma sensu dzielić tego działu.

kiler1906
[Usunięty]
:
Z tego co czytam to chyba lipa z tym działem no hmm...
Jak tak chwilę pomyśleć to tu naprawdę nie ma zbyt dużo tych ogłoszeń sprzedaży..
Jestem neutralny gdyż tak do końca nie wiem czy to zły pomysł lecz tak do końca dobrym też może nie być.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.