WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
jak sciagnac bak i wyregulowac zawory --> film instruktaz
Autor Wiadomość
pili5
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Gru, 2009   

Witam
Wziełem się dziś za regulacje zaworów, wyszło na to że na wszystkich zaworach mam za mały luz, więc wyciągnełem na razie jedną płytke i szlifuje ją papierem ściernym.
Powiedzcie mi czy te płytki są z jakiegoś naprawde bardzo mocnego materiału czy co?? bo szlifowałem jedną płytke koło godziny(papierem 100) na sufmiarce nie zauważyłem zbytnio różnicy a po zamontowaniu ciągle luz za mały....
 
 
Salvelinus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Gru, 2009   

Kolego mam nadzieję, że odpowiednio ustawiłes wałki, gdyż przy złym ustawieniu luzów możesz nie mieć :) hehe. Jak powinny być ustawione krzywki wczesniej było napisane, poczytaj uważnie albo prześledź dokładnie film

[ Dodano: Wto 01 Gru, 2009 ]
http://forum.gs500.pl/vie...t=luzy+zaworowe

Tu są wyjaśnione ustawienia na rysunkach. POzdrawiam .
 
 
hubert
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Gru, 2009   

ustaw krzywki równolegle do zaworu ja swoją :rotfl: piłowałem na kamieniu od szlifierki warsztatowej jakieś 5g :D :orany:
 
 
pili5
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Gru, 2009   

To mnie hubert pocieszyłeś :) to widze zę mam sporo roboty na zimowe wieczory :)
hubert gruby ten kamień czy jakiś drobniejszy?? bo mam dostep do takiego i takiego

Dzięki za odpowiedz
Pozdrawiam

t_rozrzd_c_198.jpg
tak ustawiam krzywki
Plik ściągnięto 111 raz(y) 20,71 KB

 
 
hubert
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Gru, 2009   

to chyba był grubszy kamień
po osiągnięciu wymaganej grubości rysy na płytce przytarłem papierem wodnym
polewamy troche wody na papier i jedziesz
pare ruchów i wszystko gra :)
powodzenia
sprawdzałeś luz osiowy na wałkach
 
 
pili5
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Gru, 2009   

Sprawdzałem, ręką żaden luz nie jest wyczuwalny.
To jutro zdemontuje kamień ze szlifierki stołowej i będe jechał :)
 
 
manolo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Gru, 2009   

Zabrałem sie za regulacje zaworów, wszystko przebiega sprawnie i bez problemów.
Mam taką sprawę zmierzyłem wszystkie płytki i jedynie co muszę zrobić to zamienić miejscami i tu pojawia się problem. Żeby zamienić miejscami muszę wyciągnąć jedną płytkę przekręcić wał wyciągnąć drugą i podmienić. Tylko że jak ustawię(prostopadle) krzywkę drugiego zaworu to krzywka pierwszego wpadnie w szklankę i co wtedy sie stanie?? :szok:
ew mogę przekręcić wał w tył i wtedy pierwsza krzywka nie wpadnie w szklankę, ale z tego co wiem to tak nie powinno się robić.
Pomóżcie bo to moja pierwsza regulacja i nie chce nic zepsuć! :wstyd:
 
 
hubert
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Gru, 2009   

ja terz wyciągałem płytki i kręciłem wałem
naprawde nic sie nie stanie krzywka nawet nie dotknie szklanki :D :D :D :D :D :D
 
 
vector2
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Gru, 2009   

witam
ja tez mam pytanko w sprawie zaworkow mam nadzieje ze ktos mi pomorze, mianowicie na wlotowych mam luz 0,07 a na drugim mniejszy niz 0,03 czy jak zamienie plytki to osiagne jakis efekt czy musze kupic nowa ciensza ? czy moge wyciagnac plytki bez specjalnego klucza czy koniecznie musze go kupic i czy oprocz klucza i szczelinomierza bedzie mi cos jeszcze potrzebne? a i ostatnia kwesta czy jest roznica ktora strona zaloze pokrywe ?
 
 
pili5
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Gru, 2009   

Jak masz mniej niż 0,03 to najlepiej daj do jakiegoś zakładu żeby na szlifierce do płaszczyzn przeszlifowali gdzieś 0,05mm. Bo zamiana raczej nie pomoże, chodz dla pewności możesz spróbować. Jaką pokrywe masz na myśli?? Klawiature?? jeśli chodzi o klawiature to jest znaczenie jak ją założysz, najlepiej bez sylikonu zobacz sobie raz tak, raz tak i zobaczysz o co chodzi. Co do klucza to ja poradziłem sobie bez niego, po prostu wkładałem imbus 5. Przydać może Ci się jeszcze dobry magnes.

Pozdrawiam
Maciek
 
 
tmi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2009
Pochwał: 28
Posty: 2331
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Sro 23 Gru, 2009   

vector2 napisał/a:
bez specjalnego klucza czy koniecznie musze go kupic i czy oprocz klucza i szczelinomierza bedzie mi cos jeszcze potrzebne?

Klucz nie jest potrzebny ale samemu bez klucza nie zrobisz, przyda się duży śrubokręt, imbus 5-6 zalezy który lepiej wejdzie a to tylko do ssących, bo wydechowych imbusem nie podeprzesz - tutaj przyda się inwencja twórcza, ja wykorzystałem mniejszy śrubokręt.
_________________
Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
 
 
vector2
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Gru, 2009   

pili5 napisał/a:
Jak masz mniej niż 0,03 to najlepiej daj do jakiegoś zakładu żeby na szlifierce do płaszczyzn przeszlifowali gdzieś 0,05mm. Bo zamiana raczej nie pomoże, chodz dla pewności możesz spróbować. Jaką pokrywe masz na myśli?? Klawiature??


no tak klawiatue, w sumie juz wiem jak zalorzyc zobaczylem na filmiku, ale mozna ja i tak zalorzyc i tak nie widze zadnej roznicy oprocz tych 2 wlotow wewnatrz, a tak z ciekawosci takie szlifowanko drogie jest ? bo nie wiem czy lepiej plytek nie kupywac
tmi napisał/a:
Klucz nie jest potrzebny ale samemu bez klucza nie zrobisz, przyda się duży śrubokręt, imbus 5-6 zalezy który lepiej wejdzie a to tylko do ssących,

cale szczescie ze ssace to sprobuje imbusikiem :)
 
 
pili5
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Gru, 2009   

nie wiem dokładnie, ale nawet jeśli ktoś by brał 20zł za jedną płytke (przeszlifowania) to wychodzi taniej niż kupić nową płytke
 
 
jacek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 42
Dołączył: 14 Wrz 2008
Pochwał: 1
Posty: 723
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 24 Gru, 2009   

vector2 napisał/a:
witam
ja tez mam pytanko w sprawie zaworkow mam nadzieje ze ktos mi pomorze, mianowicie na wlotowych mam luz 0,07 a na drugim mniejszy niz 0,03 czy jak zamienie plytki to osiagne jakis efekt czy musze kupic nowa ciensza ? czy moge wyciagnac plytki bez specjalnego klucza czy koniecznie musze go kupic i czy oprocz klucza i szczelinomierza bedzie mi cos jeszcze potrzebne? a i ostatnia kwesta czy jest roznica ktora strona zaloze pokrywe ?


Pokrywy zaworowej odwrotnie nie założysz.

Przy luzie na jednym wydechowym 0,07 lepiej zostawic a drugi zeszlifować o wartosc 0,05mm. Do zamiany miejscami płytek musisz znać ich rzeczywista grubość aby wyliczyć teoretycznie nowy luz.
 
 
 
vector2
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Gru, 2009   

jacek napisał/a:
Pokrywy zaworowej odwrotnie nie założysz.
kurcze a wydaje mi sie ze zaloze, az sprawdze ;)
Przy luzie na jednym wydechowym 0,07

no ale to jest luz na ssacym, ale faktycznie nie bede sie bawil tylko zeszlifuje ten drugi tak jak mowisz i powinno byc ok.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.