WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Maj first kask:]
Autor Wiadomość
Paulo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Mar, 2011   

Ale jebnę referatem :D
Daro19877 napisał/a:
(...)kask szczekowy, do tej pory slyszałem dobre opinie o :
http://www.naxa.pl/kask.p...=F0A&foto=F0A_a
http://www.naxa.pl/kask.p...=FB0&foto=FB0_a

jeżeli ktos miał stycznosć prosze o opinie i o ewentualne wasze typy:]
Każda rada mile widziana:]

Każda rada? Nie dotykaj, nie dotykaj, nie dotykaj nawet tego gówna ;) Zrobiłem w nim prawie 11k i posypał się w oczach. Pękł styropian ze szczęki i po prostu wypadł (zawsze zamykałem delikatnie), prawie cały czas użytkowania zacinał się wlot powietrza na szczęce, na koniec ułamał się guzik do otwierania kasku... po prostu tak tandetny materiał że z czasem stopniowo sobie jakby 'pękał' przy otwieraniu... I w porównaniu z nowym kaskiem głośno w tym jak skurczysyn... No i paruje jak pojebczony.

re5pect napisał/a:
jeśli chodzi o kask to ja mam hjc cl-max (http://allegro.pl/kask-hjc-cl-max-black-rozmiar-l-pfimoto-i1498975306.html) dokładnie taki jak na aukcji i powiem Ci że za tą cenę jest całkiem spoko. nie wiem czemu chcesz szczękowy? ja go kupiłem bo mam okulary i dobrze się w nim mieszczą. długie czy krótkie trasy to nie problem, nie boli mnie głowa od hałasu. w deszczu też daje rade. gorzej jest w chłodne dni bo paruje szybka ale jak ją lekko otworzysz to problem znika. generalnie w tej cenie ciężko będzie znaleźć coś super ale ten jest w porządku.

Popieram, od miesiąca zamieniłem też naxę właśnie na HJC Cl-max. Kask w porównaniu z naxą jest wypas:
1. DUŻO DUŻO cichszy. niebo a ziemia
2. Ma anti fog. musi być mgła jak mleko żeby zaparował. Ale z anti trzeba delikatnie, nie wolno go trzeć na sucho i bardzo delikatnie z myciem, bo się spieprzy powierzchnię. na jednym małym kawału niestety przez pieprzonego owada dokonałem tego i tam troszkę paruje.
3. Ma osłone przy szczęce (tzn. Twojej szczęce) wypełniającą wolne miejsce. mimo jazdy np w +2 stopnie zimne powietrze nie wlatuje z pod spodu do kasku i nawet kominiarka nie jest specjalnie potrzebna. W naxie mi tak ryj wypiździewało że szkoda gadać, normalnie otwarta przestrzeń i od spodu waliło luftem że hej, bez kominiarki poniżej +5 nie było o czym gadać.
4. Lepsze uszczelnienia szyby, lepsze rozwiązanie jeśli chodzi o wywietrzniki.
5. Większe pole widzenia wertykalne (pionowe).
6. Brak blendy. Dla mnie to zaleta, bo ta w naxie jest niedorobiona i lubi sama opadać...

paweu napisał/a:
Odradzam naxe, to taka chińszczyzna. Jak już koniecznie chcesz szczękowy to zobacz airoh sv 55, wiele ludzi ma i sobie chwali. Sprawdz jeszcze uvex gt 350.

No ale to już kaski dużo wyższej półki. Nie wiem, czy na GS'a jest taka potrzeba w ogóle...

Semai napisał/a:
Daro19877 napisał/a:
...egzamin planuje dopiero na polowe maja chyba ze się wczesniej wyrobie, narazie chce sobie do pracy 10 km poginać:]

ale wiesz o tym, że za jazdę bez uprawnień możesz dostać zakaz przystępowania do egzaminu na jakiś tam czas?
(o ile się nie mylę)

Od organów ścigania (np. policja, itd) jedynie Mandat Karny Kredytowany w wysokości 500 PLN (brak żadnej kategorii prawa jazdy) lub 300 PLN (brak danej kategorii prawa jazdy). W przypadku odmowy przyjęcia MKK lub jeśli organ ścigania od razu skieruje wniosek o ukaranie do sądu (co się rzadko zdarza), sąd może nałożyć grzywnę od 20PLN do 5'000PLN i orzec dodatkowo środki karne, najpopularniejszym (najczęściej dotyczącym nietrzeźwych kierujących jednak) jest zakaz prowadzenia pojazdów lub zakaz prowadzenia danych rodzajów pojazdów. Z tego może wynikać bezpośrednio zakaz przystąpienia do egzaminu, ale o samym suchym takim zakazie nic mi nie wiadomo ;)

sezrg napisał/a:
Jeśli chcesz śmigac z prędkosciami 70km/h to szczekowy może byc powyżej tej prędkosci każdy bedzie szumił na maxa

Mam za sobą trasę blisko 900km w szczękowcu z przelotowymi do 150km/h. Nie przesadzaj. Ani mnie nie przewiało, ani nie bolała mnie głowa, ani nie było jakoś przesadnie głośno. Naturalnie - nigdy nie będzie to poziom integrala, nie ma takiej opcji :padam: Oczywiście mówię o HJC, co do Naxy się zgodzę, powyżej 120 było, co tu dużo mówić, tragicznie.

Safar napisał/a:
mój kolega śmiga na Suzi Bandit 1200s, na początku miał kask szczękowy NaXa, jeździł w nim 3 lata i sobie chwalił, nie licząc tego że 2 razy mu sie uchwyty z szybki urwały. Teraz ma integralny SHOEI i też sobie chwali. Ja śmigam 2sezon na LS2 i jakoś też nie narzekam :P

A 3 lata czy 3 sezony to żaden wyznacznik. Znam ludzi, dla których sezon to 2-3kkm... Mi, jak już wspomniałem, przez jeden sezon ok. 11kkm Naxa posypała się w oczach :wstyd:

Też bym radził Ci HJC Cl-Max. Nie jest to też cudo niebiańskie, w moim egzemplarzu zacina się zawias i czekam aż sprzedawca w ramach gwarancji załatwi nowy, akurat są wymienne na 2 śrubki :) A tak poza tym... Na pewno polecę Ci go 100 razy bardziej niż naxę. A róznica może 100-150 PLN zależ jak poszukasz ;)
 
 
Daro19877
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Mar, 2011   

Paulo i oto mi własnie chodziło, konkretna odpowiedź, jak ja lubie wykłady:], dziśwybieram sie po robocie, okolo 18.00 do Tych, lub Katowic poprzymierać, mógłbyśmi jeszcze polecić jakieś rękawice i kurtkę, bo chciałbym taki zestaw na początek:] i czy wiesz do jakiego sklepu warto się udać na śląsku, żeby nie żalować, wiem że najlepiej kupować na necie po wczesniejszym przymierzeniu, ale...jeszcze zobacze, wielkie dzieki za pomoc
 
 
Denver
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Maj, 2011   

Mój 1 kask był taki, że kosztował 100zł i miał 2 szybki w komplecie (czarna + biała) więc poza ładnym kolorem to na nie wiele się zdawał :kwasny: dzięki za przybliżenie tematu i konkret referat! :D
 
 
demonlegion
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

Mój pierwszy kask to był Awina crossowy kosztował 98zł po zrobieniu ok 1 tys km jest już lekko luźny ale puki co cały i się nie rozpada < mam go do dziś > A na chwilę obecną to mam KASK AIROH SPEED FIRE GRAPHITE :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.