WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Jazda bez prawka - pare pytan
Autor Wiadomość
Kozakov
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Wrz, 2009   

Poczekam już ten tydzień, dwa. Ja mam pecha do policji... Trzy rutynowe kontrole w puszce, za czwartą mandat, więc nie ma co ukrywać boję się trochę. U mnie w mieście policja ma dwa motocykle i za motocyklami głównie się uganiają. 300 zł piechotą nie chodzi. Dobry ubiór planuję - to i jesienią pośmigam :)
 
 
tmi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2009
Pochwał: 28
Posty: 2331
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Pią 04 Wrz, 2009   

Ale tydzień poczekasz do egzaminu, a przecież egzamin to nie prawo jazdy więc musisz czekać na plastik.
_________________
Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
 
 
Jaca
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Lip, 2010   

Siemano
Wyłapałem dziś 3 stówki za brak prawka. Najśmieszniejsze jest to że w momencie kontroli nie porwadziłem motocykla tylko go tankowałem na stacji palanciarze zatarasowali mi drogę od przodu i rozpoczęła się całą szopka. Kiedy już ochłonąłem w domu doszło do mnie że mogłem powiedzieć że MOTOCYKL przyprowadziłem piechotą. I teraz mam pytanie do was czy odwołać się i walczyć w sądzie czy dać sobie spokój i bulić 300zł.
Pozdro.
posty typu trzeba było nie jeździć etc. proszę sobie darować

PS aktualnie czekam na egzamin z kat A
 
 
callum
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Lip, 2010   

Jaca, stacja ma monitoring, policja poprosi o nagrania i udowodnią w sądzie, że przyjechałeś, a nie przyprowadziłeś.

Swoją drogą na ich miejscu poczekałbym aż skończysz tankować, wsiądziesz na motocykl i ruszysz, i dopiero wtedy kontrolował :)
 
 
Jaca
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Lip, 2010   

też o tym pomyślałem ale czy stacje benzynowe trzymają nagrania które są stare ??
 
 
demot
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Lip, 2010   

trzymają. jestem tego pewien.
 
 
callum
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Lip, 2010   

Trudno mi odpowiedzieć, pewnie zależy od konkretnej stacji lub sieci. W sumie teraz pamięć masowa jest tak tania, że jeśli nagrywają cyfrowo i mają np. dysk twardy 1,5 TB (teraz to raptem 300-400 zł) to mogą trzymać nagrania tak długo jak zechcą.

Na Twoim miejscu bym zapłacił, weź pod uwagę, że jeśli masz pecha i akurat dana stacja trzyma nagrania, a Ty będziesz w sądzie twierdził, że prowadziłeś motocykl i oni przedstawią dowody, że kłamiesz składając zeznania, to masz przesrane.

Zresztą jaką historię byś chciał opowiedzieć? "Nie mam prawa jazdy, nigdy nie jeżdżę, ale lubię jak motocykl ma pełny bak, więc go zaprowadziłem na stację benzynową?" :D Nie wiem, co sędzia by musiał palić, żeby w to uwierzyć ;)
 
 
Jaca
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Lip, 2010   

Pojadę jutro zapytać :)
A czy podczas rozprawy mogę mieć problemy ze zrobieniem uprawnień bądź ich straceniem ??
Kiedy wypisywali mandacik zapytali czy przyjmuję to oczywiście straszyli że jak nie przyjmę to zapłacę za koszty sądowe i że mogę dostać odroczenie.
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Pią 02 Lip, 2010   

Kombinujesz jak koń pod górę. Przyjmij mandat na klatę, zapłać 300 zł i tyle.
Po drugie przyjąłeś mandat i nie możesz się teraz odwołać od tego, więc kombinujesz podwójnie.
I pomyśl kiedyś o uprawnieniach, szkoda następnym razem kasy, 4 mandaty po 300 zł i masz prawko z egzaminem, a mając szczęście to i w jeden sezon można 2-4 mandaty dostać, mi zdarzyło się nawet że policjant na motocyklu mnie do kontroli na światłach wyłapał i pytał się z 4 razy czy na pewno wszystko mam...
_________________
www.gs500.pl
Ostatnio zmieniony przez hubertgontarz Sob 03 Lip, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
joeey
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lip, 2010   

Wczoraj dostałem mandacik i policjant taki zdziwiony, że wszystko mam :P mówił, że wszystkich ostatnich motocyklistów których kontrolował to nikt nie miał prawka...

Jaca dostałeś ten mandat i co? Musiał ktoś przyjść z prawkiem po motocykl? Na pewno nie pozwolili Ci odjechać.
 
 
Jaca
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lip, 2010   

Zadzwoniłem po brata i podjechał busem.

Mandat przyjąłem, a tu chciałem poradzić się ludzi którzy mogliby coś podpowiedzieć po to chyba jest to forum i ten temat. Ja osobiście nie mogę przeboleć że przytrafiło mi się to na stacji benzynowej inaczej bym się czuł gdyby to przydarzyło się na drodze podczas łamania przepisów :kwasny: . Same 3stówy tragedią dla mnie nie są ale fakt że juz nie polatam co najmniej 3 tygodnie mnie przeraża.

pozdro.
 
 
lwg1103
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lip, 2010   

Akurat to, że złapali Cię na stacji, a nie w drodze to nie przypadek. Taki mają sposób, wychodzą z założenia, że w trasie to im uciekniesz, a jak na stacji podbiją to nie ma szans.

Co masz zrobić to już Ci koledzy napisali: zapłać mandat bo stacja raczej ma nagrania i sporo ryzykujesz, to się najzwyczajniej nie opłaca ekonomicznie.

Masz 20 lat więc prawdopodobnie i wakacje - idealny okres na zrobienie prawa jazdy :) Raz przebolisz i już nie będziesz się martwił i stresował. Zobaczyć minę policjanta gdy pokażesz mu prawko - bezcenne, za wszystko inne zapłacisz mastercardem :D
 
 
Jaca
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lip, 2010   

spoko spoko jak juz pisalem kurs mam skończony teraz czekam tylko na egzamin.

co do kontorli policji to nie odważyłbym sie uciekać GS'em nie wiem czy to akurat moj typ tak ma ale po 150 rozpędza się jak moja puszka. Ale nie o tym jest temat. Dla osob które nie mają moto ani prawka polecam najpierw zrobić prawo jazdy bo kiedy MOTOCYKL stoi przed domem praktycznie nie da się oprzeć pokusie. Ja w ciągu 4 dni zrobiłem prawie 500 km nie wyjeżdżając w żadną trasę :) a czasu na jazdę mam tylko wieczorami bo tak to praaacaaa :/ :/
 
 
Paulo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lip, 2010   

Jaca, potwirdzam, nie opłaca się kombinować.
Poza tym: prawomocny mandat karny (staje się prawomocny, gdy go podpiszesz) sąd może uchylić tylko i wyłącznie wtedy, gdy czyn który popełniłeś nie jest wykroczeniem. Więc... nie masz szans. Gdybyś zaś nie przyjął mandatu (nie podpisał) policja skierowałaby wniosek o ukaranie do sądu. I o ile w mandacie jest jasno określona stawka 300 za prowadzenie bez uprawnień na dany rodzaj pojazdu, o tyle sąd może zasądzić grzywnę do 5'ooo :] mało tego! może też zasądzić środek karny w postaci czasowego zakazu prowadzenia pojazdów lub danego rodzaju pojazdu. Przemyśl, czy warto. Dodatkowo obciążenie kosztami sądowymi w obydwu przypadkach...
 
 
Dawidek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Wrz, 2012   

Odkopie temat bo mam taki pytanie. Mamy z tatą zamiar na spółkę na wiosnę kupić GS'a ponieważ decyzja zapadła dawno temu że zdaję A+B a na razie uczył bym się jeździć motorem jak i samochodem gdzieś na bocznych drogach na wsi. Ale moje pytanie jest takie że gdybym jechał motorem i policja mnie złapie a od nowego roku ma być wprowadzone to AM i podobno karta motorowerowa ma być wymieniana za opłatą na taki blankiecik i wtedy dostanę 300zł czy tak jak teraz 500. Oczywiście wiem wyprzedzam fakty bo niby mówią że wprowadzą to na 100% ale u nas w kraju nigdy nic nie wiadomo. Pytanie jest z ciekawości skierowane do was ponieważ macie dużooo większą wiedzę na ten temat niż ja a jestem ciekawy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.