Jazda bez prawka - pare pytan
Odpowiedz do tematu

makosGS500
[Usunięty]
: Jazda bez prawka - parę pytań
mam parę pytań co do jazdy bez pawka jeżeli ktoś wie coś o tym to proszę o odpowiedź:
1.jeśli mam 17 lat a moto(oczywiście suzuki gs 500) jest zarejestrowane na mojego ojca to kto będzie odpowiadał jeśli mnie złapią(nie łamię żadnych innych przepisów oprucz jadzy bez prawka ) to ja czy stary będzie odpowiadał za to
2.mniej więcej jaka jest kara za jazde bez prawka
3.i czy jest możliwość legalnej jazdy suzukim gs 500 w wieku 17 lat(heh głupie pytanie pewnie nie ma ;D )
4.kogoś z was złapano w podobnej sytuacji

:
Ja moge odpowiedziec na 2 punkt...z tego co kiedyś czytałem to prawnie maksymalna kara za jazde bez prawa jazdy to 500zł....
a co do policji to w zyciu mnie nie zatrzymala na zadnym sprzecie a smigam juz któryś roczek:)

ted88
[Usunięty]
:
Siema
Najwyzej moga cie odroczyc od prawka na jakies 2-3 lata a jak nie to mandacik ok 500 zita. Moga tez cie puscic wolno (zalezy na kogo trafisz ) :) :)

makosGS500
[Usunięty]
:
jak to 2-3 lata???

:
ja czytalem ze wdlg kodeksu jest tylko mandat....

: Re: parę pytań o jeżdzie pez prawka ;D
makosGS500 napisał/a:
mam parę pytań co do jazdy bez pawka jeżeli ktoś wie coś o tym to proszę o odpowiedź:
1.jeśli mam 17 lat a moto(oczywiście suzuki gs 500) jest zarejestrowane na mojego ojca to kto będzie odpowiadał jeśli mnie złapią(nie łamię żadnych innych przepisów oprucz jadzy bez prawka ) to ja czy stary będzie odpowiadał za to
2.mniej więcej jaka jest kara za jazde bez prawka
3.i czy jest możliwość legalnej jazdy suzukim gs 500 w wieku 17 lat(heh głupie pytanie pewnie nie ma ;D )
4.kogoś z was złapano w podobnej sytuacji


Za jazdę bez posiadanych uprawnień 500 pln mandat + laweta i parking policyjny. Dodatkowo kara dla ojca za udostępnienie pojazdu osobom postronnym nie posiadającym uprawnień. Upierdliwy gliniarz moze jeszcze żądać odroczenia otrzymania uprawnień do prowadzenia pojazdu. - tak to wygląda jesli nie spowodowałes kolizji lub uczestniczyłeś w wypadku.
W przypadku gdy jest twoje uczestnictwo w kolizji /wypadku , to brak prawa jazdy= brakowi ubezpieczenia OC. Oznacza to ze płacisz za wszystkie szkody i ponosisz odpowiedzialność prawna za wypadek mimo ze nie byleś sprawca. Jednym słowem wielki problem.

Jeśli posiadasz prawko kat. B to mandat w wysokości 300 pln.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
makosGS500
[Usunięty]
:
a ciekawe czy by był mniejszy mandat za to jakbym miał prawko na 125ccm jak myślicie????????

:
makosGS500 napisał/a:
a ciekawe czy by był mniejszy mandat za to jakbym miał prawko na 125ccm jak myślicie????????


Nie , zapłacisz 300 pln za brak kategorii A.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
jankees
[Usunięty]
:
Breżniew a skąd ty tak sie znasz ?? doświadczyłes tego?? :lol:

:
jankees napisał/a:
Breżniew a skąd ty tak sie znasz ?? doświadczyłes tego?? :lol:


Czy muszę sie sparzyć by wiedzieć czym jest ogień? :twisted:
Moje wiadomości pochodza z róznych zródeł , nie tylko internetu. Niemniej wszystko zależy od nastawienia policjanta.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
makosGS500
[Usunięty]
:
zobaczcie co znalazłem http://www.akademiajazdy.pl/k_kategorie.html czy to prawda że za pozwoleniem starych moge mieć katA?????

:
jankees napisał/a:
Breżniew a skąd ty tak sie znasz ?? doświadczyłes tego?? :lol:

Breżniew zawsze ma dużo na kazdy temat do powiedzenia:)

jankees
[Usunięty]
:
Grzechu16 napisał/a:

Breżniew zawsze ma dużo na kazdy temat do powiedzenia:)

otym wiem i bardzo mnie to cieszy bo co byśmy zrobili my biedne robaczki bez brezniewa :wink:

:
jankees napisał/a:
Grzechu16 napisał/a:

Breżniew zawsze ma dużo na kazdy temat do powiedzenia:)

otym wiem i bardzo mnie to cieszy bo co byśmy zrobili my biedne robaczki bez brezniewa :wink:


moze jakis fan club zalozymy??? hehehe :) :):):) tak na powaznie fajnie ze jest taka osoba na forum:) pozdrawiam :)

Cedi
[Usunięty]
:
Wkoncu on tu rzadz a ogolnie to nie oplaca sie jezdzic bez dokumentow

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.