Zakup motocykla z za granicy
Odpowiedz do tematu

AdamSsS
[Usunięty]
:
aha . TO nawet dobrze bo aj słyszałem inna wersje że tylko widać ostatni . Jednak wypisują błedy na forach . TO powiedz jak sprawdzałeś przebieg to zgadzał sie czy nie ?

_-zak-_
[Usunięty]
:
Ja odkupiłem Fazera już zarejestrowanego i miał 28000 mil, ostatni przegląd w Anglii był przy 24000 więc do końca nie wiadomo, ważne, że motor jest w dobrym stanie.

micio__75
[Usunięty]
:
Witam, sprawdzic historie mozna na stronie DVLA (angielski rejestr pojazdow) trzeba do tego miec numer ostatniego MOT-u (badanie techniczne) i numer referencyjny z V5 (dowodu rejestracyjnego) link w zalaczeniu http://motinfo.direct.gov...ory-Request.jsp ;)

rybki66
[Usunięty]
:
Czy w przypadku kiedy osoba z Polski odkupiła motor od handlarza, nie zdążyła zarejestrować, a ja od niej odkupuję to wystarczy do ogółu dokumentów dołączyć moją umowę kupna/sprzedaży? Czy trzeba więcej kombinować? Sprzedający pisze, że VAT transportu opłacone. Chodzi tu o ten VAT 25 za 160 zł?

czajnaliarek
[Usunięty]
:
Proszę o pomoc bo się na tym nie znam kompletnie :) Poradźcie mi jak koljeno mam postąpić w przypadku kupna moto z niemiec. Kupiłem go od gościa który sprowadza motocykle z niemcowni. Dostałem dowód rejestracyjny i brief do tego fakturke i powiedział, że to wystarczy, żeby zarejestrować moto. Teraz tak: moto stoi jeszcze u niego bo czekam, aż mi się tu garaż zwolni. Na początku marca jadę po niego więc w tym czasie mogę juz sobie przetłumaczyć dokumenty i czy mogę to zrobić u dodolnego tłumacza przysięgłego u mnie w miescie czy to musi być ktoś "specjalny" Jak już bedę miał przetłumaczone to jeszcze muszę przegląd zrobić ale to jak już będzie moto u mnie. Chyba, że zagadam z jakimś gościem ze stacji co mi wystawi bez oglądania moto bo on tam ma tylko do wpisania marke i wymiary ponoć? Jak już bedę miał przetłumaczone dokumenty i przegląd to mogę isc do wydziału komunikacji? Tak? a kiedy mogę isc ubezpieczyć moto czy to już po zarejestrowaniu czy mogę już isc teraz jeszcze go nie mając u siebie? Jak to jest? Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam! ;)

:
czajnaliarek wszystko masz napisane w temacie wczesniej. pominales skarbowke gdzie udajesz sie przed wydzialem komunikacji

co do tlumacza: zwykly przysiegly co ci pieczatka machnie na tlumaczeniu. na pewno masz jakiegos zioma na osiedlu co auto sprowadzal wiec nie powinienes miec problemow ze znalezieniem w bydzi

http://na2oo.blogspot.com/
sózócki kocurrr
:
się trochę podłącze, więc ciekai mnie jakie opłaty są gdy kupuje się sprzęta spoza UE. Nie myślę o ameryce bo to za daleko :)

wiatru szum, morza śpiew...
:
Spasiba:-)

wiatru szum, morza śpiew...
czajnaliarek
[Usunięty]
:
Słuchajcie, właśnie odebrałem dokumenty od tlumacza i tam jest napisane "motocykl z ograniczeniem mocy" czyli to jest ta wersja zablokowana, teraz pytanie czy to że w poprzednim dowocie jest tak napisane to znaczy, że rzeczywiście tak jest? Czy poprzedni a zarazem pierwszy właściciel mógł sobie go odblokować a w dowodzie są dane fabryczne? Czy to, że jest po odblokowaniu to trzeba gdzieś zgłaszać przy rejestracji np?

Bo załóżmy, że on jest nadal zablokowany i pójdę go zarejestrować a po jakims czasie go odblokuje i co w tej sytuacji? Muszę to gdzieś zgłaszać?

Albo załóżmy, że został już odblokowany a w poprzednim dowodzie są nieaktualne informacje i teraz z tym przetlumaczonym dowodem pójdę go zarejestrować i co będę miał w dowodzie mniejszą moc niż w rzeczywistości? :oczami: Proszę o odpowiedź

:
Nie ma to znaczenia, bo nawet jeśli jest odblokowany to i tak masz uprawnienia do jego prowadzenia, więc możesz zostawić jak jest.

"– Potrafimy?
– Nie mam pojęcia. Ja na przykład nie potrafię.
– No tak, ale gdybyś potrafił i tak byś się nie przyznał. Ja bym się nie przyznał gdybym potrafił.
– A potrafisz?
– Nie
– Aha! "
CieCHu
[Usunięty]
:
czajnaliarek napisał/a:
Słuchajcie, właśnie odebrałem dokumenty od tlumacza i tam jest napisane "motocykl z ograniczeniem mocy" czyli to jest ta wersja zablokowana, teraz pytanie czy to że w poprzednim dowocie jest tak napisane to znaczy, że rzeczywiście tak jest? Czy poprzedni a zarazem pierwszy właściciel mógł sobie go odblokować a w dowodzie są dane fabryczne? Czy to, że jest po odblokowaniu to trzeba gdzieś zgłaszać przy rejestracji np?

Bo załóżmy, że on jest nadal zablokowany i pójdę go zarejestrować a po jakims czasie go odblokuje i co w tej sytuacji? Muszę to gdzieś zgłaszać?

Albo załóżmy, że został już odblokowany a w poprzednim dowodzie są nieaktualne informacje i teraz z tym przetlumaczonym dowodem pójdę go zarejestrować i co będę miał w dowodzie mniejszą moc niż w rzeczywistości? :oczami: Proszę o odpowiedź


A slyszales o przypadku, ze ktos zglasza do komunikacji, ze np. zalozyl wieksza turbine albo wymienil pol silnika? To tez przeciez zmienia moc. Jesli masz kat. A to mozesz odblokowal i nikt nie bedzie mial pretensji.

Ostatnio zmieniony przez CieCHu Czw 23 Lut, 2012, w całości zmieniany 1 raz
czajnaliarek
[Usunięty]
:
No w sumie racja ;) dzięki Panowie za odpowiedź :padam:

:
CieCHu napisał/a:


A slyszales o przypadku, ze ktos zglasza do komunikacji, ze np. zalozyl wieksza turbine albo wymienil pol silnika? To tez przeciez zmienia moc. Jesli masz kat. A to mozesz odblokowal i nikt nie bedzie mial pretensji.


A ubezpieczyciel od OC nie będzie robił dymu w przypadku ewentualnego wypadku? Z tego co sobie przypominam, to ubezpieczyciele często mają różne stawki zależnie od wersji silnikowej samochodu (pojemność, moc - jeśli jest kilka opcji dla tego samego modelu). Jak to wygląda w przypadku motocykli? Czy jest stała, taka sama stawka OC np. dla CBR125 oraz CBR600?

Jest na forum ktoś kto pracuje w ubezpieczeniach/prawie i mógłby to zweryfikować?

"You can't buy happiness, but You can buy a bike, and that's pretty close"
:
Z tego co się orientuję to stawka zależy od pojemności, więc nie powinno to mieć znaczenia, poza tym nie wierzę że ktoś by to sprawdzał.

"– Potrafimy?
– Nie mam pojęcia. Ja na przykład nie potrafię.
– No tak, ale gdybyś potrafił i tak byś się nie przyznał. Ja bym się nie przyznał gdybym potrafił.
– A potrafisz?
– Nie
– Aha! "
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.