WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: leon
Nie 27 Lip, 2008
Zakup motocykla z za granicy
Autor Wiadomość
Grzechu16 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 12
Posty: 2051
Skąd: Czechowice-Dz/Kraków
Wysłany: Pon 27 Sie, 2012   

Lorden napisał/a:
Gdzie ubezpieczasz moto, że zapłaciłeś tylko 80zł? Jesteś sam właścicielem czy masz współwłaściciela?
Tak czy inaczej możesz napisać, gdzie ubezpieczasz motocykl. Mi w PZU za kota wychodzi 130zł z pełnymi zniżkami.
 
 
 
lukasW124 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 32
Dołączył: 11 Cze 2012
Pochwał: 2
Posty: 252
Skąd: KR
Wysłany: Pon 27 Sie, 2012   

Nie napisalem bo nie pamietalem nawet gdzie mam ubezpieczone moto. Tak czy inaczej Grzechu musialem sie z lozka podniesc przez Ciebie sprawdzic. Dokladnie 86zł Warta, ponoć najtaniej jest. :)
 
 
Turos
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Sie, 2012   

Wartość ubezpieczenia zależy też od regionu w którym się ubezpiecza :)
 
 
bombki 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 40
Dołączył: 20 Wrz 2010
Pochwał: 4
Posty: 483
Skąd: Sulejówek/ Gdańsk
Wysłany: Wto 28 Sie, 2012   

Grzechu16 napisał/a:
Lorden napisał/a:
Gdzie ubezpieczasz moto, że zapłaciłeś tylko 80zł? Jesteś sam właścicielem czy masz współwłaściciela?
Tak czy inaczej możesz napisać, gdzie ubezpieczasz motocykl. Mi w PZU za kota wychodzi 130złz pełnymi zniżkami.

Grzechu mi składka roczna za ubezpieczenie OC (pełne zniżki) kota wyszła 82 zł w PZU ;)
_________________
SÓZÓCKI --> JAMACHA
 
 
 
Tadeusjus 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 34
Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 58
Skąd: WWA/WWL
Wysłany: Sro 29 Sie, 2012   

ja po poprzednim włascicielu miałem w PZU 121zł/rok. potem przyszło do mnie pismo że przedłużenie na drugi rok będzie mnie kosztować 250zł. jak poszedłem do punktu to miła Pani mi powiedziała że dla nich się nie liczy czy to będzie 100ccm czy 1000.
motocykl to motocykl i tyle. pojemność nie ma znaczenia. w Link4 powiedzieli mi chyba 136zł

zaznaczam że sam jestem właścicielem i mam zwyżke za wiek:P
_________________
"In this wild and woolly universe, there are three things you can count on: your brains, your bros and your bike!"
 
 
 
demot
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Sie, 2012   

Turos napisał/a:
Wartość ubezpieczenia zależy też od regionu w którym się ubezpiecza :)


No dokładnie, też mam pełne zniżki i w tamtym roku miałem 138 w PZU, a w tym doszły mnie słuchy, że coś koło 170 zapłacę;/
 
 
Nick126
[Usunięty]

Wysłany: Pią 31 Sie, 2012   

Chciałem tylko się upewnić. Proszę o ew. koretkę :padam:

Zakup moto z zagranicy:
1. tłumaczenie ~80
2. przegląd 60
3.vat 24 160
4.rejestracja 200
5. OC 80
całość: ~580 zł

Zakup krajowego:
1. podatek 2% (70)
2. rejestracja 200
3. OC 80
ew. 4. przegląd 60
całość: 410
 
 
lukasW124 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 32
Dołączył: 11 Cze 2012
Pochwał: 2
Posty: 252
Skąd: KR
Wysłany: Pią 31 Sie, 2012   

Nick126 masz napisane wczesniej to po co sie upewniasz? Moj post ktorego przepisales dotyczy rejestracji motocykla z niemiec konkretnie.
W przypadku krajowego moto - rejestracja jest tansza chyba o koszt wyrobienia karty pojazdu ktory wynosi 75 zł.
 
 
Nick126
[Usunięty]

Wysłany: Pią 31 Sie, 2012   

Chodziło mi o różnice w kosztach z moto krajowym i zagranicznym.
Czyli prawidło, że się chciałem upewnić, bo po twojej odpowiedzi wynika, że jest inaczej.
 
 
scratch
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Paź, 2012   

witam, ja też dorzucę 3 grosiki.. przewertowałem cały temat ale nie do końca znalazłem wszystkich informacji jakie mnie interesują. Chodzi mi o moto sprowadzany ze Szwajcarii...
Aktualnie przebywam w tym zamkniętym kraju i zakupiłem moto od prywatnej osoby, posiadam do niego rachunek na którym mam wypisane moje dane, kwote, nazwa i numer vin pojazdu, data i miejsce, podpis sprzedającego -> ale to nie jest tzw: "polska umowa k-s" czy jednak to mi wystarczy?
posiadam również dokument o wymeldowaniu/wyrejestrowaniu motocykla i zdeponowaniu tablic.
byłem ostatnio na granicy i po ciężkiej dyskusji z niemcami i okazaniu dokumentów (nie jestem rewelacyjny w szprechaniu ale coś tam się dogadałem :)) gość skierował mnie do spedycji żeby nabyć dokument eur-1 i mam się stawić z motocyklem i jestem zwolniony z opłaty celne 8% ale nie jestem do końca przekonany czy dobrze zrozumiałem i może mi to ktoś potwierdzić? mam możliwość samemu przywiezienia moto ale co dalej? gdzie się udać? do polskich celników? przeczytałem gdzieś, że korzystniej jest załatwić spedycje i oni załatwiają wszystkie celne dokumenty przy transporcie moto. Proszę o info jeżeli ktoś już miał z tym doczynienia.
 
 
Set3 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 61
Dołączył: 14 Paź 2010
Pochwał: 28
Posty: 682
Skąd: Wałcz
Wysłany: Nie 28 Paź, 2012   

Szwajcaria to nie Unia i w związku z tym obowiązuje inne procedura. Celna. Radzę Ci zgłosić się do Urzędu Celnego celem dokładnego sprawdzenia. Bo jak nie tam czyli na granicy Szwajcarsko p Niemieckiej to u nas w Polsce bedziesz musiał zapłacić. I z doświadczenia wiem ze lepiej jest tam to dokonać.
Jezeli jesteś zwolniony to może coś inaczej ale radze się upewnić w Polsce przed wyjazdem w ww urzedzie.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
http://netbiker.pl/
 
 
 
scratch
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Paź, 2012   

Set3 dzięki za info tylko sprawa wygląda tak, że ja jestem w szwajcarii w pracy i nie miałem w planie zakupu motocykla ale trafiła się okazja więc zaryzykowałem, dzwoniłem do urzędu w PL i j.w odbyłem rozmowę z celnikami, ogólnie wszystko miało by się zgadzać z papierami ale wolę zapytać bo być może ktoś to robił z Was przede mną. Co do tego 8% to nie jestem pewien czy jestem zwolniony z tego czy tylko zapłacę 8% jeżeli uzyskam to zaświadczenie ze spedycji, a to jest chyba zaświadczenie, które oznajmia, że motocykl pochodzi z kraju UE lub mogę go użytkować na terenie UE. Z góry mówię, że poszukuję informacji i nie jestem przekonany 100% do tych, które posiadam.
 
 
lucas070707
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Lis, 2012   

Witam! Mam pytanie związane z tematem: załóżmy, że kupiłem GS'a od osoby fizycznej, która sprowadziła go z Niemiec i niczego nie opłacała po zakupie. Szybko załatwiam sprawy w US i jako, że jest zima, a motocykl wymaga paru poprawek, od razu wędruje w garażu...
Wiadomo, że na przerejestrowanie ma się miesiąc czasu, co jednak z pierwszą rejestracją w kraju? Czy mógłbym spokojnie doprowadzać motocykl do stanu używalności, a formalności takie jak przegląd i rejestracja załatwić, powiedzmy, dopiero w marcu? Co grozi mi za taką zwłokę?
 
 
Set3 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 61
Dołączył: 14 Paź 2010
Pochwał: 28
Posty: 682
Skąd: Wałcz
Wysłany: Sro 28 Lis, 2012   

1. Tłumaczenia 113 zł (brief i umowa radze spisać umowe w 2 jeżykach. przepisać)
2. Badania Techniczne 116 zł
3. Skarbowy 160 zł. - VAT-25 (składasz Vat-24 + opłata 160PLN na konto gminy)
4. Ubezpieczenie 120 zł (Opcjonalnie zależy ile zniżki jaka poj. i region polski)
5. Rejestracja (Wydz. Kom) 200 zł w tym karta pojazdu.

Błąd jaki popełniłeś to było zgłoszenie już w U.S.
W Niemczech nie rejestruje się sprzedaży motocykli. Tzn komu i kiedy sprzedawany jest motocykl. Tam sprzedający już wcześniej zgłosił wymeldowanie i koniec.
Czyli jak kupujesz od Niemca umowę możesz kiedy chcesz w domu poprawić i wtenczas zacząć drogę do meldunku.
Ale jeżeli już zgłosiłeś w U. S. to rozpocząłeś procedury.
Nie widziałem konkretnie ile czasu masz na te czynności ale nie możesz ich przeciągać. Jeszcze 1 badanie techn. Jeżeli je zrobiłeś a musiałeś to napisali tam że motocykl sprawcy tech. No i odpada czynnik naprawy.
Będę szczery na Twoim miejscu jak zacząłbym już procedurę rejestracji to bym ją dokończył w przeciągu tych 30 dni.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
http://netbiker.pl/

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
lucas070707
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Lis, 2012   

Ok, dzięki za szybką odpowiedź! Motocykl jadę obejrzeć w najbliższym czasie, więc jeszcze nic straconego ;)
Czyli, gdy kupuję GS'a z Niemiec w Polsce, to teoretycznie nigdzie nie jest to zarejestrowane i umowę KS mogę podpisać z datą do przodu tak, żeby w dogodnym dla mnie momencie rozpocząć wszystkie procedury?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.