Zmiany ustawien zabezpieczen
Odpowiedz do tematu

dusza
[Usunięty]
:
kruk napisał/a:
Nie lubię stron gdzie trzeba wpisywać kody z obrazków, bo nie da się tego zrobić myszką. :D


jak to nie ?? otwierasz jakis artykul na na necie i kopjujesz znaki które są Ci potrzebne :rotfl:

kruk
[Usunięty]
:
Nie śmiej się, zdarzało mi się tak robić. :P Czasem tak bardzo nie chce się ruszyć ręką, która podpiera głowę. :D

teja-1010100
[Usunięty]
:
dusza napisał/a:
kruk napisał/a:
Nie lubię stron gdzie trzeba wpisywać kody z obrazków, bo nie da się tego zrobić myszką. :D

jak to nie ?? otwierasz jakis artykul na na necie i kopjujesz znaki które są Ci potrzebne :rotfl:

To się uśmiałem :) . Masz u mnie browara :hyhy: .

kruk
[Usunięty]
:
Można też skorzystać z klawiatury ekranowej. Tego posta piszę właśnie z jej użyciem. Jest trochę klikania, ale nie trzeba odstawiać piwa trzymanego w drugiej ręce. :D

grzywka44
[Usunięty]
:
Witaj grzywka44

Skrypt wykrył wielokrotną próbę błędnego logowania (3) na twoje konto, na .:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
i zablokował je czasowo w celach bezpieczeństwa. Konto będzie z powrotem aktywne Sro 23. Lut, 2011 00:09:16

Jeśli to nie Ty próbowałeś/aś się logować, skontaktuj się z administratorem i poinformuj go o zdarzeniu.


Informuję że to nie ja próbowałem się logować. :niepewny:

:
grzywka44 napisał/a:
Informuję że to nie ja próbowałem się logować.


Grzywko bez urazy ale przeczytaj dokładnie pierwsze zdanie http://www.forum.gs500.pl...p=102497#102497

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
grzywka44
[Usunięty]
:
Wiem spoko poprostu zastosowałem się do wytycznych podanych w mailu ;)

:
Rozwiązanie z odczytywaniem kodu z obrazka to co najmniej poroniony pomysł, jakbym miał dziennie 20 razy to robić to bym szału dostał.

Każdy niech sobie ustawi trudne hasło składające się z liter, cyfr, małych i dużych liter ale nie wiem czy forum takie rozpoznaje, to samo z innymi znakami typu $%^&* i po sprawie. Bot pewnie działa w oparciu o jakiś słownik, może nawet brute force ale złamanie takiego hasła jak #@$%^YHasdvder645^%$W trochę mu zajmie.

Takiego hasła nie trzeba będzie pamiętać bo chyba każdy zapisuje dane do logowania w przeglądarce swojego komputera.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
grzywka44 napisał/a:
Wiem spoko poprostu zastosowałem się do wytycznych podanych w mailu
Leniuch :P
tmi napisał/a:
Każdy niech sobie ustawi trudne hasło składające się z liter, cyfr, małych i dużych liter
tmi, mam hasło które zkłada się ze wszystkich znaków o których właśnie napisałeś. I zapewniam, że to nie gwarantuje sukcesu w tym przypadku.
Złośliwy program nie dostaje naszych haseł, tylko próbuje je złamać, wpisując nawet cokolwiek 3 razy - blokując nam konto.

morus13
[Usunięty]
:
Moje konto morus12 jest zbanowane od piątku, proszę o odblokowanie konta, usunięcie konta morus13 oraz wprowadzenie jakiejś CAPTCHA powiedzmy czteroznakowej w formie cyfr.

Ktoś na moje konto nieustannie od piątku próbuje się zalogować normalny dramat.

A skoro macie hasła 10 znakowe co co wam za różnica wpisanie 4 znaków CAPTCHA.

:
W ramach walki ze spamem dodałem 3 nowe mody do forum

  • http://www.przemo.org/php...pic.php?t=70971 - Blokowanie spamerskich IP
    Jest to skrypt synchronizujący się 2 x dziennie i pobierający listę nr IP ze specjalnego serwera zbierającego numery z których działają boty
  • http://www.przemo.org/php...ic.php?t=113280 - Blocks login bots
    Ta modyfikacja zmienia nazwy pul używanych do autoryzacji na forum (automaty używają klasycznych nazw przesyłanych w wywołaniu $POST), a dodatkowo wprowadza generowanie na podstawie czasu systemowego poprzez skrypt java ciasteczko a następnie sprawdza jego obecność, powoduje to, że przeglądarki nie obsługujące JS nie będą mogły się zalogować, w szczególności bot nie analizuje odpowiedzi z serwera więc nie zapisze sobie ciastka dodatkowo generowanego poprzez JS co uniemożliwi mu nawet próbę logowania, co powinno zaowocować nie blokowaniem kont
  • http://www.przemo.org/php...pic.php?t=86048 - reCAPTCHA przy rejestracji
    To poprawiony mechanizm obrazkowego potwierdzania zakładania kont na forum, w miejsce oryginalnego, który przez większość automatów był już łamany.
  • dodatkowe pole weryfikacyjne wymagane przy rejestracji, gdzie należy przepisać słowo-klucz podane obok
  • dla nowo rejestrowanych/zmienianych haseł wymuszone zostało hasło conajmniej 8 znakowe i zawierające znaki specjalne


Dodatkowo dodany trochę z lenistwa mod, który łączy posty napisane przez jednego użytkownika, jeśli odstęp czasu między napisaniem kolejnych postów był mniejszy niż 24h, łączenie waszych postów jest trochę nudne i irytujące, a z kolei oryginalny mod pozwalał jedynie na scalanie zawsze lub nigdy, a jak ktoś wracał do tematu po miesiącu czy dwóch to i tak scalało posty nie wysyłając powiadomień o nowym poście do innych userów
http://www.przemo.org/php...pic.php?t=28768 - Łączenie postów po 24 godzinach

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
Proszę o informacje, czy wprowadzone zmiany zniwelowały uciążliwości spowodowane blokującymi się kontami.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
od wprowadzenie zmian nie miałem żadnej blokady, a wcześniej raz dziennie to norma

szymi0801
[Usunięty]
:
no ja też dostałem kilka naście a nawet kilkadziesiąt emaili że ktoś się próbował do mnie wkraść na konto i ze zostało ono zablokowane a kilka h no ja akurat wiem ze w tym czasie się nie logowałem

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.