Zmiany ustawien zabezpieczen
Odpowiedz do tematu

dusza
[Usunięty]
:
podziekowac :D czlowiek uczy sie przez cale zycie :)

Kat
[Usunięty]
:
Na jednym z for na którym jestem adminem też ostatnio mieliśmy serię takich ataków. Też wprowadziliśmy blokowanie konta na 2 godziny po 3 nieudanych próbach. Do tego każdy z grupy adminów i modów musi mieć hasło składające się z minimum 14 znaków zawierających cyfry i litery. Po ok tygodniu ataki ustały, moje konto w tym czasie było zablokowane co najmniej kilkanaście razy. Na szczęście nic groźnego się nie stało.

:
Kat napisał/a:
Do tego każdy z grupy adminów i modów musi mieć hasło składające się z minimum 14 znaków zawierających cyfry i litery.

Zastanawiamy się, czy tego obostrzenia nie włączyć i u nas w stosunku do wszystkich nowo rejestrujących się, aby hasło miało co najmniej 10 znaków i zawierało znaki specjalne i/lub duże litery, cyfry.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
Myślę, że wymuszenie wstawienia jakiejś cyfry w haśle była by dobrym rozwiązaniem.

Fabian
[Usunięty]
:
Nie lepiej wprowadzic przy logowaniu zabezpieczenie tzw. obrazkowe?
Litery w ten sposob generowane nie moglyby byc odczytane przez bota, gdyz generowany bylby obrazek z nimi ;)

:
Fabian, chyba byłoby to uciążliwe dla osób, które mają zapamietane hasła w przeglądarkach (jak ja) :P no, ale jeśli miałoby to zwiekszc bezpieczenstwo...

Fabian
[Usunięty]
:
Ale to zabezpieczenie nie blokuje zapamietywania haseł, chyba, ze chodzi Ci o autowypelnianie pol :)

kruk
[Usunięty]
:
Nie lubię stron gdzie trzeba wpisywać kody z obrazków, bo nie da się tego zrobić myszką. :D

MeDAN
[Usunięty]
:
myszka ? jak to myszka ?

:
Fabian napisał/a:
Nie lepiej wprowadzic przy logowaniu zabezpieczenie tzw. obrazkowe?

Pomijając to co mówili przedmówcy, chciał byś mieć dynamiczne hasło i za każdym logowaniem się było by inne bo losowane automatem. To nawet w bankach nie są tak restrykcyjni.

Są np. moduły gdzie określasz hasło a potem jest ono maskowane abyś podał konkretne litery z hasła, może być potwierdzanie SMS'em, czy nawet oczywiście za opłatą sprzedawać forumowiczom klucze RSA służące do autoryzacji, ale IMO zakrawa to na paranoje, to jest tylko forum motocyklowe a nie pentagon.

Poza tym wszystkie te metody ochronią Cię przed skutecznym złamaniem hasła a nie przed tym, że jakiś robot będzie usiłował to zrobić, a dla takiego efektu wystarczy stworzyć sobie jakimś generatorem np. 16 znakowe hasło i go używać.

Ja osobiście mam 10 znakowe hasło w formie np. DmCmmSmmCm czy DSmmmmCDDS
m - mała litera
D - duża litera
C - cyfra
S - znak specjalny
I życzę dużo zdrowia automatowi który metodą brute force złamie to hasło, gdyż nie jest ono żadną mutacją słowa słownikowego, ale jest na tyle dobrane, że jest łatwe do nauczenia się, i nawet nie muszę go zapamiętywać w przeglądarce.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
Fabian
[Usunięty]
:
Nie przesadzajmy, przepisanie kodu z obrazka zajmuje ok 10 sekund... ;)
I nie mowie tutaj o samo generujacym sie hasle...
Skutecznie to blokuje roboty, ktore probuja lamac hasla, bo takiego kodu z obrazka robot nie odczyta.

MeDAN
[Usunięty]
:
Fabian napisał/a:
bo takiego kodu z obrazka robot nie odczyta.

Odczyta odczyta, zależy od obrazka oczywiście i kodu skryptu który chce ten obrazek odczytać. Ale podsumowując da się takie grafiki spokojnie odszyfrować a wiem co mówię bo coś tam o programowaniu wiem :)

Fabian
[Usunięty]
:
Tez wiem, i uwierz mozna zrobic tak, ze nie odczyta :padam:

MeDAN
[Usunięty]
:
Tak jeśli mówisz o obrazkach które były swego czasu na rapidshare, sam ich nie potrafiłem odczytać....

Paulo
[Usunięty]
:
Hmmm mi też się coś próbowało dobrać do konta :/ grr...

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.