Podatek przy sprzedazy do 6 miesiecy od zakupu
Odpowiedz do tematu

Emwu96
[Usunięty]
: Podatek przy sprzedaży do 6 miesięcy od zakupu
witam,
jako, że chcę sprzedać swojego GS, powiedziałem o tym dzisiaj mojemu znajomemu, on powiedział mi, że będe musiał zaplacić jeszcze podatek od tego, że sprzedaje go pon. 6mies od kupienia.
Jest co¶ takiego na motocykle? Bo na samochody tak.
Je¶li tak to proszę powiedĽcie ile to jest procent. I czy ten procent liczy się z umowy czy znów wyceni± mi GSa mojego w skarbówce na 5koła ponad :rotfl:

:
Jest co¶ takiego, aby tego unikn±ć wpisz tak± sam± lub niższ± kwotę jak na swojej umowie k/s i powinno być ok :D

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedĽwiedĽ. Nie potrzebuje zimowania.
:
po pierwsze primo: zawsze najłatwiej użyć wyszukiwarki, zapytać sie w US
po drugie zapłacisz podatek od różnicy między cen± zakupu a cen± sprzedaży * 19 procent

Jeżeli minęło ponad 6 miesięcy od daty zakupu to nie musisz się martwić niczym.

Emwu96
[Usunięty]
:
Ok, dzięki za odpowiedzi.
Hubert na tym forum jeszcze nic o tym nie znalazłem więc może temat przyda się dla innych ;) od tego chyba jest ten dział i forum.

pozdr.

:
Odsyłam również do innych stron bardziej fachowych, na które pewnie też zajrzałe¶.
http://forumprawne.org/pr...6-miesiecy.html

Wg mnie warto pamiętać o kwotach na umowie, o zachowaniu faktur za naprawę, ewentualne wymiany.
Podejrzewam że duże grono osób tego nie zapłaciło i żyje, ale jeżeli kwota jest niska to na pewno nie warto ryzykować dla 50 czy 100 zł podatku.

I jedna ważna rzecz: tak kupować żeby nie sprzedawać do pół roku :hyhy:

:
A jak to jest w przypadku pojazdu sprowadzonego zza granicy? Czy w przypadku sprzedaży w mniej niż 6 miesięcy po rejestracji grozi mi jaki¶ podatek?

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.