WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Synchronizacja gaznikow
Autor Wiadomość
Irek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Maj, 2009   

Airboxa zakładasz bez filtra. Wsadzasz łape w otwór gdzie siedzi filtr i idzie bez problemu.
 
 
sobek-lbn
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Maj, 2009   

no i o taka rade mi chodzilo ;]
 
 
MZMaxi
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Maj, 2009   

Spajdi, Po synchronizacji powinno wszystko latać jak nowe :) Właśnie, gdy gaźniki mają złe synchro, to tak się dzieje z obrotami (m.in).
sobek-lbn, Jeśli szykujesz się na zrobienie synchro w warsztacie, to i tak możesz sobie sam popróbować wcześniej wyrównać obroty śrubą do synchronizacji doswiadczalnie. Nic nie tracisz, bo i tak bedzie to robił warsztat.
 
 
Spajdi
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Maj, 2009   

No to mnie pocieszyłeś MZ ;) Oby się okazało tak jak mówisz bo oprócz tego suzia śmiga miodnie :hyhy:
 
 
sobek-lbn
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   

jeszcze mam pytanko odnosnie o-ringow, te przy kominkach do wakuometrow i przy plywku, w sklepie motocyklowym 4 szt kosztuja ponad 70zl na zamowienie, czy mozna je dostac w innych sklapach?? np z jakimis uszczelkami ?? ;>
 
 
Spajdi
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   

O-ringi przy kominkach kupisz w zwykłym sklepie motoryzacyjnym, ale takim, który ma sporo części typu 'drobnica', ja kupiłem w dosyć dużym sklepie motoryzacyjnym i mieli praktycznie każde oringi porozwieszane na bolcach od najmniejszego do największego i te pod kominki brałem te najmniejsze, aczkolwiek jeśli chodzi o uszczelki w komorze pływakowej to nie wiem, ale jest duża szansa, że uda się dobrać odpowiednie i zaoszczędzić troszkę kasy bo taki komplet uszczelek + zaworki iglicowe z gniazdem na jeden gaźnik ok. 55zł, a sam zaworek iglicowy z gniazdem na jeden gaźnik czyli to co trzeba by dokupić jeśli oringi uda się dobrać to ok. 18-20zł.

Pozdr
 
 
Zechowany 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 39
Dołączył: 01 Lut 2009
Pochwał: 4
Posty: 447
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: Pon 18 Maj, 2009   

sobek-lbn, tak mozna je kupic w sklepie z uszczelkami i sa to groszowe sprawy :) Niema co przeplacac :)

Spajdi, pisales ze ciezko schodzi z obrotow a samostart nic nei wykryl, ja mialem to samo pomogla wymiana oringow w gniezdzie zaworka iglicowego i te male od waku pozatym regulacja obrotow biegu jalowego. Bo mialem ponad 15oo obr/min takie cyrki sie dzialy ze zawieszal sie na 3 000 po regulacji jest wszystko ok :)
_________________
WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO OSTROWA!!!
 
 
 
Spajdi
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Maj, 2009   

O-ringi w gniazdach zaworków iglicowych wyglądały naprawdę dobrze, ale mogę je wymienić,k o-ringi pod króćcami do synchro mam wymienione, ale nic to nie zmieniło. Teraz jeszcze wyreguluje mu skład mieszanki na wolnych obrotach śrubami, ale najpierw je wykręcę całkiem i sprawdzę jak się mają o-ringi w tym miejscu, a następnie wykręcę je o ok. 2,5 obrotu i później zrobię synchro mam już wakuometry i jestem w trakcie regulacji zaworów (czekam na płytkę, aczkolwiek luz był zły tylko na 1 zaworze, na 3 zaworach luz był prawie idealny 0.05, 0.05 i 0.04) jak wymienię tą płytkę i poskładam to zrobię to co pisałem wyżej + synchro tylko muszę jeszcze "instalację" do wakuometrów zrobić i będzie git, myślę, że to kwestia kilku-kilkunastu dni i moto będzie śmigał jak ta lala i będzie schodził z obrotów kwestia czasu i sprawdzania wszystkiego po kolei jeśli te czynności w/w nie przyniosą pożądanych skutków.

Jak zrobię synchro i wszystko mi fajnie wyjdzie to może wrzucę jakieś fotki tych zegarów wraz z instalacją połączeniową itp.

Pozdr ;)

[ Dodano: Sro 20 Maj, 2009 ]
Na początek mały filmik z synchronizacji w moim GS'ie generalnie moto już nie wisi na obrotach po synchro, a co do schodzenia z obrotów to okaże się po dłuższych testach, ale ogólnie jest dużo lepiej. Zawory były regulowane przed synchro, tzn. jeden ssący bo miał luz 0.02 teraz ma 0.07 a pozostałe mają 0.05, 0.05 i 0.04.

Co do szczegółów "osprzętu" i samych waku to może coś naskrobię w chwili wolnego czasu i dam jakieś fotki.

http://www.youtube.com/watch?v=PUkMet5wdRY

Pozdrawiam ;)
 
 
levis
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Cze, 2009   

Mam pytanko. Na jaka wartosc powinny wychylac sie wakumetry ?. Rozumiem, ze podlaczyc je trzeba na gorze gaznikow, tam gdzie sa kapturki tak ?

Jaka jest dalsza procedura ? Synchronizujemy na cieplym silniku, bez ssania i przy 1750 obrotow ?

Wczesniej trzeba wyregulowac sklad mieszanki ? Skad mam wiedziec, czy jest za ubogi czy za duzy ?

Dodam, ze moj GS nie chetnie rozpedza sie juz powyzej 120km/h a to chyba nie jest normalne...
 
 
Spajdi
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Cze, 2009   

Zależy na którym biegu jeśli na 6 to to jest normalne :rotfl: Synchronizacja nie poprawi Ci w żaden znaczący sposób osiągów, a tylko ew. kulturę pracy silnika itp. Zobacz sobie mój filmik z synchronizacji do którego dałem link powyżej i nie ma większego znaczenia o ile wychylone są wakuometry, ważne jest aby oba były wychylone tak samo...

Za skład mieszanki na wolnych obrotach odpowiada śruba regulacyjna i tą wykręca się o 2 1/4 - 3 obrotów w przeciętnym GS'ie 2 1/2 obrotu jest OK i tu ciężko stwierdzić czy się dobrze wyregulowało bez analizatora spalin, ja to robię na czuja patrzę później jak reaguje zimny na ssanie jak wykręciłem o 3 obroty zamiast 2 1/2 to mi się zalewał na pełnym ssaniu zimny i teraz wrócę do ustawienia 2 1/2.

Za skład mieszanki na średnich obrotach do ok. 3/4 otwarcia przepustnicy odpowiada ustawienie iglicy domyślnie iglica jest na środkowym rowku i u mnie takie ustawienie daje prawidłowy kolor świec czyli kawa z mlekiem i to ustawienie można sprawdzić po kolorze świec i odpowiednio ustawić iglicę, ale w większości przypadków środkowe położenie jest OK.

Za skład mieszanki na pełnym otwarciu przepustnicy odpowiada dysza główna, ale tutaj wiadomo jest fabrycznie i się nie kombinuje jeśli nie trzeba.

Pozdrawiam.
 
 
tom13ek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Lip, 2009   

witam...mam takie pytanko
-czy po dobrze przeprowadzonej synchronizacji gazników i zdjęciu jednej fajki ze świecy...odpaleniu motorka na jednym cylindrze...powinno sie dać zaobserwowac różnice obrotów ....pomiedzy pracą na prawym a lewym cylindrze....?? pytam bo u mnie takowa występuje i byc moze to znak zeby coś z tym zrobić
 
 
sobek-lbn
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Lut, 2010   

zna ktos wymiary malego o-ringu od synchronizacji nr 14, w sklepie para kosztuje ponad 100 zl chcialbym kupic gdzie indziej, potrzebuje: srednice calego o-ringu i srednice "gumki"
 
 
jaras678
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Lut, 2010   

najlepiej wez gazniki i idz do sklepu z takimi rzeczami a tam juz si dopasuja Ja tak zrobilem i jest ok
 
 
sobek-lbn
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Lut, 2010   

ostatecznie bede musial tak zrobic ;]
 
 
re5pect
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Mar, 2010   

http://allegro.pl/item965...jakosc_100.html

ma ktoś z was taki wakuometr? zastanawiam się nad zakupem ale nie wiem czy się nadaje?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.