W deszczu tez mozna :)
Odpowiedz do tematu

: W deszczu też można :)
Slalom w deszczu

http://www.youtube.com/wa...player_embedded



ile potrzeba miejsca żeby zawrócić motocyklem ??

http://www.youtube.com/wa...player_embedded

:
Super sprawa, nieźle trzeba mieć opanowaną maszynę. Przy zawracaniu widać, że używa sprzęgła, ciekawi mnie technika bo to, że trzeba pochylić motocykl to wiadomo, ale czy przy np. dynamicznym omijaniu pachołków używa się przedniego czy tylnego hamulca... i wiele innych.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
moim zdaniem dohamowuje tylnym, przedni jest za czuly w takich manewrach i mozan szybko wyglebic.
kiedys bralem udzial w szkoleniu moto i uczyli wlasnie poslugiwania sie tylnym, dohamowywania nim

od 06.07.2009 SUZUKI GS500E Slingshot rider :D
od 09.09.2010 YAMAHA FZS 600 FAZER rider :D :D
od 10.05.2013 HONDA CBF 1000 A rider :D :D :D
:
Co prawda nie w deszczu ale koleś w czarnym kasku i w czarnym ubraniu na BMW wymiata konkretnie: http://www.youtube.com/watch?v=6zX3B961Zio
ten motocykl jest dla niego jak jakiś leciutki rowerek.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
Emwu96
[Usunięty]
:
tacy ludzie powinni prowadzic kursy na prawko

Kriszok
[Usunięty]
:
szacun dla kolesia

:
O kur*a ja pie*dole :padam: :orany:

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
Bieniek
[Usunięty]
:
tak odnośnie przeciwskrętu http://www.youtube.com/watch?v=KwI0MxoNit8

teraz dopiero zauważyłem ze ten film kiedyś wrzucił kempes w wątku "równowaga na motocyklu". powtarzam i zawalam forum

:
filmik fajny, tez tak chce, ale gosc ma ulatwiona jazde przez wezsza tylna opone i zmianiona kiere...
ale wyglada to rewelacyjnie, tez chce miec takiego skila i juz nie moge sie doczekac na szkolenai motocyklowe w moim miesice ;)

od 06.07.2009 SUZUKI GS500E Slingshot rider :D
od 09.09.2010 YAMAHA FZS 600 FAZER rider :D :D
od 10.05.2013 HONDA CBF 1000 A rider :D :D :D
juro
[Usunięty]
:
Mnie zastanawia czemu odchylaja sie w przeciwna strone do skretu?

afron
[Usunięty]
:
łatwiej im pewnie potem pochylić moto na drugą stronę. Jakby pochylali się razem z motocyklem to dłużej by trwało przechylenie siebie i maszyny w drugą stronę.
Chyba. Jakoś to dziwacznie napisałem :P

Kacperski
[Usunięty]
:
tmi napisał/a:
Super sprawa, nieźle trzeba mieć opanowaną maszynę. Przy zawracaniu widać, że używa sprzęgła, ciekawi mnie technika bo to, że trzeba pochylić motocykl to wiadomo, ale czy przy np. dynamicznym omijaniu pachołków używa się przedniego czy tylnego hamulca... i wiele innych.

Półsprzęgło, podniesione obroty i dławienie silnika tyłem. Motocykl praktycznie stoi, a ty delikatnie popuszczając z hamulca utrzymujesz równowagę.
Uczą o tym wszystkie zaawansowane kursy jazdy.
juro napisał/a:
Mnie zastanawia czemu odchylaja sie w przeciwna strone do skretu?

Przy takich prędkościach wychylanie się z motocyklem nie poprawia zwrotności. Przy łuku kierownica jest prosto, "skręca" siła wynikająca z przesunięcia środka ciężkości do wewnątrz zakrętu. Tutaj skręcasz jak na rowerze - kierownicą, kładąc się do środka zakrętu zwiększył byś tylko swoje szanse na glebę. Wychylając się na zewnątrz i kładąc głębiej motocykl masz lepsze wyczucie i możesz głębiej położyć motocykl, dodatkowo zmniejszasz rozstaw osi - skręcona przednia opona opiera się bliżej silnika.
Poświęć 15 minut na jakimś placyku takie manewry i wszystko stanie się jasne ;)

:
Cytat:
Przy łuku kierownica jest prosto, "skręca" siła wynikająca z przesunięcia środka ciężkości do wewnątrz zakrętu.


ciekawa teoria, a ja myślałem ze motocykl prowadzi się przeciwskrętem niezależnie od prędkości :P

Kacperski
[Usunięty]
:
midd napisał/a:
Cytat:
Przy łuku kierownica jest prosto, "skręca" siła wynikająca z przesunięcia środka ciężkości do wewnątrz zakrętu.


ciekawa teoria, a ja myślałem ze motocykl prowadzi się przeciwskrętem niezależnie od prędkości :P

Przeciwskrętem się motocykl wprowadza w zakręt oraz kontroluje pochylenie już w trakcie. Polecam w tej materii video "Twist of the wrist vol.2" :ok:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.