WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Kolizja z lisem
Autor Wiadomość
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Sob 06 Lis, 2010   

Semai, tmi, K0.oRNI, metalbeast, kruk, mr0zd, proszę nie offtopować, przywołuje (z trudem sam się powstrzymując) panów do porządku.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
Lemon 



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lis 2007
Pochwał: 1
Posty: 1214
Skąd: 0-61
Wysłany: Sob 06 Lis, 2010   Re: Kolizja z lisem

maruder07 napisał/a:
Hamulce w moim wozie biorą tak ze jak wcisnę pierwszo mi hamuje tył a po chwili przód a że szczeki i klocki trochę nie równomiernie się zużyły już to prawe koło nieco wcześniej bierze jak lewe.

tutaj zaliczylem glebe ze śmiechu pierwszy raz :rotfl:


maruder07 napisał/a:
Znajomy mechanik po oględzinach powiedział że teraz na zimę nie warto wymieniać szyby mrozy uszczelkę nowa rozwalą.

tu najpierw WTF! a potem znów gleba :D znaczy że uszczeliki nowe na mrozach wysiadają.. znaczy co roku musialbyś wymieniac na wiosne bo w ziemie pekają? :D

maruder07 napisał/a:
na szybę dać naklejkę maskującą

gleba 3rd time.. no bo to oczywisteee że pan władza nie dopierd.. sie do nalepki na szybie :D

maruder07 napisał/a:
A potem na własny koszt wszystko naprawić?

i kulminacja Panie i Panowie.. juz myślalem ze napiszesz "złomować" a tu psikus.. siakieś naprawy, szpachle, szpreje, silikony, nalepki..



:rotfl: :rotfl: :rotfl:

sory Studi, nie mogłem sie powstrzymać
_________________
pozdrawiam- Juli(an)
 
 
maruder07 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 37
Dołączył: 15 Sie 2009
Pochwał: 4
Posty: 613
Skąd: Michałowo
Wysłany: Sro 10 Lis, 2010   

Oj przeczytałem wasze wypowiedzi z mieszanymi odczuciami. Jest parę wątków z którymi się nie zgadzam, ale komentować ich nie zamierzam gdyż dyskusja z adminem Leonem oraz kolejne dwa jej etapy uświadomiły mi że to jest bez jakiego kolwiek sensu akurat na tym forum. Powstał by z tego podobny temat jak to czy warto na długich jeździć motocyklem czy nie…

Na zakończenie powiem tyle:

Każdemu bez wyjątku życzę czystej i szerokiej drogi bez żadnych zwierzaków obojętnie czym kto z was jeździ. Bo czasami na pozór błahe sprawy później owocować mogą wielkimi problemami.

Dalej nie będę brał udziału w tej dyskusji z wami!!!
:zly:
_________________
Prędkość - Bogiem,
Turbo - Nałogiem,
Nitro -Zabawą,
Prowadzenie - podstawą...
 
 
Arronax
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Lis, 2010   

Lemon, nie rozumiem za bardzo wyśmiewania czyjegoś pojazdu,wiadomo jak w życiu,ja wolałbym mieć starego moskwicza w którym nic nie działa, niż nie mieć moskwicza w którym nic nie działa.
 
 
Duellis
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Lis, 2010   

A ja bym nie chciał samochodu w którym nie nie działa, bo to tylko kłopoty, koszty, a do tego niebezpieczne zarówno dla kierowcy jak i osób postronnych. Samochód nie jest konieczny do życia.

maruder07, przykro mi, ale prawda jest taka, ze jakbyś miał sprawny samochód, o byś nie kręcił się po drodze jak bączek. Z twojego opisu wynika, że to auto już dawno nadawało się do złomowania. Nie to, abym miał coś przeciwko starym samochodom (sam jeżdżę 13-letnim), ale trzeba je utrzymywać w sprawności, a jak są już tak zaniedbane to nie warto naprawiać, bo to za duże koszty w stosunku do kupna czegoś sprawnego. Mówię oczywiście o prawdziwej naprawie, a nie lepieniu na taśmę.
 
 
Lemon 



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lis 2007
Pochwał: 1
Posty: 1214
Skąd: 0-61
Wysłany: Czw 11 Lis, 2010   

Arronax napisał/a:
ja wolałbym mieć starego moskwicza w którym nic nie działa, niż nie mieć moskwicza w którym nic nie działa.

tak oczywiście.. widać profesjonalne podejscie od tematu.. :znudzony:

to jest pojazd- musi być full sprawny, a nie że "hamulce nie działają, a szyba pęknięta" :/

posiadanie i jezdzenie 'pojazdem' w takim stanie to potencjalne usiłowanie zabójstwa..
i blagam nie prdlcie o milosci do pojazdu czy jego 'duszy'.. bo gdyby ten samochód miał takową i umiał mówić to właściciel juz dawno dostałby od niego wpierdol za utrzymywanie go w takim stanie..

Dla mnie jesli fura ma dusze i sie ją kocha bo "tyle zrobiła dla rodziny" to sie o nią dba.. powinna być igła, pieszczona, czyszczona.. a jesli sie nie ma pieniedzy to sie nie jezdzi- proste.

btw. teraz bronicie tego jeżdzącego szrota, ale jak któryś z was wyglebi sie na zakręcie na oleju bo 20-letni złom go gubi to wielkie halllllo, że takie nie powinny jezdzić po ulicach
żal.pl


maruder- jesli naprawde kochasz tą fure to wstaw ją do garażu i tam ją podziwiaj..
_________________
pozdrawiam- Juli(an)
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw 11 Lis, 2010   

A ja to tak widzę: w tamtych okolicach gdzie mieszka Maruder dobrze jest mieć jakikolwiek pojazd (po prostu jest to dziura, zapewne PKS relacji Lublin-Białystok-Zadupie-ZaZadupie-Dziura-Suwałki kursuje dwa razy dziennie. Więc pojazd zawsze się przyda!

Tylko wolałbym kupić za 2000-3000 sprawne Cinquecento 700/900.
Bo takim Moskwiczem to bałbym się jeździć, ale to Maruder, więc cud że pojazd jeździ, a to że lewe tylne koło hamuje pierwsze w systemie 0-1, następnie hamuje się nogą, po minucie odpada tłumi i i już się zatrzymałeś to co innego.
_________________
www.gs500.pl
 
 
Magda
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Lis, 2010   

a ja bym sie chetnie przejechała z Toba Maruder :) i nie przejmuj sie opiniami innych!
 
 
Arronax
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Lis, 2010   

Nie chodzi o bronienie szrota ale nie mamy całego obrazu. Opisane jest jedno zdarzenie i nie wiadomo czy może wracał autem 3 dni po kupnie i był sie przejechać i nie zdążył nic naprawić, albo wyciągnął go z garażu na 2 min i od razu pech. A może kupił go za 0.5 i jeździ dopóki się całkiem nie rozkraczy,who knows.
Ogólnie chodzi mi o to, że nie można wysuwać za dużo wniosków o historii auta i zamiarów właściciela na podstawie przebiegu jednego wypadku, nawet, w tamtej chwili, spowodowanego złym stanem technicznym
 
 
Kat
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Lis, 2010   

Arronax, poczytaj sobie wątek o GSie Marudera i będziesz wszystko wiedzieć :)
 
 
Arronax
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Lis, 2010   

Czytałem, czytałem:) Chodzi mi tylko, że nie lubię uogólniania, które się często pojawia,tyle właściwie:)
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Czw 11 Lis, 2010   

Lemon napisał/a:
posiadanie i jezdzenie 'pojazdem' w takim stanie to potencjalne usiłowanie zabójstwa

Jak również pojazdami z anglii czy USA z nie zmienionymi światłami, ze światłami typu HID Xenon zamiast klasycznej H4/H7 ze światłami ustawionymi panu Bogu w okno, takimi, co jak za nimi jedziesz, to wiesz co było ostatnio smażone w pobliskim McDonaldzie i parę jeszcze innych ciekawych zjawisk poruszających się po naszych drogach a wyciągniętych i wyklepanych z francuskich, niemieckich czy belgijskich szrotów.

Tyle tylko, że u nas prawo to fikcja, tak jak i jego egzekwowanie przez organy do tego przeznaczone w tym i stacje kontroli pojazdów, gdzie takie samochody NIGDY nie powinny dostać przeglądu

Zgodzę się z hubertgontarz, że Maruder zamieszkuje na tzw. ścianie wschodniej, gdzie bieda jest taka, że aż piszczy i taki Moskwicz to może być spełnienie mażeń, a to, że hamulce nie biorą równo, to pewnie i w połowie samochodów na polskich drogach tak się dzieje, zwłaszcza tych, o których wspomniałem wcześniej funkiel nówkach-salonówkach, więc nie jest to odosobniony wypadek.

Inną sprawą jest to, że miał pecha, że mu zwierze wlazło pod koła, cieszyć się, że nie łoś, swoją drogą jeśli to prawda z tym asfaltem, że remontując pomylili warstwę podkładową z warstwą ścieralną i jest ślisko jak sku....yn to też takie polskie, nikt przecież nie będzie zrywać asfaltu nowo wyłożonego, bo to koszty, to postawmy ograniczenie, a najlepiej fotoradar.

Tak czy inaczej auto jest do naprawy i musi to zrobić, bo jak sam stwierdził w przyszłym roku ma kompleksowy przegląd wymuszony.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
Arronax
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Lis, 2010   

Howgh!
 
 
Lemon 



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lis 2007
Pochwał: 1
Posty: 1214
Skąd: 0-61
Wysłany: Pią 12 Lis, 2010   

Arronax napisał/a:
i nie wiadomo czy może wracał autem 3 dni po kupnie i był sie przejechać i nie zdążył nic naprawić, albo wyciągnął go z garażu na 2 min i od razu pech. A może kupił go za 0.5 i jeździ dopóki się całkiem nie rozkraczy,who knows.

Aarow- przeczytaj dokladnie ok? Maruder pisze przeciez ze to klejnot rodzinny. W rodzinie od pokolen

oczko w glowie.. choc ja raczej nazwalbym to szklaną kulą :]
_________________
pozdrawiam- Juli(an)
 
 
KruQ
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lis, 2010   

Kat napisał/a:
Arronax, poczytaj sobie wątek o GSie Marudera i będziesz wszystko wiedzieć :)


przyznam, że wcześniej nie widziałem tego tematu, ale... przypomniał mi ten z innego forum o lagach klawiatury i skracaniu kabla. masakra :)

wybaczcie, że nie jest to związane z tematem, ale tak lekko podchodząc do spraw związanych z bezpieczeństwem swoim i innych, nie można liczyć na powagę i zrozumienie.
pozdro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.