Rzeczywiste przyspieszczenie do 100 km/h
Odpowiedz do tematu

: Rzeczywiste przyspieszczenie do 100 km/h
Jak wiadomo, fabrycznie GS posiada 5,9 s do setki (to sie tyczy wersji E czy F czy obu?)

Ostatnio znajomy zapytał sie mnie, czy kiedyś sobie mierzylem przyspieszenie, ja na to że nie bo i po co. On na to (jeżdzi GS'em bez owiewki) że sobie mierzył to mu wychodzi cały czas koło 8 - 8,5 sekudny ! Dodam, że GS z 2004 roku, zadbany, serwis w ASO i z technicznego punktu widzenia wszystko gra, jest dobrze wyregulowany (najprawdopodobniej). Sam kumpel nie waży dużo jakieś 70 kg, gs ma gmole nie wiem ile to wazy ale watpie żeby mialo znaczenie ... Benzynka 95, ale to tez chyba bez znaczenia, wszystko seria (napęd), nic nie majstrowane ...

Zdziwilem sie troche, niestety ja w mojej Fce w tym roku juz na pewno nie sprawdze, ale pytam sie was, czy kiedys mierzyliscie ? Czym mogą byc spowodowane takie osiągi ? Jedyne co mi przychodzi na mysl ze nieumiejętne ruszanie, ale w sumie watpie ..

Pozdrawiam.

:
vinyl napisał/a:
Zdziwilem sie troche, niestety ja w mojej Fce w tym roku juz na pewno nie sprawdze, ale pytam sie was, czy kiedys mierzyliscie ? Czym mogą byc spowodowane takie osiągi ? Jedyne co mi przychodzi na mysl ze nieumiejętne ruszanie, ale w sumie watpie ..


Kolega po prostu nie potrafi szybko przyspieszyć ot co :]
Niech trochę poćwiczy w końcu trening czyni mistrza :)

A druga kwestia to jak niby włącza sobie stoper ?? ? Najpierw włączy potem rusza i odejmuje czas na ruszenie??? ;) Do tego potrzebna jest przynajmniej druga która mierzyłaby czas.

Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
Kaos303
[Usunięty]
:
Nie mierzylem bo po prostu nie wiem jak, ale tak na oko - jestem pewiem ze w 6 sekund mozna sie zmiescic

A propos mialem ostatnio przygode... Szybko ruszylem na swiatlach, chwile potem jechalem jakies 90km/h i nagle widze w lusterku policje na sygnale za mna... Grzecznie zwolnilem liczac juz w myslach ile ze mnie zedra... a oni po prostu wyprzedzlili i pojechali dalej...chyba gonili kogos szybszego
:D

cortex
[Usunięty]
:
hehehehehehe, ten twoj kolega albo źle mierzy czas, albo jego silnik jest zmęczony już :)
jak dobrze wkrecisz na obroty i umiejętnie zmieniasz biegi to 5,5s da sie zrobić ;)

:
Albo ma zdławioną wersje, też chyba może być

metalbeast
[Usunięty]
:
jak zmierzyć przyspieszenie?? Łatwo - kamera skierowana na zegary, włączamy nagrywanie i robimy co chcemy. Od startu do 100 łatwo zmierzyć.

:
Tutaj filmik z 0-100, bo na tym co Ty dałeś kysa275 jednak koleś nie stał w miejscu: http://www.youtube.com/watch?v=GDovOo9W7CA

Wychodzi ~6 sekund.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
tmi, na twoim filmiku gs ma przednią zębatkę 15

VTR1000F
cortex
[Usunięty]
:
5-6s to sie da osiągnąć,. tyle w temacie :D

:
metalbeast napisał/a:
jak zmierzyć przyspieszenie?? Łatwo - kamera skierowana na zegary, włączamy nagrywanie i robimy co chcemy. Od startu do 100 łatwo zmierzyć.


Najpierw trzeba mieć tą kamerę na moto :] Sposób dobry ale kosztowny i kłopotliwy jak dla kogoś kto chce zmierzyć przyspieszenie.

Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
mr0zd
[Usunięty]
:
Taśmą do baku, ewentualnie do kasku/kurtki

:
żeby odpowiednio odkręcić to tez trzeba umieć i wg. mnie czas o 1/3 wiekszy od fabrycznego złym wynikiem nie jest.

:
no, dokladnie - przede wszystkim to umiec jezdzic trzeba ;P

Denver
[Usunięty]
:
Słyszałem jeszcze o takim rozwiązaniu, które może pomóc zmierzyć przyspieszenie od 0-100 i być niezłą zabawą dla grupy razem jeżdżących ziomków :)
http://allegro.pl/radar-p...1574999119.html

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.