WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Formalnosci po sprzedazy pojazdu
Autor Wiadomość
kruk
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Cze, 2010   Formalności po sprzedaży pojazdu

Co trzeba zrobić po sprzedaży pojazdu?

Czy muszę udać się do Urzędu Miejskiego w celu wyrejestrowania pojazdu lub poinformowania o jego sprzedaży, czy wszystkim zajmuje się nowy właściciel? Jeśli ja, to czy muszę to zrobić osobiście czy wystarczy że wyślę kopię umowy faksem lub listem?

Czy muszę informować Urząd Skarbowy o sprzedaży pojazdu? W umowie jest napisane, że opłatę skarbową ponosi kupujący.

Ubezpieczyciela już powiadomiłem o sprzedaży pojazdu i przekazaniu OC nowemu właścicielowi.

Czy coś jeszcze trzeba zrobić?
 
 
Kubunia
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Cze, 2010   

W ciągu 30 dni od daty sprzedaży pojazdu trzeba zgłosić ten fakt w wydziale komunikacji i wypełnić na miejscu krótki formularz. Zabierz ze sobą umowę kupna-sprzedaży, pani Ci przybije pieczątkę na umowie, że zgłoszono sprzedaż i dopiero z taką podbitą umową idziesz do ubezpieczyciela zgłosić sprzedaż. Po żadnych skarbówkach nie musisz chodzić.
 
 
mr0zd
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Cze, 2010   

Ja powiem że do urzędu komunikacji nie łaziłem po sprzedaży, tylko do ubezpieczyciela, oczywiście z umową poinformować, żebym przypadkiem nie płacił OC za sprzedane moto :)
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 30 Cze, 2010   

to źle zrobiłeś

w ciagu 30 musisz zgłosić fakt sprzedaży auta
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
mr0zd
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Cze, 2010   

Gdybym musiał to bym już 2 razy miał jakieś problemy, a nie mam.
 
 
kruk
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Cze, 2010   

Dzwoniłem do Wydziału Komunikacji i pan w słuchawce zastanowił się, westchnął, poczym wygłosił myśl niczym grecki filozof...
"Jakby to panu powiedzieć... Ustawa nie nakłada obowiązku zgłoszenia faktu sprzedaży pojazdu. Natomiast jeśli nowy właściciel nie przejestruje go na siebie, a potem spowoduje kolizję, to konsekwencje mogą spłynąć na pana. Także... wybór należy do pana."
Jutro się tam wybieram osobiście, bo niestety nie można przesłać im faxem umowy. Na miejscu trzeba wypełnić jakis wniosek (wspominał o tym Kubunia). Natomiast z PZU sprawę załatwiłem zdalnie, wystarczyło wysłać umowę faxem. Za kilka dni zadzwonię jeszcze się upewnić czy zaktualizowali sobie dane w systemie, bo trochę tam burdel mają. Ostatnio chcieli mi wystawić OC na rejestrację poprzedniego właściciela mojego GS-a, która od stycznia jest nieaktualna.
 
 
AdamSsS
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Paź, 2010   

Odgrzeję temacik . Chcę sprzedać swój obecny motocykl i rzecz w tym iż kupiłem go za 1300zł a na umowie wpisane było 400zł i wzmianka że motocykl do remontu . Teraz chcę go sprzedać ale na umowie na bank będzie wpisane coś koło 1000zł .Niby nic specjalnego ale motocykl jest na mnie zarejestrowany od 2 miesięcy. I tu moje pytanie czy jest jakiś podatek od tego ?? Słyszałem że jest podatek od wzbogacenia czy coś . I jeżeli jest to ile wynosi i gdzie się go opłaca .

Proszę o szybką odpowiedz bo mają przyjechać po motocykl w sobotę i muszę wiedzieć .
 
 
Semai
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Paź, 2010   

Wiesz co... ciekawe pytanie... przyznam że nie jestem pewny.
Kwota na umowie jest po ty by kupujący zapłacił podatek... sprzedający już nic nie płaci... ale dobrze byś zrobił potwierdzając to przynajmniej telefonicznie ze swoim US.

Urzędy Skarbowe to państwo w państwie i czasami jeden przepis a różna praktyka.

Ja tak miałem jak wygrałem TV w konkursie. Mój urząd skarbowy twierdził, że podatek od wygranej płaci organizator konkursu, a US organizatora twierdził, że podatek płaci zwycięzca.
 
 
Kat
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Paź, 2010   

Podatek po sprzedaży motocykla płaci osoba kupująca, nazywa się to podatek od czynności cywilno prawnych i płaci się go w urzędzie skarbowym. Trzeba go zapłacić jeżeli wartość pojazdu na umowie to więcej niż 1000zł.

Kod:
Z podatku od czynności cywilnoprawnych zwolniony jest zakup motocykla, którego wartość wpisana w umowie wynosi mniej niż 1000 zł. Pamiętać należy jednak, że brak wymogu zapłaty podatku nie zwalnia z obowiązku złożenia deklaracji PCC-3. Podatek od czynności cywilnoprawnych nie dotyczy zakupu motocykla od osoby prawnej dokonanego na podstawie faktury VAT.

źródło: http://www.motogen.pl/art...lowy,art24.html
 
 
Semai
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Paź, 2010   

KAT, nie zrozumiałeś pytania - kolega się pyta o podatek od wzbogacenia. Kupił moto za 400 a sprzedaje za 1000...
Podatek od czynności cywilno-prawnej kupna/sprzedaży motocykla od kwoty 1000 zł faktycznie płaci kupujący.

EDIT:
Z drugiej jednak strony zacytowany przez Ciebie paragraf chyba wyjaśnia sprawę:
"Pamiętać należy jednak, że brak wymogu zapłaty podatku nie zwalnia z obowiązku złożenia deklaracji PCC-3"

Czy na koniec roku składasz PCC-3 - i wtedy chyba trza będzie jednak zapłacić ów "podatek od wzbogacenia"
 
 
tmi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2009
Pochwał: 28
Posty: 2331
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Czw 07 Paź, 2010   

Sprzedaż przed upływem 6 m-cy i po kwocie wyższej od zakupu wiązać się będzie z koniecznością odprowadzenia podatku od wzbogacenia. Musiałbyś go sprzedać za kwote 400 zł lub mniejszą.

I nie wiem po co pisałeś te 400 zł skoro i tak pewnie zapłaciłeś od rocznika bo nie interesuje ich czy do remontu czy sama rama czy cokolwiek, mają tabelke. Ale skoro wtedy tyle wpisałeś to jak kupujący pójdzie Ci na ręke to i na nowej umowie wpisz tyle samo.
_________________
Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
 
 
AdamSsS
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Paź, 2010   

Niby tak mogę zrobić że wpiszę kwotę np. 390zł i będzie bez problemu a mowa tu o motocyklu MZ ETZ 250 z 1984r . I jeszcze jedno bo ja do US nie składałem żadnego PCC-3 . Mam iść do US o ten papierek i go wypełnić ?? A co jeśli go nei złożę i co jeśli jednak kupujący się nie zgodzi na wpisanie niższej kwoty niż 400zł ? A kwota 400zł została wpisana bo papiery wysłał mi koleś z Gdyni . Chciałem uratować tę MZ od złomowania wiedziałem gdzie jest obecny właściciel itp a on mi przysłał papiery do niej wraz z umową a ja je na miejscu wypełniłem i kurier zabrał z powrotem . A motorek wymaga jeszcze dopieszczenia i on raczej na wyjazdy w niedzielę po okolicy niż na co dzień ( a to świeca a to zła mieszanka i kopci a to co innego ) i dlatego chcę go sprzedać i kupić GS-a żeby w końcu móc pojeździć po winklach i bez strachu pojechać do szkoły i nie martwić się że ktoś mi włączy zapłon śrubokrętem albo zdejmie przewód paliwowy z gaźnika . A poza tym to części do tych Motocykli choć popularnych nie ma już a jak są to pozostawiają wiele do życzenia i gdybym wiedział ile wyjdzie remont tego cuda to bym się nie pisał już wiem że stracę na nim dobre 400zł , ale cóż pasja jest silniejsza . Ehh mały off-top zrobiłem sorki .
 
 
mr0zd
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Paź, 2010   

Wpisz 200zł, przecież to MZ, nikt nie będzie wiedział w jakim jest stanie. Tylko z kupującym się dogadaj. Zresztą to mu też na rękę bo nie będzie musiał PCC wypełniać
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 08 Paź, 2010   

ludzie 2 % od 1000 zł to 20 zł

az tak wam żal tej kwoty
po co kombinowac i srac ze strachu w gacie :kwasny:
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
AdamSsS
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Paź, 2010   

mi to nie straszne wolę dać pełną kwotę za jaką chcę go sprzedać ale mi chodzi dokładnie o to ile % i gdzie się płaci w przypadku sprzedaży pojazdu który posiadam krócej niż 6miesięcy, a 200zł to silnika nie kupisz ,a babka i tak się pytała czemu 400zł że za niska cena powiedziałem że jest zaznaczone motocykl do remontu, nie odpala jest w częściach . I dopiero zgodziła się na tę kwotę .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.