WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno i rejestracja nie przerejestrowanego jednosladu
Autor Wiadomość
kucin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Paź, 2010   Kupno i rejestracja nie przerejestrowanego jednośladu

Witam,
Koledzy mam takie pytanko- znajomy sprzedaje motocykl CBR F3 `97. Motocyklem latał jakiś roczek- opłacił tylko skarbówkę (nie rejestrował, OC, przegląd- też wyszły). Chciałbym odkupić od niego ten motocykl (bo jest w naprawdę bdb stanie, i fajne ciemne malowanie).
Pytanie dotyczy kwestii prawnej- w teorii OC w czasie gdy go miał- należy do niego (opłaty).

W razie czego powiedział że przerejestruje ten motocykl- jednak mówi że można spisać umowę normalnie i ja rejestruje na siebie, płace oc itp.

Prosiłbym o poradę (motocykl jest w 100% legalny, tylko koledze sie nie chciało chodzić po urzędach, i nie rejestrował- teraz kupił 1000RR, i stwierdził że ta 600 i tak stoi już jakiś czas).

Jest jakaś specjalna umowa na cos takiego? Czy po prostu pisze na siebie[ojca] rejestruje jak gdyby nigdy nic ?

Pozdrawiam
Adrian Kuciński
 
 
Liver Sausage
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Paź, 2010   

kucin napisał/a:
koledze sie nie chciało chodzić po urzędach

Taa, jasne. Płacić mu się nie chciało bo tego "chodzenia" jest tyle co nic ;)
Podpisujesz umowę normalną, i teraz nie wiem, albo w dniu zakupu (podpisania umowy) albo rejestracji jesteś zobowiązany zawrzeć umowę OC na Ciebie. Oczywiście starą tak czy siak powinieneś wypowiedzieć - masz na to 30 dni.
Pamiętaj że musisz mieć umowę Twojego kolegi z osobą od której kupił to moto, inaczej możesz mieć problem z rejestracją.

Napisałem tyle co kojarzę, mogłem się gdzieś pomylić więc poczekaj jeszcze na jakąś niezależną opinię. A najlepiej to zadzwoń do wydziału komunikacji albo ubezpieczyciela ;)
 
 
grzes87 

Model GSa: GS 500E
Wiek: 37
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 301
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 11 Paź, 2010   

jesli OC nie bylo placone przez poprzedniego wlasciceila i aby uniknac zaplacenia zalegle skaldki musisz w dniu zakupu isc do ubezpieczyciela i ubezpieczyc inaczej bedziesz zobowaizany do zaplaty zaleglej skladki
_________________
od 06.07.2009 SUZUKI GS500E Slingshot rider :D
od 09.09.2010 YAMAHA FZS 600 FAZER rider :D :D
od 10.05.2013 HONDA CBF 1000 A rider :D :D :D
 
 
kucin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Paź, 2010   

Hehe, no to jest taki leń, kasy mu nie brakuje, ale mu się nie chce łazić po tych urzędach... tej 1000RR też nie ma zamiaru opłacać...

Zatem mówicie ubezpieczyć, przegląd potrzebny jest do zarejestrowania, czy do zawarcia umowy OC? Bo jego też pewnie już nie ma.
Wydaje mi sie że żeby zawrzeć umowę o OC trzeba mieć przegląd warzny chyba też- nie pamiętam jak było z poprzednim moto (przed GSem- bo też musiałem opłacać jakoś ;/ ).

Dzięki za informacje.
 
 
grzes87 

Model GSa: GS 500E
Wiek: 37
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 301
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 11 Paź, 2010   

no pewnei ze jest wazny, nikt Ci nie zarejestruje/ubezpieczy niesprawnego pojazdu/bez pieczatki/przegaldu technicznego
_________________
od 06.07.2009 SUZUKI GS500E Slingshot rider :D
od 09.09.2010 YAMAHA FZS 600 FAZER rider :D :D
od 10.05.2013 HONDA CBF 1000 A rider :D :D :D
 
 
kucin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Paź, 2010   

Ok, tak myślałem ;) Zatem muszę machnąć umowę na parę dni "na zaś" :wstyd:
Dzięki.
 
 
mr0zd
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Paź, 2010   

Ja też kupiłem moto, które nie było przerejestrowane w czasie, ani OC nie było przepisane. Weź ze sobą umowę z aktualnym właścicielem, oraz umowę z kolesiem, który widnieje w dowodzie rejestracyjnym i nie będzie żadnego problemu
 
 
kucin
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Paź, 2010   

Zatem moja umowa, i umowa tego gościa z poprzednim właścicielem jeszcze? Tego samego dnia- najpierw przegląd, później OC na koniec skarbówka i wk ? Czy jakaś inna kolejność, kroki?
Muszę wszystko zrobić 1 dnia (głównie przegląd i OC chyba)?

zapytam jeszcze o kilka kwestii: Mianowicie gdy pisze umowę- NIP jest nadal wymagany? Oraz czy podczas sprzedaży motocykla- muszę nadal ten fakt koniecznie zgłaszać ?
 
 
grzes87 

Model GSa: GS 500E
Wiek: 37
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 301
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 13 Paź, 2010   

na zarejestrowanie motocykla masz 30 dni od dnia zawarcia umowy, na oplacenie podatku PCC3 masz 14 dni.

jak dobrze pamietam to nei ma OC wiec to jest najwazniejsze. najpozniej w dniu zaawarcia umowy musisz zglosic sie do ubezpieczyciela i ubezpieczyc moto zeby nie sciagneli z CIbie zalegles skladki.

takze badanie techniczne i OC na pierwszymmiejscu a potem masz 14 dni na podatek i 30 dni na wizyte w urzedzie

NIP tez sie przyda na umowie, bedizesz placil potem podatek i wszystko bedzie w jednym miejscu.
_________________
od 06.07.2009 SUZUKI GS500E Slingshot rider :D
od 09.09.2010 YAMAHA FZS 600 FAZER rider :D :D
od 10.05.2013 HONDA CBF 1000 A rider :D :D :D
 
 
mr0zd
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Paź, 2010   

Na przepisanie umowy OC też masz 30 dni.
Do rejestracji wystarczą umowy+ komplet dokumentów (dowód rej, karta pojazdu bla bla bla) no i blacha. Dopiero przy odbiorze dowodu rej. musisz pokazać umowę OC zawartą na siebie.
Wszystko w internecie już było opisywane miliardy razy
 
 
kucin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Paź, 2010   

Ok, dziękuję Panowie. Wolałem dopytać co by to babola nie strzelić i nie pluć sobie w twarz później- sami wiecie jacy są urzędnicy za 5GR błędu w podatku za # wsadza albo naliczą takie odsetki że....

BTW. Zdałem dziś na B za II podejściem, A jest za I od tygodnia już ;D

Dzięki, pozdrawiam
Adrian
 
 
kucin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Paź, 2010   

No to powiem- cbr ma przegląd ważny do 2004 roku w tym samym roku skończyło się też OC :wstyd:
Umowe spisałem- daty jeszcze nie wpisywałem tylko. W sobotę pogonie po przegląd i od razu po OC.
Panowie jesteście pewni na 1000% ŻE PZU (ja mam zamiar ubezpieczyć w WARCIE) nie będzie mi z tego tytułu robiło żadnych problemów- ubezpieczam tego samego dnia co zrobię przegląd i wpisze te samą date na umowie (dopisze nawet jeszcze godzinę- może tak dla wiarygodności).

Przepraszam że pytam po 100 razy, ale jak by nie patrzeć te 6lat x 100zł- to 600zł zaległego OC :przestraszony:

Znajomy powiedział że on nie będzie opłacał, a jak beda do niego pukać- to nie mój problem, że to na jego głowie już będzie. Cóż 6 lat nie opłacać OC to dosyć.. hm- dziwne zachowanie, tym bardziej że motocykl jest sprawny i bardzo zadbany ;|

Jeszcze kwestia ubezpieczyciela- Jest w PZU, ja mam zamiar wpisać do WARTy, muszę zgłaszać PZU coś,czy tylko na podstawie umowy K-S zawieram nową umowę o OC w WARcie ?
 
 
Liver Sausage
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Paź, 2010   

kucin napisał/a:
dopisze nawet jeszcze godzinę- może tak dla wiarygodności)

Nie przesadzaj, nie musisz być tak nadgorliwy ;)
kucin napisał/a:
Cóż 6 lat nie opłacać OC to dosyć.. hm- dziwne zachowanie

Bardzo delikatnie powiedziane...
kucin napisał/a:
muszę zgłaszać PZU coś,czy tylko na podstawie umowy K-S zawieram nową umowę o OC w WARcie

Standardową procedurą jest wypowiedzenie umowy OC w ciągu 30 dni od kupna. Na Twoim miejscu zrobiłbym to tego samego dnia, w którym zawrzesz umowę z Wartą. Najlepiej mając już nowe OC w kieszeni ;) .
 
 
kucin
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Paź, 2010   

Dzi€kuj€ za odpowi€dź, qrcz€ cos z € mam ;/ zapytam j€szcz€ o 1- poprz€dni wł. ni€ prz€r€j€strował moto zat€m blachy ma z inn€go woj (€PI) u mni€ j€st €ZG czy da ard€ napisać to OC na umow€ skoro mam inn€ blachy, podczas prz€r€j€strowania ni€ cofną mi t€go OC?

Dzi€kuj€ s€rd€czni€, i prz€praszam za t€ €uro j€ba*** ni€ mog€ t€go naprawić :wstyd:
 
 
AdamSsS
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Paź, 2010   

miałem podobne z mz tyle że u mnie dowody nie było i oc od x lat poszedłem do ubezpieczalni powiedziałem jak jest sytuacja pokazałem wszystkie papiery babka wystawiła mi oc na stare tablice po przerejestrowaniu poszełem do niej i wporwadziłą jakby aneks do umowy oc i jest wszystko git
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.