Akumulator
Odpowiedz do tematu

: Akumulator
http://moto.allegro.pl/it...uki_gs_500.html

szukam akumulatora do GS-a. Mój niestety najprawdopodobniej do niczego się nie nadaje. Co myślicie o tej marce.
Wiem że lepiej byłoby kupić Yuasę, ale nie mam możliwości odbioru osobistego Yuasy i musiałbym zamawiać przez internet.
Akumulator taki z linka mogę odebrać osobiście.
Używa ktoś z WAS takiego akumulatora, tej marki? jak z trwałością?

Robcio
[Usunięty]
:
...mialem taki w MZ - cztery sezony bez najmniejszego problemu. Pozniej w wyniku awarii regulatora napiecia wygotowalem z niego elektrolit, po naprawie tez kupilem MOTO POWER. Dalszych doswiedczen brak, poniewaz wkrotce po tym sprzedalem MZ.

Pozdro! R. :wink:

:
Znalazłem firmę Taiwan - Chiny, produkuje akumulatory od 30 lat pod różnymi markami
http://cnb.manufacturer.g...nal-Battery.htm


Celowałem w Yuasę - ale zamawianie przez internet i czekanie na zamówienie to nie jest to co ma być.

Jednak wszystko zależy od ceny. Yuasę można kupić za 130 zł. MotoPower powinien być zdecydowanie tańszy.

Plaster
[Usunięty]
:
ja tez mialem MOTO POWER i spisywal sie dobrze :)

michal_elwuo
[Usunięty]
:
Breżniew:
takie pytanko mam, bo kiedyś była rozmowa na tema reeneracji akumuluatora (nie mogę znaleźć :/ , a to też na temat aku) więc:
Jak mam usunąć stary elektrolit (ptem wodę destylowaną przy płukaniu)? wężyk żaden nie wchodzi, trzebaby jakąś igłą do strzykawki długą, ale skąd ją wziąść? :O

help

ascon20
[Usunięty]
:
michal_elwuo
nie trzeba tak robić jeżeli twój akumulator się do czegoś jeszcze nadaje to zrób tak dolej wody destylowanej do max (powinno być zaznaczone na aku) pużniej naładuj naj lepiej na małym prądzie jak naladujesz to podłącz jakąś żarówkę 5 albo 10 wat i rozładuj go praktycznie do zera. Po rozładowaniu ładujesz jeszcze raz jeżeli będzie trzymał prąd to będzie ok,jak nie złom.

:
zapomnij o igle , zrobisz zwarcie. Przechyl po prostu aku i niech powoli wycieka.
Płyty sa pokryte masa gąbczastą która absorbuje jak gąbka elektrolit.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
michal_elwuo
[Usunięty]
:
aha :)

kurde trochę lipa bo to jednak żrące mocno jest :P jakoś powiniennem dać radę :D

dzięki wielkie

: aku-wyciek :/
Jak w temacie.. ktoś zabawny w chacie szukał czegoś w szafie w ktorej miałem aku w pudle i wywrócił mi tgo.. ubyło mysle sporo (poziom elektrolitu zaznaczony na czerwono) i nic z tym nie zrobie już raczej..

nie myle się?



ps. najgorsze że w pudle było okablowanie do podgrzewanych manetek :kwasny: storpiło się wiec wkurw**y poszedlem do garazu i sciagnąłem założone juz manetki- uy zostawie orginalne

btw nie chce ktoś samych manetek? mnie odeszła ochota na ponowne przygotowywanie kabli. ale ostrzegam to robota dla lubiacych dłubac w kablach itp.

pozdrawiam- Juli(an)
:
ostatnio Brezniew polecal dobre tanie aku. Dziwna nazwa, jakas yoasa :|

Nie jeźdź szybciej niż myślisz
:
GSadmirer napisał/a:
Dziwna nazwa, jakas yoasa


Yuasa. Dziwna?? Jedne z lepszych akumulatorów.

Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
:
GSadmirer napisał/a:
Dziwna nazwa, jakas yoasa

Yuasa ;)
orginalnie monowane w GSach
czyli tego się juz uratowac nie da right?

pozdrawiam- Juli(an)
:
Nie wywalaj tego aku! Wylej stary elektrolit do końca i wlej świeży. do kupienia w sklepach auto-moto itp. Potem naładuj prostownikiem i powinno byc ok.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
:
Podkopnik napisał/a:

Yuasa. Dziwna?? Jedne z lepszych akumulatorów.


Nie kwestionuje jego efektywnosci ;)

Nie jeźdź szybciej niż myślisz
:
oky, jutro podskocze i looknę za płynem.
aku był świeży (Yarccom kupił go jakoś w listopadzie '07 wiec jeżdzony był tylko w tym sezonie)

Dzięki
:)

pozdrawiam- Juli(an)
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.