OPONY
Odpowiedz do tematu

:
Pany michelin pilot street czy pirelli sport demon ?
Różnica w cenie jest znaczna.... I teraz nie wiem co kupić?
Które szybciej się nagrzewają ? Bo Max mi kiedyś coś pitolil o jakichs oponach ze się dłużej grzaly czy coś ;p to takiej nie ce ;)

:
bier Pan DEMONY zrobisz na nich 8-10 tyś km

GS 500 SF
:
No to tak trochę słabo bym powiedział o oponie, która w GS 500 wytrzyma 8-10 tys., to Pilot Road 2 w FZS na tyle szacuję na 20 do 30 tys. km, to jednak mała różnica jest.

Może:
Metzeler Lasertec (250 zł), raczej turystyczne ale sprawdzone
Metzeler Sportec Street (320 T 280 P) sam mam Metzeler Z3 czyli stara opona turystyczna, trzyma bardzo dobrze, jeśli Sportec Street jest czymś na wzór M3/M5 lub Z8 w wersji diagonalnej to ja nie mam pytań.

Michelin Pilot Street, pewnie odpowiednik Pilot Road 2/3

Pirelli Angel City (Pirelli/Metzeler to ta sama firma) to zapewne odpowiednik Angel ST lub nawet GT tylko w wykonaniu diagonalnym czyli tańszym ale mieszanka gumy może być bardzo podobna.

Wybór całkiem fajny i ja bym celował w coś innego niż 7 lat temu bo wtedy to wybór był pomiędzy Shinko, Maxxis i jeszcze dla co bogatszych Sport Demon.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
one są miękuszkie to szybko lecą

GS 500 SF
:
Ja dzisiaj założyłem właśnie michelin pilot street w wersji radialnej na tył, więc zobaczymy do kiedy bieżnik będzie ok

:
BociekPL napisał/a:
bier Pan DEMONY zrobisz na nich 8-10 tyś km

Nie mam co prawda nigdzie takich danych zapisanych, ale jestem pewien że demony wytrzymały mi dużo więcej.

Nie wyjeździłem nigdy kompletu do końca, ale po 15kkm jeszcze były w dobrym stanie. Obstawiam że 20-25 albo nawet 25-30 jest do zrobienia.

:
Jak latałem Fką też Demony założyłem jak zdarły się fabryczne lacze. Super trzymanie na suchym i w deszczu. Zrobiłem na nich ok 22 kkm, z czego ostatnie 10 bardzo dynamicznej jazdy. Nowy właściciel przelatał na nich jeszcze sezon, ile zrobił km nie wiem. Z czystym sumieniem polecam!

:
No dobra widzę ze jesteśmy bliżej demonów ;p ale jeszcze 1 pytanie czym on się tak na prawdę różnią ? Prócz ceny? I w jakich sklepach szukać? Oponeo ? Czy są jakieś lepsze /tańsze sklepy?

:
Opona kupiona padlo na pirelli demona ;p z przesyłka 406zl ze sklepu oponyturbo.pl ;)

:
Na oponeo byś zapłacił 60zł mniej z tego co widzę.

:
Czeka mnie zmiana opon w tym sezonie i w związku z tym mam dylemat. Z jednej strony nie chcę iść po taniości, ale z drugiej nie chcę rezygnować z jakości (szczególnie w kontekście bezpieczeństwa).
Przez najbliższe sezony zapowiada się, że moto będę użytkował głównie w mieście. Wypady poza miasto w dłuższą trasę będą raczej sporadyczne. Na tor nie jeżdżę (a nawet jak wyjadę, to sporadycznie i bez szaleństw). Niezależnie od tego jeżdżę wolno (w trasie max 120 km/h).
Przeklikałem kilka stron tematu i moją uwagę zwróciły Pirelli Angel City w niższym indeksie prędkości S. Cena wydaje się zachęcająca (ok 400 zł za komplet).
W tym sezonie planowałem zakupić V-Stroma 650 jako drugi motocykl na wypady w dłuższe trasy. Niestety plany się pozmieniały i muszę odroczyć zakup o rok, może 2. Dlatego GS będzie nadal moto do wszystkiego z mocnym wskazaniem na przemieszczanie się po mieście.
Czy w takich warunkach Angel City się sprawdzą? Polecacie coś innego w podobnym budżecie?

:
na miasto jak najbardziej się sprawdzą. W trasie uważałbym na prędkosć żeby nie zbliżac sie do ich limitu i powinny na ten okres, zanim zakupisz dla652 spokojnie wystarczyc

SV 650S


Jeśli pomogłem kliknij "+" ;)
:
Dzięki. Po zakupie V-Stroma planuję nadal śmigać GSem po mieście :) Moje obecne opony przejeździły 6 sezonów także jeśli te co teraz kupię wytrzymają podobnie to może będzie je zmieniał już nowy właściciel GSa :D

:
Ja nie narzekałem na Maxxisy Promaxx, wychodzą taniej, a jeśli nie szalejesz to spokojnie dają radę.

Suzuki GS500E 92' -> Suzuki SV650SF K8
:
Cena podobna, a indeks prędkości nominalny dla GSa. Do tej pory firma Maxxis kojarzyła mi się z oponami rowerowymi :D
EDIT: jeszcze gdzie to kupić żeby mieli komplet? Może źle szukam, ale trafiam na sklepy gdzie jest albo przód albo tył.
A tutaj mnie zbiły z tropu wyniki wyszukiwania: https://www.sklepopon.com...konstrukcja%5D=
Niby oznaczenie opony to samo, tylko przy jednej jest napisane Promaxx, przy drugiej nie no i ceny różne. Rozumiem, że to nie ta sama opona? Bo w tym sklepie mają też tył, ale bez oznaczenia Promaxx :|

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.